Дата и час: 23 Фев 2018 19:32

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 2 от 3 [ 39 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Пазаруване от Интернет
Непрочетено мнениеПубликувано на: 30 Дек 2013 04:03 
Редовен
Редовен
Аватар

МПС: Chevrolet Cavalier
От: Montreal

Имам чувството, че китайците не е.ават много много бг-то. Аз си купих камера за колата от този елемент:
http://feedback.ebay.ca/ws/eBayISAPI.dl ... terval=365
Забави се доста и той ми писа, че канадските митници са му върнали доставката. Помолих го да напише на кутията, че ми изпраща подарък на стойност 10$. Малко след това камерата ми пристигна и всичко е ОК. Честно казано, досега не съм имал проблеми с покупки от и-бея.

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 30 Дек 2013 09:54 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

МПС: Jeep Grand Cherokee 2014
От: Варна

Chevrolet_Cavalier написа:
Имам чувството, че китайците не е.ават много много бг-то....

В какъв смисъл не е...ват бг?
Досега всички проблеми са ги решавали коректно (ибей ползвам доста рядко - обикновено ползвам китайски сайтове, дето си знаят номера и пускат DVR с 4 камери с декларация за 10$ :)
Плащали са ми и транспорта за върната към тях пратка. Пращали са ми 2 пъти безуспешно една пратка (единия път не път въобще не дойде, а втория - опаковката бе отворена извън БГ и microSD липсваше) - накрая ми върнаха парите, защото се отказах от заявката...
Не смятам, че китайците делят (и въобще знаят) къде е Канада и къде е България - те си чукат с техните чукчета и си вършат работата така както знаят - (т.е. малко през пръсти, ама повече не могат)...

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 30 Дек 2013 13:26 
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Аватар

МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Точно така е, днес съм много щастлив особено, защото ми пратиха 2-ри дисплей безплатно за Киндъл на стойност 50 долара, като първият лично аз го спуках при монтажа, просто неописумема коректност, а аз чак се чувствам неудобно за услужливостта на китаеца. Както съм споменавал по-горе съответно пък и съм "горял" с телефон за 100-на долара...

__.A6 BAU ATИзображение
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 03 Фев 2014 13:49 
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Аватар

Имам пресен пример как става интернет пазаруването в БГ (дано никога няма ebay.bg!):

Пуснал съм за продажба компютърни части в продавалник. Обажда ми се човек от другия край на БГ, че иска да закупи комплекта. Аз го уведомявам, че стоката не е при мен и ще мога да я пусна най-рано утре (в събота). След един час той ми се обажда и почва да ме притиска за времето, казва ми, че ако ще пристига другата седмица се отказва. Аз проверих за колко време стига пратка до неговото населено място и го уведомих, че ще изляза по-рано от работа и ще му я пусне от днес за утре. Така и направих, тръгнах си по-рано, счупих си краката да бързам и успях да хвана офис на куриер навреме. Докато чаках почнах да звъня, но отсреща никой не вдигаше, пуснах пратката и продължих да звъня и така до ден-днешен 3 дни по-късно...
Сега се обадих на куриера, който потвърди, че никой не е вземал пратката и след още няколко дни започва да се начислява магазинаж по 4.80лв/ден, така че да си я изпращам обратно и да заплатя целия транспорт...

Какво му се вика на това? :punch: :@

__.A6 BAU ATИзображение
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 03 Фев 2014 14:02 
Активен
Активен
Аватар

МПС: 206 cc, Citroen DS5 H
Име: Stoyan

Мда, често май се среща този проблем. Интересното е че Еконт примерно не ги интересува, че насрещната страна е трябвало да заплати пътуването и некоректния купувач си остава "чист" пред куриера, въпреки че следва да му дължи пари. Най-елементарно и коректно би било да се депозират суми при куриера (примерно 10 лв) и клиента да се води "доверен" след което онлайн проверка да установи е ли доверен или не клиента и така да се процедира - всеки да си решава ще изпраща ли на някой или не. Отделен въпрос е че напомпаха доста цените на пратките.

Непрочетено мнениеПубликувано на: 03 Фев 2014 16:23 
VIP потребител
VIP потребител
Аватар

МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Е при нас не са се вдигали, дори за големите килограми се намалиха на 30 ст. с ДДС.

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 03 Фев 2014 20:03 
Модератор
Модератор
Аватар

МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Оги, за жалост това е много често срещана практика.... за моя радост все още не ми се е случвало, но имам няколко познати, които като теб са били "цакани" по този начин. Вече трябва да се внимава да се попада не само на коректни продавачи, а и на коректни купувачи..

Непрочетено мнениеПубликувано на: 04 Фев 2014 14:40 
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Аватар

Ще спомена как завърши историята ми с пратката, предполагам ще ви е интересна:
1. Магазинаж започва да се таксува след 7-мия раб. ден престой, така че аз не избързах да си я прибирам и съответно намерих купувач в друг близък град, който си я получи по живо по здраво
2. Верен на себе си успях да издиря доста информация за покрилият се купувач, както и случайно негова регистрация в продавалник, включително обява за автомобил на части. Така изведнъж разни амортисьори, панели и др. тръгнаха напосоки към разни офиси на куриер до поискване, като някои са си тежички (окачване, това-онова...). Там ще си и останат :)

ПС Опитах се да се обадя отново на човека да го предупредя и предпазя какво ще му се случи, ама уви...не вдига, блокирал ме е! 8)

__.A6 BAU ATИзображение
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 04 Фев 2014 15:16 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

ogi написа:
...успях да издиря доста информация за покрилият се купувач, както и случайно негова регистрация в продавалник, включително обява за автомобил на части. Така изведнъж разни амортисьори, панели и др. тръгнаха напосоки към разни офиси на куриер до поискване, като някои са си тежички (окачване, това-онова...). Там ще си и останат :)...)

Това ми хареса.

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 04 Фев 2014 15:18 
VIP потребител
VIP потребител
Аватар

МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Той сам ще те потърси....
За да унищожи някоя и друга нервна клетка.
Както казват хората:
"На зло куче, зъл прът!"

Непрочетено мнениеПубликувано на: 04 Фев 2014 16:32 
Модератор
Модератор
Аватар

МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Лош Оги, лош... :lol:
Напълно заслужено...да му е за урок.

Непрочетено мнениеПубликувано на: 04 Фев 2014 23:32 
Активен
Активен
Аватар

ogi написа:
Ще спомена как завърши историята ми с пратката, предполагам ще ви е интересна:
1. Магазинаж започва да се таксува след 7-мия раб. ден престой, така че аз не избързах да си я прибирам и съответно намерих купувач в друг близък град, който си я получи по живо по здраво
2. Верен на себе си успях да издиря доста информация за покрилият се купувач, както и случайно негова регистрация в продавалник, включително обява за автомобил на части. Така изведнъж разни амортисьори, панели и др. тръгнаха напосоки към разни офиси на куриер до поискване, като някои са си тежички (окачване, това-онова...). Там ще си и останат :)

ПС Опитах се да се обадя отново на човека да го предупредя и предпазя какво ще му се случи, ама уви...не вдига, блокирал ме е! 8)

:) Сходна ситуация имах с един, който ми изпрати фалшива МикроSD карта и понеже не очаквах да е фалшива все пак беше запечатана и не я проверих при куриера. След като установих измамата го издирих като теб чрез телефона и се оказа, че продава и други вещи. Обадих му се и му изясних как ще протекат събитията от тук нататък (твоята схема). Човека върна парите през куриера на другия ден :y:

Непрочетено мнениеПубликувано на: 05 Фев 2014 00:22 
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Аватар

Според мен, в този случай, щом е била запечатана е можело да не знае, че е фалшива, бих приел по-леко подобен факт...но мръсотия като тази, която ми спогоди това леке и то точно колкото повече се старах да бъда коректен... :punch:

Аз съм много правдолюбив, направо до кръв... Раздавам се докрай във всеки случай - от благодарност и отмъщение. Историята познава много случки, дори някои недовършени след повече от 10 години, но аз чакам момента и не забравям... :devil:

__.A6 BAU ATИзображение
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 05 Фев 2014 01:41 
Активен
Активен
Аватар

Ами той се издаде сам - каза, че никой друг не се е оплаквал след като беше казал преди да ми я изпрати, че всъщност имал само две и едната си я ползва сам. Най-вероятно се е прецакал да си ги купи отвън неработещи, но това не означава, че трябва да лъже. Аз си нося за спомен от Китай флашка която се рапортува 256 Гб (струваше 2$), а карти имаше каквито си поискаш пак за 2-3$, но не съм си помислил колко много пари мога да направя продавайки ги през 30$ бройката. Съгласен съм, че справедливостта е най-важна, нищо че не съществува реално :(

Непрочетено мнениеПубликувано на: 05 Фев 2014 09:42 
VIP потребител
VIP потребител
Аватар

МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Мен пък ми изгоря единия китайски телефон и сега ще го връщам... (в интерес на истината, старите 3+ годишни още работят. Само единия има един участък от тъч скрина, който отчита с 2 см. настрани, но просто остаряха и поръчах нови)
Преди Коледа поръчах пък един лаптоп на един колега и дойде развален, и го върнах, сега чакам да мине новата им година, уж виждам, че са ми наредили парите в сайта, но явно ще се чака да отворят банките.
Брах големи писаници и нерви и мисля да не поръчвам повече на други хора, че накрая на мен се сърдят.

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 2 от 3 [ 39 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]