Дата и час: 24 Фев 2018 17:21

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 8 от 8 [ 117 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Телефони, GSM mania
Непрочетено мнениеПубликувано на: 30 Окт 2013 23:55 
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Аватар

МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Оригиналните и неоригиналните са правени на едно място. Различна е щампата, теста за качество /QA/ и цената в пъти.

__.A6 BAU ATИзображение
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 31 Окт 2013 00:52 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Моята Нокия съсипва батериите за по-малко от година. Аз определено не усетих разлика и с оригинална и с неоригинала такава, но не съм и сигурен до колко оригиналната наистина беше такава.

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 05 Ное 2013 17:29 
VIP потребител
VIP потребител
Аватар

МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Това дали е вярно:
Цитат:
3 неща, които GSM-a ти може да прави, но ти не знаеш

1. Номерът за спешни случаи в целия свят е 112.

Той може да бъде избран дори ако телефонът ти е блокиран.

2. Падна ти батерията на мобилния телефон?

Всички мобилни телефони имат резервен заряд в батериите си.

Taка че, когато набереш *3370# автоматично се активира и ти дава до 50 % допълнителен заряд. Когато сложиш телефона да се зарежда, този резерв ще се зареди автоматично и така ще имаш за друг случай.

3. Какво да правиш ако ти откраднат мобилния телефон?

Много важно е да откриеш фабричния сериен номер(ИМЕИ/IMEI) на телефонния си апарат.

За да го направиш, просто маркирай *#06#, БЕЗ ДА ИЗБИРАШ, и на екрана ще се появи серийният номер на телефонния ти апарат. Запиши си този номер и го запази на сигурно място. В случай че ти откраднат мобилния, обади се твоя мобилен оператор и му дай този номер. Това ще позволи телефонът да бъде блокиран напълно, дори и крадецът да смени СИМ-картата. Има вероятност никога да не си върнеш този апарат, но поне ще си сигурна, че този, който ти е откраднал телефона никога няма да може да го използва.

Ако ще подаваш жалба в полицията, то сравни серийния номер от дисплея с този от гаранционната ти карта. Би трябвало да са едни и същи. Тогава вземи и картата и отиди в най-близкото полицейско управление.

*** БОНУС съвет за разсеяни мацки!

Забравилa си си ключовете вътре в колата и си далече от вкъщи, където имаш резервни ключове, за да я отвориш?

Ами добре, тогава се обади у вас и накарай някой да приближи дистанционното на колата до телефонната слушалка. Ти дръж мобилния на около 20 см от вратата на колата. А сега у вас да натиснат копчето за отваряне… Бинго! Ключалките се отвориха. Същото става и за багажника.

Непрочетено мнениеПубликувано на: 05 Ное 2013 17:46 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

МПС: Jeep Grand Cherokee 2014
От: Варна

Абе не е съвсем така...
1. 112 не е задължителен за всички страни... Дори в БГ е въведен съвсем отскоро... Не знам дали например 112 е активен в щатите - там си знаят 911
2. Не е вярно... Вероятно имат предвид, че с този код някои нокии сменят кодировката - получаваш по-дълго време за разговор за сметка на по-лошо качество (реално телефона излъчва по-малко данни)
3. Да, ИМЕИ се разбира по този начин... Но за съжаление с подходящ софтуер можеш да смениш ИМЕИ кода с какъвто си искаш... И тогава - иди търси откраднатия телефон по електронен начин
4. Не е вярно... Навярно имат предвид 'тонален' код, но повечето аларми работят на съвсем друга честота, а и телефона няма как да работи като ретранслатор.....

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 04 Дек 2015 13:08 
VIP потребител
VIP потребител
Аватар

Да питам, може ли на таблет да се инсталира Windows?
Таблета е Lenovo A 3500F.
Мисля да си купя диагностичен кабел OP COM и да ползвам таблета вместо лаптоп

Непрочетено мнениеПубликувано на: 04 Дек 2015 13:28 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

Съмнява ме на този да може...
Относно ОПКОМ - колега си взе кабел и прави експерименти с лаптопа си...
Уж 'оригинален' и т.н. - явно има известни разлики...
Обратната информация е ОК - в смисъл комуникира с доста повече компютри отколкото ЕЛМ....
ОБАЧЕ при тестовите функции удари на камък...
Например му казва да покаже нещо на дисплея - ОК, никакъв проблем...
Обаче Корсичката нещо включвала по-рязко съединител (ММТ кутия) и колегата избрал тест/настройка на съединител - автоматична функция, при която би трябвало моторчето да пробва да натисне и отпусне съединителя няколко пъти за да си намери точката на зацепване....
Би трябвало, ама колата била до там... От там нататък - репатрак и в сервиза за да и оправят мозъка :lol:

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 04 Дек 2015 13:37 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Съмнявам се да стане.
Не те ли устройва примерно варианта OBD2 Bluetooth Кодочетец, когато щерката не е у дома с лаптопа ?

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 04 Дек 2015 13:55 
VIP потребител
VIP потребител
Аватар

Такъв имам, малък и е постоянно в буксата. Има си бутон за изключване. С него проверявам и чистя грешките и чете живи данни.
Офтопик:
Трябва ми OP COM със софтуера за да си калибрирам електроусилвателя на волана. Откак сложих зимните гуми, взе да дърпа на ляво. Всичко е прегледано, регулирано, по няколко пъти, въртях гумите без ефект. Ходя за калибровка, а те ме пращат на стенд. След стенда, пак нищо. Продължава да си дърпа. В руски форум четох за сходен проблем, който е решен с калибриране

Непрочетено мнениеПубликувано на: 04 Дек 2015 14:12 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

Офтопик:
На твое място бих отишъл в сервиза на Опел с техния ОПКОМ...
Иначе ако наминаваш през Варна мога да взема ОПКОМ-а, но както ти казах - при подобен случай 'китайския' ОПКОМ просто обърка конците...
Настройката на софтуера с точката на зацепване на съединителя в официалния сервиз струвала 30лв...
Да, друго си е да го пипнеш сам и да поекспериментираш, ама все искат нови софтуери автомобилите...

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 12 Окт 2016 22:15 
Минаващ
Минаващ

МПС: chevrolet
От: Sofia

Моят телефон е LG G5, но напоследък ми прави проблеми, откакто го залях с вода. Когато го залях, го сложих в ориз и след това нямах проблем, но след три седмици започнаха проблемите. Дълго търсих сервиз, където да го занеса. Спрях се на **************** , защото там правят безплатна диагности. Някой има ли мнения за тях?

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 26 Окт 2016 17:32 
Минаващ
Минаващ

МПС: chevrolet
От: Sofia
Име: georgi

В този сервиз смениха дисплея на таблета ми. Не съм имал проблем с тях, всичко беше точно.

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 28 Окт 2016 19:17 
Напреднал
Напреднал
Аватар

МПС: Lacetti SW 2.0TCDi CDX M/T
От: София

dsuzunov написа:
Да питам, може ли на таблет да се инсталира Windows?
Таблета е Lenovo A 3500F.
Мисля да си купя диагностичен кабел OP COM и да ползвам таблета вместо лаптоп

От телефони скочихме на таблети ама и аз да разкажа...имам ето такова Dual Boot китайче - http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_2 ... tml?wid=21 и съм много доволен!
Когато трябва да работя си бутвам в Windows-а за да си правя VPN, а когато трябва да се забавляват децата си зареждам Android-a. Процесора от последно поколение Atom с 4 ядра е достатъчен за ежедневни работа, а с 2GB RAM нещата се движат гладко дори и при 3-4 активни приложения. От вградените 32GB на разположение са 16GB като C:\ за Windows и 6GB за аповете в Android-a. Добавил съм и SD карта от 64GB, която е шерната за двете операционни системи. Батерията държи около 5 часа работа при нормално натоварване - браузване и филми. Извън София вече не мъкна лаптоп и съм повече от щастлив. За 14 EUR също си купих bluetooth клавиатура с тъчпад и ако трябва повече да се пише си я пускам в боя - http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_2 ... tml?wid=21 - работи с всякакви телефони и таблети по bluetooth, а не само с Xiaomi.
Има подобни 10-12" хибриди, но цената им е по-висока.

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 8 от 8 [ 117 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]