Kalos C20XE

За оптичен, силов, или аудио тунинг - покажете резултатите, похвалете се, или дайте идеи за повече комфорт и излъчване на возилото.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
djokki
Активен
Активен
Мнения: 758
Регистриран: 07 юли 2009 17:50
МПС: Kalos C20XE, Lanos 2.0i и др
От: България,Стара Загора
Име: djokki

Kalos C20XE

#1 Непрочетено мнение от djokki » 18 окт 2010 13:31

Здравейте,наскоро си купих Калос!Ще става такси естествено но го купих без двигател!Та вдъхновен от търновския Ланос и запален от колегата georgiev10,реших че така и така ще трабва да купувам двигател то да бъде мечтания С20ХЕ! Мотора купих напълно обурудван+компа,инсталацията и бенз.помпа!За сега съм му направил една малка ревизия като смяна на почти всички гарнитури и семеринги,както и биелни лагери,ремъци и ролки+нов съеденител к-т!
Преди няколко дни го пуснахме в коша на Калоса и направо заспа!!
Кутията си остана от Калоса(1.4 8V,седан,2006г.) пасна точно!Компресора на климатика и хидравкичната помпа си остават също от Калоса с две планки се преправя и готово!Захващането също остана Калосово само си купих една пета от Нубира 2.0 за да пасне на големия блок и готово!
Не съм го свързал още защото там ще е малко по-сложно а и цяла седмица вече се занимавам с Ланоса(нали ме удариха) и нямам много време за Калоса но скоро ще гледам да му навържа инсталацията и да му чуя гласчето:))
ето и малко снимки до момента: http://djokki.snimka.bg/automobiles/kalos1.659002" onclick="window.open(this.href);return false;
Последна промяна от djokki на 05 мар 2012 18:27, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
georgiev10
Напреднал
Напреднал
Мнения: 465
Регистриран: 27 мар 2008 23:03
Skype: georgiev10
МПС: Lanos C20XE
От: Plovdiv,Sofia

Re: Kalos C20XE

#2 Непрочетено мнение от georgiev10 » 18 окт 2010 16:39

Няма да се плашиш от инсталацията.Вчера изрязвах излишните кабели от старата на 1.5,нали са смесени двете с Хе-то,и не видях нищо сложно.Един постянен плюс,плюс през контакт,сигнал за бензиновта помпа,оборотомера,чека и охлаждането.Това е на пръв поглед.Още не съм разбрал какъв сигнал се иска от климатика към компа на Хе-то,но и това ще стане.По спомен се връзва към пин 40 и 41.

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Kalos C20XE

#3 Непрочетено мнение от The Stig » 18 окт 2010 16:42

Мда, така и предполагах. Любимият С20XE. :-)) Сега само един комплект от Кони или Билщайн, да се юркаш по завоите, не само на правите :-)) , и Калоса ще наказва. (coolbeer)
Изображение

Потребителски аватар
djokki
Активен
Активен
Мнения: 758
Регистриран: 07 юли 2009 17:50
МПС: Kalos C20XE, Lanos 2.0i и др
От: България,Стара Загора
Име: djokki

Re: Kalos C20XE

#4 Непрочетено мнение от djokki » 18 окт 2010 17:54

georgiev10 написа:Няма да се плашиш от инсталацията.Вчера изрязвах излишните кабели от старата на 1.5,нали са смесени двете с Хе-то,и не видях нищо сложно.Един постянен плюс,плюс през контакт,сигнал за бензиновта помпа,оборотомера,чека и охлаждането.Това е на пръв поглед.Още не съм разбрал какъв сигнал се иска от климатика към компа на Хе-то,но и това ще стане.По спомен се връзва към пин 40 и 41.
Ами да,аз си принтирах от autodata описание кой пин за какво е,но ще видим!Иначе за климатика са наистина 40,41 но твоя не го ли управлява Ланоския комп?

Потребителски аватар
georgiev10
Напреднал
Напреднал
Мнения: 465
Регистриран: 27 мар 2008 23:03
Skype: georgiev10
МПС: Lanos C20XE
От: Plovdiv,Sofia

Re: Kalos C20XE

#5 Непрочетено мнение от georgiev10 » 18 окт 2010 19:14

Да моя го управлява компа на Ланоса,но трябва да се подаде сигнал на компа на XE-то,за да дигне оборотите.Така бях чел някъде по форумите и си мисля,че за това са тези 2 пина.Иначе опелските климатици на Калибрите се управляват от отделна схема не от ЕКУ-то.
Може да не сменяш бензиновата помпа,аз съм с оригиналната и няма грижи.Инсталацията от мотора на Калоса имаш ли я?

Потребителски аватар
djokki
Активен
Активен
Мнения: 758
Регистриран: 07 юли 2009 17:50
МПС: Kalos C20XE, Lanos 2.0i и др
От: България,Стара Загора
Име: djokki

Re: Kalos C20XE

#6 Непрочетено мнение от djokki » 18 окт 2010 19:58

georgiev10 написа:Да моя го управлява компа на Ланоса,но трябва да се подаде сигнал на компа на XE-то,за да дигне оборотите.Така бях чел някъде по форумите и си мисля,че за това са тези 2 пина.Иначе опелските климатици на Калибрите се управляват от отделна схема не от ЕКУ-то.
Може да не сменяш бензиновата помпа,аз съм с оригиналната и няма грижи.Инсталацията от мотора на Калоса имаш ли я?
Да имам инсталацията.Те само са извадили мотора и така го купих!
А за бенз.помпа бях чел някъде в опелския форум че друга помпа неможела да го храни ХЕ-то?!?

Потребителски аватар
georgiev10
Напреднал
Напреднал
Мнения: 465
Регистриран: 27 мар 2008 23:03
Skype: georgiev10
МПС: Lanos C20XE
От: Plovdiv,Sofia

Re: Kalos C20XE

#7 Непрочетено мнение от georgiev10 » 18 окт 2010 20:17

Както ти казах аз си карам със стоковата и няма проблем.В опелския форум пишат,че стават и други помпи,само трябва да са от пълна инжекция.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Kalos C20XE

#8 Непрочетено мнение от ogi » 18 окт 2010 20:27

Имаме си още една важна тема от преправянията :)
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Kalos C20XE

#9 Непрочетено мнение от The Stig » 30 окт 2010 19:27

От студа ли замръзна проекта.... какво става с GSI Kalosa ? :dknow:
Изображение

Потребителски аватар
djokki
Активен
Активен
Мнения: 758
Регистриран: 07 юли 2009 17:50
МПС: Kalos C20XE, Lanos 2.0i и др
От: България,Стара Загора
Име: djokki

Re: Kalos C20XE

#10 Непрочетено мнение от djokki » 30 окт 2010 20:02

Ами,да беше позамръзнал от студа но днес го запалих :uraa:
Чух му гласчето за малко защото няма още радиатори и съединения но другата седмица ако дава ръка времето(на открито съм) ще има пробно кръгке :P
Иначе запали бързо(от 2-рия път). Сега трабва да си правя "Power cap" защото оригиналната FSI кутия не се вмества в коша на Калоса :ches:
Това е за сега.Ще ви държа в течение! :hai:

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Kalos C20XE

#11 Непрочетено мнение от The Stig » 30 окт 2010 20:34

Нали знаеш, че power cap почти задължително върви със спортен въздушен филтър... да не го забравиш. :) Във високите обороти ще бъде весело :party:
Изображение

Потребителски аватар
djokki
Активен
Активен
Мнения: 758
Регистриран: 07 юли 2009 17:50
МПС: Kalos C20XE, Lanos 2.0i и др
От: България,Стара Загора
Име: djokki

Re: Kalos C20XE

#12 Непрочетено мнение от djokki » 09 ное 2010 18:48

Днес закачихме и генеразията.За сега ще е с Калосовата а по-нататък ще се мисли за нещо по голямо.Стана много тиха,а звикнах да и чувам гласчето :D
Закачих генератора,хидравликата и компресора на климатика-всичко е ОК за сега.Имах малко проблеми с резервоара защото на Калоса на бензиновата рейка няма щуцер за излишното гориво а Хе-то има и трабваше да свалям резервоара за да проследя всички маркучи(много са) кой къде отива и за какво?!?Отзад в дясно зад бронята има една черна кутия в която се явява някакъв одушник ли-незнам,но я изолирах :ches:
Сега ще правя ново жили за газта защото на Калоса идва късо :doh:
Утре ако е готово жилото ще има вече пробно кръгче (shofiro2)

http://djokki.snimka.bg/automobiles/kalos2.659005" onclick="window.open(this.href);return false;
Последна промяна от djokki на 05 мар 2012 18:29, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
georgiev10
Напреднал
Напреднал
Мнения: 465
Регистриран: 27 мар 2008 23:03
Skype: georgiev10
МПС: Lanos C20XE
От: Plovdiv,Sofia

Re: Kalos C20XE

#13 Непрочетено мнение от georgiev10 » 09 ное 2010 20:25

Супер се получава.Този "отдушник" е за бензиновите пари,кото се отделят при неработещ двигател.Принципно трябва да има магистрала от него до клапан преди двигателя и след това до дросела.След като заработи двигателя тези пари се засмукват и изгарят.
Аз съм с жило от Астра,защо не пробваш с него?

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Kalos C20XE

#14 Непрочетено мнение от The Stig » 10 ное 2010 02:01

djokki написа:Днес закачихме и генеразията.За сега ще е с Калосовата а по-нататък ще се мисли за нещо по голямо.Стана много тиха,а звикнах да и чувам гласчето :D
Слагай нещо широко, за да диша спокойно. :beer:
Изображение

Потребителски аватар
djokki
Активен
Активен
Мнения: 758
Регистриран: 07 юли 2009 17:50
МПС: Kalos C20XE, Lanos 2.0i и др
От: България,Стара Загора
Име: djokki

Re: Kalos C20XE

#15 Непрочетено мнение от djokki » 10 ное 2010 07:34

Жилото ще ми го направи един приятел който се занимава с такива неща.За Астрено жило не съм го гледал как завършва откъм педала но както и да е-моето ще стане ;)
А относно "дишането" и до там ще стигна. :beer:

Отговори

Върни се в “Тунинг”