Дата и час: 25 Фев 2018 16:42

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 1 от 9 [ 135 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Съвет за лаптоп!
Непрочетено мнениеПубликувано на: 24 Фев 2008 23:46 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали

Колеги ,дъщерята ми мрънка за лаптоп.Най тънката оферта с х12 месеца гаранция е тази:
http://stealtech.org/?_cid=2&spid=6338
...някой сблъсквал ли се е с тази марка ,некви отзиви,щото не ми се хвърлят 1000-1500лв за нещо ,което ще се ползва за интернет ,скайп ,мирк,и фотошоп.Моля за информация,ако някой има наблюдения :?
тва е машинката
Изображение

Заглавие:
Непрочетено мнениеПубликувано на: 25 Фев 2008 00:02 
Модератор
Модератор
Аватар

МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Имам приятел в Кувейт, писа ми, че имало промоции-лаптоп+видеокамера-500лв. Ако можеш вземи си отвън.Тук са ебати кожодерите. Като че ли са златни. След една година е безвъзвратно остарял.

Профил  

Заглавие:
Непрочетено мнениеПубликувано на: 25 Фев 2008 01:34 
Минаващ
Минаващ

Има доста добра оферта в момента, аз си купих такова лаптопче за бизнеса, че ми трябваше много ...

Има си вскичко за нета... ама ВСИЧКО. И фотошоп си докарва, всичко е наред
ASUS EEE pc.... пусни един гугъл... малък, дълъг живот, лек ... Адския

Профил  

Заглавие: Re: Съвет за лаптоп!
Непрочетено мнениеПубликувано на: 25 Фев 2008 12:13 
Редовен
Редовен
Аватар

МПС: Leganza 2.0 Octavia 2l tdi DSG
От: Бургас

Здрасти, това е мойта болна тема - "лаптоп".....
лично аз ти препоръчвам да не се хвърляш на най-евтиния вариант. Нищо, че за това ще се ползва. Повярвай, че с тези 256мб рам просто ще плачиш.... за около 1000лв ще си вземеш нещо добро и марково.
Не забравяй, че лаптопа рано или късно влиза в бокса.... следователно трябва да внимаваш с гаранционото обслужване.
А за конфигурация минимум: 100гб хард, 1гб рам и двд писа4ка.
Забележи, че този, който си хареесал е с малък хард и без двд писа4ка.
мойта препоръка - HP или Toshiba... на промоции се намират и за 900лв крайна цена с прилични параметри....
от опита, който имам - HP - аз съм го ползвал за ли4ен и служебен 2 години и от една година е в колежката и не е мръднал.
Тошиба - от една година съм.... 17" екран...... повярвай лудница е.
P.S. в момента никой не може да ме убеди, че все още настолните компове са по-добрия и по-евтиния вариант.... но това е друга тема....

Профил  

Заглавие:
Непрочетено мнениеПубликувано на: 25 Фев 2008 21:14 
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Аватар

МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Веско, за тея пари по-добре си купи 2-ра ръка. Много зле ми се вижда като конфигурация. На това ХР-то ще зарежда по 10 мин... Аз по принцип мразя лаптопи, но щом ти се налага... Не забравяй и че лаптопът е поне 2 пъти по-скъп и 2 пъти по-бавен от съответната десктоп конфигурация. За нов лаптоп по-малко от 1500 лв модел не си струва! Помисли и за вариант за покупка извън БГ, през e-bay, но не от щатите че ще плащаш и мито.
Аз от моя служебния съм горе-долу доволен http://www.get.bg/catalog/product_info. ... s_id=27372 и въпреки, че е лаптоп е доста по-бърз (двуядрен все пак) от дъртия ми десктоп РС (Asrock VT6A+;Sempron 2200+;768DDR400;MX440). Има много добър екран и му държи добре батерията 4-5 часа (но все пак е на 2-3 месеца).

PS С колегата JIJOMAMA съм склонен много да споря за съперничеството desktop & laptop :)

__.A6 BAU ATИзображение
 Профил  

Заглавие:
Непрочетено мнениеПубликувано на: 25 Фев 2008 22:52 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

Абе не ми е толкова спешно ,може да почака месец -два ,ама положението в къщи вече е нетърпимо.Натиска е голям,пък и от скайпове и мирки ..не мога за 2 стотинки работа да си свърша...и затова семейния съвет взе това решение-на малката лаптоп...а на татко и се мести ПЦ-то в хола и със безжичния рутер всеки...да си знае територията.
Ще помисля още малко.

Заглавие:
Непрочетено мнениеПубликувано на: 25 Фев 2008 23:01 
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Аватар

Vesko1 написа:
Абе не ми е толкова спешно ,може да почака месец -два ,ама положението в къщи вече е нетърпимо.Натиска е голям,пък и от скайпове и мирки ..не мога за 2 стотинки работа да си свърша...и затова семейния съвет взе това решение-на малката лаптоп...а на татко и се мести ПЦ-то в хола и със безжичния рутер всеки...да си знае територията.
Ще помисля още малко.
Вече ти разбрах идеята. Въобще не му мисли - завещавай старата конфигурация на момиченцето и си вземи по-нова десктоп конфигурация за същите пари, които си отделил за лаптоп - ще си купиш супер компютър (не знам какъв ти е стария де...); вмести в парите и един хубав 21'' ЦРТ профи монитор '02-'03 тринитрон за стотина и косур лева и си ти човека... :idea:

__.A6 BAU ATИзображение
 Профил  

Заглавие:
Непрочетено мнениеПубликувано на: 26 Фев 2008 14:24 
Редовен
Редовен
Аватар

Vesko1, и аз ти препоръчвам като Ogi ако само за това ти трябва да се вместиш в някой втора употреба. а дали ще е лаптоп или настолен..... :) погледни тук - http://www.marmaxcomputers.com/products.aspx?vid=1

П4 за 220лв и ти подаряват монитор.... а останалите 500лв... правиш софрата за срещата ;)

P.S> Ogi явно ве4е имаме и тема за срещата на клуба.....

Профил  

Заглавие:
Непрочетено мнениеПубликувано на: 26 Фев 2008 21:20 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

Ееех пичове ,пичове!Пак не сте ме разбрали ! Аз знам какво да си купя и за кви кинти...и ДДС-то знам как да скрия ,но тук не опира въпроса какво искам аз ,а...16-годишната ми дъщеря.При нея е много важен-СНОБИЗМА!Не толкова за какво ще и служи лаптопа...а ПРОСТО ДА ИМА ЛАПТОП!!!!!!!!!Тъй като при нас най елитната паралелка в града е 1-ва английска,важно е да поддържаш ниво там(тези които са били в такава гимназия ще ме разберат).Важно е да си 1-ви,за да поддържаш реномето,да се ПЪЧИШ пред съучениците.Цяла лекция ми изнесе вчера-не ги разбираш тате теа работи ...ми казаТака беше и с ДВД-то ,мп3-плеъра и,ГСМ-а...и ноутбука ще е тъй!!! Така че ще се купува лаптоп и тва е!И да обяснявам вашите доводи-нема кой да ме чуе.А пък търпя и загуби.Оня ден имах поръчка за 10 нови филма на ДВД-рип да ги направя за клиенти,и точно ги почвам...и малката идва и вика..тряа ми компа да чатя!Направо ми кипна по 2 кинта на диск са си 20 лв ...а пазар си има.Да не говоря че като почна да правя накой сайт ..си трябват часове работа ...и се моля само петък и събота да иде на дискотека ,за да си свърша работата.
Така че давайте ТЪНКИ ОФЕРТИ ,пък аз ще преценя.Изискванията са минимални -филми ,музика ,скайп ,мирк ,фотошоп ,дребни игрички-тва да върви БЕРЕКЕТ ВЕРСИН(както казват комшиите)! :D
...п.с.Може и секънд хенд (ако некой има нещо впредвид запазено)
...ама да не е на 90% от цената на новия ,че все на такива попадам из нета,даже вчера говорих с един дето искаше по висока цена от Т-маркета....компа бил от щатите-оригинален ,затова бил по скъп..а че няма гаранция тва не казва пича!

Заглавие:
Непрочетено мнениеПубликувано на: 27 Фев 2008 00:55 
Модератор
Модератор
Аватар

МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Ще дойде време,когато ще те пита,какво изобщо правиш в къщи :shock: Как я карате там без вода?

Профил  

Заглавие:
Непрочетено мнениеПубликувано на: 27 Фев 2008 11:51 
Редовен
Редовен
Аватар

OK!!! ясна работата... не е лесна твойта
http://www.technomarket.bg/product_deta ... d=09034589
MSI - добри параметри мои клиенти си купиха и са доволни.....
http://computers.market.dir.bg/xoffer.p ... shop_id=43
Тошиба..... /не коментирам.. фен съм на тази марка/
http://www.technomarket.bg/product_deta ... d=09026213
HP не е кой знае какво но е с готин дизайн....

П.С. препоръчвам ти тези модели, защото от опита, който имаме и препоръки от различни места това е добър избор за нискобюджетните компове.
друг вариант е в ПЛЕСИО да ти направят конфигурация и в интерес на истината за цената на горните ще вземеш нещо готино с гаранция 3 години.
Acer, фуджицу сименс и др подобни - бягай дале4.... /справка във всеки дилър и сервиз за компове/

Профил  

Заглавие:
Непрочетено мнениеПубликувано на: 27 Фев 2008 19:04 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

авео написа:
Ще дойде време,когато ще те пита,какво изобщо правиш в къщи :shock: Как я карате там без вода?
Водата най после дойде днес-мътна като "евро-проект финансиран по Сапард" :D

Ей тоя не е лош ,има го и при нас
http://www.technomarket.bg/product_deta ... d=09034589

Заглавие:
Непрочетено мнениеПубликувано на: 27 Фев 2008 19:12 
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Аватар

...ми какво пък? Има си Card Reader, Wireless... За другите параметри няма да обсъждаме, че има ограничение в цената. Звучи добре.

__.A6 BAU ATИзображение
 Профил  

Заглавие:
Непрочетено мнениеПубликувано на: 28 Фев 2008 11:47 
Редовен
Редовен
Аватар

пък и като си "вземеш" ДДС-то излиза колкото ония дето в началото предложи....
Но предполагам, че знаеш до болка.... "какъвто и комп да вземеш винаги след това виждаш по-добра оферта..... и имаш чувство на леко набутан...... :)

Профил  

Заглавие: Re: Съвет за лаптоп!
Непрочетено мнениеПубликувано на: 10 Дек 2010 12:23 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

МПС: Jeep Grand Cherokee 2014
От: Варна

Мдаа, май скоро време ще трябва да си сменям лаптопа...
Преди два дни батерията геройски умря - лаптопа почна да реве, че батерията е безвъзвратно повредена и отказа да я зарежда...
До тук добре - разглобих батерията, и тъкмо днес смятах да взема 6 бр литиеви батерии и да сглобя нещо, и виждам, че чистачката в офиса ми е изхвърлила 'ключалката' на батерията (пластмасовия щифт, който заключва батерията към лаптопа).....
С една дума - или трябва да купувам нова батерия, или да преминавам към нов лаптоп....
Тъй-като лаптопа е доста старичък (Lenovo R60), май нещата отиват директно към нов такъв :@ :@ :@
Другия вариант е китайска батерия за около 70-80лв, която вероятно ще е умряла по рождение, а и гледайки платката в батерията - сигурно ще се сърди лаптопа, че батерията му не е оригинална...

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 1 от 9 [ 135 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]