Дата и час: 23 Фев 2018 17:38

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Правила на форума

Моля всички потребители да попълнят в профила си данните за местоположение и автомобил. Другите полета попълнете по желание!

Страница 2 от 2 [ 17 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Проблеми със застрахователните компании
Непрочетено мнениеПубликувано на: 06 Дек 2017 16:47 
Минаващ
Минаващ
Аватар

МПС: Chevrolet Cruze
От: София
Име: София

Proximus написа:
Така и така има тема... Вчера един приятел ми каза, че ако съпругата ми управлява моят автомобил, на който аз съм сключил каско, и настъпи застрахователно събитие, на което е документирано, че тя е управлявала автомобила, ЗК може да не поеме щетата. Трябвало с нотариално заверено пълномощно за ползване на автомобила да я заведа в ЗК и там да я впишат като втори човек ползващ автомобила. На въпроса ми дали само Армеец (където е той) е така или при всички, той ми отговори, че от миналата година имало някакво изменение на закона, което позволявало в тези случаи ЗК да се измъква. Чували ли сте/чели ли сте за нещо такова ?

Proximus, когато моята кола беше още на лизинг беше задължително да има пълномощно, но не нотариално заверено.
Ако някой намери нещо да каже, иначе трябва да питаме застрахователите.
Това лято снаха ми (жената на брат ми), която е рускиня с руска шофьорска книжка блъсна колата на брат ми. от БулИнс дойдоха и написаха протокол и всичко си беше ОК, нямаше проблеми за изплащане на щетата след това.
Моля нека и други да споделят мнения каква още информация им е нужна от застрахователите, за да си знаят правата. Затова пуснах тази тема. Като набавя необходимата инфо ще пиша обратно.

Профил  

Заглавие: Re: Проблеми със застрахователните компании
Непрочетено мнениеПубликувано на: 07 Дек 2017 11:04 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

МПС: Jeep Grand Cherokee 2014
От: Варна

Четете застрахователната полица...
Там съм срещал два варианта - 'застрахован собственика', и 'застрахован собственика и всички упълномощени лица'... Като никъде не съм срещал да се декларира пред застрахователя всеки път кой шофира...
Лизинговите компании издават пълномощни, за да можеш да пътуваш тук-таме... Аз също пиша такива пълномощни за служебните автомобили, въпреки, че никой не е искал представянето им.
Сега гледам последните ми полици...
Алианц са ми писали 'автомобилът се ползва за семейни цели'. ДЗИ не са писали нищо по тази тема...
Само 'собственик', и това, че е застрахован автомобилът...

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 2 от 2 [ 17 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]