Дата и час: 25 Фев 2018 02:30

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 21 от 21 [ 313 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 17, 18, 19, 20, 21
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес
Непрочетено мнениеПубликувано на: 27 Сеп 2016 09:47 
Напреднал
Напреднал

МПС: Aveo 5
От: Varna
Име: Proximus

Здравейте колеги, така и така обсъждете сервизи и пр. да ви попитам да дадете мнението си за една работа. Миналата седмица реших да закарам Авеото си за смяна на масло и филтри за първи път не в Булвария, а в сервиза на бащата на един приятел. Т.е. при доверен човек. Двигателят ми е 1.4 и по книжка, и по стари фактури, и из нета, картера побира 4,5л масло. Е хубу де, ама майсторът + довереното лице твърдят че побрал 5л. (т.е. не е майсторът да е "щипнал" 1/2 литър синтетика). Замервайки нивото на масло с щеката, то е ок - между мин и макс.
Та се чудя този половин литър в повече къде е отишъл, възможно ли е щеката нещо да не показва вярно. Или има някакъв технологичен толеранс. Иначе като чета из нета последствията от по-голямо количество масло от предписаното, може да са доста тежки - от повреден катализатор до избиване на теч през най-слабото в с-та място.

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 27 Сеп 2016 10:57 
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Аватар

МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

По принцип никога не можеш да изкараш всичкото масло, защото остава по маслените магистрали. Хартисва половин до 1 литър, демек ако системата събира 4.5л. можеш да източиш 4л. макс. Щеката няма как да не показва вярно, това не е електронен уред, просто се гледа да е вкарана докрай.

__.A6 BAU ATИзображение
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 27 Сеп 2016 14:12 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

МПС: Jeep Grand Cherokee 2014
От: Варна

Зависи как се оттича, при каква температура е измерването и т.н...
Преди седмица се 'излагах' в официалния сервиз...
Смениха ми маслото и на другия ден реших да го измеря...
Колата стоя цял ден на равно място и при измерването показ 0.5см под минимума...
Отидох до сервиза да я проверят...
Изкарват я от там с думите, че няма проблем...
Погледнах я и аз - показваше над максимума...
И на двете места - равно място...
Само дето на щеката ми е написано 100F - остава проблема да е в температурата...

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 27 Сеп 2016 14:35 
Активен
Активен
Аватар

МПС: Lacetti 1.8; VOLVO S40 II
От: Plovdiv

100 °F, 37.78 °C. Едва ли 10-15 градуса разлика ще дадат толкова голямо разширение на маслото, но кой знае.....

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 27 Сеп 2016 15:10 
Напреднал
Напреднал

A, аз си играх цяла седмица - на студен двигател респ. добре отекло, с топъл двигател. В нормите си е и в двата случая, така че ще я карам явно така :) Благодаря за отговорите.

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 27 Сеп 2016 16:14 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

pamporov написа:
100 °F, 37.78 °C. Едва ли 10-15 градуса разлика ще дадат толкова голямо разширение на маслото, но кой знае.....

Остана някакво съмнение, че са доляли и ме правят на луд :)
Съгласен съм, че едва ли ще има такава температурна разлика, обаче тези шашави италиано-американци постоянно сменят процедурата за измерване нивото на маслото на двигателя...
По едно време бе загряване на двигателя до номинална температура, изгасване и измерване след 30 минути... Сега гледам, че са написали, че е 'най-добре да се измерва рано сутрин когато автомобила е стоял цяла нощ (на новите щеки няма маркировка за температура)...

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 27 Сеп 2016 23:14 
Напреднал
Напреднал

МПС: Daewoo Leganza
От: burgas
Име: emil nikov

За " аварийките" и начина на употреба.
Не знам откъде и как точно започна масовата и идиотска употреба на ".авариките" . Мисля, че започна от таксиметровите шофьори. Клиент маха на тротоара, и таксиметърджията, устремен да не го изпусне, пуска "аварийките". Кола спира, за да слезе човек, и хоп, пак "аварийки". Друга кола пира след знак "Спирането забранено" и казва " Ама аз не съм в нарушение, аз съм на аварийки ! И полека-лека се превърна в масова практика. Онзи ден ходихме да видим " Бегликташ" до Приморско.На връщане се беше образувала колона коли зад едно "Мини" ( новичко).което си караше с 50-60 км/час и пуснати "аварийки". И тъй като по пътя след Ропотамо има доста отклонения от пътя - за Аркутино, за лилиите, за Свети Тома и др., не можеше да се разберат намеренията на младата шофьорка, и всички се тътрехме подире й. На всичко отгоре сладко си говореше по мобилен телефон.На Безопасен участък я изпреварих, опитах се да й привлека вниманието със знаци с ръце и пускане и спиране на моите "аварийки". Без резултат! "Пепи"-то (ако предпочитате "Кифлата") си продължи.

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 28 Сеп 2016 07:22 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

Може просто да е имала проблем...
Случвало ми се е на извънградски път да не мога да се движа по-бързо (бях спукал гума, а резервната бе в отчайващо състояние и едва би могла да прибере до Варна претоварения автомобил...
Но разбира се може просто да си е била 'кифла'...
Мога да ви пусна клипче от вчера сутринта - кола от друг град си стоеше на аварийки в средна лента - за направо...
Аз си пуснах мигача, за наляво, наредих се, изчаках 'зеленото' и тръгнах, когато усетих странна близост с мадамата в колата с аварийките...
Зави си наляво, но подсещането с мигачите свърши работа - сети се да изключи аварийките - навярно просто ги бе забравила...

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 28 Сеп 2016 19:29 
Минаващ
Минаващ

МПС: chevrolet
От: Sofia

Бе те тези хора са много сбъркани. Мислят си,че като са пуснали аварийните и всичко им е позволено..

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 09 Окт 2016 23:48 
Минаващ
Минаващ

МПС: Captiva
От: Sevlievo

Има и по лош момент... не е казано, че като си пуснеш аварийните и всичко ти е позволено, НО има хора къде пък грам не следят кой какво пуска... мен така са ми свирили и са ме псували защо намалям и спирам при положение, че най цивилизовано си пуснах аварийните и намалих постепенно...

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 10 Окт 2016 16:33 
VIP потребител
VIP потребител
Аватар

МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Тука е и грешката с тези прословути аварийни светлини. При спиране, никой не спира по средата на улицата, а обикновено в дясно и по-рядко в ляво. Като пуснеш аварийните, ти не показваш къде имаш намерение да спреш или в каква посока да маневрираш и останалите зад тебе трябва да гадаят.
Реша ли да спирам, първо мигача и чак след като колата е в покой, пускам "сигналките" както казват руснаците. Така е правилно и според ЗДвП.

Непрочетено мнениеПубликувано на: 10 Окт 2016 21:19 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 29 Дек 2016 10:41 
Напреднал
Напреднал

Вчера баща ми ходи да му сменят маслото на Ауриса. По книжка събира 4.1/4.2. Нещо такова. Тоя дето сменял пита баща ми дали да му сипе малко повече от това количество от 5литровата туба. Баща ми се съгласил. Тази сутрин вадя щеката му и какво да видя - маслото е три пръста над максимума (най-вероятно е имало и някакво остатъчно количество). И си мисля... ти какъв "майстор" трябва да си, че да питаш клиента как да си свършиш работата. И най-вече, как може да си оставиш работата осрана, при все че рисковете които следват от което са ясни.

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 21 от 21 [ 313 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 17, 18, 19, 20, 21

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]