Дата и час: 23 Фев 2018 09:02

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 19 от 21 [ 313 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес
Непрочетено мнениеПубликувано на: 04 Фев 2016 02:51 
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Аватар

МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

По-далеч от контейнери, по-далеч от видимо дамски коли, по-далеч от първа кола близо до движението... Чак толкова параноя... То ако ще става беля, няма да е от там, където я очакваш обикновено.

__.A6 BAU ATИзображение
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 04 Фев 2016 06:41 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

МПС: Jeep Grand Cherokee 2014
От: Варна

ogi написа:
...Да, цялата задница, без предните стъкла.
Хм, не си ли личи?

Личи си :lol:
Но не бях запомнил как изглеждаше преди фолирането - при мен джипката изглежда стоково точно така, та затова и не 'хванах' разликата...

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 04 Фев 2016 09:34 
Модератор
Модератор
Аватар

МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

ogi написа:
Нали се сещаш, че и за това имам мой човек, с най-доброто качество и цена като за мен ;) Само се каниш, още ни чип, ни предница, нищо... Изображение

Тиии колко си долен... :rofl: Ще взема да стана и аз софианец, ама покрай теб пак ще остана без пукнат лев.. :lol:

4 гуми + нов акумулатор + винетка + един резервоар нафта... за капак и Ланосът и той получи нов акумулатор. Фалит.. :lol:

Непрочетено мнениеПубликувано на: 05 Фев 2016 02:54 
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Аватар

Стефане, не си готов за истински масонь, караш ме по пижама да се обличам, за да седна да ти пиша :lol:

Оня ден ходих до общината и платих данък 2015, 2016, купих си винетка и сипах малко нафта.
600лв за 15 мин.
:worried:
Тъпото е, че колата я придобих средата на 2015, а платих за цяла година :swear:

slowtraveler написа:
Но не бях запомнил как изглеждаше преди фолирането - при мен джипката изглежда стоково точно така, та затова и не 'хванах' разликата...

Аквариум ор нот...

Изображение

__.A6 BAU ATИзображение
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 05 Фев 2016 03:37 
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Аватар

The Stig написа:

Между другото може ли да замериш боНба-дюзата ти как е 0-100, че ми е интересно.
Моя сегашен варел си кара по спецификациите - 9.5с., както е по каталог за А.С.К. (стоков, без ремап), може да си бродираш гоблен, докато ускорява... Толко за 2 тона дизелово комби 4*4 и стар автомат, който се вижда колко време губи докато сменя и то точно преди 100 между 2/3, ама силата му иде после на магистрално каране с доускорение. Чуй малко звук на V6 във високите:

П.П. сега като си гледам таблото, забравих, че имам "S", а съм тествал на "D". :lol: Не знам защо при кик-даун така бавно превключва, при среден натиск по-бързо "цъка".

__.A6 BAU ATИзображение
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 05 Фев 2016 09:58 
Модератор
Модератор
Аватар

Признавам си...никакъв масон не съм. По душа съм си Деу-фен и си броя стотинките.. :lol: Ще ти пратя едно сако(имам достъп до хиляди бройки), да си го ползваш само за писане по форумите. :lol:

Гледам по каталог и на мен ми дават 9,4-5 сек. до 100. Пробвах я един път и на око за около 9 сек ги направи...ще пробвам пак с по-коректно замерване и щи ти докладвам за силата на бомба-дюзата. :lol:

Планът(ама не се знае кога ще се реализира :lol: ) е мапване, махане на катализаторa + олекотените Суперлегери и новите гуми...тогава би трябвало да се мърда по-енергично.
Сега, с тежките оригинални джанти, колата определено се усеща малко по-мудна.

П.П. Внимавай с даването на толкова зор на Душко...нали знаеш к'во ще кажат в масонската ложа. :lol:

Непрочетено мнениеПубликувано на: 05 Фев 2016 14:10 
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Аватар

Аз за това не поствам там, че ще ме изядат с парцалите и ще е смях най-страшен :lol:
От 250 коня надолу не се брои за МПС. :lol:

__.A6 BAU ATИзображение
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 05 Фев 2016 16:55 
Модератор
Модератор
Аватар

Обмислям да дръпна един кредит за А7 или А8 D3...задължително 3.0/4.0 TFSI, иначе съм г-н Никой, сиромах най-страшен и долен. :lol:

Непрочетено мнениеПубликувано на: 06 Фев 2016 09:54 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

ogi написа:
От 250 коня надолу не се брои за МПС. :lol:

Ух... Минавам метър (ако сега в студа не е избягала някоя кобила изпод капака :) )

А днес стегнахме багажа за към България... Навън - тропическа гръмотевична буря (ние хванахме хубаво време - да му мислят двете български семейства, които пристигнаха преди два дни - от тогава всеки ден вали, като прогнозата е същата още седмица ) :)
Разправяте за нашия туризъм - тук петзвезден комплекс (т.е. не е нещо нискотарифно) с около 400 стаи и апартаменти НЯМА НИТО ЕДНА СВОБОДНА СТАЯ - преди малко провериха отново дали някой не се е отказал (казал съм им още в момента на пристигане)....
Поради тази причина ми отказаха късен чек-аут или да платя някоя друга цяла стая за цяло денонощие, защото от комплекса трябва да тръгнем около 19:00 местно време....
Т.е. след час (в 12:00 местно време) трябва да освободим стаите. Седем часа до 19:00 можем да ползваме общите помещения (да, прекрасни бани, тоалетни, съблекални).. Т.е. ще се мотаме..
В 19:00 съм поръчал бусче, което да ни закара до летището (около 40-50 км от тук, но по тесни и криволичещи пътища)..
Следва 6-7 часов полет през Индийския океан над Сейшелите до Дубай (Еърбус 380)... Малко почивка и шопинг на дубайското летище (май имахме между полетите 4-5 часа)...
След това 4.5-5 часов полет над Иран и Турция, точно покрай границите на размирните Ирак и Сирия (Боинг 777)....
В Истанбул (дано няма бомби докато сме там, пу, пу, пу) ни чака бус, който ако всичко е нормално ще ни достави във Варна след още едни 6-7 часа...
Т.е. сумарно планирано време от тръгване от тук до пристигане във Варна - около 26-32 часа...

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 06 Фев 2016 20:19 
Напреднал
Напреднал

МПС: Daewoo Leganza
От: burgas
Име: emil nikov

Дано е безпроблемно пътуването. Чакаме нов пътепис( и снимки, разбира се).

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 08 Фев 2016 09:17 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

Благодаря....
Пътуването бе успешно - прибрахме се снощи около 22:00...
Общо взето - излитането бе в дъжд и леекичка буря.... Това прасе излита почти в края на пистата на острова (при кацането историята бе същата - тръшна ни много яко - като спираше интензивно до около 200-300м преди края на пистата, която е около 2900м...)
В Индийския океан ни мяташе малко по-силно (не вярвах, че А380 може почти да те отлепя от седалката - чак хората се поразпищяха малко :lol: ).
Индикациите показваха, че височината се изменяше с около 30м (до 100 фута)...
В Дубай бе прохладно сутринта, но като изгря слънцето нещата бързо се промениха...
До Турция - спокоен полет с Б777 . Бързо кацане (никакво изчакване в зоната)... Оказа се, че отново пътуваме с доста българи.
Нашия бус ни чакаше.. Натам - перфектно пътуване до Варна (сериозен сняг е падал в района на Малко Търново, но пътищата са почистени и от турска и от българска страна)...
С една дума - тук сме. Добре сме... Снимки - ще има...
Пътепис - едва ли, защото бе почивка - т.е. ще е скучно да се пише 'станах,хапнах, плаж, хапнах, легнах :) както бе в повечето време...

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 08 Фев 2016 16:46 
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Аватар

И аз имах щастието да се повозя на прасето, преди да прекратя летателната си кариера :lol:
Толкова е грамадно, че имам чувството, че излита с 80 :)

__.A6 BAU ATИзображение
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 08 Фев 2016 19:06 
Напреднал
Напреднал

МПС: Daewoo Leganza
От: burgas
Име: emil nikov

ПЪТЕпис, не почивко - пис. Все пак сте имали няколко полета със самолети, с бусове...Като добавим видяно и преживяно по чужди земи, има достатъчно материал за споделяне :lol: Адаптирайте се, и почвайте :lol:

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 09 Фев 2016 12:45 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

Масата си личи при излитане и кацане... Доста 'тежко' засилване и кацане..
Ето тук кацането в Мавриций

P.S. Сега се замислих за влиянието на технологията на кацане и мястото в самолета - умишлено бях избрал места в задната част на самолета, за да мога по-добре да виждам надолу и работата на механизмите...
Обаче при кацане на А380 поради размера е много явно изразен flare (изравняване), с което се убива вертикалната скорост точно преди допира на колесника... А това се постига с повдигане на носа (и спускане на опашката)...
Т.е. в опашката (зад центъра на тежестта)хората ще почувстват по-рязко 'пропадане', допир на колесника и издигане (при спускане на носовия колесник)...
А в носа (пред центъра на тежестта) ще се усети плавно намаляване на вертикалната скорост, допир и плавно продължаване на спускането (заедно с предния колесник)..
Така, че навярно ако бях избрал места в предната част на самолета, кацането би било изключително леко...

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 15 Фев 2016 23:44 
Напреднал
Напреднал
Аватар

МПС: Daewoo Lanos 1.4

slowtraveler написа:
...
Само помолиха старата платка да им я пратя по удобен за мен начин - трябвало им за отчетност...

А аз в родната България от месец и половина се разправям с един телевизор - 3 пъти в сервиз, уж го оправят, уж сменят нещо, 4-ти път рекламация и чакам....чакам да ми прищрака ... :swear:

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 19 от 21 [ 313 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]