Полиране на фарове

Боя, лак, ламарини, стъкла. Салон, стелки, чистачки. Препарати за почистване, методи за освежаване, проблеми.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
mi6ko_pi
Напреднал
Напреднал
Мнения: 476
Регистриран: 01 авг 2008 23:35
Skype: mi6ko_pi1
МПС: Mercedes 230 CE
От: Стара Загора
Име: Най-голямия !!!
Контакти:

Re: Полиране на фарове

#16 Непрочетено мнение от mi6ko_pi » 01 окт 2008 22:43

Общо взето да :) . Имах по-големи очаквания !
Изображение

Харесва ти да бъдеш с големи тарикати, които карат Ферари, Бентли или Богати. В главата ти са само ляти джанти от платина, злато и диаманти. Виждам те в скъпи коли, а в морето с яхти на които пияш ДЖИН, ЕГАТИ. Харесва ти да се правиш на ВИП-ПЕРСОНА и да си говориш два часа по телефона. В дискотеката разходчица, пак показваш походчица и искаш да те черпя водчица. От толкова мислене стана увисване. Влизам у кен***а и се чудя и се мая, д**ба мааму да сер***, пик*** или да чертая. Сам не е редно и от джоба скубе, знам че не е редно ама ми е убаво бе .... Поселедната ми каза МАЙСТОРЕ, БОГ ЛИ ТЕ ИЗПРАТИ ?

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Полиране на фарове

#17 Непрочетено мнение от Izparitel » 01 окт 2008 22:46

До колкото се сещам стана въпрос, че поне в София полират фарове като услуга и резултата според отзивите бил О'К. Предполагам, че и в Стара Загора някой може да го прави.
Друг е въпроса колко ще е траен ефекта.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Полиране на фарове

#18 Непрочетено мнение от ogi » 01 окт 2008 23:07

Какво се разбира под полиране? Някой въобще видял ли е някакъв ефект от това? Според мен има 2 варианта - единият е наистина много фино полиране, но се съмнявам някъде някой да го практикува, вторият е нанасяне на някакво покритие като лак върху фара, който да влезе във финните вдълбанитни и неравности и да основе ново гладко покритие отгоре с цел - прозрачност.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Полиране на фарове

#19 Непрочетено мнение от Izparitel » 01 окт 2008 23:22

До колкото съм чел отзиви по форумите на различните марки става въпрос за минаване с все-по фин абразив в резултат на което се възвръща прозрачността на пластмасата. Не съм го правил, но от прочетеното останах с впечатлението, че ефект има. Мисля, че цените бяха около 20 лв/фар.
Друг е въпросът, дали резултата е траен. :?: :?: :?: Мисля, че и в нашия форум някой беше минал през полиране и би могъл да обясни по-подробно.
Аз предполагам, че се премахва надраскването на повърхностния слой, а помътняването на пластмасата в дълбочина от слънцето не би могла да се премахне по друг начин освен чрез подмяна /разбирай - смяна на фара, защото стъкла отделно май не се продават/.

Потребителски аватар
mi6ko_pi
Напреднал
Напреднал
Мнения: 476
Регистриран: 01 авг 2008 23:35
Skype: mi6ko_pi1
МПС: Mercedes 230 CE
От: Стара Загора
Име: Най-голямия !!!
Контакти:

Re: Полиране на фарове

#20 Непрочетено мнение от mi6ko_pi » 02 окт 2008 08:44

Полирах моите и двата . Казаха ми как става в магазина . Търкам на ръка с много натискане и вартене за да се втрие добре пастата , но ефект като кристален фар няма колкото и да търкам . Единствената разлика е че вместо да са жълти , след операците стават тъмни ( все едно сам го затамнявал със спреи за стопове ) А и забелязах друго , докато тарках с шкурката и прасках с вода мрасотията която се отделяше от фара беше чисто бяла без никъкви жълти отенаци . Това ме кара да мисля че проблема може да не е от ван а от вътре , а до колкото разбрах за отвътре решение няма |( Нека някой друг ако е правел това и го има на снимки да покаже ефекта ако има такова нещо като ефект изобщо . :^)
Изображение

Харесва ти да бъдеш с големи тарикати, които карат Ферари, Бентли или Богати. В главата ти са само ляти джанти от платина, злато и диаманти. Виждам те в скъпи коли, а в морето с яхти на които пияш ДЖИН, ЕГАТИ. Харесва ти да се правиш на ВИП-ПЕРСОНА и да си говориш два часа по телефона. В дискотеката разходчица, пак показваш походчица и искаш да те черпя водчица. От толкова мислене стана увисване. Влизам у кен***а и се чудя и се мая, д**ба мааму да сер***, пик*** или да чертая. Сам не е редно и от джоба скубе, знам че не е редно ама ми е убаво бе .... Поселедната ми каза МАЙСТОРЕ, БОГ ЛИ ТЕ ИЗПРАТИ ?

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Полиране на фарове

#21 Непрочетено мнение от dsuzunov » 02 окт 2008 10:37

Аз полирах десния фар и ефект имаше и то осезаем.Естествено,не го сравнявам с нов,но разлика от преди полирането има и то в положителна посока.В началото на темата съм пояснил как ми го полираха.
Вчера ми полираха десния фар (беше леко пожълтял).Ето цялата процедура:
1-минава се с шкурка 1000 - водна
2- ----//-----//-----//--- 2000 - водна
3 - фара става матов
4- обдухва се с пистолет за горещ въздух за да изсъхне
5 - полира се с фина шлайф паста с машина за полиране с дунапренен накрайник от тази за полиране на боя - първоначално с по бавни обороти за да се нанесе пастата и след 1-2 мин. на високи обороти , но задължително с вода.
Посъветваха ме да измия фара отвътре с хладка вода и прах за пране .А след изплакване задължително,веднага се подсушава с топъл въздух

След полирането отвън "стъклото да се избърше с ЧИСТ,СУХ ПАРЦАЛ , ДА НЕ СЕ МОКРИ С ВОДА...
Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Полиране на фарове

#22 Непрочетено мнение от Izparitel » 02 окт 2008 18:23

Eфекта траен ли е за сега?

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Полиране на фарове

#23 Непрочетено мнение от dsuzunov » 02 окт 2008 22:57

За сега е траен.
Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Полиране на фарове

#24 Непрочетено мнение от Izparitel » 11 окт 2008 14:53

Заради лошо осветяваване на пътя се принудих да сложа ксенони, но резултата не покри напълно очакванията ми. Левият ми фар беше пожълтял и матиран в горната част, а десния, който очевидно е сменян преди да купя колата си е бистър.
Оказа се обаче, че по неизвестни причини левия, въпреки, че е пожълтял осветява по-силно в сравнение с десния. Рефлекторите им изглеждат в еднакво състояние и до сега все си мислех, че десния свети много по-добре.
Понеже иде зима и повече тъмни часове днес прежалих 30 лева и отидох да го полират.
Процедурата отне около половин час и ми е интересно дали че се усети нещо реално в тъмното. Визуално ефект има - изчезна пожълтяването в горната половина на стъклото /пластмасата де/.

Преди полирането фара изглеждаше така:
Far_1a.jpg

След полирането:
Far_2a.jpg
Дано да има ефект и да е траен.

Между другото, когато се обадих по телефона за да запазя час майстора ме попита дали фара е с лаково покритие или без. Явно това наистина го има по някои коли.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Полиране на фарове

#25 Непрочетено мнение от ogi » 11 окт 2008 20:24

Къде е тоя майстор? 30лв на фар ли е?
На снимките личи доста осезаем ефект.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Полиране на фарове

#26 Непрочетено мнение от Izparitel » 11 окт 2008 20:43

Полира ми само левия фар, така,че цената е за 1 бр. фар. Нямам идея дали има отстъпка за два.
Човека работи в малко гаражче на Царибродска и Тодор Александров. На гаража пише, че се занимава и с шибедах, а докато полираше фара ми паралелно оправяше нараняване на предното стъкло на друга кола с някакъв странен комплект в куфар.
Попаднах на него от тук:

http://vento.free.bg/call.html

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Полиране на фарове

#27 Непрочетено мнение от Izparitel » 11 окт 2008 21:34

Току-що ходих да проверя ефекта - има го, макар и не чак толкова голям, колкото очаквах.

Само, че сега излезе друг проблем - свети много по-ниско от другия. Сега, когато дава ясно очертана граница вече си личи.

Чудя се защо не го полирах миналата зима - пак дадох същите /предполагам/ пари и щях да си карам през цялото време с по-читави светлини.

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Полиране на фарове

#28 Непрочетено мнение от авео » 11 окт 2008 23:48

Само си давате парите на вятъра!
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Полиране на фарове

#29 Непрочетено мнение от Izparitel » 12 окт 2008 00:30

Защо?

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Полиране на фарове

#30 Непрочетено мнение от ogi » 12 окт 2008 00:41

А ти какъв ксенон си сложи и на каква температура на бялото? Дългите ти светлини как са?
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Отговори

Върни се в “Екстериор, Интериор, Аксесоари”