Полиране на фарове

Боя, лак, ламарини, стъкла. Салон, стелки, чистачки. Препарати за почистване, методи за освежаване, проблеми.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Полиране на фарове

#91 Непрочетено мнение от ogi » 10 сеп 2009 23:45

Извинявам се за мнението, което противоречи на всичко горе, но по личен опит пластмасовите фарове изискват точно веднъж годишно минаване с паста и греят като нови.
Това е всичко, което трябва. :|
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

izgrevist
Минаващ
Минаващ
Мнения: 9
Регистриран: 03 авг 2009 02:18
МПС: nubira
От: plovdiv
Име: mbossimus

Re: Полиране на фарове

#92 Непрочетено мнение от izgrevist » 11 сеп 2009 00:48

След всичко изчетено тук отидох при приятел който китосва и боядисва и го помолих за паста 3м и му обясних че искам с нея да си чистя помътнелите фарове.Той просто се ухили -изкара едно пластмасово шише БИНГО ОВ пяна-струва в магазина 1.65 лв-пръсна малко от нея и след това търка всеки фар по около 5 минути с един шлайф .С такъв с рошав диск с който шлайфат финно преди боядисване.Резултата е уникален-вече 1 седмица фаровете греят.Няма майстори с оферти по 40 лв и така нататък....

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Полиране на фарове

#93 Непрочетено мнение от авео » 11 сеп 2009 01:19

Винаги има по-евтина алтернатива,но ти изкърти мивките с тази :lol:
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

streetboll
Редовен
Редовен
Мнения: 205
Регистриран: 08 яну 2009 15:38
Skype: boretsa
МПС: daewoo nubira 1.6 16V комби
От: Девня
Име: Станислав

Re: Полиране на фарове

#94 Непрочетено мнение от streetboll » 11 сеп 2009 14:17

izgrevist я питай твоя приятел какъв диск е ползвал ако не е тайна.

izgrevist
Минаващ
Минаващ
Мнения: 9
Регистриран: 03 авг 2009 02:18
МПС: nubira
От: plovdiv
Име: mbossimus

Re: Полиране на фарове

#95 Непрочетено мнение от izgrevist » 12 сеп 2009 00:32

Понеже не съм професионалист може малко странно да обяснявам,но уреда с който ми почистиха фаровете приличаше на флекс с който режат железа.Само че диска беше един такъв мъхест-с него май полират преди боядисване.Сигурен съм че технически грамотните се сещат за какво става на въпрос.Аз единствено мога да сменям гуми.За всичко друго бягам в сервиза.Иначе помествам и две снимки за да се види резултата

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Полиране на фарове

#96 Непрочетено мнение от Fantomasss » 12 сеп 2009 09:32

Много добър ефект се е получил, а и като каза, че това е правено с "Бинго-ОВ", направо ми счупи представата за полиране. Явно машината с кечето си е свършила работата.
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Полиране на фарове

#97 Непрочетено мнение от ogi » 12 сеп 2009 18:56

Другата година пак :)
Точно 1:1 същият ефект и при мен с един парцал и пастата за полиране, процедура - 3-5 мин.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

streetboll
Редовен
Редовен
Мнения: 205
Регистриран: 08 яну 2009 15:38
Skype: boretsa
МПС: daewoo nubira 1.6 16V комби
От: Девня
Име: Станислав

Re: Полиране на фарове

#98 Непрочетено мнение от streetboll » 15 сеп 2009 18:22

Пробвах се сам да ги изчистя и...след 1-2 седмици пак започнаха да пожълтяват ddad ползвах шлайф паста на 3м.

Потребителски аватар
Espero2.0
Редовен
Редовен
Мнения: 213
Регистриран: 25 апр 2009 23:31
МПС: VW Passat
От: София
Име: Димитриус

Re: Полиране на фарове

#99 Непрочетено мнение от Espero2.0 » 16 сеп 2009 23:45

Само да отбележа.....вече 4 месец от полирането на мойте фарове все още са си добре!!!!

BUHALA
Минаващ
Минаващ
Мнения: 10
Регистриран: 16 авг 2009 22:46
Skype: stoyan-stoyanov
МПС: Daewoo Espero
От: Пловдив
Име: BUHALA
Контакти:

Re: Полиране на фарове

#100 Непрочетено мнение от BUHALA » 23 сеп 2009 11:55

izgrevist написа:След всичко изчетено тук отидох при приятел който китосва и боядисва и го помолих за паста 3м и му обясних че искам с нея да си чистя помътнелите фарове.Той просто се ухили -изкара едно пластмасово шише БИНГО ОВ пяна-струва в магазина 1.65 лв-пръсна малко от нея и след това търка всеки фар по около 5 минути с един шлайф .С такъв с рошав диск с който шлайфат финно преди боядисване.Резултата е уникален-вече 1 седмица фаровете греят.Няма майстори с оферти по 40 лв и така нататък....

Що пък негодуваш не ми е ясно. Може ли да снимаш с висока резолюция да видим гланца на фара как е? Даже понеже и двамата сме от Плд - да се видим да видя - че съм леко казано изумен ... Верно има ясно изразен ефект въпроса е премахнат ли е изгорелия пласт, или само е изчистено жълтото и повърхността си е нацепена и налюпена - и да ти пожълтее пак след 2-3 месеца..... С удоволствие бих разгледал - ще дадем сравнения и коментари тук.

Потребителски аватар
sashko_bg
Редовен
Редовен
Мнения: 270
Регистриран: 09 ное 2007 16:26
МПС: Daewoo Espero 1,8
От: София

Re: Полиране на фарове

#101 Непрочетено мнение от sashko_bg » 23 сеп 2009 15:23

И аз полирах мойте фарове уикенда. Използвах първо водна шкурка 1200, след това 2000, и накрая паста за полиране на Turtle (за металик - такива налични имах). В процеса на почистване и използвах Meglio. Ефекта е поразителен, изглеждат като на автомобил от салон. Е, в началото като започнах, малко се уплаших като видях на какво заприлича фара, но след полирането с пастата, ефекта си дойде на място.

izgrevist
Минаващ
Минаващ
Мнения: 9
Регистриран: 03 авг 2009 02:18
МПС: nubira
От: plovdiv
Име: mbossimus

Re: Полиране на фарове

#102 Непрочетено мнение от izgrevist » 29 сеп 2009 13:05

BUHALA написа:
izgrevist написа:След всичко изчетено тук отидох при приятел който китосва и боядисва и го помолих за паста 3м и му обясних че искам с нея да си чистя помътнелите фарове.Той просто се ухили -изкара едно пластмасово шише БИНГО ОВ пяна-струва в магазина 1.65 лв-пръсна малко от нея и след това търка всеки фар по около 5 минути с един шлайф .С такъв с рошав диск с който шлайфат финно преди боядисване.Резултата е уникален-вече 1 седмица фаровете греят.Няма майстори с оферти по 40 лв и така нататък....

Що пък негодуваш не ми е ясно. Може ли да снимаш с висока резолюция да видим гланца на фара как е? Даже понеже и двамата сме от Плд - да се видим да видя - че съм леко казано изумен ... Верно има ясно изразен ефект въпроса е премахнат ли е изгорелия пласт, или само е изчистено жълтото и повърхността си е нацепена и налюпена - и да ти пожълтее пак след 2-3 месеца..... С удоволствие бих разгледал - ще дадем сравнения и коментари тук.
Грешно си разбрал.Просто констатирам факт-даже бях готов да платя пари да ми почистят фаровете защото ме дразнеха с жълтото и замъгленото стъкло.Иначе сега са си много добре,няма надраскано.Не е проблем да ги видиш и на живо. :rofl:

streetboll
Редовен
Редовен
Мнения: 205
Регистриран: 08 яну 2009 15:38
Skype: boretsa
МПС: daewoo nubira 1.6 16V комби
От: Девня
Име: Станислав

Re: Полиране на фарове

#103 Непрочетено мнение от streetboll » 29 сеп 2009 14:16

Преди 1 седмица и аз полирах моите фарове.Първо с водна шкурка 1000,след това 2000.След това минах с шлайф паста на 3М с машинка за полиране,която си купих специално за тази цел.На края с полираща паста.На края бях меко казано очарован. :rock: Станаха като нови.Накрая полирах и цялата кола.

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Полиране на фарове

#104 Непрочетено мнение от Izparitel » 12 окт 2009 21:52

Попаднах на реклама на препарат, явно работещ на друг принцип. Какъв? Не знам, но ми е интересно дали е възможно.
премахва изхабеният и посърнал вид на съвременните пласмасови фарове и брони
възстановява първоначалният им вид
премахва пожълтявания и петна вледствие на UV лъчите
гарантира трайна защита от по нататъшно стареене и промяна в цвета на фараве и брони
Указания:Това е специално създаден полимер предназначен за преработка на фарове и брони и да възстанови техният първоначален вид и изглед като нови и ги защити от последващо влияние на UV лъчите. Разклатете .Уверете се че детайлите са чисти и сухи.Сложете малко количество от препарата на четката и пестеливо нанесете тънък равномерен слой върху повърхностите които искате да обработите.Оставете да изсъхне.Убедете се че е изсъхнало и за оптимален резултат нанесете втори слой върху първият.Оставете отново да изсъхне.Годно до 2018 г.Нетно съдържание 118 ml.
Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Полиране на фарове

#105 Непрочетено мнение от ogi » 13 окт 2009 00:17

Дрън-дрън! Винаги има клиенти, WS-teleshop няма да спре и работи за вас, само гледайте ТВ и ще повярвате на рекламите по 38 пъти на ден. Дори и при ползване ще се убедите в ефективността, поради психо-ефекта, набит от рекламата.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Отговори

Върни се в “Екстериор, Интериор, Аксесоари”