Кой с какъв фотоапарат снима/ще снима

Забавни снимки, интересни разкази, вицове, трикове и всичко свързано с доброто настроение.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Кой с какъв фотоапарат снима/ще снима

#106 Непрочетено мнение от ogi » 14 ное 2013 00:07

В интерес на истината Сони имат сполучливи (да кажем) апарати във високият клас, с "full frame"-сензори, но все пак въобще не попадат в никоя листа на професионален избор... Аз съм имал сапунерка на Сони, това което не ми хареса бе прекалената софтуерна намеса над снимката, без мое участие (в случая прекалено изострено шумопочистване)...
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Кой с какъв фотоапарат снима/ще снима

#107 Непрочетено мнение от slowtraveler » 15 ное 2013 13:58

Колега си купи преди няколко седмици поредната камера Сони (подводна) и батерия към нея... Тея батерии вече заприличват на батерия за GSM :lol: Цената бе под 60лв доколкото си спомням...
А случката, при която се разочаровах от Канон бе миналата зима...
И Сонито и Канона - 'подводни' сапунерки. Канона - с малко по-голяма водоустойчивост (май Сонито бе 10м, а канона 12)...
Сонито - дърто, halfHD видео, Канона - последна дума на техниката, с GPS (е, дори на 20см под водата не хваща ама нейсе).
Всичките плюсове в градината на Канона - току-що го бях купил...

И така докато не почнахме да снимаме..
Сонито си снима безпроблемно. Да, батерията му бе малко умряла и свършваше по-бързо отколкото на Канона (колегата след това си взе нова батерия).
Канона - започнаха едни изпотявания на оптиката при потапяне под вода (влажността на въздуха бе около 100% и дори малка температурна разлика правеше конденз).
Така се морих 2 седмици (мътни снимки и т.н.). На сонито явно оптиката му бе капсулована, докато на Канона цялото вътрешно пространство бе общо...
Накрая Канона взе че глътна вода безпричинно... И умря тотално.
Добре, че бе Сонито да снимаме последните 2 дни...
Сега също съм много доволен от новото 'сухоземно' Сони
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Кой с какъв фотоапарат снима/ще снима

#108 Непрочетено мнение от ogi » 09 апр 2014 22:29

Аз продължавам да разширявам арсенала...

До тук моите златни и отдавна желани находки:
Най-високият клас китов обектив
18-135mm/3.5-5.6 STM
Изображение

Дълго желаното рибешко око, което се оказа доста трудно за снимане, според целта, която ми е фикс-идея /вчера го освободих от митница, след внос от щатите/:
8мм/1:3.5мм Fish-Eye
Изображение
Изображение

Ръчната класика с директна доставка от Япония, след преработката в Търново от FD към EF байонет:
50мм/1:1.4мм портретен
Изображение
Изображение
Изображение

Грип с всички екстри:
Изображение
Изображение

Определено това хоби бие поддръжката и на аудито...
Изображение
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Кой с какъв фотоапарат снима/ще снима

#109 Непрочетено мнение от slowtraveler » 09 апр 2014 23:30

Лудо хоби :D
Винаги като съм бил на интересни места (и в уникални моменти) ми е било много трудно да реша дали да търся добър кадър, или да разкарам фотопарата и просто да се наслаждавам на 100% на мига :lol:
И все още не съм решил кое е правилното :ches:
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Horizont
Редовен
Редовен
Мнения: 249
Регистриран: 11 юни 2011 18:54
МПС: Kруз/CorsaD/YarisD4D/MB308D
От: Пловдив
Име: Цар Петър

Re: Кой с какъв фотоапарат снима/ще снима

#110 Непрочетено мнение от Horizont » 10 апр 2014 13:10

:D Точно този "арсенал" ако извадиш на базара от 2 бона повече няма да ти дадат за всичко. Парите си хвърлил на вятъра.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Кой с какъв фотоапарат снима/ще снима

#111 Непрочетено мнение от ogi » 10 апр 2014 14:31

Horizont написа::D Точно този "арсенал" ако извадиш на базара от 2 бона повече няма да ти дадат за всичко. Парите си хвърлил на вятъра.
Не може ли всеки сам да си преценява за какво е хвърлил пари и дали са на вятъра?

Не разбрах и смисъл с базара... само бодито и китовия са 1800лв.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Кой с какъв фотоапарат снима/ще снима

#112 Непрочетено мнение от dsuzunov » 10 апр 2014 15:30

Офтопик:
"Имал си бол пари, дал си" и то защото "Кефа, цена няма"
И аз, като дете се бях запалил по фотографията. Даже, фотоувеличител имах. Сега, когато фотографията ми е част от работата, чак взе да ми дотяга, понякога. Особено, като ми виснат на главата досадниците и напъват да им снимам разни излишни неща. Много "Холивуд" в тая полиция, ей!
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Кой с какъв фотоапарат снима/ще снима

#113 Непрочетено мнение от slowtraveler » 10 апр 2014 15:31

Horizont написа::D Точно този "арсенал" ако извадиш на базара от 2 бона повече няма да ти дадат за всичко. Парите си хвърлил на вятъра.
Няма 'хвърлени пари на вятъра', ако си си начесал крастата :!: :lol:
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Horizont
Редовен
Редовен
Мнения: 249
Регистриран: 11 юни 2011 18:54
МПС: Kруз/CorsaD/YarisD4D/MB308D
От: Пловдив
Име: Цар Петър

Re: Кой с какъв фотоапарат снима/ще снима

#114 Непрочетено мнение от Horizont » 10 апр 2014 16:13

Не може ли всеки сам да си преценява за какво е хвърлил пари и дали са на вятъра?

Не разбрах и смисъл с базара... само бодито и китовия са 1800лв.
Смисъла с базара ще разбереш, когато решиш да сменяш трицифрената пластмаса с двуцифрена или фулфрейм.

http://snapsort.com/compare/Canon-EOS-6 ... ny-SLT-A57" onclick="window.open(this.href);return false;
Няма смисъл от коментар.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Кой с какъв фотоапарат снима/ще снима

#115 Непрочетено мнение от ogi » 10 апр 2014 17:42

Horizont написа:
Не може ли всеки сам да си преценява за какво е хвърлил пари и дали са на вятъра?

Не разбрах и смисъл с базара... само бодито и китовия са 1800лв.
Смисъла с базара ще разбереш, когато решиш да сменяш трицифрената пластмаса с двуцифрена или фулфрейм.

http://snapsort.com/compare/Canon-EOS-6 ... ny-SLT-A57" onclick="window.open(this.href);return false;
Няма смисъл от коментар.
Не е кой знае каква разликата чак с 2-цифрения, за да си оправдае разликата в цената, особено като дори няма Magic Lantern за 70D примерно. За фулфрейма няма какво да коментирам - там везната отива в друга посока спрямо бюджета... Който може да си го позволи за хоби просто, евала му :) За цитираният сайт - това не е никакво сравнение, а някакъв автоматичен скрипт, който сравнява екстрите... Който си избира такива машинки се предполага, че чете доста по-детайлни ревюта и мнения /примерно уважавания от мен dpreview.com/. Нексовете за мен все още не са сериозна конкуренция на лидерите в този клас Канон и Никон. Може би ако на някой му е дотегнало да влачи торбите с аксесоари и принадлежности би било добра идея един безогледален 7s, ако цената го устройва...
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Horizont
Редовен
Редовен
Мнения: 249
Регистриран: 11 юни 2011 18:54
МПС: Kруз/CorsaD/YarisD4D/MB308D
От: Пловдив
Име: Цар Петър

Re: Кой с какъв фотоапарат снима/ще снима

#116 Непрочетено мнение от Horizont » 10 апр 2014 22:41

правиш ли разлика от полупрозрачно огледало и и турбо сапунерка със сменяем обектив. И двете сони системи имат по-голяма матрица от твоето телце. И разбира се и по-високо исо. Айде да не разпъваме мускули от анаболи пред форумци на които интереса е за "4 колела и тнт"! :beer: За тая работа си има фографски форуми :y:

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Кой с какъв фотоапарат снима/ще снима

#117 Непрочетено мнение от Izparitel » 10 апр 2014 22:53

Усещам някакво надменно-пренебрежително отношение, което не се вписва в нормалния тон на този форум.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Кой с какъв фотоапарат снима/ще снима

#118 Непрочетено мнение от ogi » 10 апр 2014 22:54

Темата е между другото, както и на подходящо място, за разлика от доста други... Ако ми говориш за разликата между прентапризмата и пентаогледало, пак не бих дал парите за това само. Разбирам критичното ти мнение /трябва да има всякакви/, не съм постнал какво имам, за да демонстрирам мощ, защото всеки знае че има и Сигма по 30 бона, а просто да закача ако има някой тук, който се интересува и евентуално бихме обменили мнение и да се засечем по събор, както и да коментираме предимства и недостатъци.

Добре, че се появи ти, да покажеш какво не разбирам, да ми укажеш къде да пиша, как съм си купил нищо, как има някакво сони, пред което моето "телце" е със сапунена матричка и как съм разпъвал мускули където не трябва... Всеки знае, че има винаги още и още... Вместо да се заяждаш, покажи какво имаш ти и сподели твоя опит!
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Кой с какъв фотоапарат снима/ще снима

#119 Непрочетено мнение от dsuzunov » 10 апр 2014 22:55

Офтопик:
Чакай да видим на кой първи ще му избият "бушоните".
Съобщение от модератор:
:)
Изображение

Потребителски аватар
Horizont
Редовен
Редовен
Мнения: 249
Регистриран: 11 юни 2011 18:54
МПС: Kруз/CorsaD/YarisD4D/MB308D
От: Пловдив
Име: Цар Петър

Re: Кой с какъв фотоапарат снима/ще снима

#120 Непрочетено мнение от Horizont » 10 апр 2014 23:41

Няма място за заяждане и между другото, си изкарвам нещо от фотоуслуги. Значи от 1974 година се занимавам с професионално фото ниво малко любителски и няма да се спирам на аналогови тела и обективи. От близо 10 години снимам с канони тела като се почни от 300 до 450 и от там нататък със с двуцифрени до ..5д...и до тук. И накрая смених системата със сони !!!!! От канонската система все още имам налични за резерва 50д с 2 сигми обектива и един твърд канонски и ех580II, а и подобен китайски грип си имам за това тяло. И между другото на това 50 д подкарах латерната и започна да снима видео, което не е фабрично заложено. Но канона си е дърво със шумяща матрица на черния цвят. А канонските обективи само L- ките стават за фото А това STM означава че обектива е подходящ за видео. Миналата година есента,когато фотопавилиона продаваха с предварително записване новия 70д без обектив за 2000 лв. и все още го нямаха наличен, по същото време в супермаркет"Сатурн" Франфуркт го продаваха точно със твоя обектив и карта памет за 945 евро.!!! Нашите търгаши го продават отделно този обектив за около 600 лв.

Отговори

Върни се в “Забава”