Кой с какъв фотоапарат снима/ще снима

Забавни снимки, интересни разкази, вицове, трикове и всичко свързано с доброто настроение.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
Chevrolet_Cavalier
Редовен
Редовен
Мнения: 173
Регистриран: 22 мар 2009 06:02
МПС: Chevrolet Cavalier
От: Montreal

Re: Кой с какъв фотоапарат снима/ще снима

#76 Непрочетено мнение от Chevrolet_Cavalier » 23 сеп 2013 07:25

Аз от пет години щракам с Canon PowerShot SH100 и общо взето съм доволен. Само дето му станаха много годинките и сега съм се вгледал в Canon EOS Rebel T5i

Изображение

Чакам да го пуснат на промоция, защото с още един-два обектива ще ми дойде доста скъп :^) Говорих с един познат (професионален фотограф) и го попитах, какво гледа при избор на техника. Той каза следното:
- Максимум ISO
- Максимална възможна скорост (кадри в секунда)
- Canon задължително

Обещал съм догодина да водя семейството в едно от най-красивите кътчета на Земята и определено ще ми трябва добра камера.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Кой с какъв фотоапарат снима/ще снима

#77 Непрочетено мнение от slowtraveler » 23 сеп 2013 09:07

Едва ли има идеално решение на всеки случай... Неслучайно баш-фотографите ходят с няколко фотоапарата...
Аз засега съм с подводен Канон, който в пъти отстъпва на едно невзрачно Сони на колегата.
Навярно няма да повторя за подводен апарат с марката Канон.
А за 'наземните' снимки взех едно 'еднообемно' SONY 21Mpix с 50 кратен зуум, оптична стабилизация, и много бърз автофокус и заснемане..
Смятам, че за любителско запечатване на снимки е повече от добре. Без мъкнене на хиляда обектива и т.н.
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Кой с какъв фотоапарат снима/ще снима

#78 Непрочетено мнение от Izparitel » 23 сеп 2013 10:48

Canon EOS Rebel T5i се води в Северна Америка, а у нас се продава като Canon EOS 700D. Това си е почти Canon EOS 650D, но с обезшумен обектив, което пък реално има значение само при снимане на видео. Трябва да се появи следващия им модел от тази линия за да му спадне осезаемо цената.
Винаги е възможно да има неуспешен модел, но като цяло Canon са едно от най-големите имена при фотоапаратите, особено при огледално-рефлексните.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Кой с какъв фотоапарат снима/ще снима

#79 Непрочетено мнение от slowtraveler » 23 сеп 2013 16:55

Не споря по принцип за марката Канон... И аз съм чувал само добри неща особено за огледално-рефлексните..
И затова и си взех Canon AW100 ... Но се оказах силно разочарован :)
Бит от телевизионна марка - абе... Срам срам :)
Затова и следващия фотоапарат не бе Канон...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Кой с какъв фотоапарат снима/ще снима

#80 Непрочетено мнение от ogi » 23 сеп 2013 18:38

Не съм съгласен, в класовете "полупрофесионален" и нагоре, нещата са много на кантар между марките там...
Вижте сами - http://www.dpreview.com/.
В клас "сапунерки" Canon е безспорен лидер.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Кой с какъв фотоапарат снима/ще снима

#81 Непрочетено мнение от slowtraveler » 23 сеп 2013 19:45

ogi написа:...В клас "сапунерки" Canon е безспорен лидер.
Не съм съгласен Оги...
Водоустойчивия ми точно е клас 'сапунерка' - само 3х зуум, а е в пъти по-недомислен от Сонито на колегата...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Кой с какъв фотоапарат снима/ще снима

#82 Непрочетено мнение от ogi » 23 сеп 2013 20:27

Добре де, за да прескочим IXUS-серията и подобни под 500лв, нека ги наречем клас "турбосапунерки" + висш клас под огледално-рефлексните.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Кой с какъв фотоапарат снима/ще снима

#83 Непрочетено мнение от slowtraveler » 23 сеп 2013 20:33

AW100 струваше над 700лв... :lol:
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Кой с какъв фотоапарат снима/ще снима

#84 Непрочетено мнение от ogi » 23 сеп 2013 20:59

slowtraveler написа:AW100 струваше над 700лв... :lol:
Но не заради ТТД...
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Кой с какъв фотоапарат снима/ще снима

#85 Непрочетено мнение от slowtraveler » 23 сеп 2013 22:08

Да, заради това, че уж бил водоустойчив, удароустойчив и студоустойчив....

Първото го проверихме - не е вярно :lol: За другите параметри - ще видим :ches:
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
stinbg
Активен
Активен
Мнения: 793
Регистриран: 31 окт 2010 21:19
МПС: 206 cc, Citroen DS5 H
От: София
Име: Stoyan

Re: Кой с какъв фотоапарат снима/ще снима

#86 Непрочетено мнение от stinbg » 24 сеп 2013 20:05

И аз мисля, че Сони са лидер при сапунерките и по-точно RX 100
http://www.dpreview.com/search/?query=r ... y_dscrx100" onclick="window.open(this.href);return false;
Life's a journey, not a destination

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Кой с какъв фотоапарат снима/ще снима

#87 Непрочетено мнение от ogi » 24 сеп 2013 20:28

Точно преди половин час му четох ревюто... Наистина е уникален, но той влиза в друг сегмент с този сензор 1'' ;) На практика това е сензор за DSLR, натикан в корпус на сапунерка (и другите производители имат такива серии и обикновено са сапунерки, със сменяеми обективи), а този не предлага дори тази опция и е осакатен с вграден 28-100мм обектив. Отделно с цената си колкото стандартно любителско боди, всъщност става бекап-сапунерка за любители с възможности...
Като теглим чертата излиза, че си купуваме скъпа безшумна матрица, вградена в тяло на сапунерка с доста дървени и непривлекателни възможности, спрямо другите скромни турбо-сапунерки с малките сензорчета, а всъщност, чара на "point & shoot" е съвсем другаде и всеки любител ги ползва, като е наясно, че шум ЩЕ има, но ще седи в джоба и ще бъде швейцарско ножче... Просто сравнението не е коректно.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
stinbg
Активен
Активен
Мнения: 793
Регистриран: 31 окт 2010 21:19
МПС: 206 cc, Citroen DS5 H
От: София
Име: Stoyan

Re: Кой с какъв фотоапарат снима/ще снима

#88 Непрочетено мнение от stinbg » 25 сеп 2013 18:31

За мен сравнението си е коректно - купуваш си джобна сапунерка, която да е с теб навсякъде вместо раницата с бодита, обективи и техника и в същото време получаваш качество за апарат с 2 кг. по-тежък и без да си супер наясно с фотографията си правиш съвсем прилични снимки.
Сапунерките са сапунерки заради размера на апарата, а не заради размера на матрицата - след като Сони са съумели да вместят голяма матрица в малък фотоапарат, кой го интересува, че сменяемите обективи за стотици левове и "тухлите" за хиляди левове снимали една идея по-добре?
Вадиш от джоба на купона, на разходка, на гости, на вечеря, на море, на планина и снимаш - все моменти в които раницата с "апаратурата" не ти е под ръка. Аз лично го играх това със големия апарат и сменяемите обективи преди варненските наркомани да изкарат някоя доза от техниката и ще ти кажа, че не ме влече да влача навсякъде с мен раничка с фотоапарат само за да хвана хубав момент, който ако снимам със сапунерката особено вечер е все едно да не го снимам ...
Не може да отречеш една толкова хубава идея, която никой до момента не е осъществил в толкова компактна камера. Качеството на снимките го сравняват с това на Канон 600 Д. Съгласен съм, че цената не е никак ниска, но еквивалентен апарат с еквивалентно качество би струвал не по-малко (между другото в Германия го имаше на 400 евро и закъснях с 3 дена за да си го взема). Най-вероятно ще се намери на добра цена предвид факта, че излезе втората серия на този модел.
Life's a journey, not a destination

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Кой с какъв фотоапарат снима/ще снима

#89 Непрочетено мнение от ogi » 25 сеп 2013 21:48

Почети малко, идеята всъщност е доста стара и Сони въобще не откриват топлата вода с този модел...
Canon G-серия
Panasonic LX-серия
Никон P-серия
и др.
...и като казвам сменяеми обективи, имах предвид, че някои от изброените сапунерки са с такива. Просто тялото е малко, заради липсата на призми. Всичките са на цени като пълноценно боди...
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
stinbg
Активен
Активен
Мнения: 793
Регистриран: 31 окт 2010 21:19
МПС: 206 cc, Citroen DS5 H
От: София
Име: Stoyan

Re: Кой с какъв фотоапарат снима/ще снима

#90 Непрочетено мнение от stinbg » 25 сеп 2013 22:26

Ясно е че не откриват топлата вода - просто са съчетали качество с размер, което не може да се каже изобщо за G серията на Канон не само защото ще ти паднат шортите ако си го сложиш в джоба, а просто защото би било невъзможно да го вместиш там. Не знам по коя категоризация G сериятата на Канон е сапунерка, но с тегло 534 грама (за G1 като евентуален конкурент) срещу 240 грама на Сонито и значителни размери (трябва да го видиш на живо) по-добре апарат със сменяема оптика. Панасоник не са ми в полезрението и причината е, че няма с какво да влязат там - вярно имат добри светлосилни обективи, но там май свършва историята.
Така или иначе, не ми се спори - лично за мен това Сони с тези размери, качество и възможности няма аналог в класа си, когато говорим за сапунерки.
Всъщност можеш сам да сравниш изброените от теб апарати и да видиш в същия този сайт който спомена, че Сони бие Канона според оценителите, а е и на по-ниска цена.
http://www.dpreview.com/products/compar ... nic_dmclx7" onclick="window.open(this.href);return false;
Life's a journey, not a destination

Отговори

Върни се в “Забава”