Да ви се похваля ...

Забавни снимки, интересни разкази, вицове, трикове и всичко свързано с доброто настроение.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Да ви се похваля ...

#61 Непрочетено мнение от Fantomasss » 24 апр 2009 23:23

И аз да се похваля, купих си климатик "Fujitsu"-12 BTU-Inverter и чакам във Вторник да ми го монтират. Много информация изчетох, преди да се реша на точно този модел и се надявам да си оправдае 1599-те лева (от които 200 за монтажа). Дават го ефективен до -20 градуса да поддържа около 22 в стаята. Аз основно за отопление го взимам. Разхода на ток при охлаждане е 0,89 кв. , а при отопление 0,97 кв. В сравнение със "Осака", "Мидеа", "Панасоник" и други, те харчат над 1,3-1,7 кв.(за "Елит" да не говорим), а отопляват до -5 градуса и много по-малък обем. Тоя го дават да се справя с 90 кубични метра гарантирани. И не на последно място като голямо предимство е супер безшумната му работа, муха да бръмне и се чува (по думи на приятел с такъв модел). Ама времето ще покаже. Хайде да е хаирлия... dd46 (coolbeer) vvbeer
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

red_zac3
Нов
Нов
Мнения: 71
Регистриран: 08 яну 2009 11:56
МПС: daewoo
От: stz

Re: Да ви се похваля ...

#62 Непрочетено мнение от red_zac3 » 25 апр 2009 00:12

Браво!И цената ми се струва добра...
Със здраве да охлажда летния зной! :)

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Да ви се похваля ...

#63 Непрочетено мнение от авео » 25 апр 2009 00:40

Имам същия,но обикновен. Още на третия месец ми изпляска компресора,но своевременно беше подновен./3г. гаранция/Иначе няма грешка. Това с мухата е малко пресилено. Отвън,действително е много тих,но вътре се чува вентилатора,но се свиква.На тези климатици вентилатора е много силен и на трета степен,направо ще те издуха. Най-важното е обаче изолацията,но ти сигурно си знаеш.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
bociboy
Редовен
Редовен
Мнения: 135
Регистриран: 10 май 2008 01:11
МПС: Daewoo Tacuma 1.8i
От: Кричим

Re: Да ви се похваля ...

#64 Непрочетено мнение от bociboy » 25 апр 2009 09:19

Честито!Предполагам,че става въпрос за Fujitsu ASY-A12LGC .Много добро попадение-ще ти върши добра работа и наистина е тих...Ако го беше взел до 01.04.от Деком цената беше1150лв+160лв.за монтаж...Със здраве да го ползваш!

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Да ви се похваля ...

#65 Непрочетено мнение от Fantomasss » 25 апр 2009 09:48

bociboy написа:Честито!Предполагам,че става въпрос за Fujitsu ASY-A12LGC .Много добро попадение-ще ти върши добра работа и наистина е тих...Ако го беше взел до 01.04.от Деком цената беше1150лв+160лв.за монтаж...Със здраве да го ползваш!
Точно за този модел става дума. (coolbeer) Какъв е тоя магазин , в София ли е или? Щото цената е уникална... ddcomp
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
bociboy
Редовен
Редовен
Мнения: 135
Регистриран: 10 май 2008 01:11
МПС: Daewoo Tacuma 1.8i
От: Кричим

Re: Да ви се похваля ...

#66 Непрочетено мнение от bociboy » 25 апр 2009 16:27

Офтопик:
Магазинът е в П-в,но тези цени бяха промоционални,когато след Коледното и Новогодишно пазаруване ,почти никой не купуваше климатици.Аз си купих Fujitsu ASY-B09LDC за 1300лв., а сега същият е 1649лв.Догодина(живот и здраве) ще си купя като твоя -12LGC....надявам се да има промоция!?За повече информация чети SETCOM.BG FORUM ,подфорум ,,Отопление и климатизация,, климатици Fujitsu на страници 153,154 съм задавал въпроси на компетентните-виж ги и ще се убедиш, че не си си хвърлил парите на вятъра.

Потребителски аватар
Beast
Редовен
Редовен
Мнения: 255
Регистриран: 12 май 2008 13:18
Skype: kamencvetkov
МПС: BMW E36
От: Варна

Re: Да ви се похваля ...

#67 Непрочетено мнение от Beast » 25 апр 2009 17:56

Офтопик:
Извинявам се колега, но така както си го написал излиза, че:
У вас температурата е -22 градуса и си взимаш климатик за да достигнеш -5.
Сигурно си искал да кажеш, че климатика може да работи зимата на -22 градуса външна температура.
Fantomasss написа:Дават го ефективен до -20 градуса да поддържа около 22 в стаята.................

а отопляват до -5 градуса и много по-малък обем.
Lanos 1.4 SE SOHC

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Да ви се похваля ...

#68 Непрочетено мнение от Fantomasss » 25 апр 2009 18:33

Beast написа:
Офтопик:
Извинявам се колега, но така както си го написал излиза, че:
У вас температурата е -22 градуса и си взимаш климатик за да достигнеш -5.
Сигурно си искал да кажеш, че климатика може да работи зимата на -22 градуса външна температура.
Fantomasss написа:Дават го ефективен до -20 градуса да поддържа около 22 в стаята.................

а отопляват до -5 градуса и много по-малък обем.
Офтопик:
Е сега подробности, то е ясно какво имам предвид, лошите марки топлят до -5 градуса външна температура... (coolbeer)
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
vassy
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 1478
Регистриран: 23 дек 2007 13:03
Skype: daewoo-chevrolet.com
МПС: Daewoo Lanos 1.5 SE
От: Пловдив
Име: Vassy
Контакти:

Re: Да ви се похваля ...

#69 Непрочетено мнение от vassy » 25 апр 2009 21:01

Да си го ползваш със здраве!
Единия ми е инвертор Panasonic CKU12BKP - на 6 години около 1600 по спомени е и да чукна на дърво не е създавал проблеми до сега. Другите 2 са ми Midea MSB12 обикновенни и единия ми изпускаше фреон от лоша връзка, други проблеми не е имало - 5 години, май около 450 лв. бройката. И трите нямат проблеми до -15-17, около 0 градуса имат, както всички климатици.

newcomer
Активен
Активен
Мнения: 591
Регистриран: 20 ное 2008 18:22
МПС: Nexia
От: София

Re: Да ви се похваля ...

#70 Непрочетено мнение от newcomer » 25 апр 2009 21:50

Fantomasss написа:И аз да се похваля, купих си климатик "Fujitsu"-12 BTU-Inverter
(coolbeer) Избрал си една от най-добрите марки. Ако ти изпълнят монтажа както трябва 10тина години не трябва да имаш грижи (освен профилактики и евентуално допълване с фреон).
П.П. ако твоя модел има функцията "super quiet" наистина едва ще долавяш някакъв шум от вентилатора вътре.

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Да ви се похваля ...

#71 Непрочетено мнение от Fantomasss » 25 апр 2009 23:07

newcomer написа: П.П. ако твоя модел има функцията "super quiet" наистина едва ще долавяш някакъв шум от вентилатора вътре.
Да има я тази функция и това имах предвид... (coolbeer)
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Да ви се похваля ...

#72 Непрочетено мнение от авео » 26 апр 2009 01:00

При super quiet,обаче няма добър топлообмен,и ще ти стане студено по някое време. В средно положение е златната среда.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

newcomer
Активен
Активен
Мнения: 591
Регистриран: 20 ное 2008 18:22
МПС: Nexia
От: София

Re: Да ви се похваля ...

#73 Непрочетено мнение от newcomer » 27 апр 2009 01:15

Офтопик:
авео написа:При super quiet,обаче няма добър топлообмен,и ще ти стане студено по някое време. В средно положение е златната среда.
Инверторите могат да си го позволят, защото практически не спират да работят като достигнат зададената температура, а намаляват оборотите.

Потребителски аватар
vassy
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 1478
Регистриран: 23 дек 2007 13:03
Skype: daewoo-chevrolet.com
МПС: Daewoo Lanos 1.5 SE
От: Пловдив
Име: Vassy
Контакти:

Re: Да ви се похваля ...

#74 Непрочетено мнение от vassy » 21 юни 2009 20:28

И аз да се похваля. На компютъра на сина ми имаше видеокарта GF7300 512 ddr2 с пасивно охлажданена 2 год.. Има навика да не си гаси компютъра по цял ден и в жегите картата почна да създава проблеми и да пече страшно. Сложих и вентилатор след солидно закъснение във времето, но след 3 дни спря. От два дни ме яде здраво и понеже е само с PCI-e слот му сложих една S3 Savage на 15 год. на PCI да има нещо. С нея обаче освен да рови из интернет и да гледа по-слаб филм в прозорец, друто неможе. Днес му купих от bulforum.com VGA Card ASUS-EN8500GT Silent/HTD/512MB, DDR2, PCI-E за само 50 лв. (купена е август 2008 за 116 лв. от Ресет с 3 год. гаранция). На всичкото отгоре се оказа , че само е купена, даже не е слагана в компютър. Пълен комплект с кабели, дискове, преходници и кутия с книжка и гаранционна карта за 2.5 год. още. Сега се кефи и току що ми се похвали, че новия хит Prototype (игра с много сериозни изисквания към хардуера) му работи на пълна резолюция и детаили без никакво накъсване.
Колко малко му трябва на едно дете да е щастливо! С това исках да се похваля, не с картата.

Потребителски аватар
Ilyan
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 959
Регистриран: 07 ное 2007 10:07
Skype: ilyan-f1
МПС: ex. Leganza
От: София

Re: Да ви се похваля ...

#75 Непрочетено мнение от Ilyan » 09 юли 2009 11:03

09.07.2009г.
Изображение

Заключена

Върни се в “Забава”