Разни интересни неща

Забавни снимки, интересни разкази, вицове, трикове и всичко свързано с доброто настроение.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
valmark
Редовен
Редовен
Мнения: 200
Регистриран: 20 окт 2008 21:48
МПС: DAEWOO LANOS 1.5/86к. 2000г.
От: Видин

Re: Разни интересни неща

#121 Непрочетено мнение от valmark » 23 мар 2010 12:18

Впрочем, ако беше у нас - нищо чудно шофьорите първи да бяха хакнали имобилайзера.[/quote]

О, не може би а направо ако такива се поставят и у нас ние ще ги разбием още първият ден. ddkomp2 Как така някой ще ни казва какво да правим :D
ValMarK

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Разни интересни неща

#122 Непрочетено мнение от ogi » 25 мар 2010 17:45

Не е фотошоп...

Изображение

Ето обяснение как се е случило и още снимки:
http://www.talkdelaware.com/f67/fact-be ... 11633.html
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
DufuZ
Редовен
Редовен
Мнения: 275
Регистриран: 05 авг 2007 19:42
МПС: ___нь___
От: Пловдив

Re: Разни интересни неща

#123 Непрочетено мнение от DufuZ » 26 мар 2010 07:14

Изображение
Совесть не отвечает или временно недоступна
http://rresist.com/

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Разни интересни неща

#124 Непрочетено мнение от Izparitel » 05 апр 2010 17:26

То, че има дупки по пътищата е ясно, ама пък чак такава в която да пропадне машината на зенитно-ракетен комплекс С-300 дано да си нямаме у нас. Макар, че знае ли човек?

Екатеринбург /Русия/
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Разни интересни неща

#125 Непрочетено мнение от Izparitel » 09 апр 2010 11:32

Навършват се 110 години от първото ПТП в света.

В Ню-Йорк се е състояла траурна церемония във връзка със събитие откриващо нова епоха във взаимоотношенията човек-машина. Преди 110 години първия пешеходец е станал жертва на пътнотранспортно произшествие.
По официални данни, първото в света ПТП е станало на пресечката на 74-та улица и авеню Централ-Парк-Уэст. Търговеца на имоти Хенри Хейл Блисс, сзлизайки от трамвая се обърнал, за да помогне на дама да слезе. В този момент на него е налетял автомобил. Самодвижещият се екипаж-такси с електромотор /ех - екология!/ превозвал известен лекар, който веднага се притекъл на помощ на пострадалия. За съжаление, това не е помогнало. След няколко часа първата жертва на ПТП с участие на автомобил е починала в болница. Управляващия транспортното средство водач Артур Смит е бил арестуван и обвинен в убийство, но в съда е бил напълно оправдан.
Източник

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Разни интересни неща

#126 Непрочетено мнение от Izparitel » 11 апр 2010 23:03

GSM локализатор
http://localizator.hit.bg/
Установяване местоположението на GSM апарат посредством сателит.
Тази програма установява местоположението на GSM апарати посредством триангулация (установяване местоположението на трите най-близки клетки) и след това показва сателитна снимка на обекта.
Интересно какво е Вашето наблюдение за точността извън големите градове с много клетки?

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Разни интересни неща

#127 Непрочетено мнение от dsuzunov » 12 апр 2010 07:40

Това не е за хора без достъп до класифицирана информация. :lol:

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Пияни крадат един и същи автобус два пъти за една нощ

#128 Непрочетено мнение от Izparitel » 13 апр 2010 08:47

Пияни крадат един и същи автобус два пъти за една нощ (stres)

Полицията в Нов Южен Уелс е съобщила, че един и същ автобус е бил откраднат два пъти за една нощ от местни пияници.
Отначало водача е бил нападнат от пияница в окръг Тумби Умби, който откраднал автобуса за да се "повесели". В автобуса е била една престаряла дама. Крадецът й е разрешил да напусне автобуса и тя се е обадила в полицията. Полиция е задържала автобуса и крадеца. Докато мъжа е проверяван за наличие на алкохол, автобуса е откраднат от пияна млада жена, която също е била намерен, спряна и задържана.
vvbeer (coolbeer) (shofiro2)

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Разни интересни неща

#129 Непрочетено мнение от ogi » 20 апр 2010 13:14

Много странно животинче:

http://www.youtube.com/watch?v=PJnn-wMPU9w
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Разни интересни неща

#130 Непрочетено мнение от Izparitel » 20 апр 2010 21:51

Затворници избягаха, дегизирани като овце
Изображение
Изобретателни аржентинци надхитрили служителите на реда, като се преоблекли като животни. Двамата крадци се подвизават в някое стадо с овце, преоблечени с овчи кожи и глави, а откриването им ще се окаже доста трудна задача.

Двама аржентински престъпници, които успели да избягат от затвора, се укривали от полицията преоблечени като овце. Крадците Максимилиано Перейра и Ариел Диаз се дегизирали като животни и избягали строго охраняван затвор в Аржентина преди седмица.
Те използвали истинско овче руно и реалистично изглеждащи овчи глави, откраднати от местно ранчо, съобщава The Sun.
Аржентинците използвали дегизировката, за да заблудят повече от 300 полицаи, които в този момент ги търсели.
Местните власти били крайно озадачени, когато фермери от района съобщили, че са видели двойката да бяга през полето през нощта. Те носели сиви дрехи, но имали овчи кожи и глави върху своите собствени.
Полицейски източници заявиха, че ще бъде почти невъзможно да бъдат идентифицирани нарушителите на закона сред хиляди други овце.
Офтопик:
Чудя се тези овце дали не приличат малко на едни други от форума? ;)

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Разни интересни неща

#131 Непрочетено мнение от slowtraveler » 20 апр 2010 22:47

Хи хи, журналистически писания....
Това събуди позаспали спомени от студентските години....
Или другояче казано - 'когато бях овчарче'... :lol:
През лятото на далечната 1989г точно в лятната сесия получихме примамливо предложение: да прекъснем сесията, за да помогнем на народното стопанство за 2 месеца по време на 'голямата екскурзия'... Сесията се отлагаше за есента, а дори и да имаш невзети изпити, преминаваш следващ курс (по наше време до ликвидация есента трябваше да си взел абсолютно всички изпити, иначе прекъсваш).. Освен това предлагаха чисто 420лв месечно (баща ми като главен инженер на завод по него време получаваше под 300лв месечно)
Тъй-като текущия ми изпит бе по философия, не ми трябваше много време да реша (заедно с 'групата'), че това не само е мой дълг, но и детска мечта да стана овчар :D
Така набързо се транспортирахме до с.Капитан Петко (шуменско), където единствения българин бе кмета, но и той бе приходящ от Шумен (бивш военен).
Настаниха ни в училището, и местните жители ни връчиха на всеки по едно стадо овце. Всяко по около 130-140 овце и едно стадо агънца (голям мор ги хвана горките - всяка вечер чеверменце) :rofl:
Стадата нямаха маркировка, но овчарите ги разграничваха безпроблемно.
Още първия ден смесихме стадата и стана едно стадо от 1400 овце, а вечерта овчарите (не се бяха преселили още) ги разделиха безпроблемно. Питах моя овчар по какво ги познава.
Погледна ме учудено (я тоя къв е тъп) - 'ами по суратя (б.пр. лицето) ги познавам - те са като хората - всяка с различна физиономия' :D

Така, че явно аржентинците не са били професионалисти щом не са ги различили :lol:
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Разни интересни неща

#132 Непрочетено мнение от Izparitel » 20 апр 2010 23:16

При Вас е било голяма демокрация - ако искате. Нас като студенти по това време без да ни питат ни засилиха към завода за антибиотици в Разград и то без никакви бонуси.
Наистина стопаните си познават стоката, но и при тях не става веднага. Обикновено като има нов добитък го "белязват", т.е. маркират го някак си. Помня, че за овцете най-често ставаше с блажна боя по руното.
Офтопик:
Аз пък - градско чедо навремето не познах единственото магаре на дядо ми и човека завари в обора си три вместо едно. Веднъж се наложи да прибера магарето от паша и моя милост отиде до мястото, където обикновено пасеше дзвера. Намерих го малко по в страни от обичайното място завързан със синджир за колче забито на ливадата. Извадих кола и го помъкнах за синджира към двора, а магарето нещо взе да се дърпа. Аз аз излязох по-инато магаре и го замъкнах в двора. Като го вкарвах през вратата се промъкна неканено и едно пуле /малко магаренце/. Реших първо да вържа магарето и после да изгоня малкото натрапниче, но като влязохме в обора - гледам там още едно магаре си седи пред яслата. В това време и пулето цъфна там, та станаха таман три броя магарета.
Станах за смях, но за всеки случай този път питах дядото кое е неговото магаре, а той щеше да се спука от смях.
После срам не срам се наложи да върна пулето и майка му на съседа и ме беше шубе да не помислят, че съм опитал да ги открадна.
Оказа се, че докато съм отивал към магарето, то успяло да измъкне кола за който е било вързано и се е прибрало по обиколния път по който го превеждал дядо ми. Баба ми го видяла пред вратата и го прибрала в обора, а аз съм се разминал с него и като не съм го намерил съм подбрал друго - съседско магаре. Оказа си, че пулето си било негово и вървяло след майка си, и така накрая в обора се озоваха три магарета /а може би и четири/.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Разни интересни неща

#133 Непрочетено мнение от slowtraveler » 21 апр 2010 09:06

Не знам за демокрацията, но аз (а и повечето колеги) овца бях виждал само на снимка.
От поне 150г нямам роднини на село и нямах никакво понятие с какво се захващах...
Добре, че собственика на стадото бе свестен човек, и въпреки, че заминаваше, му бе мило за стадото - идваше да помага.
От него научих основно правило в овчарлъка - стадото се води, а не се бута....
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Разни интересни неща

#134 Непрочетено мнение от dsuzunov » 21 апр 2010 09:47

Тъй като и двамата ми родители бяха най-малките из между братята и сестрите си, съответно аз и сестра ми бяхме най-малките внуци на бабите и дядовците. Всички те бяха над 75 години и времето за отглеждане на животни за тях беше отминало.
Мен, повече ме влечеше техниката. Баща ми си направи самоходна резачка за дърва и ходеше по къщите в село да реже.
Беше скъсил едно шаси от някакъв стар, бракуван камион Форд. В задният му край имаше двигател ВАМО-118.
Открих една-единствена снимка на резачката:
Изображение
На село имахме един мотор, на който се учех да карам.
Иж 49 с "кантар" седалки. Нещо такова:
Изображение
Страшен дзвер...и по вървене и по разход. С него съм изкачвал напряко стената на селския язовир, без даже и да го товаря.
Обаче, разхода му беше космически - 7/100 бензин.

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Разни интересни неща

#135 Непрочетено мнение от Izparitel » 23 апр 2010 19:49

Ще глобяват шофьори с помощта на сателит
Шофьорите от Обединеното кралство се славят като хора, които обичат високите скорости и не обръщат много внимание на знаците с ограничения за скоростта. За да се преборят с този факт местните власти ще използват иновативна система, която ще следи за превишения на скоростта с помощта на сателити от космоса.
Според британския вестник The Telegraph, американска компания наречена PIPS Technology е разработила система, която с помощта на две камери на земята и сателит в орбита ще хваща всеки, който си позволи да кара по-бързо от допустимото.
Модерната система за лов на нарушители се нарича SpeedSpike. Тя установява средната ви скорост между две точки от мрежата и прави снимка на номера на автомобила. Ако скоростта е била над допустимата информацията се изпраща до органите на реда, които издава фиш за глобата и го пращат по пощата. Пословично облачното време във Великобритания няма да спаси никого, тъй като системата работи без проблеми във всякакви условия, дори когато вали дъжд или е нощ.
Системата SpeedSpike ще бъде тествана на две места. Едното от тях е лондонският район Саутварк, а другото е на път A374. Ако резултатите от тестовете бъдат достатъчно успешни системата ще навлезе в масова употреба. Чрез нея би могла да се намали нуждата от „легнали полицаи” и да се увеличи сигурността около училищата.
kaldata.com

Тук май нито радардетектор, нито GPS с обозначени камери и радари ще помогнат. (sorry)

Отговори

Върни се в “Забава”