Дата и час: 19 Фев 2018 02:52

Страница 1 от 1 [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Сервиз за смяна на ангренаж.
Непрочетено мнениеПубликувано на: 15 Юли 2014 16:45 
Минаващ
Минаващ

МПС: Nubira
От: Чирпан
Име: Антон

Здравейте, абсолютен новобранец съм към не-германските коли. Хареса ми една Nubira и започвам първи стъпки в управление и обслужване :). Като първо "четене " колата е стабилна, нормално динамична за комби / колата е 2001 година 103 к.с./. Отвън е запазена за годините си, смятам да сменя комплект ангренаж/две ролки ремък и водна помпа/, всички филтри и масло...подскажете нещо ако пропускам. Много бих искал някой колега да ме насочи към читави магазини и сервизи в Стара Загора и Пловдив...аз съм от Чирпан. Ще наливам Castrol 10W40 4 литра, такава тубичка можах да взема на промоция. Иначе това е корейката :
Изображение
Изображение
Изображение
Вече съм Daewoo фен !

Съобщение от модератор:
Снимките се виждат по-добре така:
/Izparitel/

Изображение

Изображение

Изображение

Съобщение от модератор:
Корекция на заглавието, съгласно правилата на форума и преместване в съответен раздел по тематика.
ogi

Профил  

Заглавие: Re: моята корейка
Непрочетено мнениеПубликувано на: 15 Юли 2014 17:54 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Добре дошли със форума и честит автомобил! Дано да нямате ядове с него.
По въпросите за частите и сервизите има писано из форума в отделни теми, а и покрай други проблеми. Ако "Чиран" е близо до Пловдив - поне за сега са изписани доста положителни отзиви за един от сервизите там.

Профил  

Заглавие: Re: моята корейка
Непрочетено мнениеПубликувано на: 15 Юли 2014 20:14 
VIP потребител
VIP потребител
Аватар

МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Здрасти и добре дошъл!
Понеже ти предстои смяна на ангренажа, ще споделя какво направих аз, когато дойде този момент и за мен:
-Търсех ремонт с гаранция, като това беше единствения и основен критерии.
Можех и сам да сменя ангренажния комплект, но нямаше да имам никаква гаранция за вложените части.
Звъннах в сервиз Стефанов, от където ми дадоха цена от 210лв. без смяна на водната помпа. Нея ще я сменят при нужда. Гаранцията е поотделно, според това, дали частта е оригинална или алтернатив. На оригиналите части гаранцията е две години, а на алтернативните е шест месеца. Пробегът за всички части е 60000км.
От сервиза на KJ Auto ми дадоха цена за ремонта 209лв, със задължителна смяна на водната помпа. Гаранцията коато дават е 3 години или 50000км. Това, преди 2 години и около 30000км. Закарах колата при последните в 09.00ч. и в 15.30ч. ми се обадиха че е готова. Затруднила ги е водната помпа - много трудно са я демонтирали, залепнала била за блока. През март месец смениха семерингите на коляновия и разпределителните валове, като ми препоръчаха да се смени и ангренажния ремък, защото е омаслен. Смениха го, като неговата гаранция изтича с гаранцията за ремонта на ангренажа.
Решавай сам!

Заглавие: Re: Сервиз за смяна на ангренаж.
Непрочетено мнениеПубликувано на: 15 Юли 2014 21:33 
Минаващ
Минаващ

МПС: Nubira
От: Чирпан
Име: Антон

Благодаря за отзивчивостта, ако възникнат проблемации , ще се надявам на компетентна помощ, голям страх брах за тая кола ! Да не вземе да изпуши нещо веднага като я платя, но днес направих сериозни тестове 200 км на всякакъв терен /междуселски път, магистрала и даже 10-тина километра черен път. Всичко си функционира нормално, единствените дефекти констатирани при пълна проба на колата са, счупена вътрешна дръжка на задна лява врата и несвалящо се стъкло от задна дясна. А... и нямам емблема отзад, но ще го преживея :)

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 1 от 1 [ 4 мнения ]