Автомивки

Магазини, морги, вносители. Вашите отзиви за обслужването на нашите автомобили. Препоръки за посещение, или избягване.
Съобщение
Автор
Proximus
Напреднал
Напреднал
Мнения: 480
Регистриран: 02 окт 2009 10:32
Skype: bgproximus
МПС: Aveo 5
От: Varna
Име: Proximus

Re: Автомивки

#76 Непрочетено мнение от Proximus » 17 дек 2013 15:50

След 5 месеца стискане, най-накрая заведох и аз колата на автомивка. С карта за намаление, вътре-вън 7лв. Ходил съм и аз на тея с левчетата. Като цяло е ок ако искаш да измиеш нещо конкретно. Примерно зимата калниците и праговете от луга/кал. Иначе за цялостно почистване не излиза сметката - поне 3-4лв трябва да дадеш, подсушаваш с каквото намериш и накрая си се гъзуркал 15 минути, обувките ти са мокри, а колата на петна и пръски. А цялата тази работа ще ти я свършат като хората за 5лв. Даже някъде предлагат и без подсушаване услугата за 3лв.

MLD
Минаващ
Минаващ
Мнения: 23
Регистриран: 05 юни 2011 01:08
МПС: Chevrolet Cruze
От: София
Име: MLD

Re: Автомивки

#77 Непрочетено мнение от MLD » 28 авг 2014 15:29

Ето как заварих колата си след като ми я "измиха" в автомивката, която се намира в София (като тръгнете по бул. Шипченски проход" в посока ж.к. Дружба, продължавате направо на светофара за 4км и зала Армеец, след което преди следващото кръстовище има бензиностанция "Круиз", чиято отбивка води и към автомивката на гърба на бензиностанцията).
Изображение
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
wizli
Нов
Нов
Мнения: 69
Регистриран: 06 ное 2012 11:40
МПС: ORLANDO 2.0 LТ,Espace III 2.0

Re: Автомивки

#78 Непрочетено мнение от wizli » 28 авг 2014 20:45

Надрана или косми са?
Коментира ли го в автомивката?
Изображение

MLD
Минаващ
Минаващ
Мнения: 23
Регистриран: 05 юни 2011 01:08
МПС: Chevrolet Cruze
От: София
Име: MLD

Re: Автомивки

#79 Непрочетено мнение от MLD » 09 сеп 2014 03:16

Надрана!
Коментирах го на момента и на следващия ден отидох пак. "Няма как да сме го направили в нашата автомивка. Авторитета си залагам. Това с пирон трябва да е правено. Ние използваме четки..." и тем подобни.
Може да се каже, че съм педантичен в някои отношения към интериора, но просто я познавам до болка колата и нямаше как да се съглася, че надраното е било там преди "миенето", както също твърдяха от хАвтомивката.
Оригиналните пластмаси излизат към 450лв. общо - на волана - 340лв, на скоростния лост - 108лв. :Х - цени от дилър.
Де да бяха косми иначе...

PS: Долната дясна драскотина на волана е в дълбочина.

Proximus
Напреднал
Напреднал
Мнения: 480
Регистриран: 02 окт 2009 10:32
Skype: bgproximus
МПС: Aveo 5
От: Varna
Име: Proximus

Re: Автомивки

#80 Непрочетено мнение от Proximus » 09 сеп 2014 10:27

Те за почистването може наистина да използват четки, но това какви дрехи и атрибути носят служителите им докато се гъзуркат и отъркват в колата чистейки, не могат да отговарят. Само като идея - контрата на един цип напр. представлява остро зъбче способно да направи показаните нарези.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Автомивки

#81 Непрочетено мнение от slowtraveler » 09 сеп 2014 11:31

Съгласен съм с Proximus...
Видя ли в автомивката хора с часовници, верижки и т.н. директно продължавам нататък без да спирам...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
pipo
Напреднал
Напреднал
Мнения: 414
Регистриран: 24 май 2011 13:39
МПС: daewoo takuma 1.8
От: София
Име: pipo

Re: Автомивки

#82 Непрочетено мнение от pipo » 09 сеп 2014 14:35

аз затова за 8.50 на Еко с ваучар ...миналия път щях го набия оня ...тръгвам да си ходя той седи пред колата че имало прашинка на стъклото и продължава да трие :D

MLD
Минаващ
Минаващ
Мнения: 23
Регистриран: 05 юни 2011 01:08
МПС: Chevrolet Cruze
От: София
Име: MLD

Re: Автомивки

#83 Непрочетено мнение от MLD » 10 сеп 2014 01:25

Нямаха аксесоари по ръцете. Иначе според мен трябва да се купува подходящо облекло на работниците(което ако се поръча в България няма да е хич скъп разход за автомивките), както се купуват атрибути за почистване.
В автомивка Радиал до Техническия университет (ТУ) пръскат директно върху пластмасите в купето с препарат, което води до появата на отвратителни бели петна по тях, които се махат трудно (не знаех, че пръскат, защото не им вися на главите, а трябва явно, а също и не искам да ми пръскат сравнително новите пластмаси).

Proximus
Напреднал
Напреднал
Мнения: 480
Регистриран: 02 окт 2009 10:32
Skype: bgproximus
МПС: Aveo 5
От: Varna
Име: Proximus

Re: Автомивки

#84 Непрочетено мнение от Proximus » 10 сеп 2014 11:17

За съжаление момчетата работещи по автомивките не му мислят много много къде и какви препарати ползват. Или по-вероятно няма и кой да им каже например че не е правилно да третираш по един и същ начин гланцирана пластмаса, матирана пластмаса или по-скъпите й меки заместители в по-високият клас автомобили. Както и че прозорец най-добре се чисти отвътре с вестник, а не с мърляв парцал. И в случаят оправданието "за толкова пари - толкова работа" не важи, понеже лятото някои от варненските миячи (че в/у тях имам поглед :) ) си докарват по 1500+ лв с бакшиша на месец. Просто както и в много други бизнеси и институации у нас, аматьорщината и в автомивките е на подобаващо ниво :tmi:

MLD
Минаващ
Минаващ
Мнения: 23
Регистриран: 05 юни 2011 01:08
МПС: Chevrolet Cruze
От: София
Име: MLD

Re: Автомивки

#85 Непрочетено мнение от MLD » 11 сеп 2014 01:59

Абсолютно!

Отговори

Върни се в “Сервизно обслужване”