Автомивки

Магазини, морги, вносители. Вашите отзиви за обслужването на нашите автомобили. Препоръки за посещение, или избягване.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Автомивки

#31 Непрочетено мнение от авео » 22 ное 2008 11:42

Има един смолянски лаф от едно време " дъжда мие,калта смазва"
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Автомивки

#32 Непрочетено мнение от Izparitel » 22 ное 2008 18:30

А-а природната автомивка я ползвам редовно. Само не знам как общината не ми е представила сметката още.
Те като мият улиците в Сф /веднъж годишно/ - става събитие от свтовен мащаб, но по улиците си е толкова мръсно, че за 2-3 дни след миенето колата е вече мръсна.

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Автомивки

#33 Непрочетено мнение от Izparitel » 16 яну 2009 21:33

Днес се замислих как ли се отразяват четките от машинното миене на пластмасовите прозрачни части на фаровете. Мислих, мислих и реших, че последните се драскат.
Не мога да измисля обаче как да ги предпазя, освен миене тип "Измий си сам" или там където мият ръчно. Някакви идеи, че Баба Яга е заприличала на бучка кюмур /въглища/ от софииските мръсотии по улицата дето се вдигат от всяка кола дето се движи с повече от 30 км/ч, а не ми се полират фарове отново?

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: Автомивки

#34 Непрочетено мнение от Vesko1 » 17 яну 2009 15:29

Не знам за вас обаче моята за пръв и последен път видя автомивка като я купих....изпрах и салона...и външно я измих.Оттогава си я мия сам със леки движения на гъбката на една чешма извън града...обикновено неделя,когато жената чисти апартамента,за да не ме хване да тупам килими,пътеки...и други прозаични глупости. :rofl:Ако пък съм на риболов си ямия след риболова. Лятото особено ми праи голям кеф...взема 2-те кофи в багажника автошампоана....на чешмичката има и пейка...измия сия с шампоана...изплакна я....седна ...запаля цигарка....пак я мина където е пропуснато,изтупам стелките.....процедурата ..трае към 1 час.Докато изсъхне...изпуша още една цигарка.....пия си и едно шуменско на пейката,полюбувам се на труда си....прибирам си кофите и пред блока....пускам удължитела...мина и една прахосмукачка вътрешно.....и готово.
...след 3-4 дена колата става отново мръсна....комбитата много се цапат.
Тоя номер го правя на 2 седмици веднъж лятото...зимата на 3 седмици.Много съм доволен от моята автомивка! ;-))

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Автомивки

#35 Непрочетено мнение от Fantomasss » 17 яну 2009 19:02

Е така и аз пред блока прахосмукачката и колата светва. Иначе външно понякога на четките, понякога при един приятел има външна чешма.
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
sashko_bg
Редовен
Редовен
Мнения: 270
Регистриран: 09 ное 2007 16:26
МПС: Daewoo Espero 1,8
От: София

Re: Автомивки

#36 Непрочетено мнение от sashko_bg » 19 яну 2009 09:51

Аз пък открих една нова автомивка, от типа на "самообслужване". Намира се на Шипченски проход, като завиеш вдясно към Дружба ( забравих името на булеварда) - казва се " 5 Минути". Работи на принципа - пускаш монети по 1 лев и си избираш програма - за 3 лева си миеш колата. Вчера беше лудница обаче- чаках 1 час докато ми дойде ред.

Потребителски аватар
sasho
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1272
Регистриран: 29 фев 2008 19:17
МПС: Nubira 1.6
От: София

Re: Автомивки

#37 Непрочетено мнение от sasho » 19 яну 2009 10:47

sashko_bg написа:Аз пък открих една нова автомивка, от типа на "самообслужване". Намира се на Шипченски проход, като завиеш вдясно към Дружба ( забравих името на булеварда) - казва се " 5 Минути". Работи на принципа - пускаш монети по 1 лев и си избираш програма - за 3 лева си миеш колата. Вчера беше лудница обаче- чаках 1 час докато ми дойде ред.
Можеш ли да я покажеш на БГ мапс?
Аз знам една в Слатина на същия принцип-по-добра е от OMV,струята с шампоана не излиза толкова силно и чисти по-добре.След това има пера да си я подсушиш,кърпи,силиконче да лъщи 8)

Потребителски аватар
sashko_bg
Редовен
Редовен
Мнения: 270
Регистриран: 09 ное 2007 16:26
МПС: Daewoo Espero 1,8
От: София

Re: Автомивки

#38 Непрочетено мнение от sashko_bg » 19 яну 2009 13:12

sa6i4 написа:
sashko_bg написа:Аз пък открих една нова автомивка, от типа на "самообслужване". Намира се на Шипченски проход, като завиеш вдясно към Дружба ( забравих името на булеварда) - казва се " 5 Минути". Работи на принципа - пускаш монети по 1 лев и си избираш програма - за 3 лева си миеш колата. Вчера беше лудница обаче- чаках 1 час докато ми дойде ред.
Можеш ли да я покажеш на БГ мапс?
Аз знам една в Слатина на същия принцип-по-добра е от OMV,струята с шампоана не излиза толкова силно и чисти по-добре.След това има пера да си я подсушиш,кърпи,силиконче да лъщи 8)
Ами от Шипченски проход (или след кръстовището с сервиза на Дунев се казва Асен Йорданов) завиваш надясно по бул. Професор Цветан Лазаров - това е улицата която идва от Зеленчуковата борса към Дружба. След това гледаш вляво - има бизнес-сгради, и пише автомивка 5минути - трябва да пресечеш двойната линия. Дано съм го обяснил добре.

Потребителски аватар
sasho
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1272
Регистриран: 29 фев 2008 19:17
МПС: Nubira 1.6
От: София

Re: Автомивки

#39 Непрочетено мнение от sasho » 19 яну 2009 18:23

А да да,знам го туй къде е.Ще я посетя тая мивка скоро да я видя как е :)

Потребителски аватар
Darlin`
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3284
Регистриран: 14 май 2008 12:17
МПС: BMW 530xd GT
От: Пловдив

Re: Автомивки

#40 Непрочетено мнение от Darlin` » 19 яну 2009 22:03

Отивам аз одеве на ОМВ на Кукленско шосе да му хвърля 1 мивка на Ланосито, и кво да видя - 6 коли чакат отвън - 2 вътре се мият... а не.. айде утре. Хората са тръгнали да си мият яко колата на по за левче.
Преди - Daewoo Lanos`98 1.4

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Автомивки

#41 Непрочетено мнение от ogi » 19 яну 2009 22:05

Същата работа и на ОМВ на Цариградско, като се прибирах днес от Пловдив, само че имаше около 12 коли. Само да ви кажа, че това миене не мие нищо :)
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Darlin`
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3284
Регистриран: 14 май 2008 12:17
МПС: BMW 530xd GT
От: Пловдив

Re: Автомивки

#42 Непрочетено мнение от Darlin` » 19 яну 2009 22:08

Абе да падне "сивата му боя" отгоре, че синьото отдавна не съм го виждала :D
Преди - Daewoo Lanos`98 1.4

Потребителски аватар
sasho
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1272
Регистриран: 29 фев 2008 19:17
МПС: Nubira 1.6
От: София

Re: Автомивки

#43 Непрочетено мнение от sasho » 19 яну 2009 22:16

ogi написа:Същата работа и на ОМВ на Цариградско, като се прибирах днес от Пловдив, само че имаше около 12 коли. Само да ви кажа, че това миене не мие нищо :)
Не мие,но спестява :D
Абе измива си колкото да ти замаже очите,ако искаш вече да свети отиваш на доста по-големи пари на ръчните автомивки..
Иначе Гале нищо не си виждала на ОМV,повярвай ми :D
В неделя като си я мих ходихме с един приятел с Вектрата му и се наредихме от двете страни на опашката,като пред нас имаше по 7 коли.Почакахме си доволно в приказки и лафове и после се пръскахме с паростуйките да дразним чакащите 10-15 коли отзад :D

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Автомивки

#44 Непрочетено мнение от авео » 19 яну 2009 22:26

Darlin` написа:Отивам аз одеве на ОМВ на Кукленско шосе да му хвърля 1 мивка на Ланосито, и кво да видя - 6 коли чакат отвън - 2 вътре се мият... а не.. айде утре. Хората са тръгнали да си мият яко колата на по за левче.
В индустриална зона на Тракия/до Периферна техника/ има нова мивка на принципа на ОМВ. На ОМВ на Кукленско много бързо свършва левчето. Ползвам тази на ЕКО с/у затвора,поне времето е повече.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
Darlin`
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3284
Регистриран: 14 май 2008 12:17
МПС: BMW 530xd GT
От: Пловдив

Re: Автомивки

#45 Непрочетено мнение от Darlin` » 19 яну 2009 22:33

Супер!! Авео, благодаря за инфото. Ще пробвам утре.
Преди - Daewoo Lanos`98 1.4

Отговори

Върни се в “Сервизно обслужване”