Дата и час: 18 Фев 2018 09:54

Страница 1 от 3 [ 41 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Изработка на ключове дубликати.
Непрочетено мнениеПубликувано на: 15 Апр 2011 23:35 
Минаващ
Минаващ

МПС: Chevrolet Lacetti SX, 2.0,2007
От: Плевен
Име: kicho

Здравейте, посъветвайте ме откъде да си поръчам дубликат на оригиналния ключ с чип. Аз съм от Плевен и като гледам най-близкия оторизиран сервиз е в Русе. Дали ще се получи като краен резултат добре, ако по куриер изпратя оригинала и ми изготвят нов?
Притеснявам се като имам само един ключ.
Само за информация, търкалям една Лачита и съм много доволен от придобивката, нищо че е втора употреба.
Благодаря Ви предварително за мненията и препоръките!

Профил  

Заглавие: Re: Изработка на ключове дубликати.
Непрочетено мнениеПубликувано на: 16 Апр 2011 09:49 
Напреднал
Напреднал
Аватар

МПС: Lanos
От: Плевен
Име: Papata

Зад Мултирама при Пифа. Или на входа на Практикер има ключар, ако ти е по-удобно.

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 18 Апр 2011 21:50 
Редовен
Редовен

МПС: Daewoo Tacuma
От: Варна

Знаеш ли горе-долу колко пари ще ти излезе ключа?
За стария ми фиат и за на брат ми нисана са към 150 лв бройката.
Оттам нататък не ти трябва оторизиран сервиз. Във всеки по-голям град...ключари бол :)

Офтопик:
не ти препоръчвам да изпратиш единствения си ключ по куриер и после дубликата да не можеш да го тестваш на място пред ключаря

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 18 Апр 2011 22:18 
Активен
Активен
Аватар

МПС: 206 cc, Citroen DS5 H
От: София
Име: Stoyan

Мисля, че няма ключар дето да произведе ключ с чип или поне не и работещ такъв. В оторизирания сервиз само могат да ти "направят" чипа и понеже са "монополисти" спокойно могат да ти искат и 300 лв. Освен това мисля, че освен ключ ще искат и талон като доказателство, че автомобила е твой ( все пак някой може да ти е оставил колата да му я пазиш една седмица докато е в чужбина ). Ако не ти се плащат парите които ти иска оторизирания сервиз, мога да ти предложа да си демонтираш чипа ( не знам при теб дали е възможно, на Фиат примерно се вади чипа от ключа ) и да го залепиш с тиксо до контактния ключ, като е по-добре да е скрит под капака. В този случай всеки ключар ще може да ти направи работещ ключ, но колата остава без защита срещу кражба.
Защитата срещу кражба обаче е доста относителна в случая - професионалистите са наясно, че съответния модел е с чип и са се снабдили с компютър за автомобила или някакъв софтуеър или каквото им трябва за да запалят колата и твоя чип не може да ги спре. Ако попаднеш на "малоумни" крадци, дето просто се пробват върху колата ти най-вероятно няма да се справят с алармата за да стигнат до проблема с паленето без ключ.
Прецени си сам кой вариант те устройва. Има възможност също да ти дезактивират въпросния имобилайзер, който си комюникира с въпросния чип и пак ще можеш да си направиш резервен от всеки ключар в града. Любопитен съм колко ще ти искат за изключване на имобилайзера и колко за нов ключ тези от Шевролет.

Непрочетено мнениеПубликувано на: 18 Апр 2011 22:42 
Редовен
Редовен

stinbg, при мен имаше код в ключа, който реално е за имобилазера. Няма проблеми при ключаря.
То по твоята логика за вадене на ключ: за апартамент също трябва да ти искат документ за собственост :)

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 18 Апр 2011 22:46 
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Аватар

МПС: А6 quattro
Име: Оги

Потвърждавам - на 2-3 ключа за различни коли в различни градове ми се е случвало да вадя/присъствам на правене на дубликат, не са искали документи.
(разбира се, става дума за такива с чип)

__.A6 BAU ATИзображение
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 18 Апр 2011 23:02 
Активен
Активен
Аватар

akolevutd написа:
stinbg, при мен имаше код в ключа, който реално е за имобилазера. Няма проблеми при ключаря.
То по твоята логика за вадене на ключ: за апартамент също трябва да ти искат документ за собственост :)

Какъв е този код за имобилайзера, дето ключаря да може да го възпроизведе??? Мисля че просто си нямал чип в ключа или ключаря ти е бил със свръх способности някакви..
Относно моята логика вече поясних какво може да се случи ако извадиш ключ без да докажеш собственост. В Германия са ми искали документи за собственост за да ми дадат код за радиото, така че не виждам нищо нередно в такава проверка. Не казвам че непременно ще се случи, просто за мен е по-логично да искат доказателство. За апартамента е ясно, че няма как да се докаже този ключ за кой апартамент точно е, което обезмисля упражнението - при колата съвсем не е така - в талона където пише номера на рамата, който най-вероятно ще ти бъде поискан, пише и името на собственика - елементарно е да се провери нали?
За обикновени ключове без чип също е ясно, че не може да се засече този ключ от форд за моя форд ли е или за друг и няма смисъл да се искат доказателства - говоря само за ключове с чип и не обещавам на никой, че ще му искат доказателство за собственост - все пак сме в БГ - логиката и законите нямат никаква връзка помежду си.

Непрочетено мнениеПубликувано на: 18 Апр 2011 23:10 
Редовен
Редовен

Аз лично имам код за имобилайзера. Дава се при покупка на автомобила. Но не всички го пазят.
И без него ключаря ще се справи.

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 18 Апр 2011 23:23 
Активен
Активен
Аватар

За какъв код за имобилайзер говориш не мога да разбера? В ключа или има чип, който "носи" код, който се генерира при запитване от страна на електронен блок разположен около волана и въпросния код си е само за този автомобил или няма. Какъв е твоя код и какво общо има с ключа и имобилайзера не мога да разбера.
Ключаря ще се справи с механичната част за изработката на ключа ( ако има заготовка за съответния ), но няма как да "прочете" чипа в ключа и да създаде друг такъв, който да напъха в заготовката. Ако си правил ключ на ключар и колата ти пали с него значи, че или нямаш чип в ключа или имобилайзера не работи.

Последна промяна stinbg на 18 Апр 2011 23:40, променена общо 1 път

Непрочетено мнениеПубликувано на: 18 Апр 2011 23:39 
Редовен
Редовен

Всяка една кола е уникална и при покупката й поличаваш номер на имобилазера(4-5 цифрен/буквен код).
Само с този код оторизираните сервизи могат да ти направят дубликат. Ако си си загубил всички ключове, оторизираните сервизи могат пак да ти направят дубликат, ако докажеш че колата е твоя. Но все пак знаем колко е "приятна" комуникацията с официалните представители.
A вече ключарите по техни си методи, могат да ти вадят дубликат. С машинка взимат кода на чипа от оригинала и го записват на дубликата.
Позайнтересовувай се или се разтършувай в нета. Ще останеш учуден колко лесно се правят дубликати ;)

Ест. на много по новите коли около > 2005-6 год може процедурата да е по тегава...

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 18 Апр 2011 23:59 
Активен
Активен
Аватар

ОК няма да споря, възможно е да "четат" чипове и да поставят нови такива (което не знам доколко е легално), но ако могат да прочетат чипа, не ми е ясно за какво ти е този код за който говориш?
Така или иначе щом твърдиш, че има толкова светнати ключари, че да правят и чипове - евала!

Непрочетено мнениеПубликувано на: 19 Апр 2011 00:12 
Редовен
Редовен
Аватар

МПС: Daewoo Lanos 1.4 2000г. LPG
От: Пловдив

akolevutd написа:
A вече ключарите по техни си методи, могат да ти вадят дубликат. С машинка взимат кода на чипа от оригинала и го записват на дубликата.

Имам познати, които са си вадили по този начин ключове и са много доволни. Преди година за същата процедура ми искаха 70 лв за Ланос-а, но явно още не съм ги събрал. :)

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 19 Апр 2011 08:06 
VIP потребител
VIP потребител
Аватар

МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

На Нубирата имах допълнително монтиран имобилайзер.
Беше някакъв стар модел и действаше на допир.
Чипът не беше в ключа, а представляваше отделно мини ключе.
Та към него имаше една метална табелка на която беше гравиран някакъв номер - буква и три цифри.
Предишният собственик, ми каза, че с този номер, при проблем с чипа, ще ми бъде подменен.
Изхвърлих го (имобилайзера), че ми направи проблем със стартера.

Непрочетено мнениеПубликувано на: 19 Апр 2011 09:07 
Модератор
Модератор
Аватар

МПС: daewoo nubira II 1,6 16 V
От: В.Търново

stinbg написа:
В ключа или има чип, който "носи" код, който се генерира при запитване от страна на електронен блок разположен около волана и въпросния код си е само за този автомобил или няма. Какъв е твоя код и какво общо има с ключа и имобилайзера не мога да разбера.......
но няма как да "прочете" чипа в ключа и да създаде друг такъв, който да напъха в заготовката. .....

В ключа няма чип.Елементите в ключа са пасивни и енерго независими.Батерията е за дистанционно отключване Представлява трептящ кръг на определена честота.Това на волана около ключа също е изградено с пасивни елементи.
Имобилайзера е електронен блок с чипове,който се намира някъде в купето най-често под таблото и той комуникира с
контролера на автомобила и дава разрешение за запалване.На Деу имобилайзера дава разрешение за работа на горивната помпа,на други спира дюзите ....
Някои ключари могат да направят ключ с "имобилайзер",но не и такъв с дистанционно и бутони. като оригиналния.
Елиминирането на имобилайзера го правят дори и по гаражите.

Непрочетено мнениеПубликувано на: 19 Апр 2011 13:14 
Активен
Активен
Аватар

Започвам да си мисля, че има заповед "отгоре" всички модератори и подобни да се заяждат с мен или е проява на някакъв вид солидарност. Което и да е от двете не ти прави чест да спориш просто за да спориш още повече "офтопик"
На "бавния пешеходец" му свърши лимита за обяснения, вече тече и твоя.
Постарал съм се да ти намеря чип транспондер поставен в ключа и очертан с кръгче. В случая ключа има и дистанционно за откл/закл, което не ни интересува. Сега въпросния чип отговаря на "запитване" от страна на "трептящия кръг" за който явно нещо си чувал и ако отговора е правилен, кутийката под волана разрешава запалване. По същия начин работят картите за контрол на достъпа, които също са с чип, както и ключодържателчета и подобни - формата е без значение. Не знам защо си решил, че на чипа му трябва батерия за да работи, но определено си се объркал - няма такава. А тези имобилайзери дето ги "оправят" в гаражите мисля не са заводски вградените, но ти понеже си по-запознат, те оставям да сееш знание.

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 1 от 3 [ 41 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща