Разход на гориво при Cruze

Изображение
Тук отиват мненията и темите, които не отговарят на правилата.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
windward
Редовен
Редовен
Мнения: 119
Регистриран: 16 фев 2011 22:47
МПС: Шеви Круз 1.8 LT 141 к.с.
От: Варна
Име: Митев

Re: Разход на гориво при Cruze

#106 Непрочетено мнение от windward » 03 сеп 2011 13:45

И третото...най-важното. Никой не ме пита колко ми гори Круза средностатистически за период от година. Всеки ме пита колко ми гори до София. И за да съм максимално обективен, в снимката си прилагам и средната скорост. Ако това е субективизъм, та чак да ме заплашват с триене и заключване на мнения, то ....... нямам думи просто :ches:
http://yavorphoto.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Разход на гориво при Cruze

#107 Непрочетено мнение от Izparitel » 03 сеп 2011 14:36

Ти си решаваш как ще се ориентираш относно разхода. До колкото знам бордовия компютър не измерва директно постъпващото количество гориво, а го изчислява на база времето през което са отворени дюзите. Параметрите им може да се променят, така, че е добре да сравниш показанията на БК с реалния разход за да знаеш дали отчита вярно или с някаква грешка. Предполагам, че, ако си нервен ще изминеш същия път с по-голям разход заради по-агресивното шофиране в сравнение със случа в който не бързаш и си спокоен, ако пътуваш в колона разхода се вдига и т.н. Това БК вероятно няма как да го отчете.
При засичане по налятото количество гориво и изминатите километри при единични засичания могат да се получат големи грешки, но с увеличаване на броя на замерванията нещата се завъртат около реалния разход заради усредняването. И тук не винаги всичко може да се отчете, но натрупванията и изчисленията се разделят на градско/извънградско/магистрала, каране с настъпване/нормалн/спокойно и т.н.

В общи линии няма нужда от емоции - всеки за себе си е прав и си излага гледната точка, единия може да е прав, другия не, а може и двама да са частично прави, но идеята на този форум е взаимно да си помагаме и информираме.
Хайде :handshake: !

Потребителски аватар
stinbg
Активен
Активен
Мнения: 793
Регистриран: 31 окт 2010 21:19
МПС: 206 cc, Citroen DS5 H
От: София
Име: Stoyan

Re: Разход на гориво при Cruze

#108 Непрочетено мнение от stinbg » 03 сеп 2011 18:54

Борд компютъра си отчита абсолютно вярно по простата причина, че компютъра знае колко точно гориво да подаде в милилитри по всяко време ( няма нужда да следи времена на дюзи и да изчислява нищо, защото той ги определя всичките тези работи ). Разликата в средния разход идва от работата на место - там компютъра също знае колко точно харчи, но не го отчита защото мерната единица е разход на 100 км, а не разход на час. Ако отчиташе разход на час нямаше да има никакво разминаване и понеже на извънградско колата почти не работи на место може да се каже, че всичко се отчита с точност до милилитър, а за градското където работим доста на место може да има разлики по бордкомпютъра и реалния разход. Трябва да се вземе предвид и "грешката" на километража, която е в рамките на 5% заради различните размери гуми които могат да се монтират на колата и заради психологически причини - нарочно е завишено показанието за скорост, тоест когато ни отчита, че се движим със 130 ние реално се движим със 125 ( примерно ). Това е при всички автомобили, който не вярва да си направи справка с GPS-a (на равен участък).
Разход 5,4 при 81 км/ч е напълно реален ( просто няма как да се кара с тази скорост достатъчно дълго време на равнинен участък без никакви завои за да се запази този разход за целия преход ).
Това е и най-икономичната скорост ( или е много близо до нея ). За дизел разхода щеше да е около 4,4 най-вероятно.
Life's a journey, not a destination

Потребителски аватар
Aduriz
Нов
Нов
Мнения: 89
Регистриран: 18 дек 2010 18:10
Skype: valencia_campeon
МПС: Chevrolet Cruze 1.6 LS+
От: Sofia

Re: Разход на гориво при Cruze

#109 Непрочетено мнение от Aduriz » 04 сеп 2011 00:03

Аз днеска направих Банско - София 80км/ч. средна скорост 5.8.Това засега ми е най-най-доброто,но е и разбираемо,защото от Банско до Благоевград пътят е само нанадолнище и даже по 1 време докато стигнат до Благоевград ми беше 4.0 :D :D

Потребителски аватар
shelby
Редовен
Редовен
Мнения: 140
Регистриран: 10 дек 2010 22:27
МПС: Chevrolet Cruze
От: София

Re: Разход на гориво при Cruze

#110 Непрочетено мнение от shelby » 04 сеп 2011 00:48

Защо толкова упорито отказвате да си направите регистрация в спритмонитор (или който и да е сайт за тази статистика)? Освен, че ще можете да си водите точна и обективна справка за разхода на колата си, имате възможност да видите и всички потребители които са се регистрирали със същият автомобил като вашият. Можете да видите и тяхната статистика и да сравните дали сте под/над средния за модела разход, как се представят колите им при различните условия (градско, навън, магистрала)...
stinbg написа:Борд компютъра си отчита абсолютно вярно... Разликата в средния разход идва от работата на место - там компютъра също знае колко точно харчи, но не го отчита защото мерната единица е разход на 100 км, а не разход на час.

Колега не съм съгласен. На мен ми даде разлика от литър на 100 (борд и реално), София - Варна. Това трябва да значи, че на всеки 100 км съм спирал за 1 час работа на празен ход. Е, не съм...

Aduriz написа:Аз днеска направих Банско - София 80км/ч. средна скорост 5.8.Това засега ми е най-най-доброто,но е и разбираемо,защото от Банско до Благоевград пътят е само нанадолнище и даже по 1 време докато стигнат до Благоевград ми беше 4.0 :D :D
Е, има ли смисъл от тази информация като всички сме наясно, че не е обективна? Ако беше написал среден разход за София - Банско - София е друго нещо...

А темата е станала такава боза, че наистина е по-добре (lock)
Chevrolet Cruze LT 2.0 VCDi
Изображение или Изображение

Потребителски аватар
stinbg
Активен
Активен
Мнения: 793
Регистриран: 31 окт 2010 21:19
МПС: 206 cc, Citroen DS5 H
От: София
Име: Stoyan

Re: Разход на гориво при Cruze

#111 Непрочетено мнение от stinbg » 05 сеп 2011 17:00

Не мога да разбера защо се рекламира толкова този сайт за разход -спритмонитор ( а останалите подобни сайтове не се ) и какъв точно е проблема хората с Крузове да споделят във форума на Шевролет техния си разход пък ако ще и да си го засичат на 15 км. Те половината от темите са безсмислени, но никой не ги заключва и не ги препраща в нета където се дублират 1000 пъти поне.
Относно разхода по бордкомпютър не знам защо на колегата на Круза не му отчита вярно, но аз до момента съм имал 3 различни марки коли с отчитане на разход и всички са ми го отчитали абсолютно точно на извънградско.
Life's a journey, not a destination

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Разход на гориво при Cruze

#112 Непрочетено мнение от ogi » 06 сеп 2011 23:11

Айде сега и ти като почнеш с тая реклама... Кажете други сайтове с подобна насоченост и тях ще "рекламираме". Сигурно вземам % от спритмонитора и за това... Просто се дразня и аз и много други хора, да гледат подобна лигльовщина с цифрите, които се пишат тук, но правете си както искате, явно за някои е някакъв фетиш да виждат и споделят нереални данни, за да бъдат обект на интерес и коментиране.
За мен лично последното не е в полза на форума и на тези, които търсят информация в него!
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
stinbg
Активен
Активен
Мнения: 793
Регистриран: 31 окт 2010 21:19
МПС: 206 cc, Citroen DS5 H
От: София
Име: Stoyan

Re: Разход на гориво при Cruze

#113 Непрочетено мнение от stinbg » 07 сеп 2011 11:19

http://www.fuel-economy.co.uk/mpg.php" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.roadtripamerica.com/fuel-cost-calculator.php" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.gasbuddy.com/Trip_Calculator.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
Плюс още 74 000 000 резултата от Гугъл, но това няма значение.
Българина се обижда много ако обидиш колата му ( независимо за каква кошница става въпрос ), защото за него тя е въпрос на престиж, а когато говори за разход обича да я хвали колко малко му харчи независимо от вида гориво. Това важи с особена сила ако е изсипал една торба пари за въпросната кола дето "харчи" по 20-30 лв на денонощие и се кара по 1-2 час на ден ( до работа и обратно в зависимост от града може и по-малко ).
Та след като е инвестирал огромни средства в купчината желязо пред блока/къщата трябва някак да ги оправдае за пред себе си ( то за пред околните ще е трудно ) и за целта си я лъска и си я хвали - какво друго му остава. Оставете тези 3 МБ от сървъра за тази благородна цел - хвалене на Крузове.
Life's a journey, not a destination

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Разход на гориво при Cruze

#114 Непрочетено мнение от ogi » 07 сеп 2011 19:31

windward написа: т.е. аз пиша глупости и на снимките ми не може да се вярва, вероятно манипулирани...!!!

/ моля за сериозен отговор, това е лична обида и бих искал обяснение /
Колегата, нали не очакваш да ти се обяснявам ;)
А иначе само за протокола да пусна едно мнение от Орландо с твоя мотор (шасито и то е същото само корубата отгоре е по-ръбава...)
shevii написа:Да споделя един тест :) днес Пловдив - София, от влизане в магистралата до караулката по бордови компютър: средна скорост 141км/ч, среден разход 12,5л/100

1,8 бензин
Харесва ли ти? Вярваш ли му? ...или е било само за момента? :ches:
Офтопик:
@stinbg това, което казваш е точно така, даже имам колеги, (Врачани най-вече, ама и перничани също :lol: ) дето може и на бой да скочат ако им обидиш возилото :x ) Благодаря и за линковете. Има и нещо друго - понеже бая съм поскитосвал по света (>43 страни), искам да отбележа, че никъде не съм виждал по-голяма любов към автомобила от тази на българина...
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
windward
Редовен
Редовен
Мнения: 119
Регистриран: 16 фев 2011 22:47
МПС: Шеви Круз 1.8 LT 141 к.с.
От: Варна
Име: Митев

Re: Разход на гориво при Cruze

#115 Непрочетено мнение от windward » 07 сеп 2011 20:27

Просто ви показах снимки.....ти ме изкара, като че ли се подигравам с вас. Целта ми не е била такава. Просто в тема за разход на конкретен автомобил, пускам снимки с разхода на въпросният автомобил.

Реакцията ти на това ме озадачи, еле пък и човек с авторитет на администратор. Да бях качил снимки на дъщеря ми под чадъра на морето, разбирам.......но аз с нищо не съм заблудил колегите, напротив. Нямам представа до колко е точна тази информация. Нямам никаква друга - нея виждам, нея качвам...

Извинявам се най-учтиво за "подигравката" към всички колеги. Много съм уморен сега, но от утре сутринта обещавам да започна "разчистване" на цялата тая помия, която излях в този форум.
http://yavorphoto.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
windward
Редовен
Редовен
Мнения: 119
Регистриран: 16 фев 2011 22:47
МПС: Шеви Круз 1.8 LT 141 к.с.
От: Варна
Име: Митев

Re: Разход на гориво при Cruze

#116 Непрочетено мнение от windward » 07 сеп 2011 20:46

Явно не съм бил толкова уморен..... ;)

Изтрих повечето от мненията, които съм писал с особен ентусиазъм и желание. Изтрих и всички снимки, както и художествените. Изтрих и темата за "Първи впечатления"...

И тъй като не ми е приятно "ник"-а ми да се подвизава тук, както и останалите мнения, моля човека с Аудито да "затрие" профила.

Бладодаря на всички за иначе "чудесните" изживявания.....и да ви слушат крузчетата ;)

Поздрави и успех на всички...

P.S Администраторе, преразгледай отношението си към потребителите. Не се вживявай като "фюрер", защото един друг форум пострада много от това...до момента са вече четири различни с една марка и станаха за смях на света...

....и да не забравите, ник`ви снимки на показания от таблото...няма да лъжете хората, ей... :D :D :D
http://yavorphoto.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Разход на гориво при Cruze

#117 Непрочетено мнение от ogi » 07 сеп 2011 20:50

Нападката не беше само към теб, колега, конкретно! Извинявам се, ако съм те обидил, не искам да засягам никого тук, просто не ми харесва, че се прилага подвеждаща информация.

ПС Колегата неколкократно си смени мнението до последния му вариант, за който нямам какво да коментирам повече освен - сърдит Петко, празна му торбата!
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
windward
Редовен
Редовен
Мнения: 119
Регистриран: 16 фев 2011 22:47
МПС: Шеви Круз 1.8 LT 141 к.с.
От: Варна
Име: Митев

Re: Разход на гориво при Cruze

#118 Непрочетено мнение от windward » 07 сеп 2011 20:58

ogi написа:Нападката не беше само към теб, колега, конкретно! Извинявам се, ако съм те обидил, не искам да засягам никого тук, просто не ми харесва, че се прилага подвеждаща информация.

ПС Колегата неколкократно си смени мнението до последния му вариант, за който нямам какво да коментирам повече освен - сърдит Петко, празна му торбата!
Кое мнение съм си променил неколкократно, не разбрах...ставаше въпрос за снимки с разхода на автомобила, с които ти реши че подвеждам потребителите с невярна информация..... Как да е, здраве да е.
http://yavorphoto.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Разход на гориво при Cruze

#119 Непрочетено мнение от ogi » 07 сеп 2011 21:01

windward написа:
ogi написа:Нападката не беше само към теб, колега, конкретно! Извинявам се, ако съм те обидил, не искам да засягам никого тук, просто не ми харесва, че се прилага подвеждаща информация.

ПС Колегата неколкократно си смени мнението до последния му вариант, за който нямам какво да коментирам повече освен - сърдит Петко, празна му торбата!
Кое мнение съм променил, не разбрах...ставаше въпрос за снимки с разхода на автомобила. Как да е, здраве да е.
Що се отнася до последното мнение - без коментар! Няма да позволя на който и да било да си разиграва коня, да не спазва правилата, да разбива изграденото дотук, или да си налага своеволие, пък ако ще турско да стане! Ще си карам каквато кола искам и ще си поддържам форума с помощта на колегите ми тук чист, спретнат и в помощ на всички, които имат нужда и знаят как да я потърсят!

(lock)
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Заключена

Върни се в “Премахнати теми”