Car DVR - видеорегистратори

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
niko24
Редовен
Редовен
Мнения: 121
Регистриран: 05 ное 2013 02:53
МПС: Chevrolet Orlando
От: Plovdiv/Seoul
Име: Niko

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#61 Непрочетено мнение от niko24 » 18 яну 2016 15:45

колеги няма ли някъв вариант да я свържете тая камера към запалката или ел. таблото?
аз тая глупост камера с батерия я видях за първи път в България преди 2 год май, просто самата идея на камерата, да записва постоянно, нещо не се вързва с батерия, тук при нас камери с батерии не съм виждал досега, всички камери се включват или в запалката или директно към ел. таблото. предишната ми камера беше много евтина и не записваше при паркинг затова си я включвах ръчно в запалката като тръгвам, сегашната ми е вързана директно към ел. таблото, и изобщо нито се занимаваш с нея нито висят кабели. дори има някои с камери отпред и отзад които записват постоянно :)



Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#62 Непрочетено мнение от slowtraveler » 18 яну 2016 16:23

niko24 написа:колеги няма ли някъв вариант да я свържете тая камера към запалката или ел. таблото? ...
Ами тя е вързана... Обаче след отпадане на захранването може да записва известно време...
Можеш също така при евентуален инцидент да си я вземеш и да записваш известно време и извън автомобила (например 15 минутки)....
Реално има две батерии... Едната е като за часовник (явно държи параметрите на GPS), а втората е пакет...
Този пакет не мога да преценя дали е надут - тези найлонови/фолийни пакети трудно могат да се оценят дали са надути или просто пълнежа вътре е огънат...
Или така е запечатан....
Защото в края на краищата вътре има навит 'парцал', и целия пакет си е мек и огъващ/мачкащ се...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
niko24
Редовен
Редовен
Мнения: 121
Регистриран: 05 ное 2013 02:53
МПС: Chevrolet Orlando
От: Plovdiv/Seoul
Име: Niko

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#63 Непрочетено мнение от niko24 » 19 яну 2016 14:59

slowtraveler написа:
niko24 написа:колеги няма ли някъв вариант да я свържете тая камера към запалката или ел. таблото? ...
Ами тя е вързана... Обаче след отпадане на захранването може да записва известно време...
Можеш също така при евентуален инцидент да си я вземеш и да записваш известно време и извън автомобила (например 15 минутки)....
Реално има две батерии... Едната е като за часовник (явно държи параметрите на GPS), а втората е пакет...
Този пакет не мога да преценя дали е надут - тези найлонови/фолийни пакети трудно могат да се оценят дали са надути или просто пълнежа вътре е огънат...
Или така е запечатан....
Защото в края на краищата вътре има навит 'парцал', и целия пакет си е мек и огъващ/мачкащ се...

е значи не е от тея камери за които си мислих - само с батерия :)
честно казано не им знам системата и какви са тея батерии и пакети :?:: но ако е свързано директно към ел. таблото не трябва ли постоянно да има захранване и за запис и за часовник и др., и тогава батерията за какво е? питам просто от любопитство защото не съм виждал такива тук.
а твоята камера какво производство е?

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#64 Непрочетено мнение от slowtraveler » 19 яну 2016 15:49

Камерата е тайванска, по поръчка на руснаци (също участвали в дизайна) и с руски фирмуер..
Тя получава постоянно захранване от таблото ако не е взето напрежение през ключа...
Цяло лято ми стоя включена постоянно и не съм имал проблем... Обаче в последствие ми 'прищрака', че не е много здравословно да имам в автомобила си постоянно зареждаща се литиево-полимерна батерия, която особено лятото се 'пържи' на над +70С в затворения автомобил...
И я превключих към захранване през ключ... Т.е. като подам контакт, и тя стартира... Изключа ли от контакт - изключва се след известно време (настройваемо през менюто)..
При постоянно захранване (ако и разкарам батерията) може и да работи, но от друга гледна точка няма да има какво да филтрира моментни сривове в напрежението (например при стартиране на двигателя)...
Освен това камерата все пак има някаква консумация (от рода на 100-500мА), която може да сработи алармата на автомобила и да ти разреди акумулатора и т.н.
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#65 Непрочетено мнение от ogi » 19 яну 2016 16:08

Аз още разсъждавам над монтажа на моята, понеже мразя да се виждат и висят кабеляци, единствената засега опция за захранване е от плафона. Там има много кабели, но явно има управление по маса и по + и с мултицета измервам всякакви глупости, но не и стабилно напрежение на контакт (може и да няма), макар, че като завъртя ключа изгасва осветлението в интериора. Горещ плюс не ме устройва, защото ме притеснява консумацията на камерата (не съм я мерил). Засега камерата сработва като включа светлини :lol: (имам някакво амбиентно осветление в плафона (+подсвета на бутоните му, та от там захранване).
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
niko24
Редовен
Редовен
Мнения: 121
Регистриран: 05 ное 2013 02:53
МПС: Chevrolet Orlando
От: Plovdiv/Seoul
Име: Niko

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#66 Непрочетено мнение от niko24 » 19 яну 2016 16:58

ogi написа:Аз още разсъждавам над монтажа на моята, понеже мразя да се виждат и висят кабеляци,
виж видеото което постнах може да ти е полезно за някои идеи. аз на предишната камера кабела и го бях прекарал горе през сенника, от там през уплътнението на вратата и долу под жабката го бях хванал с 2~3 скоби да не виси и го включвах в запалката.

slowtraveler написа: Освен това камерата все пак има някаква консумация (от рода на 100-500мА), която може да сработи алармата на автомобила и да ти разреди акумулатора и т.н.
колега моята камера работи постоянно откакто взех колата март месец миналата година и нямам никакви проблеми с акумулатор или аларма, да не говорим че имам познати на които камерите им работят от години така, единствения проблем е сд картата. така че мисля че не трябва да се притесняваш за това ако камерата позволява.

пс: камерата ми е 280мАh

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#67 Непрочетено мнение от ogi » 19 яну 2016 17:09

Не е въпроса колко мАч е батерията, а колко е консумацията на цялото у/во, явно не е много, ама сега на минус 10 и както понякога не карам колата 3-4 дни, малко се съмнявам да е добра идея.
Включване в запалката го числя към мотаещи се кабели. При мен в момента нищо не се вижда, нито един кабел, даже самата камерка не се вижда, скрита зад огледалото.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#68 Непрочетено мнение от slowtraveler » 19 яну 2016 17:58

niko24 написа:....колега моята камера работи постоянно откакто взех колата март месец миналата година и нямам никакви проблеми с акумулатор или аларма, да не говорим че имам познати на които камерите им работят от години така, единствения проблем е сд картата. така че мисля че не трябва да се притесняваш за това ако камерата позволява.

пс: камерата ми е 280мАh
Колега, причината да не искам да бъде с постоянен + не е акумулатора... Споделих го като потенциален проблем, който обаче при мен не е фактор... Акумулатора ми е 100Ач AGM - все ще издържи една камерка (стояла е постоянно включена без да се кара автомобила над 2 седмици...
Както споделих - притеснява ме вътрешната батерия на камерата, която постоянно ще се дозарежда и е подложена на екстремно висока температура...
И вече изглежда лееко подута, а съм виждал клипчета какво прави такава батерийка :@
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#69 Непрочетено мнение от ogi » 19 яну 2016 18:38

Аз мога да ти покажа лични снимки от гръмнала АА по време на заряд :devil:
Ще ги кача някой път, защото е любопитно какво остана от зарядното. Наблизо стената беше изцапана с неизмиваеми химикали и обгорено, а една ПВЦ саксия бе пробита като от шрапнел.

И аз съм със 100Ач акумулатор ...хмм и казваш държи по 2 седимци? Що не замениш батерията с кондензатор?
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#70 Непрочетено мнение от slowtraveler » 19 яну 2016 21:35

Няма място за кондензатор... Или по-точно кондензатора ще е много мъничък и неефективен...
А за 2-те седмици - да, за толкова съм я оставял максимално без да я пипам... Не се усети каквато и да е деградация...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#71 Непрочетено мнение от ogi » 31 яну 2016 22:40

slowtraveler написа:Акумулатора ми е 100Ач AGM - все ще издържи една камерка (стояла е постоянно включена без да се кара автомобила над 2 седмици...
Сетих се да мерна моята камерка - ами 0,5А при 5В., за мен това не е много малка консумация, за перманентно връзване към горещ плюс.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#72 Непрочетено мнение от slowtraveler » 15 фев 2016 08:00

slowtraveler написа:Аз пък май успях да разбера защо си губи настройките камерата... Падне ли температурата под +10С и се нулира...
След продължителни експерименти се убедих, че причината е спадане на температурата... Всеки пък когато камерата нощуваше в автомобила се рестартираше...
Ако преди това я изкарам и темперирам - всичко е ОК... Ако я вкарам в колата от топло помещение - всичко е ОК...

Производителя каза да му я предам за гаранционен ремонт - ще сменят дънна платка...
Отказах, защото такава процедура би ми отнела няколко месеца (да намеря човек в тази посока, ремонт, човек в обратна посока)... Докато завърши такава процедура ще са минали няколко месеца - то за това време ще излязат къде къде по-добри камери. А изпращането по куриер е безсмислено - само куриера ще струва над 200лв...
След продължителни преговори се съгласиха да ми изпратят платката на доверие (до руски адрес за тяхна сметка) за да си я сменя сам... Е това нещо едва ли ще го направи някой западен производител...
За мой късмет имаше удобен човек, който пътуваше към България - платката вече е при мен. Подменена и работи перфектно...

Само помолиха старата платка да им я пратя по удобен за мен начин - трябвало им за отчетност...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#73 Непрочетено мнение от ogi » 16 фев 2016 00:06

Аз също прекратих 1-месечна драма с моята камера - джипиеса откачаше и не логваше нищо достоверно. След много четене в дашкамтолк и стационарни експерименти (основно второто) се оказа, че камерата и джипиес модула не се харесват. Аз ги бях сврял едно до друго, зад огледалото, да не се вижда нищо. Не знам как една камера може да смути джипиес приемник, но добре се справя :) Отдалечих приемника на педя и всичко е ОК.

Това ми е първи улов, за първите 20 мин, след монтажа - моите любимци. Такива в лошо настроение съм си ги гонил и слизал по кръстовища да ги страхувам (даже последно тази сутрин, кога ли ще вляза в новините...). Много лично ги приемам:



Клипчето е 2 пъти прекопресирано - 1 път от отрязването със софтуер и втори път от ю-тюб - качеството е доста паднало.
Камерката снима уникално и денем и нощем на 170 градуса. Логва си компас, g-sensor, всички видове джипиес координати + сверка на часовника...

...а софтуерчето за разглеждане на данни е много джиджаво (примерен клип):



Избора на карти е огромен, даже глонас и топографски, експорти на файлове всякакви, много, много опции.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#74 Непрочетено мнение от slowtraveler » 16 фев 2016 00:25

Относно плейъра - това е 'щатния' плейър на камерата ми (тя е DATAKAM)...
За съжаление едва ли ще се развива повече.. Създателя на програмата - Вадим бе много точен пич. Говорили сме си няколко пъти по определени проблеми - винаги бе отзивчив. Обаче загина лятото с мотор...

При мен файловете автоматично се навързват в един общ клип (с обща карта) от старта до изключване на камерата (на клипчето гледам са разделени, въпреки, че могат да се навържат ръчно)...
Долу при мен освен G, могат да излязат отделни графики за ускоренията по оси...
Рефреша на GPS през колко време е? На моята камера по дефолт е 2/сек, ама аз съм го качил на 4/сек....
При мен не се сърдят GPS и камерата. Обаче ми направи впечатление като сменях платката, че процесора е яко екраниран...
Последната версия е 6.0...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#75 Непрочетено мнение от ogi » 16 фев 2016 00:32

Същите неща, които си описал, стават и при мен. Това е примерен клип. Хващам всички клипове и то ги свързва в общ и т.н. останалите неща Софтуерчето е много добро. За 70 долара просто е уникална камерата и си има всичко. Интересно, че всичката информация се съдържа в клиповете? Както EXIF на снимките... Фаталните разстояния за интерференции на камерата с джипиеса са 3-4 пръста, при теб предполагам всичко е един корпус?
Рефреша ще го разгледам допълнително, само да видя как става :lol: Може би експорт и налагане в друга карта отделно...

П.П.
Май е редно да вкараме коментарите в започнатата тема във форума...

П.П.П. Този човек - Вадим ми е познат като име из форумите по темата. Много жалко и неприятно е случилото се... Определено е оставил отпечатък. :(
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”