Дата и час: 25 Фев 2018 12:38

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 6 от 9 [ 135 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Съвет за лаптоп!
Непрочетено мнениеПубликувано на: 27 Авг 2011 10:15 
VIP потребител
VIP потребител
Аватар

МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

То тръгва само при проблем и последвал рестарт. (от телефона пиша и дано се чете)

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 29 Авг 2011 15:48 
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Аватар

МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

akolevutd написа:
че то това сканиране реално не беше ли равностойно на > fdisk, > fdisk /mbr ? Защото това нещо по default под XP е включено в рековери конзолата (т.е. само не може да тръгне ей така от нищото)

Тръгва, но без никакъв параметър и само прочита набързо записаните сектори в 3-те стъпки. Не е нужно да се пуска recovery-конзолата, може да се зададе ръчно командата в command prompt, да се добавят /r или /f (поне на Professional), но ако е върху дяла с ОС ще иска рестарт.

__.A6 BAU ATИзображение
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 04 Сеп 2011 12:31 
Модератор
Модератор
Аватар

МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Така, и аз най-накрая, след дълго отлагане реших, че е време за лаптоп. Ще го ползвам главно за презентации и проекти, да се ровя из интернет и ако ми се отвори малко свободно време, ще разпускам с някоя друга игра... Та, не ми трябва кой знае каква машина.

Но получих неустоима оферта от мой човек, който работи с компютърна фирма. Това е моделът(фен съм на DELL): http://www.speedcomputers.biz/shop/prod ... zQodrXpo1A

Според мен е доста стабилна машина и въпреки, че много рядко ще се възползвам от възможностите на лаптопа, мисля да го отнасям... Какво ще кажете ?

Непрочетено мнениеПубликувано на: 04 Сеп 2011 15:00 
VIP потребител
VIP потребител
Аватар

Ако презентации и проекти са на Офис продукт примерно PowerPoint са прекалени характеристики, а малко мегахерци и не толкова хубава видеокарта.
За игри ще ти трябват и 2 те.
Примерно GeForce GT 540M е доста по-добре и с двуядреден процесор на по-висока тактова честота ще ти е по-добре (ще ти компенсира цената), поне на 2,5 Гига. Игрите понякога искат тактова честота, и може да е проблем.
Ако ти трябва за някоя слаба игра, не вземай 4 ядрен.
Ще ти хаби и вероятно повече батерията.
Но ако си го харесал вземай, никой не бяга от повече.
ПП. Този процесор вдига при необходимост до 2.9 GHz така, че няма да има проблем с игрите. Не знам защо не са го написали в сайта.

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 04 Сеп 2011 17:53 
Модератор
Модератор
Аватар

МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Точно, че никой не бяга от повече. Как беше... "колкото повече, толкова повече" :) Игрите изобщо не са ми определящ фактор. А и за 1200 лв, с такива характеристики и 3 години гаранция... ще се поръчва.

Непрочетено мнениеПубликувано на: 05 Сеп 2011 06:07 
Редовен
Редовен
Аватар

МПС: Chevrolet Cavalier
От: Montreal

Лелеееееееее, какви са тия цифри :-o За 215 CAD (300 лева) днес купихме на жената един дребосък Самсунг N145.

http://www.bestbuy.ca/en-CA/product/sam ... 5d767fen02

За игри плейстеийшън и голяма плазма плюс домашно кино.

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 01 Окт 2011 21:36 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

МПС: Jeep Grand Cherokee 2014
От: Варна

Е, такива цени са за сериозни лаптопи....
Дребосъците са доста по-евтини... Такъв самсунг тук без всякакво търсене е около 400лв (техномаркет)..

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 02 Окт 2011 15:52 
Напреднал
Напреднал

МПС: Aveo 5
От: Varna
Име: Proximus

Здравейте колеги, от много време ме сърбят пръстите да се разпиша в темата.
По мое мнение всеки нов лаптоп на пазара може да изпълни нуждите на 90% от клиентите. Преди година си купих един съвсем скромен нетбук с Intel Atom N450 и 1ГБ RAM за 500лв. Характеристиките му са смешни спрямо кой да е лаптоп. Но без проблеми по VGA го закачам на 41" LCD и си гледам филмчета, HD клипове също възпроизвежда при инсталиране на подходящи драйвери и плеър. Онзи ден го занесох на работа за да ползвам пиратското ми Visio, и го закачих на външен монитор с мишка и клавеатура... работеше се перфектно с подобен тип офис приложения и крайно удобно. Вече когато му пуснах Altium Designer (система за проектиране на платки) и отворих едно демо с дънна платка, вече изчертаваше по-тромаво множестовто пътечки и за такава сериозна работа би те изнервил.
Интернет, youtube, FB, Skype няма смисъл да казвам че си вървят нормално на тази скромна система.... за играещите бих препоръчал просто PC.

Идеята ми е че ако лаптопа ще се използва за забавление и комуникация, или работата на него включва основно работа с офис приложения, даването на над 1000лв за него си е грехота. Аз лично бих посъветвал да се гледа гаранцията да е максимално дълга, и магазина от който се купва машината да си има собствен гаранционен сервиз, понеже не е оферта за едно изгоряло захранване лаптопа ви да пътува до София и 2-3 седмици да сте без него.

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 02 Окт 2011 17:48 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

МПС: Jeep Grand Cherokee 2014

Proximus е съвсем прав....
Имам Леново, което е доста физически здраво (разни там титаниеви панти, защита на HDD с акселометри, четец на пръстов отпечатък и т.н.).
Е да, ама като тръгна по командировки вземам един невзрачен 10" MSI взет за 1/3 от цената на Леновото.
Да, няма CD, и резолюцията му е калпава до такава степен, че четенето на страници е малко неудобно, но тези неща не са ми трябвали на път.
Тежи около 1кг, което сравнено с малко под 3кг на Леновото си е сериозен плюс.
Има си Wi-Fi, bluetooth, доста USB, четец на карти .... Какво още може да се иска от един лаптоп (изхода към HD телевизор няма смисъл да го споменавам).

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 02 Окт 2011 18:24 
VIP потребител
VIP потребител
Аватар

Както и по-рано писах за това-напълно ви споделям мнеието. Сега друг е въпроса, че съм си навил на пръста едно Ейсърче 1100лв.
с GF 540M и 6 GB рам. с i5 процесор. Докато го поръчам той се изчерпа в черния цвят. Остана в едно готино червено. И още се двоумя. Че и щерката ще го ползва и ще се кефи на цвета е ясно, но като го ползвам аз, трябва на всички да обяснявам, че съм чорбар :)

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 03 Окт 2011 09:46 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали

miroki написа:
Както и по-рано писах за това-напълно ви споделям мнеието. Сега друг е въпроса, че съм си навил на пръста едно Ейсърче 1100лв.
с GF 540M и 6 GB рам. с i5 процесор. Докато го поръчам той се изчерпа в черния цвят. Остана в едно готино червено. И още се двоумя. Че и щерката ще го ползва и ще се кефи на цвета е ясно, но като го ползвам аз, трябва на всички да обяснявам, че съм чорбар :)

Офтопик:
Какъвто и лаптоп да вземеш,за 8м...до 1 година се превръща в настолен.Батериите на новите лаптопи са пълни дървета..с китайски елементи...и са най -скъпата част в лаптопа...като оригиналните вървят по 200-250лв. ;)))

Непрочетено мнениеПубликувано на: 03 Окт 2011 10:25 
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Аватар

МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Dell-а (D531), който ползвам стана на 5 години и батерията държи по 2-3 часа.

__.A6 BAU ATИзображение
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 03 Окт 2011 12:43 
Редовен
Редовен

МПС: Daewoo Tacuma

latitude на dell са си известни с уникалното си качество. Както и tecra на тошиба.
2-3 latitude съм купувал и една tecra...нямат равен.

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 04 Окт 2011 08:41 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали

ogi написа:
Dell-а (D531), който ползвам стана на 5 години и батерията държи по 2-3 часа.
Оги,аз говоря за сегашните лаптопи.На дъщеря ми делл инспириън на 1 година...първо държеше 2-3 часа....сега държи 40 минути и то без особено натоварване.Качеството в криза пада за сметка на цената....такива са моите наблюдения.

Непрочетено мнениеПубликувано на: 14 Окт 2011 15:47 
VIP потребител
VIP потребител
Аватар

Ето го ейсърчето намалиха следващия модел с 8гб рам на 1100лв и не се сдържах, вече го взех. Имаше и черен, та си го взех черен, въпреки, че и червеното беше ми харесало. Но шарката поне е еднаква, просто на черния по-не си личи на снимките.
Доволен съм от покупката. Единствено не очаквах да работи и с 2 те видеокарти, но е така. При по-големи натоварвания минава на GF, иначе си кара с интел-картата на CPU то.
И реално не знам кога с коя. Но се настройва. Сега спокойно мога да си отворя 30-40 документа на Фотошопа и Корела заедно с него (както постоянно ми се случа като правя да речем брошура за печатница) И като обръщам голям документ в ПДФ за печатница с високо качество, не се чака така, ужас вече няма време за кратка почивка :) Но е за лично ползване, та ще намирам време пак да влизам във форума в такива паузи :)
http://pcstore.bg/laptopi/ACER-4/ACER-A ... D0%BA-2117

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 6 от 9 [ 135 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]