За това, което ме впечатли / малко offtopic /

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Ха така!

#16 Непрочетено мнение от Izparitel » 17 юли 2009 15:19


newcomer
Активен
Активен
Мнения: 591
Регистриран: 20 ное 2008 18:22
МПС: Nexia
От: София

Re: За това, което ме впечатли

#17 Непрочетено мнение от newcomer » 17 юли 2009 20:41

Офтопик:
Браво! Ето, полицията си върши работата- хваща неудобните! :tmi:
Последна промяна от newcomer на 18 авг 2009 23:24, променено общо 1 път.

newcomer
Активен
Активен
Мнения: 591
Регистриран: 20 ное 2008 18:22
МПС: Nexia
От: София

Re: За това, което ме впечатли / малко offtopic /

#18 Непрочетено мнение от newcomer » 18 авг 2009 23:24

Продължение на темата "За това, което ме впечатли"


Четирима човека оцеляват след катастрофа с над 130км/ч.

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Автомобили доносници!

#19 Непрочетено мнение от Izparitel » 14 ное 2009 18:45

Опитват се да направят от автомобилите доносници:

Слагат ”черни кутии” и в колите
Всички автомобили, продавани в държавите членки на ЕС, в близко бъдеще ще бъдат снабдени с "черна кутия", аналогична на тази при самолетите, съобщи Би Би Си, на която се позова БТА.
Европейската комисия е получила доклада на специален научно-технически екип, който през последните три години е проучвал възможностите за въвеждане на система за постоянен контрол върху действията на шофьора на автомобила.
Експертите посочват, че специалното записващо устройство може да следи 20 ключови показателя при движение. Сред тях са скоростта, посоката на движение, използването на спирачки и сигнални светлини. Достъп до тази информация ще има полицията, а също и застрахователните компании в случай на авария.
Специалистите отбелязват, че благодарение на новата технология въпросът за това кой е виновен при пътно транспортно произшествие ще бъде решаван веднага въз основа на точни и пълни данни.
Автомобилната "черна кутия", която представлява сама по себе си модифициран компютър, ще може да предава чрез антена информация на полицията в случаи, когато шофьорът неколкократно превиши пределната скорост или извърши други сериозни нарушения на правилата за движение, допълва Би Би Си.
То доста щайги у нас вместо компютър имат карбуратор, ама нейсе, остава и на тях им сложат по една черна кутия, дето да е десетина пъти по-скъпа от колата (haha) пък после вместо откраднаха ми колата ще има "Откраднаха ми черната кутия!"
А ако записва и музиката дето се слуша в колата кутията може да помогне и в борбата с пиратството на интелектуална собственост, ако записва разговорите в колата ще е полезна срещу домашното насилие...

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: За това, което ме впечатли / малко offtopic /

#20 Непрочетено мнение от авео » 15 ное 2009 00:38

Това,ще е за новите коли,излезли от конвейра.На черната кутия не можеш да бутнеш 20лв и да си мълчи :lol: Обаче,ще излезе ,някой наш гений и бизнеса с чистене на паметта,ще процъфти.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: За това, което ме впечатли / малко offtopic /

#21 Непрочетено мнение от slowtraveler » 15 ное 2009 13:23

авео написа:Това,ще е за новите коли,излезли от конвейра.На черната кутия не можеш да бутнеш 20лв и да си мълчи :lol: Обаче,ще излезе ,някой наш гений и бизнеса с чистене на паметта,ще процъфти.
Ще му клъцнем антената, да видим как ще предава информацията ]:) (shofiro2)
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
autokorea
Напреднал
Напреднал
Мнения: 458
Регистриран: 30 мар 2009 11:00
МПС: корейски всякакви
От: гр.София
Име: Динев
Контакти:

Re: За това, което ме впечатли / малко offtopic /

#22 Непрочетено мнение от autokorea » 15 ное 2009 13:47

Това докато дойде масово в България ще са се навъдили специалисти дето ще го омаят да предава, че си най-примирния водач на света. ddmuhaha

Не е ясно дали въобще ще го приемат, за сега е само предложение, но дано въобще да не се случи, че иначе лошо!
Сервиз за корейски автомобили и магазини за авточасти за корейски автомобили.
http://autokorea.eu/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/autokorea.bg/" onclick="window.open(this.href);return false; - /група АУТОКОРЕЯ във facebook/

Потребителски аватар
vlados
Минаващ
Минаващ
Мнения: 34
Регистриран: 28 юни 2009 22:41
МПС: daewoo leganza
От: Bourgas
Име: vlados

Re: За това, което ме впечатли / малко offtopic /

#23 Непрочетено мнение от vlados » 08 дек 2009 18:35

В прословутия запад се плаща 300 евро, но за гражданска и за каско. Там друго нема. А и комисионерите от властта, които ще го разрешат това, трябва да се замислят малко и за финансовите възможности на средностатистическия платец в Бг. Иначе ще има обратен ефект. И отново ще си припомняме поговорката за пътя към ада и добрите намерения. Макар и аз силно да се съмнявам, че се касае за премислен акт на държавност, а не за гонене на поредната комисионна от определени властимащи чиновници. Единственият начин е, ако това се обяви, масови граждански протести. Като един. Не става иначе. Замълчим ли, вътре сме. Още повече в момент на криза, която едва сега започва за Бг, който каквото да ми говори.

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: За това, което ме впечатли / малко offtopic /

#24 Непрочетено мнение от Fantomasss » 08 дек 2009 19:47

Абе писна ми от простотии, значи. Черни кутии, полицай до теб в колата нама ли да сложат? Айде да берат царевица ... :swear: :swear: :swear: ddkomp2
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: За това, което ме впечатли / малко offtopic /

#25 Непрочетено мнение от slowtraveler » 08 дек 2009 20:00

Офтопик:
Хи хи - за полицай в колата: колегата качва една полицайка в колата.
При маневриране пред офиса ни има една автоматична врата и антирадара винаги реве като луд...
Полицайката: това сигурно пищи заради колана
Колегата: Не, пищи за полицаи
Полицайката: Аааааа, ясно - нали съм в колата и то затова пищи щото има полицай наблизо ... :x ddmuhaha
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: За това, което ме впечатли / малко offtopic /

#26 Непрочетено мнение от Izparitel » 01 фев 2010 22:07

Пловдивчани, спирайте да боледувате!
Пловдивските GP-та спират да работят с НЗОК?
News.dir.bg
Подготвяме писмо, с което да предупредим Здравната каса, че при следващо закъснение на месечните плащания спираме да работим по нормативите на НЗОК.
Това заяви председателят на Сдружението на общопрактикуващите лекари в Пловдив д-р Александър Калайджиев. Инициативата е на колегите от ДКЦ 2, като в нея се включиха джипитата от ДКЦ 1 и ДКЦ 4, уточни той пред Дарик радио.
Няма смисъл всеки месец да плашим и да правим циркове. Явно тенденцията с бавенето на парите ще продължава, затова ще го кажем един път и да е ясно на всички, заяви д-р Калайджиев. Ако до последно число на финансовия месец касата не ни преведе дължимото, няма да издаваме рецепти и направления до деня, в който парите са по сметките ни, категоричен бе той. Текстът на писмото ще бъде уточнен от юриста на сдружението и съгласуван с ръководството на Националното сдружение на личните лекари.
И каква стана тя? Може да си си плащал като поп здравните вноски върху хиляда лева - хайде сега плащай, ако искаш лекарска помощ.

Потребителски аватар
Ilyan
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 959
Регистриран: 07 ное 2007 10:07
Skype: ilyan-f1
МПС: ex. Leganza
От: София

Re: За това, което ме впечатли / малко offtopic /

#27 Непрочетено мнение от Ilyan » 12 фев 2010 16:51

Карам буса на магистрала, застигам джип Мерцедес ML290, включвам ляв мигач за да го изпреваря и той започна да се изнася в дясно, за да ми направи път. Деъствието се разви в ... Гърция. Кога ли тук ще се случи подобно нещо?!

Мистика.
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: За това, което ме впечатли / малко offtopic /

#28 Непрочетено мнение от slowtraveler » 12 фев 2010 20:25

В Гърция навсякъде - по магистрали и малки пътчета ти дават път.
Настигнеш ли някого - веднага се дърпа максимално вдясно.
Банкетите на първокласните им пътища са широки и асфалтирани - доста често настигнатия тръгва по банкета и си го изпреварваш без нерви и ядове.
Интересно е, че и манталитета там на българските шофьори се променя (явно заради дебелите глоби, свързани с временно задържане на автомобила).
Всички са културни, пътищата - добри и се кара с удоволствие. Дори е малко скучно по магистралите, което си личи по разделителните бетонни блокове, по които през 50-100м има следи от гуми, които са се качвали по тях и са се връщали обратно в лентата (тук с нашите мантинели навярно всяка втора следа би била придружена с паметник с цветя :swear: )
Най-фрапантно е когато се връщаш в БГ.
До БГ границата се движиш в равномерен поток с група автомобили - български и гръцки, и всичко е спокойно. И като минеш Кулата - влизаш в Need for Speed :D
Газ до дупка, явно като прецакаш/засечеш/вкараш в канавката някой - ти се пишат точки.
И КАТ стоят зад всеки храст, докато в Гърция за почти 3х.км само на едно място видях катаджия...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Ilyan
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 959
Регистриран: 07 ное 2007 10:07
Skype: ilyan-f1
МПС: ex. Leganza
От: София

Re: За това, което ме впечатли / малко offtopic /

#29 Непрочетено мнение от Ilyan » 13 фев 2010 10:02

От Серес до Промахон шосето е пълно с дупки, но това го приемам, като тренировка за след малко в България. :D
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: За това, което ме впечатли / малко offtopic /

#30 Непрочетено мнение от slowtraveler » 13 фев 2010 17:51

FORMULA1 написа:От Серес до Промахон шосето е пълно с дупки, но това го приемам, като тренировка за след малко в България. :D
Сериозно?! ddad
Лятото като минавах от там беше в много добро състояние пътя...
Явно и там са го правили с 'евтиния' асфалт.
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”