Въпрос за аудио устройство

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Въпрос за аудио устройство

#16 Непрочетено мнение от ogi » 24 апр 2009 17:39

Човека иска от моно сигнал да направи домашно кино, доколкото разбрах - т.е. да си пуска ТВ-то да излиза с ефекти на аудио-системката. Разочароващо, но трудно ще се намери такова устройство и ефекта ще е минимален - единствено реверберация може да се добави някаква и да се раздели по каналите и това е (демек ехо). Друг вариант е промяна на фазите на аудио сигнала, но ефекта е много ...никакъв. Пробвал съм навремето такива неща и не останах доволен. Ако имаш поне стерео сигнал има повече опции за ефекти. За такова устройство не знам да се продава отделно масово по магазините, освен EQ някакво, ама едва ли ще ти хареса цената.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
sasho
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1272
Регистриран: 29 фев 2008 19:17
МПС: Nubira 1.6
От: София

Re: Въпрос за аудио устройство

#17 Непрочетено мнение от sasho » 24 апр 2009 18:20

Точно така,аз си знаех,че ти ще ме разбереш :D Идеята е,че вуйчо ми е виждал някъде такова чудо и искаше да си го направим така в нас и примерно като гледаме мач и да си пускаме опция stadium и да става шоуто.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Въпрос за аудио устройство

#18 Непрочетено мнение от ogi » 25 апр 2009 00:24

Повярвай ми - не става, или няма да ти хареса, минал съм през това :)
Това е все едно от една ябълка да искаш да направиш 5 ябълки.
Както казах - от стерео звук поне можеш да направиш нещо като му извадиш стереоразликата и я пуснеш на задните говорители примерно, ама от моното не става нищо освен да гледаш мача и да си правиш "пеперуда" на еквалайзера, като пускаш чалга :lol:
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”