Коледни бонуси

Теми на всякаква тематика

Получихте ли коледни премии от работодателя си

Анкетата завърши на 30 дек 2008 19:16

да получих
9
35%
не но ще получа
6
23%
не няма да получа
11
42%
 
Общо гласове: 26

Съобщение
Автор
Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: Коледни бонуси

#16 Непрочетено мнение от Vesko1 » 19 дек 2008 22:30

Fantomasss написа:
Izparitel написа:Мале, що пари трябва да вземе (police) dsuzunov за консултациите дето е дал в този форум!
Той не е корумпирано ченге :!: ;)
Форума е друго...форум къща не храни...така че айде да не сравняваме нещата от живота със хобито.Когато трапезата ти е празна(не ,че мойта е по принцип...но имам колеги на които ще е ),човек се озлобява и много не му мисли.Без мотивация се обявява ПЪЛЕН БОЙКОТ....а коледната добавка си е вид стимул...признание за труда ти.Може да са 100лв ,даже не е толкова важна сумата...по важно е че шефовете те зачитат за човек,поощряват те за добре свършената работа...колкото могат.
При нас 8 човека крадат като за световно....а останалите им вършат черната работа.
Ако аз реша ,мога да им спретна такъв номер с техниката в сюблимния момент,(когато техниката не трябва да изневерява)...че да се провали проект за няколко милиона....има си срокове...пропуснеш ли срока....чао бамбина.Един потвърдителен и-мейл да не пристигне навреме,документацията да има пропуски ...е фатално,евро-бюрокрацията не прощава!
Но досега не съм го направил никога,бил съм лоялен до степен на поносимост...и какво получих в замяна...0(НУЛА).

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Коледни бонуси

#17 Непрочетено мнение от Fantomasss » 19 дек 2008 22:35

Ами дали не е време за "оня" номер а??? :wasntme: :geek: :devil:
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
desperado
Напреднал
Напреднал
Мнения: 304
Регистриран: 19 юни 2008 00:18
Skype: bojodidi
МПС: Lanos 1.4 SEPlus 99г
От: София

Re: Коледни бонуси

#18 Непрочетено мнение от desperado » 19 дек 2008 22:39

На мен ми се струва ,че доста се хванаха за "Финансовата криза"
и им доиде дюшеш да не дават премии на работниците си
Изображение

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Коледни бонуси

#19 Непрочетено мнение от Fantomasss » 19 дек 2008 22:41

desperado написа:На мен ми се струва ,че доста се хванаха за "Финансовата криза"
и им доиде дюшеш да не дават премии на работниците си
Абсолютно си прав.Всяка година се чешят по главите и се чудят какво да скалъпят та да не дадат некой лев "за лудо".
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: Коледни бонуси

#20 Непрочетено мнение от Vesko1 » 19 дек 2008 22:48

Fantomasss написа:Ами дали не е време за "оня" номер а??? :wasntme: :geek: :devil:
Ще го направя....Но пак от вас ще ги вземат после парите...видяхте как спряха всички оперативни програми от ЕС...и кво направиха наще управленци...платиха ги от ИЗЛИШЪКА.А излишъка се трупа от завишени данъци(плоски,ддс,корпоративен),еко такси,неразплащане на задължения в бюджетната сфера и отлагане във времето,...наказателни постановления ,актове.....завишаване на цените на услугите предоставяни от ведомствата.
Затова не съм го направил ОНЯ НОМЕР...не от любов към моите шефове.

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Коледни бонуси

#21 Непрочетено мнение от Fantomasss » 19 дек 2008 22:51

Vesko1 написа:
Fantomasss написа:Ами дали не е време за "оня" номер а??? :wasntme: :geek: :devil:
Ще го направя....Но пак от вас ще ги вземат после парите...видяхте как спряха всички оперативни програми от ЕС...и кво направиха наще управленци...платиха ги от ИЗЛИШЪКА.А излишъка се трупа от завишени данъци(плоски,ддс,корпоративен),еко такси,неразплащане на задължения в бюджетната сфера и отлагане във времето,...наказателни постановления ,актове.....завишаване на цените на услугите предоставяни от ведомствата.
Затова не съм го направил ОНЯ НОМЕР...не от любов към моите шефове.
Братле!? Те така и така ни щавят , ако не за това за друго ще е и парите пак там в тъпия бюджет ще идат , така че хич не се тревожи .
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Коледни бонуси

#22 Непрочетено мнение от dsuzunov » 19 дек 2008 23:18

парите пак там в тъпия бюджет ще идат
Много добре Ви е известно,че бюджета разходва средства не само за издръжка на бюджетните служители....я колко социално слаби има.
Изображение

Потребителски аватар
paci
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1424
Регистриран: 25 окт 2008 21:45
Skype: pacu-racer
МПС: nexia
От: KOREQ
Контакти:

Re: Коледни бонуси

#23 Непрочетено мнение от paci » 19 дек 2008 23:18

наскоро по новините казаха 4е за децата няма коледни/пари/ но за политиците го приеха да имат коледни добавки :@

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Коледни бонуси

#24 Непрочетено мнение от dsuzunov » 19 дек 2008 23:21

paci написа:наскоро по новините казаха 4е за децата няма коледни/пари/ но за политиците го приеха да имат коледни добавки :@
Има,има...в техникума на дъщерята са раздавали по 53 лв на деца от социално слаби семейства,а за отличен успех по 20 лв. стипендия.
Изображение

Потребителски аватар
paci
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1424
Регистриран: 25 окт 2008 21:45
Skype: pacu-racer
МПС: nexia
От: KOREQ
Контакти:

Re: Коледни бонуси

#25 Непрочетено мнение от paci » 19 дек 2008 23:25

Има,има...в техникума на дъщерята са раздавали по 53 лв на деца от социално слаби семейства,а за отличен успех по 20 лв. стипендия.[/quote]


какви са тия смешни суми,за туи българия няма да се оправи,
пример-на политиците ако им дадът 53лв коледни и новогодишни няма да се по4устват добре-
а казват светът е в младите :puke:

Потребителски аватар
sasho
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1272
Регистриран: 29 фев 2008 19:17
МПС: Nubira 1.6
От: София

Re: Коледни бонуси

#26 Непрочетено мнение от sasho » 20 дек 2008 01:32

Тая стипендия от 20лв е просто гавра с труда ти!Не че уча за тия 20лв,но просто е смешно :D Затова тая година не си давам въобще зор-влизам и уча само по математика и чат-пат по български и това е...

Потребителски аватар
westzone
Минаващ
Минаващ
Мнения: 44
Регистриран: 02 авг 2008 08:41
Skype: westzone
МПС: daewoo matiz
От: пловдив
Име: ицо
Контакти:

Re: Коледни бонуси

#27 Непрочетено мнение от westzone » 20 дек 2008 03:13

аз си взех моята премия с ноемрийската заплата до сега винаги беше 400лв сега незнам защо е точно 333лв.

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Коледни бонуси

#28 Непрочетено мнение от dsuzunov » 20 дек 2008 09:11

westzone написа:аз си взех моята премия с ноемрийската заплата до сега винаги беше 400лв сега незнам защо е точно 333лв.
Криза,приятелю,криза. А и времето застудя...хората наблягат на ракийка и по-малко на бира.
Изображение

Потребителски аватар
mi6ko_pi
Напреднал
Напреднал
Мнения: 476
Регистриран: 01 авг 2008 23:35
Skype: mi6ko_pi1
МПС: Mercedes 230 CE
От: Стара Загора
Име: Най-голямия !!!
Контакти:

Re: Коледни бонуси

#29 Непрочетено мнение от mi6ko_pi » 21 дек 2008 09:09

На мен за 312 работини дни в годината ми се полагат 50 лева премия . :swear: В момента точно заради това неоценяване на нашия труд , всеки си пазари безплатно :bandit: . На 24 и 31 съм с работни време от 7:30 до 22:00 чеса ;( и това ако не е гавра с нас ....... !
Изображение

Харесва ти да бъдеш с големи тарикати, които карат Ферари, Бентли или Богати. В главата ти са само ляти джанти от платина, злато и диаманти. Виждам те в скъпи коли, а в морето с яхти на които пияш ДЖИН, ЕГАТИ. Харесва ти да се правиш на ВИП-ПЕРСОНА и да си говориш два часа по телефона. В дискотеката разходчица, пак показваш походчица и искаш да те черпя водчица. От толкова мислене стана увисване. Влизам у кен***а и се чудя и се мая, д**ба мааму да сер***, пик*** или да чертая. Сам не е редно и от джоба скубе, знам че не е редно ама ми е убаво бе .... Поселедната ми каза МАЙСТОРЕ, БОГ ЛИ ТЕ ИЗПРАТИ ?

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Коледни бонуси

#30 Непрочетено мнение от Izparitel » 21 дек 2008 09:19

При мен трима души даваме дежурства по празниците, но не се на налага да присъствам, т.е. за това не ми се плаща, но има ли няколко почивни дни накуп, не мога да ги оползотворявам за пътуване, защото в част от тях трябва да съм на линия. Тъпото е, че си зависи от нас как ще ги даваме. Примерно аз искам да взема всички дежурства за едните празници, втория колега за следващите и т.н., но нали сме си българи - двама човека, две различни мнения и в резултат никой не може да пътува по дългите празници. :@

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”