Младежта - днес и преди

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Младежта - днес и преди

#46 Непрочетено мнение от dsuzunov » 04 дек 2008 14:30

Темата беше " Младежта - днес и преди"
А вие я подкарахте към религиите.
Не е ли по-добре,ние,с деца тинейджъри да споделяме опита си във възпитанието им и всеки да черпи от другите това,което смята за правилно.
Аз,например,имам дъщеря на 17 години.
Когато излиза,зная винаги,къде и с кого е.
През останалото време е пред очите ми или покрай жена ми.
В техникума е добре-даже отлично...със стипендия за успех е.
Това ми е достатъчно.
Изображение

Деу
Редовен
Редовен
Мнения: 109
Регистриран: 01 окт 2008 12:06
МПС: Daewoo Nexia 1.5 16 hatch back
От: Vratsa

Re: Младежта - днес и преди

#47 Непрочетено мнение от Деу » 04 дек 2008 15:11

Това е много добре. Но не мислиш ли, че ще бъде още по-добре ако дъщеря Ви не е покрай вас и Вие да сте спокойни. Става въпрос да имате доверие на нея и нейните действия. Макар, че на родитилите ни се иска да са все покрай нас.
Аз споменавам само една религия - православното християнство.
Темата за младежта ще бъде по пълна ако се добави и бъдещето на младежите. И без това и по възрастните постоянно мислим за бъдещето, как ще живеем по добре и така пропускаме живота в нактоящия момент.
Ние тепърва ще навлизаме в трудната възраст.

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Младежта - днес и преди

#48 Непрочетено мнение от dsuzunov » 04 дек 2008 15:25

Но не мислиш ли, че ще бъде още по-добре ако дъщеря Ви не е покрай вас и Вие да сте спокойни. Става въпрос да имате доверие на нея и нейните действия
Доверие и имам.
Но до колкото може да се има доверие на 17 годишно дете.
Поне зная,че в компанията в която се движи,всички ми са познати.
Темата за младежта ще бъде по пълна ако се добави и бъдещето на младежите
За бъдещето на детето ми сме помислили с жена ми:
-учи в техникум и ще придобие квалификация за геодезист.А в този занаят има много наука и още повече пари.
-за сега,професията и харесва (това беше най-важното) и смята да продължи в същото русло
А з смятам да си натискам парцалите на местото на което работя,поне докато учи.
Аз споменавам само една религия - православното християнство.
Аз също съм православен християнин (кръстен) и признавам правото на съществуване на всички основни религии.
То това е и същноста на ортодоксалното християнство.
Изображение

Деу
Редовен
Редовен
Мнения: 109
Регистриран: 01 окт 2008 12:06
МПС: Daewoo Nexia 1.5 16 hatch back
От: Vratsa

Re: Младежта - днес и преди

#49 Непрочетено мнение от Деу » 04 дек 2008 16:06

Добре е децата да имат занаят, когато дойде време да си търсят работа. Геодезист е супер. Наскоро служебно си имах работа с геодезисти. Дават начало на строителството и изправят кривите работи, както се казва. Работа има много.
Но не трябва да оставаме само с кръщението, а да участваме в богослужението и в другите тайнства.
Бъдете живи и здрави!

Потребителски аватар
Darlin`
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3284
Регистриран: 14 май 2008 12:17
МПС: BMW 530xd GT
От: Пловдив

Re: Младежта - днес и преди

#50 Непрочетено мнение от Darlin` » 04 дек 2008 16:48

http://www.vbox7.com/play:217860b5
Айде ходи им говори на тези за православие и бъдеще с професии. Те хулиганстват в двора на църква и на 10 м от сградата на МВР!!!
Няма да коментирам повече - оставям това на вас ...
Преди - Daewoo Lanos`98 1.4

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Младежта - днес и преди

#51 Непрочетено мнение от ogi » 04 дек 2008 21:56

Аз нямам думи...
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
mi6ko_pi
Напреднал
Напреднал
Мнения: 476
Регистриран: 01 авг 2008 23:35
Skype: mi6ko_pi1
МПС: Mercedes 230 CE
От: Стара Загора
Име: Най-голямия !!!
Контакти:

Re: Младежта - днес и преди

#52 Непрочетено мнение от mi6ko_pi » 04 дек 2008 22:06

:swear:
Изображение

Харесва ти да бъдеш с големи тарикати, които карат Ферари, Бентли или Богати. В главата ти са само ляти джанти от платина, злато и диаманти. Виждам те в скъпи коли, а в морето с яхти на които пияш ДЖИН, ЕГАТИ. Харесва ти да се правиш на ВИП-ПЕРСОНА и да си говориш два часа по телефона. В дискотеката разходчица, пак показваш походчица и искаш да те черпя водчица. От толкова мислене стана увисване. Влизам у кен***а и се чудя и се мая, д**ба мааму да сер***, пик*** или да чертая. Сам не е редно и от джоба скубе, знам че не е редно ама ми е убаво бе .... Поселедната ми каза МАЙСТОРЕ, БОГ ЛИ ТЕ ИЗПРАТИ ?

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Младежта - днес и преди

#53 Непрочетено мнение от ogi » 04 дек 2008 22:10

За тия - ни бой, ни морал, нищо не ги може да ги оправи! Изтървана работа. Ще си ги търпи обществото следващите 50-на години. Аз за това съм много против, че няма казарма вече - не че ще станат 100% хора, ама малко от малко ще се очовечат и свикнат на дисциплина и порядки.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: Младежта - днес и преди

#54 Непрочетено мнение от Vesko1 » 04 дек 2008 22:35

ogi написа:За тия - ни бой, ни морал, нищо не ги може да ги оправи! Изтървана работа. Ще си ги търпи обществото следващите 50-на години. Аз за това съм много против, че няма казарма вече - не че ще станат 100% хора, ама малко от малко ще се очовечат и свикнат на дисциплина и порядки.
....Оги и друго да ти кажа....по да 14-15 г са чукат като зайци по тоалетните на дискотеките.Ама за всичко е виновна арената ,замундата и хамериканското кино....че ги учи на тея работи.Промива им мозъците ....и тва е! :^)

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Младежта - днес и преди

#55 Непрочетено мнение от ogi » 04 дек 2008 22:40

Тия работи са за възрастни. Ако възрастните не си контролират детето, то и през 60-та година може да чете Playboy.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

maznio
Минаващ
Минаващ
Мнения: 7
Регистриран: 30 ное 2008 02:14
МПС: ...
От: ...

Re: Младежта - днес и преди

#56 Непрочетено мнение от maznio » 05 дек 2008 01:57

ogi написа:За тия - ни бой, ни морал, нищо не ги може да ги оправи! Изтървана работа. Ще си ги търпи обществото следващите 50-на години. Аз за това съм много против, че няма казарма вече - не че ще станат 100% хора, ама малко от малко ще се очовечат и свикнат на дисциплина и порядки.

Верно,жалко,че махнаха казармата...Колкото и зле да беше,имаше какво да се научи...Абе променя се света май към лошо :( :( :(

Деу
Редовен
Редовен
Мнения: 109
Регистриран: 01 окт 2008 12:06
МПС: Daewoo Nexia 1.5 16 hatch back
От: Vratsa

Re: Младежта - днес и преди

#57 Непрочетено мнение от Деу » 05 дек 2008 11:35

Светът отива към своя край. Не знам дали нашето общество е стигнало до дъното, но успешно върви към своя край. Виновни са комунизма, капитализма, американското кино, интернет и всички други работи. Ако е така, просто нямаме избор. Остава само да гледаме и да очакваме други да ни кажат какво да направим и т.н.
Аз си мисля, че чрез ЕС може да има укротяване в някаква степен, но трябва време. Не ми се ще да са 50 години, но както изглежда може да трябват и повече.
Общественото съзнание се образува от лични съзнания /съвест/, която ако е нечувствителна, увредена или отсъства, Закона за закрила на детето, та дори и Закон за закрила на възрастния няма да помогне. Тъжно.

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Младежта - днес и преди

#58 Непрочетено мнение от Izparitel » 05 дек 2008 18:40

Деу написа:Светът отива към своя край. Не знам дали нашето общество е стигнало до дъното, но успешно върви към своя край. Виновни са комунизма, капитализма, американското кино, интернет и всички други работи. Ако е така, просто нямаме избор. Остава само да гледаме и да очакваме други да ни кажат какво да направим и т.н.
Аз си мисля, че чрез ЕС може да има укротяване в някаква степен, но трябва време. Не ми се ще да са 50 години, но както изглежда може да трябват и повече.
Общественото съзнание се образува от лични съзнания /съвест/, която ако е нечувствителна, увредена или отсъства, Закона за закрила на детето, та дори и Закон за закрила на възрастния няма да помогне. Тъжно.
Амин!

Потребителски аватар
Darlin`
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3284
Регистриран: 14 май 2008 12:17
МПС: BMW 530xd GT
От: Пловдив

Re: Младежта - днес и преди

#59 Непрочетено мнение от Darlin` » 05 дек 2008 19:03

Ей копеленца мръсни ... лайненца прости ... ръчичките да ви изсъхнах!!!!!!!
Човек отива да спортува за здраве и си намира колата на паркинга на черти с маркер ... мамк... :swear: :swear: :swear: :swear: Прибира се ядосан вкъщи и гледа стената на етажа, лично боядисвана от него с лични средства наклепана с тъпите ви драсканици!!!Изображение ИзображениеИзображение Ей, ако сбарам на място една такава дребна дрисня, такъв бой ще яде, че никога повече няма да иска да погледне камо ли да пипне маркер!!! Изображение
Преди - Daewoo Lanos`98 1.4

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Младежта - днес и преди

#60 Непрочетено мнение от Izparitel » 05 дек 2008 19:16

До училището на хлапето са сградите на Лукойл и хотел Анел, та отпред са все лъскави чисто-нови машини. В един прекрасен две пишлемета от малките класове бяха минали и надраскали с пирони боята на няколко коли. Сигурно са се чувствали големи герои, но се оказа, че имало камери с видеозапис. И понеже хлапетата минават всеки ден от там, още на другия ден ги бяха спипали.
Не знам по-нататък какво е ставало, но предполагам, че мама и тати може да са се изръсили доста. (boi) (boi) (boi)
Едва ли е имало кола без каско, но си е много гадно лъскаво луксозно возило и някой ей-така за кеф да го надере.

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”