американски долар

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
borko
Редовен
Редовен
Мнения: 144
Регистриран: 25 авг 2008 13:30
МПС: Авео

американски долар

#1 Непрочетено мнение от borko » 25 окт 2008 18:50

налравете прогнози за курса на долара-ще бъдем ли засегнати от финансовата криза и как ще се отрази на Блгария

Потребителски аватар
vassy
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 1478
Регистриран: 23 дек 2007 13:03
Skype: daewoo-chevrolet.com
МПС: Daewoo Lanos 1.5 SE
От: Пловдив
Име: Vassy
Контакти:

Re: американски долар

#2 Непрочетено мнение от vassy » 25 окт 2008 19:27

Прогноза трудно някой може да направи, но като гледам колко падна нефта при 1.50 курс, вероятно ще се стабилизира около 1.30, а нефта около 80$. Много бързо ОПЕК реагираха с намаляване на производството. Всичко е скачени съдове. В България нямаме много сметка от висок курс на $. Преживял съм курс 2.35 на големи многомесечни плащания и знам за какво става дума! Иначе се надявам кризата да ни засегне косвенно, макар, че май ще се размине въобще. Не съм специалист в тази област, но слушам, чета и разсъждавам, както аз виждам нещата и не ангажирам никого с мнението си!
Леле колко изписах! :rofl:
И да спите утре 1 ч. повече! :!:

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: американски долар

#3 Непрочетено мнение от Vesko1 » 25 окт 2008 19:57

borko написа:налравете прогнози за курса на долара
Да ще се качва още...щом мина психологическата бариера от 1,50лв...може и до 1,70 да се качи.
-ще бъдем ли засегнати от финансовата криза и как ще се отрази на България
Ние ще сме едни от най потърпевшите ,защото големите компании свиват разходите си ,и ние като държава разчитаща на инвестиции сме зависими от това.За догодина ще има отрицателен баланс на инвестициите ...много големи компании ликвидираха инвестициите си в БГ,а други предстои да го направят.
Увеличаването на банковия лихвен процент не вещае нищо добро за бъдещите кредитоискатели,които ще се въздържат за сега да вземат заеми за жилища ,това ще доведе до спукване на балона със високите цени на жилищата и пазара ще урегулира реалните стойности в посока надолу.Новите жилища в атрактивни квартали ще запазят цените си.Панелките ще са актуални пак чак след 2-3 години когато поевтинеят достатъчно.
Икономическия ръст на БГ за догодина и 3,5 %...така че не може да се разчита на голямо увеличение на покупателната способност.
Това е от мен.

Потребителски аватар
Beast
Редовен
Редовен
Мнения: 255
Регистриран: 12 май 2008 13:18
Skype: kamencvetkov
МПС: BMW E36
От: Варна

Re: американски долар

#4 Непрочетено мнение от Beast » 26 окт 2008 08:10

за долара незнам т.к. не разбитрам от икономика и не следя борсите и техните индекси.

А за кризата у нас мисля че няма да има такакава, а ако има тя ще е малка, т.к. у нас има все още сива икономика. Така че нашите предприятия , банки и др. холдинги, не участват реално на борсите и нямат рални цени на акциите си. След като тези доходи не са обложнни,то никои незнае за тях и не са обвързани с никоя банка, те са някъде и тях кризата неможе и няма как да ги хване (освен ако не ги изядът мишките :lol: ) Така че ние си имаме много голям буфер.
Lanos 1.4 SE SOHC

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: американски долар

#5 Непрочетено мнение от Vesko1 » 26 окт 2008 08:36

Beast написа: А за кризата у нас мисля че няма да има такакава, а ако има тя ще е малка, т.к. у нас има все още сива икономика. Така че нашите предприятия , банки и др. холдинги, не участват реално на борсите и нямат рални цени на акциите си.
А кой ще възлага работа (поръчки)на тази сива икономика ...и...пари на банките.Банките дори вече спряха да дават заеми за покупка на панелки.По морето вече се продават хотели за 1 евро.Кризата тепърва предстои да я видим.Но лошото е ,че през 1997г хората можеха да отидат в чужбина ,за да се спасят от глада тука....а сега и в чужбина е зле.Няма работа.Ето вчера съобщиха ,че в Италия се очаква ОГРОМНО намаление на потребителски стоки.Дори в Китай затварят фирми.Компанията ,която произвежда нашите коли Дженерал Мотърс вече е затворила 3 завода...снижава разходите за да се отърве от фалит.Още много може да се дават примери...но щом кризата е ударила целия свят ...не може БГ да бъде оазис на спокойствието и сигурността.

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: американски долар

#6 Непрочетено мнение от авео » 26 окт 2008 22:20

Банките в България са чужди. Как в тяхните си страни те имат проблеми,а във филиалите в България всичко е наред?? Теглете си влоговете,докато е време,че после,ще е късно. Хората масово си теглят спестяванията,но никъде не го казват,за да ненастане паника. Вижте в Русия,какво става.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: американски долар

#7 Непрочетено мнение от Izparitel » 26 окт 2008 22:44

Като се сетя, че до скоро някои се биеха в гърдите, че у нас навлезли чужди, стабилни банки и изкупили нашите...

Потребителски аватар
Darlin`
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3284
Регистриран: 14 май 2008 12:17
МПС: BMW 530xd GT
От: Пловдив

Re: американски долар

#8 Непрочетено мнение от Darlin` » 27 окт 2008 09:38

Фалит на много банки определено ще има, и една от първите ще е ... (без да стряскям никого, възможността информацията да е вярна е 65%) Пощенска банка.
Източника ми е силно надежден, така че теглете кредити в ЛЕВА, и си изтегляйте вложенията. Бурканбанк е най-сигурната!!! Кредитите нека да са с възможно най-дълъг срок, за да бъдат вноските ви по-малки до момента, в който след като левът се обезцени (2010 г - подписан е договор между Бг и ЕС), вноските ще паднат 10 пъти.
Замислялили сте се защо кредитите в евро са с по-ниска лихва? - За да отблъскват от лева и загубите на банките да са по-малки. Има и други малки знаци на притеснение в рекламите на банките, които сами се издават, но .. На тази тема имам много какво да кажа, но не сега.
Приемете това мое мнение като съвет към всички вас! 8)
Преди - Daewoo Lanos`98 1.4

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: американски долар

#9 Непрочетено мнение от авео » 27 окт 2008 15:12

В Пощенска, едвам ми събраха 1000Е и то преди месец.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: американски долар

#10 Непрочетено мнение от Vesko1 » 27 окт 2008 19:22

Darlin` написа:Фалит на много банки определено ще има, и една от първите ще е ... (без да стряскям никого, възможността информацията да е вярна е 65%) Пощенска банка.
Източника ми е силно надежден, така че теглете кредити в ЛЕВА, и си изтегляйте вложенията.
Още утре ,ще ида да тегля кредит от ПБ...как мислиш ,дали ще ми дадат бързо.И като фалира ,....като влезнат синдиците....и Весковия кредит може да изчезне! :D

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: американски долар

#11 Непрочетено мнение от авео » 27 окт 2008 20:00

Ти гледай да не стане двоен :shock::
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: американски долар

#12 Непрочетено мнение от Vesko1 » 27 окт 2008 20:29

авео написа:Ти гледай да не стане двоен :shock::
Е как ще стане двоен...нали договор съм подписвал все пак.А относно фалита на ПБ....мисля ,че няма да се състои скоро.По вероятно е да се повтори сценария от преди със ПИБ....който тръгна от интернет слух -явно много добре организирано и премерено активно мероприятие на бивши ченгета.Ето как се прави опит за фалиране на банка
http://www.novavizia.com/1952.html

borko
Редовен
Редовен
Мнения: 144
Регистриран: 25 авг 2008 13:30
МПС: Авео

Re: американски долар

#13 Непрочетено мнение от borko » 27 окт 2008 20:58

Обикновено изчезват кредитите на така наречените кредитни милионери / всички знаете за кои става въпрос/а на средно статистическия българин изчезват спестяванията.

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: американски долар

#14 Непрочетено мнение от Izparitel » 30 окт 2008 17:01

От икономика на разбирам, но в светлината на написаното по-горе за Пощенска банка ми е интересно дали сличайно е спомената точно тя от управителят на БНБ Иван Искров в изказване по повод финансовата криза.

http://dnes.dir.bg/2008/10/30/news3537146.html

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: американски долар

#15 Непрочетено мнение от авео » 31 окт 2008 00:09

Въпросния Искров съветва да не вярваме на всичко,което се казва. Защо точно на него да вярвам?
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”