Проблем с PC помагайте!

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: Проблем с PC помагайте!

#61 Непрочетено мнение от Vesko1 » 28 дек 2008 02:06

Офтопик:
slowtraveler написа: щото първите 'правци' вървяха със стерео дек Финезия (82година) :D
...и кво не му аресваш на декчето...не е 82-ра ,но скоро ми изгоря техникса..и изкарах от мазето една финезия 86-та
Image005.jpg
...и мога да те уверя ,че за 22 годишен дек си работи перфектно ,нема бъгове,...а сегашните съ-буфери ...мъ-буфери могат само вода да му носят.Е не е 7 в 1...само долби съраунд е ...ама всичко с времето си.
:-))

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Проблем с PC помагайте!

#62 Непрочетено мнение от slowtraveler » 28 дек 2008 02:16

Офтопик:
ха ха - точно това имах впредвид Веско, но при нас доколкото си спомням се появиха малко след правците - може да е било и 83г....
Ама явно още се харчат : http://www.bgaudio.org/modules.php?name ... ic&t=13504 :rofl:
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: Проблем с PC помагайте!

#63 Непрочетено мнение от Vesko1 » 28 дек 2008 02:29

Офтопик:
Приятелю...тея дето ги продават ...това е финезия 1...със двойните плъзгачи
6.jpg
...аз на моя финезия 3....със единичните плъзгачи и вграден усилвател му искам поне 30лв...абе направо не го продавам и тва си е,навремето на бригада на слама бях за да си го купя....750лв струваше 1986г.С 2 такива и 1 мишпулт съм водил като диджей студентски дискотеки...и никога не ме предадоха!!!!!!!
:rofl: :lol:

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Проблем с PC помагайте!

#64 Непрочетено мнение от slowtraveler » 28 дек 2008 02:36

Офтопик:
При нас бяха Финезия 1....
Беше цяло чудо Правеца да ги 'прочете' (10 минути четене, накрая получаваш ERROR и почваш всичко отначало):rofl:
Абе както казват руснаците - 'приятно вспомнить' :rofl:
Ама избягахме далеч от овърклокинга и вентилаторите dd46
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Деу
Редовен
Редовен
Мнения: 109
Регистриран: 01 окт 2008 12:06
МПС: Daewoo Nexia 1.5 16 hatch back
От: Vratsa

Re: Проблем с PC помагайте!

#65 Непрочетено мнение от Деу » 28 дек 2008 15:19

Аз смятах да взема нов процесор, ама трябваше и ново дъно, памет и др. Та засега оставих. Само вентилатор за пет лева. Засега си работи. Иначе трябва и монитор, около пет години и радикална промяна.

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Проблем с PC помагайте!

#66 Непрочетено мнение от Izparitel » 28 дек 2008 15:57

Деу написа:Аз смятах да взема нов процесор, ама трябваше и ново дъно, памет и др. Та засега оставих. Само вентилатор за пет лева. Засега си работи. Иначе трябва и монитор, около пет години и радикална промяна.
И аз съм на същия хал, но колкото повече отлагам става така, че за същите пари ще взема по-добро, което е добре при крайно ограничения ми бюджет. За сега ще стискам, върши си ми работа за почти всичко.
Едно нещо не може да прави, но пък е много важно. Не може да кепчва от видеокамерата. На всеки няколко минути тя му изчезва като устройство. Налага се да разкачам кабела, да връщам назад и да свалям следващия фрагмент. Накрая изрязвам парчетата и ги залепвам за да стане едно цяло. Истински кошмар. Касетките от камерата си седят несвалени в очакване на нов компютър. Веднъж успя да свали цялата касетка на един пас.
Как ли не го борих, но така и не разбрах от къде ми идва проблема, сменях няколко платки с порт 1394, но без полза. Камерата си работи перфектно с всички други компютри освен моя. Прави го независимо от софтуера - различни Уиндоуси, различни програми за кепчване, нищо не помага.
Съмнявам се, че процесора Атлон 1600+ ги сбозва, но вече си е анахронизъм, няма как да го сменя само него и както написа колегата ще трябва да се сменя почти всичко. Вече процесори за него няма, паметите са други, видеокартите са на PCI-E, HDD вече са SATAII, играта се казва "Тотална подмяна!".
ddad

Деу
Редовен
Редовен
Мнения: 109
Регистриран: 01 окт 2008 12:06
МПС: Daewoo Nexia 1.5 16 hatch back
От: Vratsa

Re: Проблем с PC помагайте!

#67 Непрочетено мнение от Деу » 28 дек 2008 20:34

Ако почакаме още малко, ще си купим по един като компа на "Седморката на Блейк". Колега, ти си много напред с използването на компютъра. Аз само се заглеждам във видеокамерите, но още не съм си купил. Чакам да станат по-съвършени и от към оптика и от към хардеур и софтуер. Но пък от друга страна пък, като изтече още някоя година сигурно няма да са така необходими.

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Проблем с PC помагайте!

#68 Непрочетено мнение от Izparitel » 28 дек 2008 21:21

Деу написа:Аз само се заглеждам във видеокамерите, но още не съм си купил. Чакам да станат по-съвършени и от към оптика и от към хардеур и софтуер. Но пък от друга страна пък, като изтече още някоя година сигурно няма да са така необходими.
В началото за да не чакам си купих за 100 лева аналогова VHS камера и бях страшно доволен. Може би защото беше от последните произведени бройки, когато технологийте са усъвършенствани, но се оказа страшно качествена - като оптика, чувствителност, естествени цветове във всякакви условия и качество на записа. Баща ми и до днес снима с нея.
След което въоръжен с нея почаках да паднат цените, които в началото бяха астрономически и се модернизирах с цифрова камера Sony записваща на касетка. За съжаление, с изключение на размерите нищо друго не беше в нейна полза. Стабилизатора на картината беше в пъти /ама много/ по-зле, ако ръчно не й укажа условията за снимане, на автоматично тотално оплесква цветовете, при слаба осветеност е много зле и като добавим проблема със свалянето на файловете камерата си беше разочарование. Най-малкия акумулатор за нея е 200+ лева, а на аналоговата най-големия възможен взех за петдесетина.

Вече са масови камерите с HDD и с DVD, но ще ги пропусна, нещо което ме заинтригува е появата на камери записващи върху флаш памет. Би трябвало да са икономични, леки и надеждни, а единствената им механика - тази на вариото. Още не съм снимал с такава, но нещо ми подсказва, че това ще е следващия ми избор, когато "паднат цените и се усъвършенстват технологиите", а междувременно ще трябва да сменя компютъра за да сваля записите от купищата натрупани касетки.

Деу
Редовен
Редовен
Мнения: 109
Регистриран: 01 окт 2008 12:06
МПС: Daewoo Nexia 1.5 16 hatch back
От: Vratsa

Re: Проблем с PC помагайте!

#69 Непрочетено мнение от Деу » 28 дек 2008 22:53

Аз видеокасетофоните и видеокамерите с касети накакси ги пропуснах. Колебая се между по-хубав фотоапарат и видеокамера с мини DVD, като си мисля, че с камерата снимаш то се записва на диск /около 40 мин./ и след това е рахивирано и готово за ползване. Мързелива работа един вид. А с фотоапарата запечатваш определен момент и след това в един албум - това започва да ми изглежда класическо. Сега на компютъра има много снимки, от време на време ги разглеждаме, но не е същото като да разгледаш няколко хубави снимки на фотохартия. Само преди няколко години ми изглеждаха като отживелица, но не е така.

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Проблем с PC помагайте!

#70 Непрочетено мнение от Izparitel » 28 дек 2008 23:37

Зависи от това за какво ще ги ползваш и от финансовите възможности. Практически всеки съвремен цифров апарат снима с резолюция позволяваща отпечатване на снимката на хартия 9/13 и доста по-големи. Можеш да нащракаш стотици снимки и да отпечаташ на хартия няколко подбрани. Аз вече не го правя по финансови причини. Ако не си на ти с фотографията и просто искаш да запечаташ мига скъпите апарати с десетки ръчни настройки и 10-15 оптично увеличение ще са излишно дадени пари. 90% от потребителите ползват автоматични настройки, а обикновено апаратите са по-големи и не-съвсем удобни за носене. Т.нар. сапунерки са леки, компактни и вече с нелошо качество. Откакто GSM-a ми е с фотоапарат, той е винаги с мен и се налага да нося фотоапарата само при специални поводи.

При камерите най-високо качество на изображението осигуряват тези с касетка. При тях изображението се записва некомпресирано и наксимално качество. Един час е към 13.5 Gb. В последствие компютъра прави обработка с много по-високо качество и с параметри, които ти му задаваш. Монтажа на записаните кадри във филм е много по-лесен.
Камерите с компресия DVD и HDD записват най-често в MPEG-2 формат компресирано изображение. Заради компресията качеството е намалено, а обработката по-нататък е по-тегава. Някои камери имат проблеми с някои DVD дискчета, но това обикновенно се разбира едва по-късно, когато нещата са отминали и събитието не може да бъде заснето отново. (+) при тях е, че дисковете поевтиняха сериозно, както и, че можеш да го гледаш необработено директно на DVD плеър /но обикновено трябва диска да е финализиран преди това/.
Вече има камери с възможности да правят снимки, но, като фотоапарат не са върха.

(sorry) Май оспамихме темата, това си беше за друга тема.

Деу
Редовен
Редовен
Мнения: 109
Регистриран: 01 окт 2008 12:06
МПС: Daewoo Nexia 1.5 16 hatch back
От: Vratsa

Re: Проблем с PC помагайте!

#71 Непрочетено мнение от Деу » 29 дек 2008 09:17

Една хубава сапунерка струва колкото една камера /около 400/. Имах малко работа с фотография едно време. Но някоя снимка изваждам в по-голям формат, може и рамка и т.н. Сапунерката трябва да е с добра оптика за тази цел. А хиляди снимки на хард диск ми изглежда спам, както споменаваш. Темата стана малко фотографска, но сега фотография без компютър с фотошоп не бива. Може би колкото по малък размер, толкова по-голяма компресия.

Деу
Редовен
Редовен
Мнения: 109
Регистриран: 01 окт 2008 12:06
МПС: Daewoo Nexia 1.5 16 hatch back
От: Vratsa

Re: Проблем с PC помагайте!

#72 Непрочетено мнение от Деу » 19 яну 2010 14:52

На компютъра си, който е стар, имам СД устрайство. Като разгледах отвътре как стоят нещата, видях, че на същата лента с кабели има закачен още един куплунг /или друго му е името/ за СД или ДВД устройство. Има и още един куплунг с кабели за захранване. Мога ли да добавя едно ДВД на същия кабел, на който е СД-то? Благодаря за съветите, предварително?

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Проблем с PC помагайте!

#73 Непрочетено мнение от Fantomasss » 19 яну 2010 15:31

Деу написа:На компютъра си, който е стар, имам СД устрайство. Като разгледах отвътре как стоят нещата, видях, че на същата лента с кабели има закачен още един куплунг /или друго му е името/ за СД или ДВД устройство. Има и още един куплунг с кабели за захранване. Мога ли да добавя едно ДВД на същия кабел, на който е СД-то? Благодаря за съветите, предварително?
Можеш, но едното трябва да е "РОБ" , тоест отзад има едни джъмпери и трябва на двете устройства да са различни. Ще се ориентираш, то си пише там и на едното CD слагаш джъмпера на "Slave".
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Проблем с PC помагайте!

#74 Непрочетено мнение от slowtraveler » 19 яну 2010 15:34

Да, само виж дали избора master/slave е cable select, или се променя джъмпер...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Деу
Редовен
Редовен
Мнения: 109
Регистриран: 01 окт 2008 12:06
МПС: Daewoo Nexia 1.5 16 hatch back
От: Vratsa

Re: Проблем с PC помагайте!

#75 Непрочетено мнение от Деу » 21 яну 2010 15:31

Отново пиша за съвет. Ще сменям монитора /кинескоп/ с ЛСД 22", 16:9. Монитора си работи, но заема много място облъчва и др. такива. Харесах си един "Самсунг", има и Хай Дефинишън. Но и LG ми харесва и е малко по-евтин. Ако имате опит с такива неща ще Ви бъда благодарен!

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”