За/против увеличение заплатите на полицията

Теми на всякаква тематика

За/против увеличение заплатите на полицията

ЗА
29
66%
ПРОТИВ
11
25%
НЯМАМ МНЕНИЕ
4
9%
 
Общо гласове: 44

Съобщение
Автор
Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: За/против увеличение заплатите на полицията

#31 Непрочетено мнение от slowtraveler » 21 дек 2008 15:47

dsuzunov написа: Жалко е,че разсъждавате така.........а може би сте засегнат от полицейско действие или бездействие?
Жалко за кого? Не съм бил засяган лично от полицейско действие.
Но бездействието много ме дразни, особено, когато даден казус може да бъде решен със съвсем малко труд, обаче само когато се действа на време...

Относно разходи и численост - това намерих на първо търсене, и съвпада с моето мнение:
http://georgiangelov.com/?p=837
Относно заповедта за сектор 'Пътна полиция' - доколкото си спомням важи от няколко години. Но конкретните случаи (последните няколко, на които бях свидетел), полицаите явно си бяха точно от този сектор, тъй-като проверяваха документите на спрени шофьори, а в единия случай описваха незначително ПТП (две коли се бяха ожулили и имаше счупено огледало с драскотини по вратата на единия автомобил), вместо да степенуват опасността (17:00 часа светофара на новия МОЛ - бившия Аутомотор във Варна).
dsuzunov написа: Аз нося отговорност за собствените си постъпки и действия...не желая да поемам негативите на цялата държавна машина,така,че не намесвайте моята личност.Благодаря.
Съжалявам ако сте се почувствали лично обиден или намесен - не това е била целта ми.
Както знаете мненията за тези, които са по-често пред очите на хората, са по-поляризирани (и негативите и позитивите), защото точно тяхното действие или бездействие се вижда. А полицията е постоянно пред очите на хората.
Твърдо не мисля, че в полицията няма можещи и вършещи си работата хора.

Просто се опитвам да си обясня защо работи неефективно....
Под ефективност разбирам - вложен човешки и финансов ресурс за достигане конкретни цели.
Може би факта, че полицията няма 'гръб', на който да се опре в лицето на държавата също оказва влияние...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
gelen4o
Редовен
Редовен
Мнения: 155
Регистриран: 28 яну 2009 14:02
Skype: gelen4o
МПС: Daewoo Nexia 1.5 16V
От: ШопияЛенд/София
Име: Геле

Re: За/против увеличение заплатите на полицията

#32 Непрочетено мнение от gelen4o » 18 фев 2009 19:26

Гласувах ''за'', но в дългосречен план, в краткосрочен план съм ТВЪРДО ПРОТИВ за каквито и да е увеличения преди да има оптимизация на работата. В България дори и 200 000 полицаи да има пак ще е същата работа.Не си позволявам да деля полицията на добри и лоши ченгета, че има добри намерения, има, желания че има, има .... тук няма за какво да спорим. Гледната ми точка е такава, когато някой се издъни в моята работа това се разглежда като колективна грешка, никой не го интересува за моите намерения или не или колко добре си върша работата. Докато добрите ченгета позволяват на разни пикльовци да изграждат името на полицията и не си почистят къщата не трябва да има никакви увеличения. Защото няма какво да се лъжем, ако промяната не дойде от вътре няма как да стане.
Относно заплатите, като не ти харесват 500 лева работи нещо друго.
Може би се изказвам твърде крайно, но ми омръзна да се спекулира с добрите и лошите ченгета, във всеки държавен апарат има желания, добри и какво ли само резултати няма.
Това е моето виждане по темата, с риск да засегна доста хора.

Потребителски аватар
pacho26
Нов
Нов
Мнения: 55
Регистриран: 18 фев 2009 12:54
МПС: Daewoo Nexia 1,5 DOCH16v 92к.с
От: Стара Загора
Име: pacho26

Re: За/против увеличение заплатите на полицията

#33 Непрочетено мнение от pacho26 » 19 фев 2009 11:15

еййй българите сме лош народ
да двигнат или да не вдигнат заплатите на полицаите-защо да не ги вдигнат
да двигнат или да не вдигнат заплатите на лекарите-защо да не ги вдигнат
да двигнат или да не вдигнат заплатите на еди кой си-защо да не ги вдигнат
да дадът ли пари на млекопроизводителите и пенсионерите-защо да не им дадът
нали всеки се бори за един по добър живот в тази държава

проблемът ни е че мислим злобно-защо ще дават пари на полицаи,лекари,ватмани и т.н. като моят шеф не ми увеличава заплатата
сега сте против увеличението на полицаите,утре против увеличението на пенсионерите и т.н. ами утре нали тези които сега сте против тяхното увеличение сега ще са против вашето увеличение утре
лош,лош народ станахме българите

Потребителски аватар
gelen4o
Редовен
Редовен
Мнения: 155
Регистриран: 28 яну 2009 14:02
Skype: gelen4o
МПС: Daewoo Nexia 1.5 16V
От: ШопияЛенд/София
Име: Геле

Re: За/против увеличение заплатите на полицията

#34 Непрочетено мнение от gelen4o » 19 фев 2009 11:56

pacho26 написа:еййй българите сме лош народ
да двигнат или да не вдигнат заплатите на полицаите-защо да не ги вдигнат
да двигнат или да не вдигнат заплатите на лекарите-защо да не ги вдигнат
да двигнат или да не вдигнат заплатите на еди кой си-защо да не ги вдигнат
да дадът ли пари на млекопроизводителите и пенсионерите-защо да не им дадът
нали всеки се бори за един по добър живот в тази държава

проблемът ни е че мислим злобно-защо ще дават пари на полицаи,лекари,ватмани и т.н. като моят шеф не ми увеличава заплатата
сега сте против увеличението на полицаите,утре против увеличението на пенсионерите и т.н. ами утре нали тези които сега сте против тяхното увеличение сега ще са против вашето увеличение утре
лош,лош народ станахме българите
Колега тук въпросът не опира до ''защо моят щеф не ми вдига заплатата?''. Не ти я вдига, защото просто не си вършиш работата, мисля че това е пределно ясно. Като бачкаш пари има, навсякъде по света, тук България не прави изключение, като се правиш на тарикат седиш и си задаваш по-горния въпрос.
Последна промяна от gelen4o на 19 фев 2009 14:49, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: За/против увеличение заплатите на полицията

#35 Непрочетено мнение от slowtraveler » 19 фев 2009 14:27

@pacho26
Колега, много опростенчески гледаш на въпроса.
Според теб откъде идват парите за вдигането на заплатите.
Аз сам съм си шеф и не се питам защо не ми вдигат заплатата - колкото работа съм свършил, за толкова и ще получа......
И много ме е яд когато някой само плаче заради ниска заплата, без да се запита колко работа е свършил....
На времето когато бях на държавна работа получавах ниска заплата, но и работата не бе много - мен ме устройваше такъв вариант, защото през свободното време си докарвах и допълнителни доходи.
Когато ме направиха едновременно началник на три отдела с около 40човека подчинени, но без корекция на заплатата директно напуснах - нямаше баланс между свършена работа/отговорност и заплата.
А конкретно за бюджетните организации - тъй като съм платец на данъци (платил за последната година няколко годишни милиционерски заплати), не искам срещу платените от мен пари да получавам лошо свършена работа..
Напълно съм съгласен с gelen4o - съгласен съм за вдигане на заплатите, но само след реорганизация и когато се види ефект от свършената работа...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
gelen4o
Редовен
Редовен
Мнения: 155
Регистриран: 28 яну 2009 14:02
Skype: gelen4o
МПС: Daewoo Nexia 1.5 16V
От: ШопияЛенд/София
Име: Геле

Re: За/против увеличение заплатите на полицията

#36 Непрочетено мнение от gelen4o » 19 фев 2009 16:02

dsuzunov написа:Липсата на подкрепа от обществото,идва от факта,че самото общество не е информирано за състоянието и нагласите в МВР.
Нека вземем един добър следовател или разследващ орган на МВР и един служител попаднал в системата за да "папа".
Нека вземем и случай от обществено значение, където фокусът на цялата Българска общост е прикован ... примери колкото искате "Луканов","Сестрите Белнейски","Георги Стоев" (не ги подреждам по важност или значимост просто в такъв ред ми дойдоха на акъл).
Какво се получава, лошият следовател прикрива улики, симулира дейност, бави разследването, въобще създава един омагьосан кръг от който излизане няма.
Какво прави добрият следовател? Събира улики, има нужните доказателства, разследването набира ход, има заподозрени, всичко се комплектова за да се предаде на прокуратурата и да започне дело. И изведнъж се получава следното, всичко над което добрият следовател се е трудил месеци наред, всичката пот която е хвърлил, кръв,хъс, всичките пари за консимативи,бензин и т.н. се оказват напразно изхабени, пропилени на вятъра. Защо? Ами много просто някой на по-висок пост е решил, че няма интерес това дело да излиза, дали са му платили , дали баща му е заподозрян все тая.
Крайният резултат, лошият следовател не е направил нищо, преследвал е лични интереси и облаги.
Добрият следовател,потил се е, вложил е усилие, желание .... теоритически и технически той е направил каквото трябва, но чисто практически крайният резултат е нулев. След като добрият следовател не може да докаже, че той е работил по този случай, че си е свършил работата, той е съпоставен заедно с лошия следовател в графа "лапачи на данъци симулиращи дейност". Истината обаче е че често е по-удобно да мълчиш и да не придевяваш искания, било то заради по-хубава пенсия или други облаги.
Затова казвам МВР има нужда от чистка отврътре.
Първо обществото няма как да вижда какво се случва в кухнята на МВР, а и второ то не е длъжно да го прави.Обществото плаща данъци с което се плащат заплатите на началниците, които трябва да следят за контрола в МВР. Ако пък тези началници не си вършат работата, техните подчинени,най-малкото от професионализъм и граждански дълг, са длъжни да направят всичко възможно за неговата смяна. Моето виждане е че няма ВОЛЯ да се пребори с корупцията, не мога да разбера как хора които са в системата от десетки лета се примиряват някой систематично да се ис***а на труда им и да ги излага пред цялата страна.
Как може МВР да иска подкрепа или по-високи заплати при положение че реални резултати няма!?
Разбира се тук говоря за истинската престъпност, не за кварталните наркомани които от спец. частите ловят нон-стоп и се хвалят че са хванали големи риби.

Лошото е че когато няма контрол в самата организация, обществото ще наложи такъв и то по най-изпитания начин, тогава няма да питат никой "ти добре ли си вършеше работата ?".

Дадох примера със следователи, защото според мен той е актуален. Другата причина е че ти си следовател, исках да ти покажа какво би било моето мнение ако няма резултат от твоето разследване, независимо че си направил всичко възможно.
Узунов,това не го приемай като заяждане, нито съм ти на годините, нито на житейския опит,а най-малкото не те познавам лично за да го правя. Исках да ти покажа защо аз не мога да уважавам Полицията и защо МВР няма моята подкрепа.

Потребителски аватар
pacho26
Нов
Нов
Мнения: 55
Регистриран: 18 фев 2009 12:54
МПС: Daewoo Nexia 1,5 DOCH16v 92к.с
От: Стара Загора
Име: pacho26

Re: За/против увеличение заплатите на полицията

#37 Непрочетено мнение от pacho26 » 19 фев 2009 17:43

не ми се спори и не ми се обесняват неща на хора които не са запознати със структорите на мвр а и няма смисъл да се влиза в конфвронтации
само незнам какво разбират някои под свършена работа или резултати-разберете че тези неща зависят от хора стоящи в кабинети на топлоичо и на бюра и взимащи големите заплати а сега протестира обикновеният полицай стоящ в дъжд и пек някаде-например когато охранява мач 90 мин. а е там 90 мин. приди това и 90 мин най малко след това и дефакто не е свършил нищо(не е разкрил или хванал престъпник) или полицай който цял ден а в последно време и по няколко дни в бил по протести са го псували плюли и т.н. той дефакто цял ден е стоял и нищо не е свършил
от друга страна когато започнат проверки по заведенията много а може би и някои от вас започват да ревът че те плащали заплатите на полицаите,или когато катаджиите глобяват пак същата работа-ама веднага тръгват приказки че едните цял ден стояли и махали с палката и нищо не правели а само искали пари а другите ходели по заведенията щото нямало какво да правят
далеч съм от мисълта че някои хора ще застанат на страната на полицая но да се замислим защо(може би те самите не са стока?)

така че за свършена и несвършена работа хора далеч от мвр немогат и нямат право да говорят след като не са запознати със структората
да има полицаи които неправят нищо докато не се наложи, но са дежурни(не са си в къщи) но когато стане нещо те са хората които реагират
да има и хора които нищо ама абсолютно нищо не правят само въртят опашки покрай шефовете и то в последно време станаха множко но те са администрацията,има разлика между полицай на пътя и в администрацията,пример с произволни цифри през деня на работа 3000 служители през ноща 3 патрулки на работа
това е мое мнение и никого не задължавам да се съглаява с мен,но все пак помислете къде отивате ако ви разбият апартамента,ограбят или пребият

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: За/против увеличение заплатите на полицията

#38 Непрочетено мнение от dsuzunov » 19 фев 2009 18:06

http://police.ba4ka.com/viewforum.php?f ... a89b2062b6
Прочетете тук за проблемите в МВР
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: За/против увеличение заплатите на полицията

#39 Непрочетено мнение от slowtraveler » 19 фев 2009 19:54

@pacho26,
Като човек далеч от системата и проблемите в МВР под свършена работа разбирам следното:
1. Като има мач да няма проблеми, счупени седалки, пребити играчи/съдии/зрители, потрошени автобуси и т.н. Полицая често точно стои, вместо да се вземат превантивни мерки.'Публиката била такава' - ами нали имаш записи - ограничи достъпа на подбудителите, ама явно за това няма ресурс...
2. Да има проверки по заведенията не кампанийно и поръчково, а регулярно - от рода: минал патрула от там, и вместо да си чопли носа или да влезе да си пие кафе - да извърши проверка.
3. КАТ да си вършат работата - да спомагат на движението, а не когато стане катастрофа на някое кръстовище,те да седят в патрулката и да се ослушват като гърмяни зайци вместо да се намесят и да решат критичната ситуация. И да глобяват строго там, където има опасно шофиране, а не да се крият в храсталака на прав участък с ограничение 40км/ч, забравено още от последния ремонт на пътя (или пък нарочно оставен такъв знак). Под помощ разбирам всяческа помощ, а не да са 'плашилото на пътя'. Един пример - Мои познати ги спират в USA на пътя за превишена скорост: след изкарани пистолети и т.н.(приятелите са руснаци и тръгнали по нашенски веднага да излизат от наетата кола, вместо да изчакат полицая да ги покани), и множество обяснения, че бързат за летището (показали са билетите), полицейската кола пуска лампите и ги ескортира до летището за да не закъснеят или да не се объркат по пътя. Ами шапка им свалям за разумното решение и съдействието - предпоставките за произшествие са ги намалили рязко (иначе руснаците щяха да карат по-бързо и неразумно в непознат град и т.н.)...
4. Дори и там, където може да се види пряк резултат - съотношение извършени/разкрити престъпления знаете, че показателя последните години спада...
5. Да - винаги се обръщам при кражба и т.н. в полицията. Просто съм свикнал да действам така, както е писано по закон.
И резултата до момента при мен винаги е бил нулев : 'ако нещо се намери - ще ви се обадим'... Последното им обаждане беше с едно писмо (по точно няколко писма), че поради давност се прекратява и т.н. и т.н. (предполагам, че става въпрос за някои от кражбите, защото писмото бе стандартна форма че някой нещо прекратява без никакви детайли) - някой си реши проблема - няма неприключено производство.

Може отстрани да изглежда, че съм настроен против полицията - нищо подобно.
Не знам дали са много колегите във форума, които са дарявали (официално се оформя като дарение) бензин за служебни полицейски автомобили, или компютър на районния полицейски инспектор (беше преди няколко години - сега не знам дали въобще има такива)...
Искам да имаме работеща ефективно полиция.
Но не това е пътя (с дарения) да се оправи МВР - трябва здрава реорганизация, която явно не отърва на някой, за да се докара МВР до това положение...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
pacho26
Нов
Нов
Мнения: 55
Регистриран: 18 фев 2009 12:54
МПС: Daewoo Nexia 1,5 DOCH16v 92к.с
От: Стара Загора
Име: pacho26

Re: За/против увеличение заплатите на полицията

#40 Непрочетено мнение от pacho26 » 19 фев 2009 21:21

това което си изредил всеки от нас го иска,само че това независи от полицая,
пример :за мачовете например- това че някои хора не са отишли да гледат мач а да правят поразии е едно а това че никой началник неиска да е отговорен за това полицията с палки да извади ""децата ""които трошат е друго и невиждам обикновенният униформен какво е крив,че стои да го замерят с какво ли не.в др. държави полицията е малко на брой но хората са цивилизовани

колкото до горният пост за проблемите в мвр--това са натрупани негативи от 20год и повече насам и незнам дали в скоро време ще могат да се разрешат по някакъв начин

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: За/против увеличение заплатите на полицията

#41 Непрочетено мнение от Vesko1 » 19 фев 2009 21:37

Като изчетох темата виждам ,че всяка от страните в спора има право ...едните да изискват от полицая,но пък от своя страна полицаите са зависими от началниците си ,които във болшинството си са политически зависими фигури...така че според мен се получава един затворен кръг от който няма излизане,поне не с това ръководство на МВР.А ново ръководство ще има само ако ГРАЖДАНСКОТО ОБЩЕСТВО се разсъни и избере достойни хора и партии които да ни управляват.Тогава и шефовете на МВР предполагам ще бъдат избрани от по НЕКОРУМПИРАНАТА част на системата.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: За/против увеличение заплатите на полицията

#42 Непрочетено мнение от ogi » 19 фев 2009 22:08

...по-скоро гражданското общество да се промени, което е въпрос на поколения. Така, както искате е в европейските държави - там всички имат респект от закона, а закононаблюдател е професия, а не просия.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: За/против увеличение заплатите на полицията

#43 Непрочетено мнение от dsuzunov » 19 фев 2009 23:26

Не знам дали са много колегите във форума, които са дарявали (официално се оформя като дарение) бензин за служебни полицейски автомобили, или компютър на районния полицейски инспектор (беше преди няколко години - сега не знам дали въобще има такива)...
Целта на даренията в голямата си част е получаване на протекции от страна на надарения: ( отмяна на наложени санкции,разрешителни за оръжие,увеличено работно време,а даже в някои случаи-прикриване на престъпления)
....един вид,зависимост...
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: За/против увеличение заплатите на полицията

#44 Непрочетено мнение от slowtraveler » 20 фев 2009 10:39

dsuzunov написа:
Не знам дали са много колегите във форума, които са дарявали (официално се оформя като дарение) бензин за служебни полицейски автомобили, или компютър на районния полицейски инспектор (беше преди няколко години - сега не знам дали въобще има такива)...
Целта на даренията в голямата си част е получаване на протекции от страна на надарения: ( отмяна на наложени санкции,разрешителни за оръжие,увеличено работно време,а даже в някои случаи-прикриване на престъпления)
....един вид,зависимост...
Ами зависи как го тълкуваш - във връзка с международен проект трябваше да се придружи извънгабаритен товар.
Полицията каза - бензин няма - няма да осигурим безопасността - оправяйте се както можете...
С цел избягване на рискове по време на транспорта (въпреки, че реално товара бе само с 20см по-широк от допустимото от закона) напълнихме резервоарите на две полицейски коли, за да получим 'протекция'.
Разбира се и двете изпратени коли бяха на резерва, като едната дори дойде с допълнителна резервна туба, като ставаше въпрос за съпровождане само на 10км от една полицейска кола... Операцията бе около половин час...
А компютъра - тогавашния инспектор нямаше и пишеща машина, но беше свястно момче, офиса му бе близко до нашия и редовно обядвахме заедно, та от приказка на приказка му подарихме един старичък компютър, който му вършеше идеална работа за текстообработка...
Не виждам каква зависимост е възникнала от това, при условие, че и в двата случая не е имало личен интерес или нужда от протекция в смисъла, който навярно влагаш... ;)
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: За/против увеличение заплатите на полицията

#45 Непрочетено мнение от dsuzunov » 20 фев 2009 12:34

Въобще не тълкувам.
Случвало се е да присъствам на разговори от типа:
- Дай да го оправим,наше момче е,дава бензин за районното.
Със задоволство мога да отбележа,че за 24 години в МВР,не съм работил и една минута дейности,свързани с така модерните напоследък корупционни практики.Длъжностите,който съм заемал винаги са били извън административно-наказателната дейност.
Така,че по въпроси от типа: "кой взел и защо дал " мен не ме намесвайте.
Относно репликите на някои люде,че ми плащат заплатите с данъците си,най-отговорно,ще им отвърна,че:
-ако някой ми плаща на мене данъците,то аз му плащам на него детските,на родителите му-пенсията и и на целокупния цигански род-помощите.
Дъщеря ми,след една година ще навърши пълнолетие и до момента,нито аз,нито майка и сме получавали детски добавки.
Така,че въпроси свързани с полиция,заплати,бюджетна сфера итн.....не към мен.
Благодаря за вниманието.
Изображение

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”