Kalos C20XE

За оптичен, силов, или аудио тунинг - покажете резултатите, похвалете се, или дайте идеи за повече комфорт и излъчване на возилото.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
djokki
Активен
Активен
Мнения: 758
Регистриран: 07 юли 2009 17:50
МПС: Kalos C20XE, Lanos 2.0i и др
От: България,Стара Загора
Име: djokki

Re: Kalos C20XE

#16 Непрочетено мнение от djokki » 11 ное 2010 19:03

Жилото стана перфектно ;) Направих си и кутията за въздуха(power cap).Малко самоделка стана като се заиграх с ъглошлайфа и я напаснах набързо към коша на Калоса :D после си изрязах парчета тънка пластмаса,нагрявам с пистолета за горещ въздух и лепя.Така стана долу-горе добре и за сега ще е така а по-нататък ще видим.
Най-важното е че днес имаше пробно кръгче (shofiro2) Направо чупи кръс,врат вскичко :rock: Скоростите обаче малко трудно влизат но май ще е от помпите на съеденителя но ще видим :ches:
ето мслко снимки от кутията:
http://djokki.snimka.bg/automobiles/kalos3.659107" onclick="window.open(this.href);return false;
Последна промяна от djokki на 05 мар 2012 18:32, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
georgiev10
Напреднал
Напреднал
Мнения: 465
Регистриран: 27 мар 2008 23:03
Skype: georgiev10
МПС: Lanos C20XE
От: Plovdiv,Sofia

Re: Kalos C20XE

#17 Непрочетено мнение от georgiev10 » 11 ное 2010 20:59

Кофти работа с тея помпи.Моята в началото като я сглобиха едвам влизаха скоростите.Сменихме помпата на кутията и се пооправи положението ама пак не беше добре във високите.След това изнесох помпата навън от кутията с няколко шайби и остана проблемно само включването от 2ра на 3та след 6000.Почвам да се чудя дали не е притискател или да минавам на жило.Търновския е с помпи и няма проблеми,ама е сменял и кутията -F20.Пиши ако намериш решение.Интересен power cap си направил,цените на лятите са направо ужасни.

Потребителски аватар
djokki
Активен
Активен
Мнения: 758
Регистриран: 07 юли 2009 17:50
МПС: Kalos C20XE, Lanos 2.0i и др
От: България,Стара Загора
Име: djokki

Re: Kalos C20XE

#18 Непрочетено мнение от djokki » 12 ное 2010 05:33

Аз мисля да сменя и двете помпи защото понякога и горната прави проблеми но не се вижда като долната.Иначе не мисля че при мен може да е притескател защото съеденителя е чисто нов и е к-т.Ще видя какво ще стане като сменя помпите и ще пиша.
А за power cap-а,го направих уж временно но ще покарам така известно време и ако ми хареса как върви може и да го оставя.Иначе си купих и тръба от екотека но още не съм си направил фланец.Мисля да направя и този вариянт и да пробвам с кое ще ми хареса повече.

Потребителски аватар
djokki
Активен
Активен
Мнения: 758
Регистриран: 07 юли 2009 17:50
МПС: Kalos C20XE, Lanos 2.0i и др
От: България,Стара Загора
Име: djokki

Re: Kalos C20XE

#19 Непрочетено мнение от djokki » 15 ное 2010 22:40

Здравейте,днес разглобих цялото предно окачване с цел подмяна от-до(амортисъори,шарнири,накрайници външни и вътрешни,биалетки,тампони на стабилизираща щанга и на носачите). Интересно че повечето от окачването изглежда като на фолксваген?!?? Та имам един въпрос:какви амортисъори да сложа? Газ или Масло? Билщайн или Монро?
Поздрави!

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Kalos C20XE

#20 Непрочетено мнение от The Stig » 01 дек 2010 20:29

Какво става с бегачката ? На какво ще разчиташ в завоите ? :?::
Изображение

Потребителски аватар
djokki
Активен
Активен
Мнения: 758
Регистриран: 07 юли 2009 17:50
МПС: Kalos C20XE, Lanos 2.0i и др
От: България,Стара Загора
Име: djokki

Re: Kalos C20XE

#21 Непрочетено мнение от djokki » 02 дек 2010 04:02

Инфо и снимки ще има скоро:))

Потребителски аватар
djokki
Активен
Активен
Мнения: 758
Регистриран: 07 юли 2009 17:50
МПС: Kalos C20XE, Lanos 2.0i и др
От: България,Стара Загора
Име: djokki

Re: Kalos C20XE

#22 Непрочетено мнение от djokki » 11 дек 2010 22:42

Здравейте,след дълго проучване и мислене какви амортисъори да избера разбрах че повечето производители не са чували за тази кола :^)
Мислих за нещо спортно но едно че са си цифра и второ че все пак ще е такси и няма да е много подходящо такова окачване.В крайна сметка след като не намерих за Калос нито Монро,нито Закс взех предни KYB Excel-G газови с 25м.гаранция.А за отзад един приятел си беше купил за опел кадет Билщайн газови но след 2 седмици удари колата и ми ги продаде за 50лв.двата :handshake:
Иначе рециклирах в Казанлък всичко което можеше да се рециклира:) -шарнири,вътрешни и външни накрайници и биалетките.И преди съм рециклирал там и съм останал много доволен.Смених също и тампоните на носачите и на стабилизиращата щанга.
Също доста си поиграх и със спирачките.Нали ще е бегачка :P и трабва да спира мислих доста за дискове от Омега както слагат повечето но реших че ще е скъпа инвестиция защото като търсих в мобиле и по моргите само за дискове и апарати ми искаха от 160 до 200лв. :tmi: а и накладките струват 90лв. :ches:
Като за кола такси на която накладките са меко казано консуматив няма да е много изгодно.Та затова реших да сложа дискове и апарати от Мерцедес Е-класа.Размера му е близък с този на Омегата(288мм.Мерцедес/296мм.Омега) пак е вентилиран и накладките му са 35лв. с отстъпката а и най-важното че ги имах в мазето ;) и така след голямо мерене,смятане,рязане и преправяне-ги монтирах и стана супер.Сега ще спира като Мерцедес 8)
Отзад беше също голямо преправяне но като резултат успях да сложа дискови спирачки от опел вектра 8) Преди време ги бях купил за 60лв. с идеята да ги слагам на Ланоса но след като го удариха и се наложи цял мост тези ми останаха и сега им намерих добро място.Смених лагерите и сложих нови накладки за ръчната(другите са почти нови).Ръчната още не съм я направил но имам някои идеи за жилата и ще приложа някоя.Та така отзад стана с болтове а отпред остана с шпилки което не ми харесваше и реших че и там ще има промяна.Свалих главините и след кратко мерене с шублера купих нови опелови лагери(малкия лагер) и заспа една опелова главина ;)
И така.Сега отпред по малка джанта от 15-ка не влиза и в момента се чудя какви джанти да сложа.Дали ще са и много големи 17-ки?Или да са 16-ки :ches:
Това е за сега.Малко остана.Тази седмица ще започвам да го накичвам вътре,да слагам калници,фарове и брони и да го тествам на дълго.
Ето и снимки:
http://djokki.snimka.bg/automobiles/kalos4.659110" onclick="window.open(this.href);return false;
Последна промяна от djokki на 05 мар 2012 18:34, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
georgiev10
Напреднал
Напреднал
Мнения: 465
Регистриран: 27 мар 2008 23:03
Skype: georgiev10
МПС: Lanos C20XE
От: Plovdiv,Sofia

Re: Kalos C20XE

#23 Непрочетено мнение от georgiev10 » 12 дек 2010 12:20

Добра работа.Евала за ентусиазма,вложените пари и труд.Спирачната помпа справя ли се с големите апарати?

Потребителски аватар
djokki
Активен
Активен
Мнения: 758
Регистриран: 07 юли 2009 17:50
МПС: Kalos C20XE, Lanos 2.0i и др
От: България,Стара Загора
Име: djokki

Re: Kalos C20XE

#24 Непрочетено мнение от djokki » 12 дек 2010 14:20

Ами само ги обезвъздуших но в понеделник-вторник ще я пускам на гуми и ще пробвам. :^)

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Kalos C20XE

#25 Непрочетено мнение от The Stig » 12 дек 2010 14:36

Със 17-ки няма спор, че ще изглежда по-добре, но си мисля че 16-ките са по-добрия избор. Още повече колата е такси, кара се стабилно и с тези пътища....
Дано амортисьорите излезат читави и си вършат съвестно работата. :devil:
Иначе поздравления за добрата работа, не е като да няма разлика в новите и старите дискове :)
Изображение

Потребителски аватар
djokki
Активен
Активен
Мнения: 758
Регистриран: 07 юли 2009 17:50
МПС: Kalos C20XE, Lanos 2.0i и др
От: България,Стара Загора
Име: djokki

Re: Kalos C20XE

#26 Непрочетено мнение от djokki » 12 дек 2010 16:14

Разликата в дисковете 52мм. :-o
И аз клоня май повече към 16-ки но немога да се реша :?:: Хем искам да изглежда внушително,но пък и такси с тези пътища 17-ките ще ми разбият бъбреците :lol: А може и да не ги събере :ches:
Имаме тук в Ст.Загора няколко Калоса с 15-ки но ми се вижда че му идват малки-незнам? Ще го сънувам и ще реша :)

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Kalos C20XE

#27 Непрочетено мнение от ogi » 12 дек 2010 18:07

Те нашите коли имат бол място под калника, ама за 17 цола ще трябва да сложиш сериозна гума на 220 ширина минимум и 40% височина, или нагоре, които ако трябва да купуваш комплект нови 4бр, ще излязат към 1/4 от стойността на колата...

Дано имаш връзки за намиране на 2-ра ръка с добри параметри... Поздравления за напредването на проекта :beer:
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
djokki
Активен
Активен
Мнения: 758
Регистриран: 07 юли 2009 17:50
МПС: Kalos C20XE, Lanos 2.0i и др
От: България,Стара Загора
Име: djokki

Re: Kalos C20XE

#28 Непрочетено мнение от djokki » 27 дек 2010 21:42

Здравейте.Все още съм на тема гуми и джанти :worried:
Слагах за проба няколко на мои приятели както и моите от ланоса но те пък въпреки че са 15-ки не стават отпред :-o
Пробвах едни други(спицови) 15-ки но апарата минава на милиметри от джантата и нещо не ми харесва.Пробвах и едни черни 16-ки и като че ли му стоят добре-незнам :?::
снимки: http://djokki.snimka.bg/automobiles/kalos5.659184" onclick="window.open(this.href);return false;
В момента се колебая между едни 17-ки и едни 16-ки OZ. И двата модела ми харесват и немога да реша кой повече ще му ходи на Калоса :ches:
Тез дни трабва да реша защото ще ги изтърва.

П.П. Май ще са тези 16-ки :ches:
снимка: http://djokki.snimka.bg/automobiles/kalos6.659243" onclick="window.open(this.href);return false;
Последна промяна от djokki на 05 мар 2012 18:43, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Kalos C20XE

#29 Непрочетено мнение от The Stig » 28 дек 2010 01:17

Вторите ще стоят много добре на Калосчето. :)
Изображение

Потребителски аватар
djokki
Активен
Активен
Мнения: 758
Регистриран: 07 юли 2009 17:50
МПС: Kalos C20XE, Lanos 2.0i и др
От: България,Стара Загора
Име: djokki

Re: Kalos C20XE

#30 Непрочетено мнение от djokki » 28 дек 2010 20:12

И аз така мисля и затова днес ги поръчах и утре ще са при мен :y:

Отговори

Върни се в “Тунинг”