Дата и час: 26 Фев 2018 06:05

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Правила на форума

Моля всички потребители да попълнят в профила си данните за местоположение и автомобил. Другите полета попълнете по желание!

Страница 1 от 3 [ 36 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Daewoo или Opel? Труден избор.
Непрочетено мнениеПубликувано на: 12 Авг 2015 15:44 
Минаващ
Минаващ

МПС: Opel Kadett N
От: Горна Оряховица

Здравейте!
Да се представя набързо. Шофирам от 1991-ва. Оттогава съм сменил 7 автомобила: Wartburg, Renault 14, Pontiac Sunbird, Oldsmobile Delta Royal, Opel Kadett, Subaru Libero, Nissan Terrano. Последните две коли ме накараха завинаги да забравя азиатското автомобилостроене - ремонтът им беше кошмар, откъм цени на части (3-4 пъти по скъпи, например 110 лв. за гарнитура на капака на картера, 45 лв. шарнира, 48 лв. капачка на дистрибутор и все в този тон). В тях имаше такива технологични абсурди, че сериозно се усъмних в гениалността на японците - Субару-то изрони шлици на задните колела, а на Нисана за да сменя една изгоряла крушка на таблото трябваше да демонтирам волана. :-o Също така Нисана правеше проблем с ниските обороти - неравномерни. И влязох в едни филми - сменям кабели, свещи, дистрибуторна капачка, палец - нищо. Накрая, след месец ровене по западни форуми (защото никой майстор не можа да открие причината) открих, че причината е някаква дефектирала EGR клапа, която връща обратно изгорелите газове над определени обороти. Освен това Нисана издуха гарнитурата на двигателя няколко пъти и всеки път на едно и също място, където между стената на цилиндъра и стената на водното охлаждане има разстояние 5-8мм.

Та, от всичките изброени коли досега само Опела ми остана верен - карах го 15 години и никога не ме е оставял на пътя. Всички ремонти по него съм правил сам, включително разглабяне на двигателя, шлайфане на клапани и др. Но стана на 25 години вече, сериозни дупки отдолу от корозия и няма как - търся нещо ново.

Разбира се, спрях се отново на марката Опел, но бюджета ми е скромен - 1400 лв. И както и да гледам, за тези пари нищо читаво не намирам. Тогава ми казаха, че Daewoo е всъщност Опел и дори частите от Опел пасват на него. Поразрових се из сайтовете за продажба и намерих много добри предложения, като това.

Затова идвам тук да питам - доколко наистина Daewoo е конструкторско решение на Опел и има надеждността на Опел? Държи ми още влага от азиатските абсурди. Спрял съм се на модела Нексия - колегите от Опел форума казаха, че частите пасвали 1:1

Профил  

Заглавие: Daewoo или Opel? Труден избор
Непрочетено мнениеПубликувано на: 12 Авг 2015 17:43 
Минаващ
Минаващ

Здравейте!
Имам едно питане, но преди това искам да се представя.
Дълги години карах Opel Kadett - доказа се като здрав автомобил, с много евтина поддръжка. Никога не ме е оставил на пътя. Минал съм досега през 7 автомобила - Wartburg, Renault 14, Pontiac Sunbird, Oldsmobile Delta Royal, Opel Kadett, Subaru Libero, Nissan Terrano. Oт всичките, само Кадет-а не ме е предал. А за японското автомобилостроене да не ви казвам - там беше като във филм на ужасите - субару-то изрони шлиците на задните колела, Нисана издуха 3 пъти гарнитура на главата (оказа се, че отстоянието от цилиндъра до водната риза е 7-8мм!), а за да сменя крушка на таблото на Нисана се наложи да демонтирам волана. Частите са 2-3 пъти по-скъпи - гарнитура на капака на картера - 110 лв., капачка на дистрибутор - 48 лв., шарнир - 45 лв. И така нататък.

Старият опел обаче е за смяна - много се амортизира. Бюджетът за нова кола е нисък, затова започнах да търся алтернатива. Препоръчаха ми Daewoo Nexia и така се озовах тук. Като за добре дошъл първият ми пост (идентичен с този) бе изтрит без обяснение - явно споменаването на друга марка е ерес в този форум. Вероятно и този ще бъде изтрит, но моля тези, които успеят да го прочетат да ми пишат на LUDMIL@KPACOTA.COM

Та спрял съм се на Daewoo Nexia - виждам, че е идентична с Опел Кадет. Моля дайте мнения за нея, тези които имат опит. Дали носи достойнствата на немската инженерна мисъл, че още ми държи влага от азиатското автомобилостроене ;)

Благодаря предварително!

Профил  

Заглавие: Re: Daewoo или Opel? Труден избор
Непрочетено мнениеПубликувано на: 12 Авг 2015 18:26 
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Аватар

МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Здравейте,
предишният Ви пост не е бил изтриван, просто първо мнение на потребител изисква одобрение от модератор.

Оставих текстът от дублираната тема, защото виждам, че има разлика и допълнително информация.

По темата - автомобилите на Деу, производство след 1997 имат съществени разлики и малко части остават съвместими с Опел. Разбирам, че бюджета е ограничен, но за толкова пари едва ли може да се намери надеждно возило в какъвто и да е аспект. Щом това е сумата за покупка, основният приоритет по избор изобщо не трябва да се ограничава с марката, а с някакъв екземпляр в максимално читаво състояние.

__.A6 BAU ATИзображение
 Профил  

Заглавие: Re: Daewoo или Opel? Труден избор.
Непрочетено мнениеПубликувано на: 12 Авг 2015 18:39 
Напреднал
Напреднал
Аватар

МПС: Chevrolet Tacuma 1.6/16v/SX
От: Разград
Име: Иван Иванов

Здравей,имах бивш колега който караше Нексия. Това е желязна машина,частите повечето са на Опел и двигателите мъркат. Колата изглежда СУПЕР а ако можеш иди и я пробвай... Нексията колегата я взе уж за селска работа,но се окажа чудна машинка и я кара 12 години (като я купи беше на 9 години).
Успех! :handshake:

"Карай умно,стигни жив!" Карай бързо,стигни пръв! :nod:
Седя и си мисля, седя и си мисля.... По едно време усещам, че само си седя...
 Профил  

Заглавие: Re: Daewoo или Opel? Труден избор.
Непрочетено мнениеПубликувано на: 12 Авг 2015 18:57 
Модератор
Модератор
Аватар

МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Общо взето основното сте го разбрали вече....аз бих пробвал да добавя още малко пари и да се насоча към Ланос. Причината за това е малко по-модерната визия и дизайн и най-вече липсата на ръжда и корозия, която е доста вероятна при Нексията. Иначе и двата модела са на базата на Кадет и поддръжката им е елементарна и ненатоварваща.

П.П. Имам и Ланос и Нексия...и двете коли за изключително здрави, прости и идиотоустойчиви. Ако имате въпроси, питайте- ще помагаме с каквото можем. :y:

Непрочетено мнениеПубликувано на: 12 Авг 2015 20:36 
Напреднал
Напреднал

МПС: Daewoo Leganza 2.0 126hp
От: софия
Име: Ивайло

Въпреки скромния бюджет,мисля че имаш избор в гамата на Деу-Нексиа,Есперо,Ланос,Нубира.
Техниката е здрава и евтина за поддръжка,съвета ми е-видиш ли ръжда,дори да ти се струва повърхностна,стой далече.
Ние ще помагаме с каквото можем.

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 12 Авг 2015 22:38 
Минаващ
Минаващ

Нещо такова: http://www.carmarket.bg/daewoo-lanos-1.5i-1263297?rn=1
Как стои въпроса с цените на частите? На Ланос-а може ли да се сложи багажник. Питам защото ние ползваме колата и така: :sun:
Изображение
Изображение

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 13 Авг 2015 10:19 
Напреднал
Напреднал
Аватар

Колега,тази цена е много съмнителна!!!!!!!!!!!!!!!!!! Гледай да вземеш максимално запазена кола за цената и... При положение,че разполагаш със 1500лв.
http://www.cars.bg/c1270622 Голяма,стабилна,що годе новичка....
http://www.cars.bg/c1239877 Ето още нещо
Ако можеш да се спреш на Нубирата,хем новичка,комби е,има газ а цената ще я свали до 1500 гарантирам!

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 13 Авг 2015 10:55 
Минаващ
Минаващ

fanti55 написа:
Колега,тази цена е много съмнителна!!!!!!!!!!!!!!!!!! Гледай да вземеш максимално запазена кола за цената и... При положение,че разполагаш със 1500лв.
http://www.cars.bg/c1270622 Голяма,стабилна,що годе новичка....
http://www.cars.bg/c1239877 Ето още нещо
Ако можеш да се спреш на Нубирата,хем новичка,комби е,има газ а цената ще я свали до 1500 гарантирам!

Въпросът е Нубира има ли нещо общо с Опел? Защото предполагам, че частите за корейски коли са на цените като на Нисана и Субару.

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 13 Авг 2015 10:55 
Модератор
Модератор
Аватар

МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Ланосът за 900 лв. бих го пропуснал.

Нубирата не е лош вариант, но тя малко се отдалечава от Опелската база- при Ланос и Нексия голяма част от частите(особено по спирачната система и ходовата част), са взаимнозаменяеми с тези за Кадет/Астра Ф/Вектра/Калибра, но при Нубира не е точно така. Но ако се намери прилична Нубира, няма защо да се подминава- особено ако ще се товари и имате нужда от място. :)

Частите за Ланос/Нексия са на народни цени...нищо страшно няма. Може да погледнете в съответните раздели- има посочени цени на някои често срещани ремонти и консумативи.

Непрочетено мнениеПубликувано на: 13 Авг 2015 11:12 
Напреднал
Напреднал
Аватар

Моите части на Такумата са почти еднакви с тези на Нубирата... Цените са НАРОДНИ!!!!!!!!!

П.П Някой части за моята кошница направи ги купувам за Нубира,че са по качествени и на още по-ниска цена!

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 13 Авг 2015 15:56 
VIP потребител
VIP потребител
Аватар

МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Ludmil написа:
Защото предполагам, че частите за корейски коли са на цените като на Нисана и Субару.

Бъркаш японските части с корейските.
Корейските са евтини. Някои по-евтини от на Опел.
Стъклата са скъпи. Но те може и от ръка.
Компресора на климатика е скъп, има си части които са скъпи на всички коли, та и на нашите.
Ланоса за дърва няма да ти свърши много работа, не е с много голям багажник. Но не е и без хич, около 280 литра е. Но поне задната страна към багажника на облегалките е от ламарина и ще даяни доста.
Капака отгоре е мек. Моя вече хлътва няколко пъти.
Последно едно дете брало ябълки, на ябълката под която съм паркирал и стъпало на покрива, целия бе хлътнал (може и да е паднало, не знам).
Слагам лодка 3,60 м. отгоре и леко хлътва, а тя е 75 кг.

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 13 Авг 2015 15:59 
VIP потребител
VIP потребител
Аватар

МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

The Stig написа:
Ланосът за 900 лв. бих го пропуснал.

Ами да, като счупих буталата и сегментите се чудих дали да продам моя за толкова някъде :)

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 15 Авг 2015 01:24 
Минаващ
Минаващ

за това какво ще кажете?
http://www.cars.bg/c1271864

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 15 Авг 2015 10:57 
Напреднал
Напреднал
Аватар

Един съвет! Търси с метален капак на клапаните!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Иначе трябва да правиш като мен... 2ра ръка 25лв. и всичко е 6! Иначе офертата си я бива. Данъка и е около 150лв.(конете си казват думата!) :uraa: Колата си я бива!!!

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 1 от 3 [ 36 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]