Автоматични скорости ?

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Автоматични скорости ?

#16 Непрочетено мнение от The Stig » 19 апр 2011 23:33

htsh написа:Преди 4години на Мазерати Куатропорте скоростната кутия също не издържа на карането. Мисля, че я сменяхя цялата.Там марката беше ZF-6 скорости.На другото Мазерати (Гран Туризмо) проблеми с кутията нямаше, но и ги върнахме преждевременно.Извинявайте за лиричните отклонения!
Дано наистина си имал честта и привилегията да управляваш тези красавици(возили са ме в Куатропорте за 5-6 мин.- може би ще го помня цял живот :) ).

По темата... определено автоматикът си е удобство, но поне за мен ще има смъсъл ако над 50 % от шофирането ми е в градски условия. Може би съм още млад и ми се занимава да ръчкам скоростите постоянно.. :lol: След време може някоя с двоен съединител или пък 8-9 степенен ZF.
Изображение

htsh
Нов
Нов
Мнения: 55
Регистриран: 25 апр 2008 16:25
МПС: Шевролет Авео 1.4 16v
От: Шумен
Име: H.Hristov

Re: Автоматични скорости ?

#17 Непрочетено мнение от htsh » 20 апр 2011 11:50

Бил съм само пътник!Един път карах Куатропортето от Шумен до Каспичан и обратно, и то по настояване на зет ми.Страхлив съм да карам чужди и то скъпи коли.На 260км. почва да ти дава звуков сигнал, че си превишил тая скорост (както при нас сигнала за отворена врата) и след това мисля, че спираше (говоря за сигнала, не колата).Гран Туризмото съм го карал един път-от Шумен до Варна (само на магистралата).На широкия участък (определен за летище-разклона за Провадия) зет ми вика настъпвай, а пък той щял да гледа километража.Вдигнал съм 285км., но изпреварвах камиони и докрай не съм натискал газта.На лек дъжд, магистралата Бургас-Карнобат (то и много не съм се возил на тия коли) стигнахме до 295км., но повече не рискувахме.Снощи по Дискавъри даваха, а преди малко го повтаряха завода на Мазерати.За Ферари е ясно-спортни, а тук хем спортни, хем и луксозни "пътувания".По думите на зет ми за дълъг път са много удобни колите-дълго междуосие и голямо тегло.Лошото е, че нашите пътища на 100% не стават за тези коли.Всяко излизане на Гран Туризмото водеше до спукани гуми.То и зет ми доста яко кара колите си.На тема шофиране е луд.Неговото мото е, че е купил тая кола да я настъпва, а не да я пази и за това газ до дупка.Не се сещам за разхода , но мисля, че се говореше за 25л./100км. и нагоре при по-душманско каране.Куатропортето доста дефекти даде и зет ми се ядосваше, че трябва да ни плащат за да им бъдем тестови пилоти на италианците.Като влезете във форума на Мазерати, на снимки може да ги видите двете коли с шуменска регистрация (H).Колите ги върнаха заради невъзможност да се плаща лизинга им.Кризата ни разката фамилията!

Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”