Въпрос за CD за кола

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
sasho
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1272
Регистриран: 29 фев 2008 19:17
МПС: Nubira 1.6
От: София

Въпрос за CD за кола

#1 Непрочетено мнение от sasho » 05 юли 2008 21:52

Здравейте колеги!Имам един въпрос за CD-то в колата ми.Значи модела е Sony,не знам точно кой, старичко е,но доста бойно.Има само един недостатък-не чете МР3,което ме дразни малко,защото наистина качеството на звука е къде-къде по-високо,но цялата ми жабка се напълни с дискове :lol: .В момента даже нещо не иска да чете дисковете,сигурно има нужда от почистване :evil: Та идеята ми е следната:CD-то има отзад изход за changer,дали ако в този изход чрез аудио кабел вкюча МР3 player ще работи и ако работи има ли някакъва опасност за CD-to.

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

#2 Непрочетено мнение от dsuzunov » 05 юли 2008 22:57

Няма да работи.
Щом то не чете МР3,няма да прочете сигнала от плеъра.А чейнджера,който се комплектова с този модел касетофон,чете ли МР3 ?
Изображение

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: Въпрос за CD за кола

#3 Непрочетено мнение от Vesko1 » 05 юли 2008 23:32

sa6i4 написа:Здравейте колеги!Имам един въпрос за CD-то в колата ми.Значи модела е Sony,не знам точно кой, старичко е,но доста бойно.Има само един недостатък-не чете МР3,което ме дразни малко,защото наистина качеството на звука е къде-къде по-високо,но цялата ми жабка се напълни с дискове :lol: .В момента даже нещо не иска да чете дисковете,сигурно има нужда от почистване :evil: Та идеята ми е следната:CD-то има отзад изход за changer,дали ако в този изход чрез аудио кабел вкюча МР3 player ще работи и ако работи има ли някакъва опасност за CD-to.
Колега...ако можеш да излъжеш некой фукара продай му го сонито за 2-30лв и за 109лв си земи от метро едно елит-че със юсб ...или тъндър за 120лв.....и ти гарантирам ,че нема да имаш никви грижи вече.Ръгаш си на флашката 10Х10 песни и албуми и пей сърце...нема дискове ,прахоляци...антишок система(прескачане).Свири гладко като БЕДРО НА КУБИНСКА ДЕВСТВЕНИЦА ВЪРХУ КОЕТО ЗАВИВАТ ПУРИТЕ НА ФИДЕЛ КАСТРО! :D

Потребителски аватар
sasho
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1272
Регистриран: 29 фев 2008 19:17
МПС: Nubira 1.6
От: София

#4 Непрочетено мнение от sasho » 05 юли 2008 23:49

dsuzunov написа:Няма да работи.
Щом то не чете МР3,няма да прочете сигнала от плеъра.А чейнджера,който се комплектова с този модел касетофон,чете ли МР3 ?
Не е касетофон а е CD.Има си CD на него,но просто отзад има изход за чейнджър.
А това с бедрото на кубинската девственица ми хареса много :lol: :lol: Мислил съм си за едно Neo 109лв от Техномаркет с USB,но просто не искам да вкарвам повече пари в тая кола! :lol: След всичките ремонти,които и направих мога смело да твърдя,че карам един от най-добрите останали в България Рейсъри,но всичко си има граници повече пари не давам за нея,това и беше последния ремонт :lol:

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

#5 Непрочетено мнение от Vesko1 » 06 юли 2008 10:27

sa6i4 написа:Мислил съм си за едно Neo 109лв от Техномаркет с USB.....
НЕО-в никакъв случай!!!!!!!Елит си вземи по добре ,че има 2г гаранция ,и е по надеждно.Другия вариант е ...има едни МР3-плеъри ,които се слагат на мястото на запалката.По 1 и 2 ГВ са и излъчват на радиочестота.37лв мисля че бяха и дистанционно си имат ...
http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopi ... 329a7a4df1
...мисля че ако не си некакъв аудио-маняк ,качеството ще ти се стори задоволително за тия пари.Успех!

Потребителски аватар
ognqn
Редовен
Редовен
Мнения: 129
Регистриран: 26 фев 2008 21:49
Skype: plam_ko
МПС: Daewoo Tacuma-1,6 16v
Контакти:

Re: Въпрос за CD за кола

#6 Непрочетено мнение от ognqn » 06 юли 2008 11:50

sa6i4 написа:Здравейте колеги!Имам един въпрос за CD-то в колата ми.Значи модела е Sony,не знам точно кой, старичко е,но доста бойно.Има само един недостатък-не чете МР3,което ме дразни малко,защото наистина качеството на звука е къде-къде по-високо,но цялата ми жабка се напълни с дискове :lol: .В момента даже нещо не иска да чете дисковете,сигурно има нужда от почистване :evil: Та идеята ми е следната:CD-то има отзад изход за changer,дали ако в този изход чрез аудио кабел вкюча МР3 player ще работи и ако работи има ли някакъва опасност за CD-to.
Здравей колега!
Моето мнение е да го свалиш и дадеш на комп.човек примерно в ТВ сервиз ,за да ти изкарат едни входове за МП3 плеара.Така наречените AUXвходове.Тези входове се взимат от входа на крайното стъпало което е вътре вградено и операцията никак не е сложна,но трябва да имаш известен опит с такава техника за да се ориентираш кое каде е там.
Като начало можеш в гугала да напишеш точния модел на СД то и да изтеглиш всякаква информация за изходи/входове на задния панел,а и цялата му ел.схема и механика.Лично това аз съм го правил.

а ето един линк за маркови касетофони по колите от братята руснаци,но на тебе не ти върши работа

http://www.erta.ru/base.shtml
Takuma Sato

Daewoо Tacuma-1,6,/77kw/,SE,2002g.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

#7 Непрочетено мнение от ogi » 06 юли 2008 17:51

Няма никакъв проблем да се върже MP3 плеър към вграденото CD/касетофон и да се ползва като усилвател. Дано съвпадне само импеданса на входа на стъпалото, за да не стане много тихо, или пък да има шум. Има вероятност да се чува силно пукане при смяна на песните, провери с друг усилвател дали МР3-то го прави, преди да ръчкаш кабелите в колата. Смъкни си информация за касетофона кои изводи отзад са му Input и си готов. Аз мисля да правя такова нещо да си вържа GPS-а към CD-то и като пускам филми, или клипове да ги пуска през каналите на плеъра и усилватела на субуфера.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
sasho
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1272
Регистриран: 29 фев 2008 19:17
МПС: Nubira 1.6
От: София

#8 Непрочетено мнение от sasho » 06 юли 2008 18:55

Не стана :x Като го свързах попринцип нали като цъкна копчето SOURSE трябва да се включи уж CD-то ,само че не става нищо като го цъкаш,а като пусна МР3-то да свири свири само на задните колони и се смесва с радиото :lol: Някаква уникална какафония става и на всичкото отгоре от CD-то усилвам радиото само,а от МР3-ката нейния сигнал :lol:

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

#9 Непрочетено мнение от ogi » 06 юли 2008 19:03

sa6i4 написа:Не стана :x Като го свързах попринцип нали като цъкна копчето SOURSE трябва да се включи уж CD-то ,само че не става нищо като го цъкаш,а като пусна МР3-то да свири свири само на задните колони и се смесва с радиото :lol: Някаква уникална какафония става и на всичкото отгоре от CD-то усилвам радиото само,а от МР3-ката нейния сигнал :lol:

Веднага ти обяснявам какво е станало:
понеже усилватела ти явно е 4-канален и си уцелил входовете му за задните говорители, входовете, които използваш са директно след предусилвателя и там където се подава готовият за крайното стъпало аудио сигнал от радиото. Казано просто провери кои са ти тогава 4-те входни сигнала за 4-те канала на усилвателя и провери на какъв вход трябва да ти е превключен от менюто плеъра, за да не става смесване. Може и да си окъсил някъде и да вкарваш сигнала от радиото обратно във входа на усилвателя. 99% имаш грешно разчитане на жиците.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
sasho
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1272
Регистриран: 29 фев 2008 19:17
МПС: Nubira 1.6
От: София

#10 Непрочетено мнение от sasho » 06 юли 2008 19:11

Ами не знам..не разбирам много от аудио техника.. :lol: Но отзад има само 2 дупки за аудио кабела,тия които са бяла и червена,това е други няма не знам какво може да съм объркал,но просто като включа МР3-ката то CD-то въобще не реагира,продължава да си свири радиото и като цъкам SOURSE нищо не става,а би трябвало да се включи към новия източник..не знам както и да е ясно,че няма да мина тънко :lol:

Потребителски аватар
ognqn
Редовен
Редовен
Мнения: 129
Регистриран: 26 фев 2008 21:49
Skype: plam_ko
МПС: Daewoo Tacuma-1,6 16v
Контакти:

#11 Непрочетено мнение от ognqn » 06 юли 2008 20:13

sa6i4 написа:Ами не знам..не разбирам много от аудио техника.. :lol: Но отзад има само 2 дупки за аудио кабела,тия които са бяла и червена,това е други няма не знам какво може да съм объркал,но просто като включа МР3-ката то CD-то въобще не реагира,продължава да си свири радиото и като цъкам SOURSE нищо не става,а би трябвало да се включи към новия източник..не знам както и да е ясно,че няма да мина тънко :lol:
Тези две дупки отзаде са изход за усилвател ,а не вход.Около тях пише дали са IN или OUT.
Takuma Sato

Daewoо Tacuma-1,6,/77kw/,SE,2002g.

Потребителски аватар
sasho
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1272
Регистриран: 29 фев 2008 19:17
МПС: Nubira 1.6
От: София

#12 Непрочетено мнение от sasho » 06 юли 2008 23:11

Еми не знам CD-то ми го даде вуйчо ми и каза,че там си е връзвал чейнджъра,сега вече не мога да ти кажа дали са за усилвател..

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

#13 Непрочетено мнение от Izparitel » 07 юли 2008 20:12

Бягай в накой радиосервиз и не се мъчи! За двадесетина лева ще сложат край на мъките ти.

Потребителски аватар
ognqn
Редовен
Редовен
Мнения: 129
Регистриран: 26 фев 2008 21:49
Skype: plam_ko
МПС: Daewoo Tacuma-1,6 16v
Контакти:

#14 Непрочетено мнение от ognqn » 07 юли 2008 22:19

така както го описваш най вероятно са аудио входове,на ченджъра,но те ще се активират само когато чейнджъра завърти диск,а то няма такъв и няма диск,и те не се активират.
Отиди в сервиз да го отворят и на подходящо място да ти сложат входове.Както каза колегата за 20лв. ще се оправиш.
Takuma Sato

Daewoо Tacuma-1,6,/77kw/,SE,2002g.

Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”