Изтичане на лизинг

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.
Съобщение
Автор
procar
Редовен
Редовен
Мнения: 170
Регистриран: 25 сеп 2008 20:56
МПС: Chevrolet Captiva
От: Sofia

Изтичане на лизинг

#1 Непрочетено мнение от procar » 15 мар 2013 20:43

Здравейте след няколко дни ми е последната вноска по лизинга което е хубаво,но възниква един казус,понеже колата се води на фирма искам при прехвърлянето да си я прехвърля на мен,така да се каже прехвърляне на трето лице,някой от вас дали е минал по този път нека сподели евентуални проблеми.

Съобщение от модератор:
Темата е преместена от раздел " Captiva".
Izparitel

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Изтичане на лизинг

#2 Непрочетено мнение от slowtraveler » 15 мар 2013 21:54

Според мен попитай лизингодателя...
Това което предполагам като най-работим вариант е, да си прехвърлиш лизинга на твое име преди последната вноска...
Т.е. последната вноска да я платиш лично, като преди това си прехвърлил документално лизинга на твое име...
При приключването на лизинга само я прехвърляте при нотариус към теб (на основание на това, че фактически ти вече си лизингополучателя)...
Ако лизинга е приключил, то вероятно ще трябва да си я препродаваш от фирмата към теб лично, което е допълнителен нотариус, бумащина и такси..

П.С. точно сега погледнах молбата при приключване на лизинга - 'в качеството си на лизингополучател моля да бъде прехвърлена собствеността на автомобил.... с оглед изтичане на лизинга (погасяване на всички лизинговни вноски)'
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

lakov
Редовен
Редовен
Мнения: 111
Регистриран: 02 юли 2008 23:30
МПС: Шевролет Каптива
От: София
Име: Lakov
Контакти:

Re: Изтичане на лизинг

#3 Непрочетено мнение от lakov » 16 мар 2013 22:47

На лизингодателя му е все тая на кого ще прехвърли собственост. Необходимо е тристранно споразумение между лизинга, лизингополучателя и третото лице-приобретател. В това споразумение се договаряте и съгласявате кой да придобие собствеността.
Пздрави!

Потребителски аватар
ditek
Минаващ
Минаващ
Мнения: 37
Регистриран: 11 авг 2008 13:05
МПС: Chevrolet Aveo 1.4 16v
От: Г.Оряховица

Re: Изтичане на лизинг

#4 Непрочетено мнение от ditek » 17 мар 2013 09:19

И аз бях така.Копие от личната ти карта,нотариално заверено пълномощно между теб и фирмата,че фирмата се отказва от актива в твоя полза по образец от лиз.компания,заявление от твое име за прехвъляне на актив пак по образец,застрахователна оценка на колата и това е.Но се свържи с лиз.компания и обясни случая.От лизинговата компания на която беше моята колата бяха много учтиви и до последно ми оказваха съдействие.От там трябва да ти изпратят образци на всички необходими документи.Но това става,когато са изчистени всички плащания.При мен от последната вноска до прехвърлянето минаха 2 месеца.
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Изтичане на лизинг

#5 Непрочетено мнение от slowtraveler » 17 мар 2013 11:48

Внимавай при такива операции, защото при директно прехвърляне/подаряване ще имаш проблеми с данъчните: лизинга е бил разход на фирмата, а в края на краищата фирмата е подарила стоката на физическо лице (най-вероятно свързано лице)...
Освен ако е ЕТ де...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”