Дата и час: 23 Фев 2018 19:38

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Правила на форума

Моля всички потребители да попълнят в профила си данните за местоположение и автомобил. Другите полета попълнете по желание!

Страница 1 от 5 [ 62 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Какво "носите" в колата си
Непрочетено мнениеПубликувано на: 31 Юли 2011 12:57 
Минаващ
Минаващ

МПС: Chevrolet Orlando, 1.8i
От: Sofia
Име: Orlando

Здравейте,

Скоро ще ставам собственик на чистак-бърсак Орландо - чувството е невероятно, пожелавам го от все сърце на всички. Баща ми каза, че едно време когато е взимал Москвича е било невероятно усещането, дано всеки от нас го усети.

Искам да ви попитам - какво носите в колата? Да стандартните неща са ок - аптечка, триъгълник и други задължителни неща, но от "пожелателните" какво ползвате.

Аз ще споделя за моя перманентен багаж!

Аптечка в която има освен всички други задължителни неща, следното:
Аналгин, Аулин, Аспирин, Лепенки (отделно от задължителните), алергозан за мазане, алергозан на хапчета, дефламол, мазило за след ухапване от насекоми.
Други:
Фенер (малък);
Бутилка с вода (1,5л.);
Многофункционален нож (от типа на Викторинокс)
Карта за БГ
Въже за дърпане (платнено, доста компактно)

Ще се радвам да споделите

Профил  

Заглавие: Re: Какво "носите" в колата си
Непрочетено мнениеПубликувано на: 31 Юли 2011 17:25 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

МПС: Jeep Grand Cherokee 2014
От: Варна

Добре дошъл във форума колега.
При мен нещата са такива (нямам резервна гума, а на нейно място има три големи съндъка:
1. пропуски и карти (едната малка жабка е запълнена с такива) - напоследък навсякъде се влиза с RFID карти...
2. Аптечката - комплектована добре
3. Втори ключ за гумите (кръстачка - джантите на зимните ми гуми са със специален ключ, който пък се различава от оригиналните).
4. Клещи, раздвижен ключ, отвертка (плюсова и минусова), нож, фенер
5. Стоманено въже за теглене с 'еластичен' модул (късал съм скоба при нееластично стоманено въже).
6. Зимата - вериги
7. 2 бутилки уиски.
8. GPS
9. Често нося 2 колана от тираджийските. Периодично се налага нещо да се товари, а понякога камионджиите не могат да укрепят добре товара.

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 31 Юли 2011 17:28 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали

Неизменните неща в моя багажник са:
1.Раница с риболовни принадлежности.
2.Въдици.
3.Резервна гума
4.Крик
5.Пожарогасител.
6.Комплект инструменти.
7.Въже за теглене
8.Кабели за ток
9.Тубичка спирачна течност,флуид за хидравликата,масло за доливане,антифриз.
10.Резервни кабели за свещите ,свещи,крушки и стария пистов ремък.
11.GPS
.....;)

Непрочетено мнениеПубликувано на: 01 Авг 2011 00:49 
Модератор
Модератор
Аватар

МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Колега, поздравления за новия автомобил, нека се слушате взаимно дълго време. Ако не бъркам, видях темата и във VW-форума. :)
По темата: обичам в багажника, а и изобщо в интериора на колата, да е подредено. Освен обичайните принадлежности( гума, крик, аптечка, някоя друга крушка, карта на БГ), по време на семестъра си разкарвам учебниците наляво и дясно(поне като не ги чета, да ги возя :lol: ) Иначе от скоро в багажника се мъдри и едно руло тоалетна хартия, че никога не се знае.... :D

Мисля си, че темата не е точно за този раздел. :)

Непрочетено мнениеПубликувано на: 01 Авг 2011 09:01 
Минаващ
Минаващ

МПС: Chevrolet Orlando, 1.8i
От: Sofia
Име: Orlando

Здравейте,

Да темата съм я пуснал и там и в 1-2 чуждоезични форума. Интересно ми е кой как оборудва колата си тук и в чужбина, а и мисля, че на другите ще е интересно да знаят кой какво носи в колата си... както и да е.

Аз мисля (в пълна сила важи и за мен), че малко прекаляваме с "пожелателния багаж", но това е от статуквото. В добре развитите страни ако закъсаш на пътя - всеки гледа да ти помогне, при нас всеки гледа да те прецака, затова и носим толкова багаж, но ако направим едно обобщение то всички изброени неща трябва да се носят в малка и/или голяма степен.

Аз лично инструменти и резервни "части" не взимам - не че не са ми трябвали, но колкото и да съм уверен - на пътя ремък и ролка не мога да сменя, а и не смея. Смисъл - като не разбираш не пипаш, щото после повече плащаш :geek:

Ами това е - благодаря за отговорите, аз лично ще допълня моя багаж с някои от вашите неща :)

Айде - успешна седмица и месец ;)

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 01 Авг 2011 10:37 
Редовен
Редовен
Аватар

МПС: Leganza 2.0 Octavia 2l tdi DSG
От: Бургас

Освен описаните неща аз нося и комлект крушки и бушони.

Непрочетено мнениеПубликувано на: 03 Авг 2011 06:29 
Редовен
Редовен
Аватар

МПС: Chevrolet Cavalier
От: Montreal

Не е лошо в аптечката да сложиш и комплект презервативи. В България е лесно, бензиностанции има на всеки 2-3 км и не е проблем да си вземеш нещо.

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 03 Авг 2011 09:02 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

Забравих да добавя - имам винаги и брадвичка и лопатка....
От сгъваемите (сменя се главата - или тежка брадвичка с чук върху нея, или здрава окопна лопатка) изключително здрави - руско военно производство.

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 05 Авг 2011 00:40 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

До колкото се сещам - резервни предпазители и крушки /включително и една Н4 макар, че съм с ксенон/, аптечка, пожарогасител, въже за теглене, клещи, ключове, отверки, комплект за лепене на безкамерни гуми, манометър, помпа, подвижна лампа, антифриз, масло, шише с вода, клин за колело, малко тел, резервна чистачка, дъждобран, парче сапун, тоалетна хартия, старо яке, парче стара черга, резервен кабел за свещи /дълъг/, крик, светлоотрзителен триъгълник, би трябвало да има някъде и щанга, зиме - лопатка и спрей за размразяване на стъкла.

Май с изключение на пожарогасителя и комплекта за лепене на гуми всичко друго е влизало в употреба в някакъв момент.

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 05 Авг 2011 05:42 
Редовен
Редовен
Аватар

МПС: Chevrolet Cavalier
От: Montreal

Леле Колега, ти ме уби. Ако трябва да съм сериозен, липсват ти само кабели за подаване на ток, компресор на 12V (комбиниран с лампа), фенерче, свирка, малко сухи бисквити, туба с 5л гориво и фолиево наметало за запазване на телесната температура.

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 05 Авг 2011 09:20 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

Хахахах, в тая връзка - наистина в колата имам компресор (в комплекта за ремонт на гумите) и вода.
А до скоро имах и комплект суха храна (от тея, които стоят в аварийни спасителните комплекти на самолети и кораби)... :D
Много гадна за ядене е, но дава много енергия (всяко кубче малко по-голямо от 'галина бланка' бе маркирано като достатъчно енергия за 6ч за възрастен човек)....
Мислих и червени ракети да сложа, ама се притесних от температурата в колата да не гръмнат :lol:

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 05 Авг 2011 09:33 
Напреднал
Напреднал

МПС: Aveo 5
От: Varna
Име: Proximus

1) Един стар чершав - понякога изневиделица трябва да се свалят седалките и да се носи нещо обемисто и мръсно.
2) Перо за почистване на прозорци - с чистачките не мога да си изчистя страничните стъкла, а и задното като хората
3) Бутилка с вода - за да подпомогна 2) а и някой гларус ако се изцвъка мога бързо да почистя
4) Кутия с инструменти - честно, не вярвам някога да мога да оправя нещо по колата с нея, ама за самочувствие :D
5) Компресорче - все още има добри и вежливи хорица, които не дерат колите с пирони, а изпускат гуми, в случай че преценят че "си им заел мястото пред блока"
6) Свински опашки - универсално средство за фиксиране на разни отделили се неща
7) Резервна къса светлина - писали са ми акт за такава глупости. следващият път ще извадя тресчока с камъните от 4) и ще им я сменя пред тях
8 ) 5h Power Supply - шишенце с някаква отрова, микс от кофеин, таурин, витамини и захар, която се явява в ролята на по-малко зло ако се налага да тръгваш на дълъг път, недоспал. Както ще ми се случи живот и здраве утре сутрин, на връщане от Мамая :D

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 08 Авг 2011 22:53 
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Аватар

МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

В багажника ми е малко микс, предвид скорошната смяна на автомобил - със стария дадох известна част от оборудването, но сега си нося дежурните:
1. Аптечката е оригиналната на ауди в задния подлакътник.
2. Пожарогасител липсва!!! (тук ще задам въпрос към вас - от къде да се снабдя с читав, защото не искам да нося "шампоан" за 30лв!)
3. Задължителното малко куфарче с втори поред универсален ключ за равиване на болтове на джанти (тук мой голям съвет - преди дълъг път, пробвайте дали можете да развиете с вашия ключ колелата си, защото обикновено в сервизите ги стягат до невъзможно положение, предишният ми ключ го заоблих така, псувните бяха много...), 4 размера отвертки + и - , както и комплект с къса дръжка, гаечни ключове, клещи, френски ключ, много жълт комплект "еврейски звезди", (който е вършил най-много работа :!: ) Свещи, кабели и бенз. дюзи за Нубира :rofl: така и си седят в куфарчето.
4. Сенници, чието сгъване изисква начални познания по кунг-фу (от Макао си ги донесох) :lol:
5. Швейцарски нож, мокри и сухи кърпички (скоро и двете стават еднакви ;) )
6. Фенерчето ми липсва, но съм ползвал телефона досега с около 1W светодиод
7. Крушки Н1 и доста руги видове, останали от нубирата, но и сега биха свършили работа
8. Крик, оригинален, помпа, някаква крачна! В нубирата имах цяла гума с джанта, но я разкарах и се снабдих и с "патерица" за още място в багажника, в аудито си карам оригиналната лята джанта с гума и всичките пинизи и крика, в джантата, защото в комбито има място за 2 мотоциклета.
9. Левчета в някое от джобчетата-тайници за бързо пръскане на OMV примерно
10. Стар чаршаф - не се знае кога ще трябва да сложиш мизерия в багажника, или да легнеш под любимата...
11. "Свински опашки" - не нося, но са задължителен аксесоар и все се каня да си купя, последната нужда бе когато аудито 4х4 провлачи долна кора заради камионската дълга база и трябваше да закърпим положението...
12. Вода винаги си носех с мен с нубирата, ама тя грам не искаше и само я возих тая бутилка, сега реших да не нося, пък да видим...
13. Масло - задължително! Човек каквото и да кара не знае кога какво може да се случи, а това е най-важният флуид за двигателя!!! Нубирата изби маслен датчик веднъж на магистралата за Варна и двигателя почна да хвърля маслото, ако не беше бутилката с масло с мен, щях да си остана на пътя и да окотя мотора, точно ми стигна да се добера до сервиз преди да светне лампата за налягането...
14. Музика - за съжаление в БГ няма плътно покритие на ефирните станции, камо ли TPS-функцията за пътна информация... Единственото спасение е МР3 плеър за по-стари коли, или съответното у/во към чейнджъра за четене на MP3-USB за колите 2000-2003 и всякакви други модификации. За мен е важното да няма тракане и скърцане в колата и звука от уредбата да надвиква шума от движението, без да товари ухото и без да криви в тоналните спектри, по вузможност да е изцяло честотно подчертан, без прекалявания.
15. GPS - последните години смених няколко у/ва и вече мога да се нарека спец в поръчването, побългаряването, хакването, ъпдетътването и т.н... Минах през няколко у/ва - от 3'' до 7'' екрани, различни версии на Win Mobile, различни проблеми, какви ли не чалъми по картите и другите неща, докато накрая установих, че това нещо го ползвам само и единствено заради камeрите в БГ и обща информация за ориентацията (тотално без да разчитам на гласовите команди и видео-анимациите, става дума за IGO). Сега продадох последния ми поръчан GPS 7'' с телевизия и каквото господ се сети като екстри, просто защото не го ползвам. Мисля да си поръчам някакъв малък екран, който да му намеря място - я пепелник, я сенник, я другаде, и от там да го настроя само да ми казва за камерите и евентуално при груба дезориентация, или каране в чужбина да го гледам.
- в тази връзка да кажа - карта! Нищо не може да ви помогне в ориентацията по-добре от карта. По-добре да е атлас, защото може да се разлиства по страници, а не да се разгръща из цялата кола и да пречи примерно на видимостта на дясното огледало, ако пасажера там е рус :)
16. *Уиски винаги съм си мислил да си нося, но все е оставало като идея и то само заради някое пътуване на майната си, когато съм се сещал вечерта и е нямало под ръка, сега последното пътуване носих един литър "Паспорт" за морето, който взех от ЦБА-то в Търново и прибрах половинка от литров Гранц обратно, след морето...

__.A6 BAU ATИзображение
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 09 Авг 2011 11:07 
VIP потребител
VIP потребител
Аватар

МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Цитат:
2. Пожарогасител липсва!!! (тук ще задам въпрос към вас - от къде да се снабдя с читав, защото не искам да нося "шампоан" за 30лв!)

Когато идваш до Пловдив, на бул. Хр. Ботев, срещу Военна болница има фирма, специализирана в противопожарно оборудване. Ползвам вече близо 10 години техен пожарогасител. Нося го всяка година за преглед при тях. Срещу 1-2 лв. проверяват всичко и поставят стикер със срока на годност

Непрочетено мнениеПубликувано на: 09 Авг 2011 11:23 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

Пожарогасители предлагат всички фирми за противопожарно оборудване. Кеф ти пенен, кеф ти СО2 (по-тежък и неудобен за автомобил).
Иначе от нормалните 'автомобилни' пенни (май Янтар бяха) съм срещал и в Метро...

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 1 от 5 [ 62 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]