Новите китайски автомобили, сглобявани у нас - мнения.

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
ivoachov
Минаващ
Минаващ
Мнения: 36
Регистриран: 05 апр 2011 20:31
МПС: lacceti 1.4 16v, cruze 1.6
От: Dupnitsa
Име: ivoachov

Re: Новите китайски автомобили, сглобявани у нас - мнения.

#46 Непрочетено мнение от ivoachov » 14 дек 2011 22:27

Izparitel написа:
Офтопик:
ivoachov написа:ето, поне две години гаранция на акумулатор ще има, жалко ,аз се зарекох да не слагам повече български, всъщност, с оригиналния съм вече 5.5 години, нашенския дали ще изкара толкова?
Аз до сега все "Искра" съм слагал на колите и са ми изкарвали по около пет години. Последните два ги смених преди да откажат съвсем за да не ме изненадат някоя зимна сутрин неприятно, така, че не знам колко още биха издържали.
ами мен точна искрата ме изненада, само, че на дизелов автомобил 700Ач три години, сега си взех бош с три години гаранция, не знам, не съм черноглед, и не отричам всичко българско, но.... истината е ,че нямаме стандарти на работа, пък ако имаме, то са ни наложени и все гледаме да ги избягваме, ....... надявам се в този завод /ловешкия/ да се работи по утвърдени добри производствени практики, но пак се съмнявам, работил съм в уж най-добрата фармацевтична компания в бг, е ако може машината да работи 25ч от 24 възможни , го правеше :D ебати и практиката..и после искаме качество, няма как , като се гони количество
LACCETI 1.4

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Новите китайски автомобили, сглобявани у нас - мнения.

#47 Непрочетено мнение от авео » 15 дек 2011 01:41

Има друга тема за акумулаторите-пишете там. За китайските коли: Вече засяках джипа с пловдивски номера: изглеждаше много добре с лед стопове и неоново осветление в купето. Волекс 10 също вече се търкаля с пловдивска регистрация.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Trialer
Минаващ
Минаващ
Мнения: 33
Регистриран: 03 ное 2011 15:28
Skype: Trrrialerrr
МПС: Aveo 2011, Lancer GLXi
От: София
Име: Ники

Re: Новите китайски автомобили, сглобявани у нас - мнения.

#48 Непрочетено мнение от Trialer » 18 яну 2012 00:02

Волекса си е супер за градска кола за някоя дама. Какво толкова... За извънградско- дума да не ства, най- вече откъм гледна точка на сигурността.
А в Орландовци малко преди Коледа, един пикап издрифти пред мен ... оказа се, че отиваме на едно и също място. Като спря и си отвори вратите, видях само, че е с кожен салон, друго не можах да видя. Но като цяло, както каза някой колега, за работна кола е супер.
А джипа е 34 бона с абсолютно всички екстри... Дано да потръгне, за нас си е. :)
Иначе ми направи впечатление, че им слагат някакви световнобезизвестни гуми.
Аз отивам в Берлин да правя графити, те махнали стената...

Потребителски аватар
gelen4o
Редовен
Редовен
Мнения: 155
Регистриран: 28 яну 2009 14:02
Skype: gelen4o
МПС: Daewoo Nexia 1.5 16V
От: ШопияЛенд/София
Име: Геле

Re: Новите китайски автомобили, сглобявани у нас - мнения.

#49 Непрочетено мнение от gelen4o » 25 яну 2012 15:33

Офтопик:
Това, че са китайски са глупави предразсъдъци ! Преди 10 години всички се смееха като им кажеш Хюндай, ама сега спестяват да си купят един. Относно отвърдени марки: осъзнавате ли, че всики уреди (телефони, компютри, телевизори и тн), които използвате в ежедневието си имат поне 70% части произведени в Китай ? |( Смешно е да се казва, че всичко китайско е некачествено и е още по-смешно да го казваме ние българите - "велика" нация, която лежи на стари лаври и с умиление си спомня за '94та. Ако не друго, поне китайците произвеждат нещо !

Китайците много добре са си направили сметката, че ако искат да продават в Европа, то продуките им трябва да задоволят специфични изиксвания на европейския пазар. В този ред на мисли е нормално да изберат България, а не Турция, поради лесния достъп до Европа, както и липсата на такси, които биха оскъпили продукцията им. Копията на западни автомобили са предназначени за вътрешния пазар, който от своя страна е огромен, но с ниска покупвателна способност. Един европейски произодител изкарва модел на 6 години и налива по 2 милиарда (средно) в разработката му. За какво да инвестираш толкова време и пари, при положение, че ще трябва да продаваш на нископлатежни клиенти. Копираш и изкарваш модел на всеки 4 месеца. Заливаш пазара с евтина продукция на евтини цени. Знаейки, че китайците нямат традиции и знание в производството на висококачествени автомобили, правителството им привлече елитни марки (Мерцедес, БМВ, Волво и тн), именно за да задоволят потреблението на китайцитие с пари (да не говорим, че ще им крадне и производствени технолигии, които на по-късен етап ще вгражда в китайски коли, които ние ще купуваме). Нима тези фирми са будали, задето се навиха китайци да им сглабят колите ? Икономическа стратегия и разпределение на пазара като по учебник :y: Макар и да създадоха жилищен балон (водещи икономисти твърдят, че са се "изпуснали" както Щатите преди 2007ма, но според мен абсолютно целенасочено), който забави икономиката им, е наивно да ги подценяваме. Това беше за колегите, които залагат на "отвърдени" ... с китайски части в тях
Дали бих си купил китайска кола правена в Ловеч - да, бих !
Защо? Главно заради цената (16 000лв), заводската газова уредба (която впро4ем е ново поколение и има малко общо с познатите ни такива) и 5 годишната гаранция. Нормален градски автомобил, който ще ми върши работа и ще е нов (каквото и да си говорим, новата кола си е нова). Сега някой ще каже, ама те дори в гаранция пак ще дават дефекти ! Тойотите не ги ли връщаха няколко пъти за дефекти ? Коли за 6 цифрени суми дават заводски дефекти, нормално е и затова си има сервизи. Да, сервизите ни са олеле-майко, ама това важи и за нови, за стари коли. Пък знае ли 4овек, в желанието си да се наложат на пазара, може да предложат едно не лошо обслуване ! Ако на някои хора им пука какво казват хората, то на мен ми пука какво имам в джоба. Всеки с интересите си. Да не говорим, че наистина се удря едно рамо на родното производство. Днес ще сглабят коли, утре ще правят коли, в другиден ще открият завод за резервни части, шивашки цехове за тапициране на седалките и още куп предтриятия, които са асоциирани с производството на една кола. Ето форума на марката http://forums.gwm-bg.com/" onclick="window.open(this.href);return false; - като цяло добри мнения. Има и негативни мнения за определени бройки, ама за коя марка не важи това ? За волекса не можах да намеря, но ето краш тест на Хувър (австралийската NCAP) - http://www.youtube.com/watch?v=IhtubaEeZtI" onclick="window.open(this.href);return false; . Смятам, 4е за цената си, сигурността е доста прили4на.
Защо не съм си купил, все още? На първо място: пребивавам в България по 2 месеца на година, в страната в, която живея не използвам автомобил, ако пък използвах, Great Wall нямат представителство. Евентуална покупка би била нерентабилна откъм съотношението потребление/ овехтяване, затова си държа нексията, защото ми е евтина и ми върши абсолютно същата работа, както едно 4исто ново БМВ 8)

Съобщение от модератор:
Извадка от Правилата на форума:
...
2.9 В този форум е препоръчително да се пише на книжовен български език и на кирилица. Забранено е писането с латински букви, както и заместването на буквите "Ч", "Ш", "Щ" и др. с цифрени означения като "4" и "6" или с някакви други знаци извън кирилицата.
...
Izparitel


П.С. Клавишът, който е отговорен за ''ч'' не прави добър контакт и работи,когато си поиска (в момента е същата работа, та се наложи да копирам и пейстна 'ч' от интернет страница). Извинявам се за неудобството, но не е било целенасочено :)

Потребителски аватар
stinbg
Активен
Активен
Мнения: 793
Регистриран: 31 окт 2010 21:19
МПС: 206 cc, Citroen DS5 H
От: София
Име: Stoyan

Re: Новите китайски автомобили, сглобявани у нас - мнения.

#50 Непрочетено мнение от stinbg » 25 яну 2012 17:59

Като се замисли човек няма нищо лошо в китайските автомобили - те са като всичко друго китайско - произведени с единствената цел да бъдат продадени (качеството е без значение) но мисля, че за качество е рано да се говори пък макар и БГ суперспециалисти да са сглобявали чудото. Не мога да разбера обаче какво толкова възхитително има в тези коли - краден интериор, краден екстериор, краден двигател. Няма никакво разнообразие от двигатели или модели. Няма екстри които в "нормалните" коли ги има и едновременно се водят за "екстри" неща които никой не би се досетил, че може да са екстри.
Но да кажем, че не ни интересува липсата на модели и модификации, не ни интересува липсата на "история" и не ни интересува качеството. Остана поне да се интересуваме от цената, а тя не е никак ниска за никому неизвестна китайска марка на която не е плащан транспорт, няма мито, няма допълнителни данъци и въпреки това малкото китайче струва 16 000 лв. Ами в cars.bg има доста голям избор от коли в този диапазон, Авеото модел 2010 е 14440 лв. http://www.cars.bg/n8553" onclick="window.open(this.href);return false;, Спарк е 15 299лв. http://www.cars.bg/n8532" onclick="window.open(this.href);return false; , Пунтото със старт-стоп система е 15400 лв. http://www.cars.bg/n5828" onclick="window.open(this.href);return false;, Шкода Фабиа е 16300 и не е базовия модел http://skoda-auto.bg/BGR/prices/Documen ... 012012.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;, Дачия Логан започва от 12990, а Сандерото от 13990 - до 16 000 си слагайте каквито искате екстри.
За джипа не знам дали е евтин, но Дъстър пак на Дачия 4х2 започва от 20 590 с ДДС срещо 28 699 за базов Hover H5, Дъстър 4х4 е 24590 срещу 30999 за Н5. Кое му е евтиното, верно Кайен и Х5 са по-скъпички, но там няма база за сравнение.
В крайна сметка не мога да разбера как са толкова евтини тези китайчета, пък никой не ги купува ?
П.С. А на колегата дето работи в чужбина мога да му кажа, че дори да имаше представителство в страната му на пребиваване пак нямаше да си купи китаец - пък дори и да е със супермодерна газова уредба само срещу 2249 лв.
Life's a journey, not a destination

Потребителски аватар
dachbissnes
Нов
Нов
Мнения: 71
Регистриран: 24 май 2011 23:08
Skype: dancho_rm
МПС: Daewoo Matiz 0.800
От: PLOVDIV
Име: dachbissnes

Re: Новите китайски автомобили, сглобявани у нас - мнения.

#51 Непрочетено мнение от dachbissnes » 25 яну 2012 19:31

stinbg написа:Като се замисли човек няма нищо лошо в китайските автомобили - те са като всичко друго китайско - произведени с единствената цел да бъдат продадени (качеството е без значение) но мисля, че за качество е рано да се говори пък макар и БГ суперспециалисти да са сглобявали чудото. Не мога да разбера обаче какво толкова възхитително има в тези коли - краден интериор, краден екстериор, краден двигател. Няма никакво разнообразие от двигатели или модели. Няма екстри които в "нормалните" коли ги има и едновременно се водят за "екстри" неща които никой не би се досетил, че може да са екстри.
Но да кажем, че не ни интересува липсата на модели и модификации, не ни интересува липсата на "история" и не ни интересува качеството. Остана поне да се интересуваме от цената, а тя не е никак ниска за никому неизвестна китайска марка на която не е плащан транспорт, няма мито, няма допълнителни данъци и въпреки това малкото китайче струва 16 000 лв. Ами в cars.bg има доста голям избор от коли в този диапазон, Авеото модел 2010 е 14440 лв. http://www.cars.bg/n8553" onclick="window.open(this.href);return false;, Спарк е 15 299лв. http://www.cars.bg/n8532" onclick="window.open(this.href);return false; , Пунтото със старт-стоп система е 15400 лв. http://www.cars.bg/n5828" onclick="window.open(this.href);return false;, Шкода Фабиа е 16300 и не е базовия модел http://skoda-auto.bg/BGR/prices/Documen ... 012012.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;, Дачия Логан започва от 12990, а Сандерото от 13990 - до 16 000 си слагайте каквито искате екстри.
За джипа не знам дали е евтин, но Дъстър пак на Дачия 4х2 започва от 20 590 с ДДС срещо 28 699 за базов Hover H5, Дъстър 4х4 е 24590 срещу 30999 за Н5. Кое му е евтиното, верно Кайен и Х5 са по-скъпички, но там няма база за сравнение.
В крайна сметка не мога да разбера как са толкова евтини тези китайчета, пък никой не ги купува ?
П.С. А на колегата дето работи в чужбина мога да му кажа, че дори да имаше представителство в страната му на пребиваване пак нямаше да си купи китаец - пък дори и да е със супермодерна газова уредба само срещу 2249 лв.
Колега а защо по същата логика Шевролетите са на тази цена и какво предлагат и дали тези китайски автомобили няма да са доста по добри и по малко проблемни от Круз и евтините луксозни коли които започват с проблеми на 25000км.Нека изчакаме и видим времето е мъдър съветник и помощник.

Trialer
Минаващ
Минаващ
Мнения: 33
Регистриран: 03 ное 2011 15:28
Skype: Trrrialerrr
МПС: Aveo 2011, Lancer GLXi
От: София
Име: Ники

Re: Новите китайски автомобили, сглобявани у нас - мнения.

#52 Непрочетено мнение от Trialer » 27 яну 2012 02:44

stinbg написа:Като се замисли човек няма нищо лошо в китайските автомобили - те са като всичко друго китайско - произведени с единствената цел да бъдат продадени (качеството е без значение) но мисля, че за качество е рано да се говори пък макар и БГ суперспециалисти да са сглобявали чудото. Не мога да разбера обаче какво толкова възхитително има в тези коли - краден интериор, краден екстериор, краден двигател. Няма никакво разнообразие от двигатели или модели. Няма екстри които в "нормалните" коли ги има и едновременно се водят за "екстри" неща които никой не би се досетил, че може да са екстри.
Но да кажем, че не ни интересува липсата на модели и модификации, не ни интересува липсата на "история" и не ни интересува качеството. Остана поне да се интересуваме от цената, а тя не е никак ниска за никому неизвестна китайска марка на която не е плащан транспорт, няма мито, няма допълнителни данъци и въпреки това малкото китайче струва 16 000 лв. Ами в cars.bg има доста голям избор от коли в този диапазон, Авеото модел 2010 е 14440 лв. http://www.cars.bg/n8553" onclick="window.open(this.href);return false;, Спарк е 15 299лв. http://www.cars.bg/n8532" onclick="window.open(this.href);return false; , Пунтото със старт-стоп система е 15400 лв. http://www.cars.bg/n5828" onclick="window.open(this.href);return false;, Шкода Фабиа е 16300 и не е базовия модел http://skoda-auto.bg/BGR/prices/Documen ... 012012.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;, Дачия Логан започва от 12990, а Сандерото от 13990 - до 16 000 си слагайте каквито искате екстри.
За джипа не знам дали е евтин, но Дъстър пак на Дачия 4х2 започва от 20 590 с ДДС срещо 28 699 за базов Hover H5, Дъстър 4х4 е 24590 срещу 30999 за Н5. Кое му е евтиното, верно Кайен и Х5 са по-скъпички, но там няма база за сравнение.
В крайна сметка не мога да разбера как са толкова евтини тези китайчета, пък никой не ги купува ?
П.С. А на колегата дето работи в чужбина мога да му кажа, че дори да имаше представителство в страната му на пребиваване пак нямаше да си купи китаец - пък дори и да е със супермодерна газова уредба само срещу 2249 лв.

http://www.greatwall.bg/modules/autos/p ... -c10-5.pdf" onclick="window.open(this.href);return false; За тия пари ич не са му малко екстрите на мъника. И Авео- то не е цвете, дървенийка си е, ама е НОВО! Да не говорим, че според мен предницата му си е деликатно свита от тази на последното поколение Лансер.
Аз отивам в Берлин да правя графити, те махнали стената...

Потребителски аватар
Horizont
Редовен
Редовен
Мнения: 249
Регистриран: 11 юни 2011 18:54
МПС: Kруз/CorsaD/YarisD4D/MB308D
От: Пловдив
Име: Цар Петър

Re: Новите китайски автомобили, сглобявани у нас - мнения.

#53 Непрочетено мнение от Horizont » 27 яну 2012 15:35

Защо не ги пуснаха по-рано тиа от ловеч нямаше въобще да купя круза. Иначе Great Wall в момента набират авторитет / заемат челни места в рали париж дакар от тази година/. Не вярвам да правят компромиси с качеството като нова марка на пазара.
http://19min.bg/news/5/35314.html" onclick="window.open(this.href);return false;
а този автомобил е почти копие на тойота ярис а разликата е 8-9 хил. лв евтенийка.

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Новите китайски автомобили, сглобявани у нас - мнения.

#54 Непрочетено мнение от miroki » 03 фев 2012 18:45

До колкото разбрах данъкът на тези автомобили ще е 5 лева.
Вероятно заради нашето производство :)
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: Новите китайски автомобили, сглобявани у нас - мнения.

#55 Непрочетено мнение от Vesko1 » 24 фев 2012 09:33

Ето първите побългарявания на бг-китайските коли при заводския монтаж на газовите уредби

http://forums.gwm-bg.com/topic/313-%D1% ... %BC%D0%BE/" onclick="window.open(this.href);return false;

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
stinbg
Активен
Активен
Мнения: 793
Регистриран: 31 окт 2010 21:19
МПС: 206 cc, Citroen DS5 H
От: София
Име: Stoyan

Re: Новите китайски автомобили, сглобявани у нас - мнения.

#56 Непрочетено мнение от stinbg » 24 фев 2012 10:51

Прекрасно изпълнение - нивото е квартален гараж с "кадърен" майстор. Надявам се са му обяснили на човека, че джипа му автоматично се "даунгрейдва" на лек автомобил просто защото катеренето вече е в графата - рискови/взривоопасни дейности, както и паркирането назад. Не знам клапанчетата и буксичките по бутилката колко ще издържат на кал,сол,студ и камъчета, но мисля до 2 години ще се започне с ядовете (а може и да избутат гаранцията ако тя покрива нещо изобщо - все пак е БГ монтаж).
Все пак не трябва да са и много претенциозни клиентите, защото газовата уредба струва само 2249 лв. или безплатно за екс-джипове.
Не можах да разбера толкова ли е поскъпнала ламарината та да не може да се постави едно предпазно парче от половин кв.м. и съответно по-дълга и тясна бутилка за да запазим "клирънса" на колата?
Започвам да си мисля, че китайски дизайн с български модификации е катастрофална комбинация, но дано да греша ...
Life's a journey, not a destination

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Новите китайски автомобили, сглобявани у нас - мнения.

#57 Непрочетено мнение от Izparitel » 24 фев 2012 11:35

Тия малоумни ли са? Нямам думи! И това на SUV!
(boi)

П.П. Много ме изкефи отговора на производителя:
На първо място, това е най-новата и съвременна технология за подобни система в света. Тя е многократно тествана и адаптирана от едни от най-добрите европейски доставчици, които също така работят и доставят за най-реномираните производители в Европа и Япония.
Тези май не се усещат какъв автогол си вкарват! От опит знам, че винаги има вариант да се търсят оправдания, както и вариант проблема да се реши.
Не знам колко ще си сложат тази недомислица, но пък много ще си извадят заключение що за производител е този, който ще тръгне да предлага такова заводско изпълнение на клиентите си на автомобил SUV.
Какво ли ще четем по проблема по-нататък когато ударите от камъчетата, лугата и влагата започнат да оказват въздействие, а незащитената карантия в задната част на бутилката потъне в гняз още преди собственика да е пробвал някое offroad изпълнение.

Офтопик:
Днес вече я чух как стърже по снега, по точно в леда при паркиране на задно в една преспа сняг. Дано поне да не почне да и се лющи боята и отдолу да е бяла, че тогава циганията ще е пълна. Иначе ако трябва да съм честен и да избера дали да карам на бензин или газовото ми е да е така, бих си запазил газовото. Това не означава, че няма да си търся обещаната от дилъра тороидална бутилка, някои от вас са много прави че щом го няма в договора, сам съм си виновен и е така, но то си е за тяхна сметка с тези номера.

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Новите китайски автомобили, сглобявани у нас - мнения.

#58 Непрочетено мнение от The Stig » 24 фев 2012 14:17

И като се натовари автомобила.... Нямат нужда от такива грешки още в самото начало на продажбите.
Изображение

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Новите китайски автомобили, сглобявани у нас - мнения.

#59 Непрочетено мнение от miroki » 24 фев 2012 14:40

Дивотия наистина. Можеше на мястото на резервоара поне. Като не искат троидна.
Този монтаж не се практикуваше у нас досега, исках на Реното 19 да ми е отдолу където е гумата, но не пожелаха да ми го монтират там, е тези не са питали никой :)
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Новите китайски автомобили, сглобявани у нас - мнения.

#60 Непрочетено мнение от Izparitel » 24 фев 2012 18:22

miroki написа:Този монтаж не се практикуваше у нас досега, исках на Реното 19 да ми е отдолу където е гумата, но не пожелаха да ми го монтират там, е тези не са питали никой :)
Не ги разбираме ние тия работи, :ches: това си е ЗАВОДСКО изпълнение, т.е. от производителя. Я виж как си го защитават от ЛМ.
Във форума на марката има информация, че бутилката можела да се защити с предпазен екран от някаква фирма, но за сметка на собственика. Значи начин все-пак има.

Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”