Как се оправя обелен лак на боята?

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Как се оправя обелен лак на боята?

#1 Непрочетено мнение от ogi » 06 май 2008 19:37

Случвало ми се е понякога да виждам коли с обелени петна от емайл-лакът на боята - изглежда ужасно грозно и почти винаги е било на предният капак на автомобила по средата (явно температура). Тия дни чуждото нещастие ми се случи и на мен - след автомивка страничният ми калник "зейна" с липса на лак от порядъка на 10см в диаметър. Подозрителните елементи по въпроса бяха:
- забелязах като начало на зоната много дълбока малка резка (под грунда, просъществувала докато ме нямаше 2 седмици в БГ), от нея като вълни беше изхвръкнало останолото наоколо...
- пароструйката беше явно ужасно силна и пръскаше отблизо, защото случайно видях как ми отвори капачката на резервоара (!!!), която се отваря от купето...

Станалото - станало! Кажете, това оправя ли се, или...?
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: Как се оправя обелен лак на боята?

#2 Непрочетено мнение от Vesko1 » 06 май 2008 21:05

ogi написа: - пароструйката беше явно ужасно силна и пръскаше отблизо, защото случайно видях как ми отвори капачката на резервоара (!!!), която се отваря от купето...

Станалото - станало! Кажете, това оправя ли се, или...?
...Пароструйката е виновна ,виждал съм и на други коли подобни поразии.Маркирай петното по краищата със хартиено тиксо и със авто -лак(прозрачен,купи си 50 грама от някой магазин за бои) със тампонче запълни петното 1,2 и 3-та ръка през 2 часа.Ще се скрие петното или поне няма да личи толкова.
п.с. Питай за лак от старите съхнещи,дето са без изпичане...защото новите лакове не съхнат а само във камера вече се работят.

Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”