За тези които хулят GM

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
kambero
Нов
Нов
Мнения: 68
Регистриран: 04 окт 2008 22:59
Skype: kambero84
МПС: chevrolet lacetti

За тези които хулят GM

#1 Непрочетено мнение от kambero » 03 мар 2010 14:29

Уважаеми съфорумци, в последно време засичам минаващи хора през нашия форум, които след като прочетат за нашите проблеми почват да пишат неща от рода на "щях да си взема Шевролет но ме отказахте , ще казвам и на мойте приятели да не си копуват" и тн. Възмущавам се и поне за мен самия нямам нужда или необходимост да чета подобни изказвания. За мен е нормално в един автомобилен форум да се коментират повече проблеми и да се търси начин за тяхното решение , отколкото само да има хвалби и преовеличения. Мойте наблюдения са, че за всяка марка в нейния форум има изкарани на яве големи косури струващи много пари. Особенно за нов автомобил евтина потдръжка няма. Във всеки специализиран сервиз режат глави. За мен Деу и Шевролет са нормални автомобили с нормални проблеми и тн. На който не му харесват да не си копува, това не е наш проблем. И лично аз не виждам смисъл да влизам в други форуми и да ни казвам, че тяхната марка не струва и имат много проблеми сварзани с много пари. Извинявам се на модераторите ако темата и мойте расзъждения им зглежда глупаво.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: За тези които хулят GM

#2 Непрочетено мнение от slowtraveler » 03 мар 2010 18:56

Колега, мен това не ме притеснява...
Добре е ако човек се е двоумил в избора си, да прецени недостатъците...
Пък ако даден проблем му се е сторил прекалено голям - е нормално да избере друга марката...
Аз така и направих...
Предходната ми кола бе Тойота Авенсис, и след като ми създаде безброй проблеми (де що имаше европейско по колата, сдаде багажа), се прехвърлих на друга марка.
И не спестявам на колегите в Тойота форума моите впечатления (т.е. - и аз сигурно съм отказал някой от този модел)...
Всяка марка си има успешни и неуспешни модели...
За мен не марката е определяща, а конкретния модел -> някоя модел от дадена марка може да е успешен, а друг - да е последния боклук.
Това, че съм се отказал от Авенсис (и съм писал това в Тойота форума), не означава например, че ако търсих джип не бих си взел Ленд Крузър...

Сляпото следване на някоя марка според мен е вредно както на ползвателите, така и на самата марка - някои производители се самозабравят :D
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
kambero
Нов
Нов
Мнения: 68
Регистриран: 04 окт 2008 22:59
Skype: kambero84
МПС: chevrolet lacetti

Re: За тези които хулят GM

#3 Непрочетено мнение от kambero » 03 мар 2010 19:21

От твойта гледна точка си много прав. Но ти си коментирал за Тойотата от личен опит.
Аз исках да наблегна на това, че всеки един автомобил си има недостатъци. Говприх за хората които правят изводи от най-малкото което чуят, без никакъв опит (това си е "наивност" за мен ). АЗ лично не мога да почна да разубеждавам някого в нещо базирайки се на прочетеното в някой форум или на чутото.
НЕ че сам сляп привърженик на марката, но все пак карам такъв автомобил, членувам в такъв клуб и вътрешно ми се иска да защитатавам името на марката :) Дано някой не ме е разбрал погрешно. Даже от егоистична гледна точка ми се иска никой да не си копува Шевролет , само аз да си имам нека се разубеждават другите ;)

Потребителски аватар
todortv
Модератор
Модератор
Мнения: 1923
Регистриран: 02 окт 2008 08:04
МПС: daewoo nubira II 1,6 16 V
От: В.Търново

Re: За тези които хулят GM

#4 Непрочетено мнение от todortv » 03 мар 2010 20:05

slowtraveler написа: Всяка марка си има успешни и неуспешни модели...
За мен не марката е определяща, а конкретния модел -> някоя модел от дадена марка може да е успешен, а друг - да е последния боклук.
Сляпото следване на някоя марка според мен е вредно както на ползвателите, така и на самата марка - някои производители се самозабравят :D
Офтопик:
Според мен това важ и за битовата техника ,а и за машините в промишлеността....
Много точна формулировка.
Ако искаш да видиш дъгата,трябва да се примириш с дъжда.

Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”