От къде да си купя хубава помпа (София)?

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.
Съобщение
Автор
newcomer
Активен
Активен
Мнения: 591
Регистриран: 20 ное 2008 18:22
МПС: Nexia
От: София

От къде да си купя хубава помпа (София)?

#1 Непрочетено мнение от newcomer » 21 окт 2009 23:20

Като изключим боклуците, които продават по големите магазини и онези издухали компресорчета, които се включват в запалката на колата, никакви други варианти не съм срещал. Някой от вас ако знае магазинче, където продават качествена стока :arrow:

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: От къде да си купя хубава помпа (София)?

#2 Непрочетено мнение от Fantomasss » 22 окт 2009 00:01

Има и хубави компресори, но са по 70-80 лева, не съм срещал скоро такива по магазините, но ако се разрови човек ще намери. Иначе има крачни помпи, но за мен това си е хамалогия. А и не виждам за какво ти е помпа. Обикновено като се спука гума на път я сменяш с резервната и при първия гумаджия поправяш спуканата (ако става). Ако гумата се спука на пътя и започнеш да клатиш с оная мити-помпа, ще се охарчиш с 1200 калории за 10 минути и кило пот, без да вкараш в гумата и половин атмосфера, то всичко ще издиша през спуканото и е по-добре да имаш компресор, че той поне може да вкара доста бързо количество въздух в гумата и да се довлечеш до някъде. Не е лошо да се носи комплект за бързо запушване на дребни дупки от тия с шилото, но не са евтини, май са към 50 лева.Абе да не се налага е най-добре. Скоро един познат за 20 км спука 3 гуми, егати и каръка.
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: От къде да си купя хубава помпа (София)?

#3 Непрочетено мнение от slowtraveler » 22 окт 2009 00:23

Потърси из магазините, предлагащи руски стоки...
Бях взел една руска крачна помпа, дето я смлях от експлоатация и още я държа за помпене на всякакви изделия.
С доста голямо бутало е и помпенето става много бързо.
Иначе в ЗИП-а държа оригиналния компресор, който дойде с колата. Вярно, че се включва в запалката, но си има охлаждане (вентилатор), бутон за включване, дълъг кабел и преди два дни с него за около 1мин вдигна налягането на 14" гума на калоса от 1 на 2 атмосфери.
Но Fantomasss е прав, че вече много рядко може да ти се наложи помпене. Когато имах резервна гума въобще не държах такова нещо в колата. За толкова години съм пукал 2 пъти гума, и единия път ме спаси резервната, а втория път директно успях да стигна до вулканизатора със спуканата (беше се забил болт, който започна да тропа далеч преди да започне да изпуска гумата).
И в двата случая не ми се наложи ползване на помпа (какво щях да правя с нея???).
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: От къде да си купя хубава помпа (София)?

#4 Непрочетено мнение от Izparitel » 22 окт 2009 00:51

Преди време познат спука гума в провинцията. Естествено сложи резервната, само дето в нея почти нямаше налягане - кой да се сети да я донапомпва от време на време. В багажника имам руска ръчна помпа, която реши проблема. Имам добри впечатления от българските алуминиеви крачни помпи. Вярно е, че са по-обемисти, като отляти в час по ръчен труд и скъпи, но една такава служи чудесно дълги години преди да я отнесе апашка ръка от багажника на Трабанта. Виждал съм да ги продават, но къде точно - не помня.
Цената им ме възпря да си взема пак такава, но според мен помпата вече е за аварийни случаи и много не придирях при покупката.

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: От къде да си купя хубава помпа (София)?

#5 Непрочетено мнение от Fantomasss » 22 окт 2009 00:56

Ако всичко е наред с резервната гума, няма нужда да бъде донапомпвана...
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: От къде да си купя хубава помпа (София)?

#6 Непрочетено мнение от slowtraveler » 22 окт 2009 08:13

Да - проверявайте налягането и в резервната гума 2 пъти в годината, за да не останете изненадани.... :lol:

Сега се сетих, че миналото лято взех от близкия автомагазин някаква крачна помпа за колелетата на децата...
Струваше около 15лв (червена на цвят, с комплект накрайници, манометър и т.н.). Няколкото помпения се представи много добре...
Затова си мисля, че няма нужда да обръщаш внимание чак толкова на това каква ти е помпата - все пак ти е аварийно оборудване, а не ежедневно, и едва ли ще има голямо значение за теб дали ще напомпаш гумата за 3 или за 5 минути.....
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

newcomer
Активен
Активен
Мнения: 591
Регистриран: 20 ное 2008 18:22
МПС: Nexia
От: София

Re: От къде да си купя хубава помпа (София)?

#7 Непрочетено мнение от newcomer » 22 окт 2009 21:26

Всяка седмица ми спадат с по 0.1-0.5 атмосфери, не знам защо е така. Резервната също спада. Може да е от захлаждането, може да има влага в тях, знам ли. Трябва да си купя някаква помпалка и затова пуснах темата. Менията ви са ми от полза.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: От къде да си купя хубава помпа (София)?

#8 Непрочетено мнение от slowtraveler » 22 окт 2009 21:41

0.5Атм на седмица е много, и не може да се получи от разлика в температурата.
Имаш някъде пропуск (освен ако си мерил на различни манометри - там може грешката да е в манометъра)
Защо не си провериш гумите за забити неща, и да огледаш добре вентила?
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: От къде да си купя хубава помпа (София)?

#9 Непрочетено мнение от Izparitel » 22 окт 2009 22:57

Ако спадането не е само при една от гумите, а е "заразно" виж да няма ръжда в мястото на контактуване на гумата с джантата при безкамерни гуми.

Потребителски аватар
ivobivo
Напреднал
Напреднал
Мнения: 396
Регистриран: 19 юни 2009 21:27
Skype: ivaylo.filipov
МПС: Lacetti SW 2.0TCDi CDX M/T
От: София
Контакти:

Re: От къде да си купя хубава помпа (София)?

#10 Непрочетено мнение от ivobivo » 30 окт 2009 09:15

Ето една която сигурно си струва. Аз имам руска която е с малко по дебели железа защото е купена преди "кризата" и съм много доволен от нея.

http://www.shopping.bg/Krachna-pompa-ruska
(shofiro2)До тук - толкова Изображение <<< кликни на бензоколонката за да видиш подробности или се регистрирай ТУК и влез в статистиката!
Изображение 2009 Chevy Lacetti SW 2.0TCDi CDX M/T (Лъчко)
Изображение 2001 Suzuki GSX 750F Katana (Сузана)

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: От къде да си купя хубава помпа (София)?

#11 Непрочетено мнение от ogi » 30 окт 2009 09:41

ivobivo написа:Ето една която сигурно си струва. Аз имам руска която е с малко по дебели железа защото е купена преди "кризата" и съм много доволен от нея.

http://www.shopping.bg/Krachna-pompa-ruska
Точно такава си купих от руския пазар в Пловдив още не съм я ползвал, но не изглежда нещо особено. Дразни ме показанието на манометъра, което е в паскали и май въобще не показва вярно.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: От къде да си купя хубава помпа (София)?

#12 Непрочетено мнение от slowtraveler » 30 окт 2009 11:09

Имам подобна руска помпа (същата конструкция, но с друг манометър и друг цвят)...
Ако имаш достатъчно тегло е много удобна - буталото е голямо и с малко ходове успяваш да напомпиш доста голямо налягане.
Недостатъци:
1. при лек ползвател може да се наложи да стъпва с двата крака отгоре при по-високо налягане ddmuhaha
2. Лагеруването на отделните части е много лошо изпълнено. Късат се щифтовете в мястото на лагеруване от износване. Моята съм я подобрил (след като се скъсаха старите) с поставяне на планки от добра стомана и смяна на щифтовете - довечера ако не забравя, ще направя снимки на подобрението и ще ги пусна..
3. 'Стъклото' на манометъра е прекалено пластмасово и при мен се разтвори и помътня от някакъв разтворител.. Този проблем може да не съществува при друг манометър...
4. Доста голяма като обем е - заема повече място в багажника....
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”