Дата и час: 25 Фев 2018 16:54

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Правила на форума

Моля всички потребители да попълнят в профила си данните за местоположение и автомобил. Другите полета попълнете по желание!

Страница 5 от 6 [ 76 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Какъв автомобил управлявате
 Tico  2%  2%  [ 3 ]
 Matiz/Spark  2%  2%  [ 4 ]
 Lanos  10%  10%  [ 17 ]
 Kalos  7%  7%  [ 11 ]
 Aveo  6%  6%  [ 10 ]
 -  0%  0%  [ 0 ]
 Racer  1%  1%  [ 2 ]
 Nexia  7%  7%  [ 11 ]
 Nubira  11%  11%  [ 18 ]
 Lacetti  9%  9%  [ 15 ]
 Cruze  12%  12%  [ 19 ]
 -  0%  0%  [ 0 ]
 Espero  4%  4%  [ 6 ]
 Leganza  4%  4%  [ 6 ]
 Epica/Evanda/Magnus  1%  1%  [ 2 ]
 -  0%  0%  [ 0 ]
 Damas  0%  0%  [ 0 ]
 Tacuma/Rezzo  15%  15%  [ 25 ]
 Orlando  2%  2%  [ 4 ]
 -  1%  1%  [ 1 ]
 Captiva  4%  4%  [ 6 ]
 Ssang Yong Model  0%  0%  [ 0 ]
 Друг модел Daewoo/Chevrolet  1%  1%  [ 2 ]
Общо гласове : 162

Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Какъв автомобил управлявате?
Непрочетено мнениеПубликувано на: 20 Яну 2013 20:05 
Напреднал
Напреднал
Аватар

МПС: Daewoo Lanos 1.4SE
От: Плевен
Име: Венци

Няма ли да се включи в анкетата някой от гордите собственици на Орландо ,нито един глас няма .

Непрочетено мнениеПубликувано на: 21 Яну 2013 00:26 
Редовен
Редовен
Аватар

МПС: Daewoo Tacuma SE 1.6 16V LPG
Име: Желязко

Е, моята кола е почти толкова рядка - "-" :ches:

Непрочетено мнениеПубликувано на: 21 Яну 2013 20:36 
Напреднал
Напреднал
Аватар

Май Tico и Racer са от същата рядка порода :lol:

Непрочетено мнениеПубликувано на: 23 Яну 2013 23:45 
Минаващ
Минаващ

МПС: daewoo nubira
От: Karlovo
Име: Hristo

Здравейте колеги. По неволя от 15.10.2010 г. съм не толкова горд собственик на Деу Нубира 1,6/16 седан. Не зная дали това е суеверие, но от 1992 г. до настоящия момент това ми е автомобил номер 13 ( :devil: ). Досега никога не съм имал толкова големи проблеми с някой от другите автомобили които съм притежавал (с изключение на Рено 5 1,6 дизел - бяхме помляни с жена ми и детето от един джигит през 2003 г. - 22.03.2003 г. в 10 ч. и 16 мин., но това е тема на друг разговор). Да чукна на дърво (разбирайте главата ми, че тя е по-корава) проблема не ми е в марката и модела на автомобила, а в екземпляра. Никога не робувам на определена марка и модел. Този път, както се казва "на стар краставичар гнила краставица продадоха". Ще продължа с малко предистория - през 2009 г. със съпругата ми си позволихме да си купим покрив над главите, като имахме малко спестявания, естествено 95 % с парите на банката. Започнах ремонт, последва недостиг на "финикийски знаци" и решихме да продадем колата - Опел Астра 1,7 дти - 2004 г. - комби. Гласувахме бюджет за следващ автомобил, защото с две деца (вече) колата не е лукс а задължителен аксесоар. Със скромни средства тръгнах за кола. Цял ден обикалях по автокъщите в Пловдив и си харесах само два екземпляра - Голф 5 - мно-о-о-о-о-го над бюджета с пъти, и настоящата "синя стрела" - 2500 лв. След около 2 дена я подпрях на бордюр и се започна с ходенето по мъките :rock: Попаднах на много пишман майстори и много калпави резервни части. Колата след като я вдигнаха на телфера направо ми се прирева от яд и отчаяние. И се започна - 7 пъти смяна на тампони на носачи, четири пъти смяна на шарнири, два пъти накрайници, една рейка, спирачна помпа, стартер, смяна на четирите амортисьора с пружините, две бензинови помпи (по моя вина - след монтажа на АГУ - няма бензин да я охлажда), водна помпа само един път, радиатор за климатика, няколко пъти лагери на всички колела (не помня вече колко). Преди около 3-4 дена смених каре на кормилния път (за което съм изключително благодарен на колегите от форума - взех за ВАЗ 2105 за 13,00 лв. при цена в магазина за целия прът с каретата за Деу-то на 155,00 лв.). Дотук ще спра, имам още малко ядове по "дзверо" но това вече НЕ МЕ ПЛАШИ - сега съм автомонтьор професионалист - добра квалификация и опит получих. Но накрая стигнах до ИЗВОДА: НЕ Е ВАЖНО КАКВА КОЛА КАРАШ, ВАЖНОТО Е ДА БЪДЕ ТЕХНИЧЕСКИ ИЗПРАВНА, ЗА ДА МОЖЕШ ДА И СЕ ДОВЕРИШ НА 100% НАПЪТЯ.

П.П. До сега съм и навъртял малко над 85000 км. по републиканската пътна мрежа и пожелавам на всички водачи на марката да карат безаварийно 5 пъти пове от мен. Успех на всички и ако мога да помогна с опит на някого нека да пише на ЛС или на мейла ми. :party:

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 04 Апр 2013 20:20 
Минаващ
Минаващ

МПС: daewo lacetti
Име: megan4ik

DAEWOO LACETTI 2005 1.4

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 23 Май 2013 17:30 
Минаващ
Минаващ

МПС: Daewoo Tacuma 1.6 2004г
От: Пловдив
Име: Никола

Здравейте колеги! Отскоро се присъединих към собствениците на марката. И при мен покупката на Daewoo не беше планувана, бях се насочил към Ford Focus или Fiat Stilo. Баща ми от известно време кара едно Лачети, и понеже имаше само добри отзиви от него, в полезрението ми попадна и корейската марка. По автосалоните се нагледах на какви ли не кочини, гнилочи и прочие боклуци, но с цена все едно купуваш Жигули преди 10-и ноември. А Такума се оказа много приятна изненада - комфортна, на разумна цена и в отлично състояние. А и колкото повече време минава, колата не спира да ме изненадва приятно.

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 23 Май 2013 19:10 
VIP потребител
VIP потребител
Аватар

МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Честито!
Със здраве да я "коландрисваш"!
Я качи снимки да я видим.

Непрочетено мнениеПубликувано на: 23 Май 2013 22:19 
Напреднал
Напреднал

МПС: Daewoo Leganza 2.0 126hp
От: софия
Име: Ивайло

През 2009 Rover-а "спря",трябваше ни кола,но имах и претенции-климатик,ел. стъкла със заключване (заради детето),газ и да е евтина.Попаднах на Espero,отговаряше на условията и се взехме.За 3,5 години общо взето съм доволен.Дойде време за смяна и нямах никакви съмнения каква ще бъде следващата-Leganza,особено след като баща ми си взе такава година по-рано и имах възможност да се убедя в качествата на модела.Проблем е,че трудно се намират запазени екземпляри,отне ми доста време да открия моята.

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 13 Фев 2014 14:14 
Минаващ
Минаващ

МПС: luchetti 1,4/16v
От: Sofia
Име: ico

Карал съм предимно рено и форд, но реших да сменя критериите за избор и в полезрението ми влезе и "бюджетната" марка - шевролет. Първо гледах Авео и Нубира, но накрая си купих Лачети седан 1.4/16 2006 г. с ГИ. Има си всички документи, с един собственик и на 90к.
Вози малко по-дървено от Лагуната, но се търпи, а и въпреки общите отзиви за по-високия разход, за сега съм доволен - около 8,5-9,0 газ ежедневно в центъра на София. а екстрите лека-полека си ги набавям: DRL, термометър вътре и вън, парктроник и тнт. Мисля и за БКП вместо часовника или под радиото. Ако някой е монтирал да каже от къде и как. Четох и много за обезшумяването, та като се постопли ще започвам и тази процедура. За сега толкова. Дано да е на късмет.
успех на всички

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 13 Фев 2014 22:08 
Активен
Активен
Аватар

МПС: Lacetti 1.8; VOLVO S40 II
От: Plovdiv

flogger-23 написа:
...... Мисля и за БКП вместо часовника или под радиото....
Предполагам става въпрос за борд-компютър. Руснаците и Украинците имат доста екстри специално за Лачети, понеже го произвеждат. Има и борд-комп вграждащ се на местото на часовника. Но не знам как стои въпроса с доставката от там. Има 2 форума, http://www.lacetti-club.ru/vb_forum/index.php и http://lacetti.com.ua/ipb/index.php?s=e ... 0d&act=idx . Има интересни неща, както и много "плява". Ето и сайта на едните борд-компютри, писах си с един от магазинерите, увери ме че няма проблем да се прати до България, но не разбрах как ще стане плащането, обясняваше ми за някакви местни банки и т.н. http://robocar.com.ua/

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 31 Мар 2014 11:12 
Минаващ
Минаващ

МПС: Шевролет Каптива
От: София
Име: Ивелина

Ами аз понеже не видях моето Шеви на списъка горе, ще си го покажа тук :P

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 31 Мар 2014 19:24 
Напреднал
Напреднал
Аватар

Офтопик:
ivelina87 написа:
Ами аз понеже не видях моето Шеви на списъка горе, ще си го покажа тук :P
В такъв случей трябва да се чувстваш уникална :D

Непрочетено мнениеПубликувано на: 02 Фев 2015 16:49 
Минаващ
Минаващ
Аватар

МПС: Daewoo Kalos 1.4i 83Hp
От: София
Име: Петьо

И аз както повечето колеги не съм избирал по марка търсех малка и добре потдържана кола на добра цена и да не е на повече от 10 години. Жената на брат ми реши да си продава Калоса, а и моето Renault Twingo 96та година си намери нов собственик за 1000лв :lol: Така вече два месеца съм доволен собственик на калосчето като недостатък е по-твърдото возене в сравнение с Twingo и по-големия разход на гориво, но и колата си е повече коне. Визията ми допада, а и вдигнахме годината :)

Непрочетено мнениеПубликувано на: 22 Авг 2015 16:10 
Напреднал
Напреднал
Аватар

МПС: Chevrolet Tacuma 1.6/16v/SX
От: Разград
Име: Иван Иванов

Хехе 13% Tacuma/Rezzo
Добре се развива Такумската аудитория... :D

"Карай умно,стигни жив!" Карай бързо,стигни пръв! :nod:
Седя и си мисля, седя и си мисля.... По едно време усещам, че само си седя...
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 10 Ное 2015 20:54 
Минаващ
Минаващ

МПС: Daewoo Tacuma
От: Dobrich
Име: fireman

Tacuma

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 5 от 6 [ 76 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]