Камери за контрол на движението

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Камери за контрол на движението

#31 Непрочетено мнение от Izparitel » 27 юни 2009 12:48

Погледнах линка - интересно, мислех, че това още го няма въведено у нас:
Скоро коментирах с приятели за тия камери и информацията, която получих от тях (разбира се не гарантирам достоверност) е следната: Камерите са високоскоростни (мисля споменаха 160 кадъра за секунда) и се задействат при движение пред тях. И така, преминавайки на автомобил пред камерата тя се задейства и по количеството кадри в които се вижда автомобила може да се определи продължителността от време, за което той е преминал през видимото за камерата "петно", а от там вече лесно се изчислява и скоростта му
Ново двайсет! (stres)

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Камери за контрол на движението

#32 Непрочетено мнение от Fantomasss » 27 юни 2009 13:18

Izparitel написа:Погледнах линка - интересно, мислех, че това още го няма въведено у нас:
Скоро коментирах с приятели за тия камери и информацията, която получих от тях (разбира се не гарантирам достоверност) е следната: Камерите са високоскоростни (мисля споменаха 160 кадъра за секунда) и се задействат при движение пред тях. И така, преминавайки на автомобил пред камерата тя се задейства и по количеството кадри в които се вижда автомобила може да се определи продължителността от време, за което той е преминал през видимото за камерата "петно", а от там вече лесно се изчислява и скоростта му
Ново двайсет! (stres)
Хм... това е интересно и има голяма доза логика.То в такъв случай антирадара в колата ти става неефективен, но пък веднъж като научиш къде са разположени тия гадинки, ще минаваш от там по-леко. И пак опираме до въпроса как ще се докаже, кой управлява колата? Аз обикновено като карам в София и където има камери (те са плъзнали вече на всяко централно кръстовище), свалям сенника, дори и да карам в допустимата скорост, просто не обичам да ме киризят, нарушават ми личното пространство, а пък и може да се случи да направя някоя незаконна маневра, най-често на "Лъвов мост" посока към "Сточна гара", съм в лентата за наляво, а се мушкам за направо и понеже става тясно, ония дето са си в лентата трябва да те пуснат и става нервно малко, но за това ми действие още не са ми "честитили", а го правя почти всяка сутрин. Е, вярно, че и още сума и народ го прави де, въпрос на късмет е да не се заядат и да те следят няколко кръстовища, все ще те резнат за нещо.
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Камери за контрол на движението

#33 Непрочетено мнение от Izparitel » 27 юни 2009 13:20

До колкото знам акта се съставя на собственика на автомобила, освен, ако не докаже, че друг го е управлявал.

Сега остава да сложат и камери за средна скорост - примерно между Вакарел и Ихтиман на магистралата и да засичат за колко време е изминато разстоянието между двете точки.
Представям си каква камара от актове ще се изпише, особено на нови автомобили и джипове.

Потребителски аватар
desperado
Напреднал
Напреднал
Мнения: 304
Регистриран: 19 юни 2008 00:18
Skype: bojodidi
МПС: Lanos 1.4 SEPlus 99г
От: София

Re: Камери за контрол на движението

#34 Непрочетено мнение от desperado » 04 юли 2009 22:52

Къде КАТ пуска умни камери

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=166967
Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Камери за контрол на движението

#35 Непрочетено мнение от Izparitel » 04 юли 2009 23:17

Информацията е полезна! С две думи контрола се затяга и току-виж се вдигнала цената на радардетекторите и навигационните системи предупреждаващи за наличие на стационарен радар.
А есенцията на статията май е това:

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Камери за контрол на движението

#36 Непрочетено мнение от slowtraveler » 05 юли 2009 02:04

Явно съм бил прав - 'Засичането става при съпоставката на две снимки на колата, намираща се в точка А и в точка Б в полезрението на камерата.'...
Т.е. радар-детекторите няма да помагат срещу тези камери...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

newcomer
Активен
Активен
Мнения: 591
Регистриран: 20 ное 2008 18:22
МПС: Nexia
От: София

Re: Камери за контрол на движението

#37 Непрочетено мнение от newcomer » 05 юли 2009 09:45

Тези камери не са лоша идея. Но според мен е още по-добре да се въведе закон, задължаващ да монтираме GPS система, която да ни следи с колко караме, а и какво правим, къде сме, защо сме там :D
Например - за превишена скорост до 30 км/ч извън населено място е издаден фиш за 50 лв. глоба, а на водача не са отнети 2 точки. Но ако превишението на скростта е до 40 км/ч по закон това не е маловажно нарушение. Пише се задължително акт, тъй като санкцията е 100 лв., 6 контролни точки и свидетелството за правоуправление се отнема за 1 месец.
Само тука не мога да разбера, след като отдавна вече се отнемат и повече точки и книжка за повече време, тея за някакви фишове ми говорят:

Код: Избери всички

4. за превишаване от 31 до 40 км/ч - с глоба 150 лв. и един месец лишаване от право да управлява моторно превозно средство;

Код: Избери всички

5. за превишаване над 41 км/ч - с глоба 200 лв. и два месеца лишаване от право да управлява моторно превозно средство;

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Камери за контрол на движението

#38 Непрочетено мнение от Fantomasss » 05 юли 2009 09:47

А, дали GPS-а ще ти казва къде има такива , или?
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Камери за контрол на движението

#39 Непрочетено мнение от slowtraveler » 05 юли 2009 10:39

Fantomasss написа:А, дали GPS-а ще ти казва къде има такива , или?
Той и сега казва - има периодично обновяващи се файлчета (speedcams) за IGO и друг GPS софтуер.
Въпрос на време е да се добавят новомонтираните...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Камери за контрол на движението

#40 Непрочетено мнение от Fantomasss » 05 юли 2009 10:56

slowtraveler написа:
Fantomasss написа:А, дали GPS-а ще ти казва къде има такива , или?
Той и сега казва - има периодично обновяващи се файлчета (speedcams) за IGO и друг GPS софтуер.
Въпрос на време е да се добавят новомонтираните...
Ами значи това е по-добрата инвестиция от антирадара, не че и той не помага, но много ще станат допълнителните удтройства в колата, ти ще караш ли или ще зяпаш по мониторите... :D
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Камери за контрол на движението

#41 Непрочетено мнение от ogi » 05 юли 2009 10:59

GPS-а приказва с човешки глас събитията (което за мен е на моменти забавно, но повечето случаи - досадно). Събития по пътя - бол, можеш да си изключваш предупрежденията иначе не можеш да му вземеш думата - караш с превишена скорост, загубен сигнал в тунела, след малко ще завиваш (3 пъти напомняне), и т.н.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Камери за контрол на движението

#42 Непрочетено мнение от Fantomasss » 05 юли 2009 11:04

Хе хе, на мен в началото ще ми е кеф да го слушам, пък после ще ми омръзне сигурно...
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Камери за контрол на движението

#43 Непрочетено мнение от slowtraveler » 05 юли 2009 11:14

Аз също съм изключил предупрежденията, защото особено във Варна камери има на всяко кръстовище.
А ГПС пищи сериозно при приближаване на камера при превишение на скоростта дори и с 1км/ч, а ако си в нормите само периодично пиука...
Но си е досадно и включвам предупрежденията единствено като съм в чужбина(непознат маршрут)..
Приказката 'карате с превишена скорост' съм я сменил с кратко писукане (различаващо се от другите сигнали), а и съм настроил да го дава това предупреждение при превишение с повече от 10км/ч над ограничението...
Колата ми също има вградено настройваемо предупреждение за скорост, но и него съм го изключил...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Камери за контрол на движението

#44 Непрочетено мнение от Izparitel » 05 юли 2009 11:45

И при мен предупреждението от GPS е за над 10 км/час, но рядко го чувам, защото не настъпвам много и ми действа като втора съвест. Впрочем, то може да се изключва.
GPS предупреждава за места в които често или постоянно се засича скоростта независимо от принципа на определянето й. Наистина данните за камерата или радара първо трябва да са въведени в устройството.
Радардетектора може да те предупреди /но не винаги/ за заложен радар независимо дали е на традиционно място или ново такова.
В града и аз не ползвам устройствата, но извън София ги включвам и двете. Е, вярно, че става като кокошарник когато се разпищят едновременно и двете за радар, но намаляват възможността за издънка.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Камери за контрол на движението

#45 Непрочетено мнение от slowtraveler » 16 юли 2009 09:21

До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”