Зимната Обстановка в родината - издание 2008

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.

как оценявате реакцията на властите след снеговалежите?

Анкетата завърши на 18 яну 2008 18:35

Никаква
4
33%
Слаба
6
50%
Поносима
2
17%
Добра
0
Няма гласове
Идеална
0
Няма гласове
На Европейско ниво
0
Няма гласове
 
Общо гласове: 12

Съобщение
Автор
Потребителски аватар
Brutesun
Минаващ
Минаващ
Мнения: 47
Регистриран: 06 окт 2007 21:11
МПС: NUBIRA I 1.6 SX 16V
От: Белокопитово

Зимната Обстановка в родината - издание 2008

#1 Непрочетено мнение от Brutesun » 04 яну 2008 18:35

Как сте? Отдавна не съм писал във форума, но напоследък не устоявам на изкушенията от живота в БГ. Новата година ни донесе мноооооогоооо сняг .... и много проблеми. Днес дори се заговори и за 'жертвите на студа' ..... Намирам това за отвратително в началото на 21-ви век в страна членка на ЕС. Просто съм извън кожата си всеки път като трябва да се придвижа (или нямам възможността да го направя) от точка А до точка Б в (или извън) града. Навсякъде едно и също - пълно безхаберие по отношение на снегопочистването. Техника отпреди век и работници "скатавки" - просто да се чуди човек защо да плаща каквото и да е в тая държава. Всички данъци сякаш не стигат да се оправи една страна след един силен снеговалеж - направо не си е за вярване! :evil:
Моля споделете впечатления по темата - ще бъде интересно ми се струва :twisted:
NUBIRA I 1.6 SX 16V

Потребителски аватар
mitochkata
Нов
Нов
Мнения: 79
Регистриран: 02 яну 2008 15:06
Skype: mitet0
МПС: Daewoo Nubira I 1.6i
Контакти:

#2 Непрочетено мнение от mitochkata » 04 яну 2008 20:12

По принцип си прав, плащаме си всичко а не получаваме почти нищо!Но аз лично мисля че все пак ако имаш една оборудвана кола с хубави зимни гуми или вериги и караш съобразено с пътните условия мисля че не е чак такъв проблем. Че не чистят много ,не чистат това е ОЧЕВАДНО. Аз вече трети ден си карам по пътищата и нямам никакви проблеми понеже преди коледа си взех срещу 150 лв. 2 зимни гуми TIGER , даже вчера вкарах Нубирката си на един паркинг с неотъпкан сняг и не можах да затъна :) Та има много "зависи" :)
Daewoo Nubira 1.6 16V hatchbag

Потребителски аватар
celicata
Нов
Нов
Мнения: 73
Регистриран: 30 окт 2007 21:41
МПС: Daewoo Kalos
От: Русе

#3 Непрочетено мнение от celicata » 04 яну 2008 22:40

Заповядай в Русе, където има обявено 2-ри ден бедствено положение и си пробвай гумите. Пожелавам ти успех сред снежните преспи :)

Потребителски аватар
mitochkata
Нов
Нов
Мнения: 79
Регистриран: 02 яну 2008 15:06
Skype: mitet0
МПС: Daewoo Nubira I 1.6i
Контакти:

#4 Непрочетено мнение от mitochkata » 04 яну 2008 22:54

Аз говоря за Пазарджик :) за вас там в Русе даже ви дават по Euro News в рубриката NO COMMENT ... иначе аз сега ми се наложи да обикалям из малките улици , всички са почистени а главните пътища са изчистени до асфалт :) така че аз тук не мога да се оплачаЧ
Daewoo Nubira 1.6 16V hatchbag

Потребителски аватар
DufuZ
Редовен
Редовен
Мнения: 275
Регистриран: 05 авг 2007 19:42
МПС: ___нь___
От: Пловдив

#5 Непрочетено мнение от DufuZ » 04 яну 2008 23:33

значи поне вас в Пазарджик да не ви мислим....то не че и ние трябва да се оплакваме, ама доста лед е останал по улиците ( и по някои големи булеварди ) :x
направо яд да те хване...ама много голям...айде да не буйствам, че не му е тук мястото
:wink:
Изображение
Совесть не отвечает или временно недоступна
http://rresist.com/

Потребителски аватар
vassyadmin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 89
Регистриран: 04 авг 2007 13:54
Skype: daewoo-chevrolet.com
МПС: Daewoo Lanos
От: Пловдив
Име: Васил
Контакти:

#6 Непрочетено мнение от vassyadmin » 04 яну 2008 23:45

И аз се прибирам в Пазарджик. Не е малко снегът за този район, не е като в София но...

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

#7 Непрочетено мнение от авео » 05 яну 2008 00:44

mitochkata написа:По принцип си прав, плащаме си всичко а не получаваме почти нищо!Но аз лично мисля че все пак ако имаш една оборудвана кола с хубави зимни гуми или вериги и караш съобразено с пътните условия мисля че не е чак такъв проблем. Че не чистят много ,не чистат това е ОЧЕВАДНО. Аз вече трети ден си карам по пътищата и нямам никакви проблеми понеже преди коледа си взех срещу 150 лв. 2 зимни гуми TIGER , даже вчера вкарах Нубирката си на един паркинг с неотъпкан сняг и не можах да затъна :) Та има много "зависи" :)
На лед само шипове те спасяват. Тази вечер за капак падна мъгла и веднага заледи. На метан станцията три пистолета бяха замръзнали. В момента 00 40 е -16.

Потребителски аватар
mitochkata
Нов
Нов
Мнения: 79
Регистриран: 02 яну 2008 15:06
Skype: mitet0
МПС: Daewoo Nubira I 1.6i
Контакти:

#8 Непрочетено мнение от mitochkata » 05 яну 2008 00:52

е от леда спасение няма, а тъй като видях че си от Пловдив , да знаеш че пътя Пазарджик Пловдив е толкова отвратителен, все едно си в някоя от малките улички . Направо ужас. И за това купуваме винетки . е днеска я взех и ме одрусаха 67 лв. :(
Daewoo Nubira 1.6 16V hatchbag

Svetlin
Минаващ
Минаващ
Мнения: 24
Регистриран: 12 дек 2007 00:17
МПС: Daewoo Leganza 2.2i aut. CDX

#9 Непрочетено мнение от Svetlin » 05 яну 2008 00:59

аз сам от Русе и положението е отвратително..допреди малко бях на вън и да ви кажа дори и главните улици не са добре почистени..да не говорим за второстепенните..

Потребителски аватар
mitochkata
Нов
Нов
Мнения: 79
Регистриран: 02 яну 2008 15:06
Skype: mitet0
МПС: Daewoo Nubira I 1.6i
Контакти:

#10 Непрочетено мнение от mitochkata » 05 яну 2008 01:11

Направо ви съчуствам там горе на вас ! :cry:
Daewoo Nubira 1.6 16V hatchbag

Потребителски аватар
Dregnot
Нов
Нов
Мнения: 69
Регистриран: 18 ное 2007 10:14

#11 Непрочетено мнение от Dregnot » 06 яну 2008 11:29

Да са включа и аз от Габрово, понеже нас все не ни дават на картата на България... :roll:
Тия смешни 25-30см дето ми ги дават по телевизията и обявено бедствено положение, да паднеш от смях. Говоря за градовете. Селата са друга тема. Елате тука да видите сняг кво се казва. 85-100см! И не става дума за преспи! На Шипка беше къмто 2метра, поне така казаха, затова и няколко дни беше затворена.
Първите 1-2 дена не беше разринато почти нищо, главния път само и то риначките минават високо, образува се 20см затъпкан сняг, а под него лед. Познайте как се кара върху това. Нито една от по малките улици даже и в центъря не беше пипната да се разрива. Който минал утъпкал нещо бутнато с лопати това е. Тъй че властите мога да кажа много слаба организация и почти напълно неподготвени. Това че миналата зима нямаше сняг не значи че повече няма да има зими и сняг.
И би трябвало да се реагира по навреме и адекватно, ясно е че за 1 ден не може да се изчисти до асфалт ама поне да се вижда че се чисти пък то...кьорава риначка няма да видиш.
Абе на пролет ша са оправим....който доживее :lol:

Потребителски аватар
mitochkata
Нов
Нов
Мнения: 79
Регистриран: 02 яну 2008 15:06
Skype: mitet0
МПС: Daewoo Nubira I 1.6i
Контакти:

#12 Непрочетено мнение от mitochkata » 07 яну 2008 18:43

Ура Ура , днес Слънчо се показа и снега почна да се топиии :)
Daewoo Nubira 1.6 16V hatchbag

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

#13 Непрочетено мнение от Vesko1 » 07 яну 2008 20:12

А при нас тная сутрин беше СУПЕРГАДНА ПОЛЕДИЦА-такова нещо според очевидци не е имало от 1975 година.През ноща валял дъжд и....замръзнал и познайте кво стаа после-всичко е на стъкло по земята.Сутринта си размразявам аз джамовете със течност тръгвам ...и гледам газта ми примигва-нема газ.Влизам в най близката бензиностанция ,а там-Кошмар-там дето е капало от колите замръзнало ..и аз нали требе да спра пред газ-колонката набивам леко спирачка....и о ужас -като се лъзнах ни на ле во ни у право.....подпрях се в газ-колонката.Викам на газаджията-...абе ти що не си фърлил пясък ...а оня ми мига на парцали...идваше ми да му шибна един юмрук в мутрата сънена в 7.00ч сутринта ...ама размислих,не ми се плаща кръвнина! :twisted: :oops:
В резултат от цункането с газ-колонката имам нови 2 ДРАСКОТИНИ НА БРОНЯТА И ДЕСНИЯ ФАР-да му се не види и късмета ,!Не ми е на късмет таз кола и...тва е! :oops:
п.с.Днеска питах зо фара цената ,такъв като моя с автоматични светлини е...300лв без куриерското!Ше го маскирам май със силикон драснатото,не е фатално ама ЯКО МА ДРАЗНИ! :То добре че не е стъклен фара а пластмасов ,иначе щеше да е на сол! :oops:

Потребителски аватар
mitochkata
Нов
Нов
Мнения: 79
Регистриран: 02 яну 2008 15:06
Skype: mitet0
МПС: Daewoo Nubira I 1.6i
Контакти:

#14 Непрочетено мнение от mitochkata » 07 яну 2008 23:31

Ледения дъжд май го е имало по цялата страна колега. Аз сутринта и аз щях да закъснея за изпит ама добре че има хубаво парно колицата та за 10-ина мин. малко посгря леда, та успях да го устъргам със шпатулката.Добре че се прибрах в Пазарджик,тука поне имам гараж и ми е някак си по спокойно :)
Daewoo Nubira 1.6 16V hatchbag

Потребителски аватар
milen4040
Нов
Нов
Мнения: 66
Регистриран: 06 авг 2007 08:58
МПС: Daewoo Lanos 1,4
От: София
Контакти:

#15 Непрочетено мнение от milen4040 » 09 яну 2008 10:22

Само се чудя защо на 2-ри сутринта никой не обяви и в София бедствено положение :lol: , единственото хубаво в цялата ситуация бяха малкото коли

Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”