Спасявал ли Ви е антирадар?

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Спасявал ли Ви е антирадар?

#1 Непрочетено мнение от Izparitel » 20 сеп 2008 22:04

Задавам въпроса с популярното име на устройството за засичане на радари, макар да знам, че масово използваните устройства са радар-детектори /т.нар. пасивни устройства/.

За активните знам, че спасяват, но са незаконни и скъпи.
Последна промяна от Izparitel на 20 сеп 2008 22:18, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Спасявал Ви е антирадара?

#2 Непрочетено мнение от Izparitel » 20 сеп 2008 22:15

Да си призная, рядко нарушавам максималната скорост, особено извън града. В Сф пътувам ежедневно няколко километра по път, който минава през полето, а после е много широк, без почти никакво движение и далеч от жилищни квартали /ако имаше маркировка щеше да е с по три ленти за движение във всяка посока/. Чат-пат стрелката на скоростомера показва малко повече от колкото трябва. Естествено, не съм единствения и за това периодично се появява "засада" под формата на полицаи с радар. По тази причина се сдобих с радар-детектор.
Първия ми радар-детектор беше руски - за около 30-тина лева. /Сейвър или нещо подобно/. Приемаше май само един банд, но точно този на радарите на полицията. Хвалеха го като "железен". Работеше нормално - пищеше на радарите и на вратите на бензиностанциите. По това време май полицаите включваха радарите си на "непрекъснат" режим и работата беше ясна. Беше евтин, лек и се слагаше на сенника, където почти не се виждаше и не си правех труда да го свалям, когато излизах от колата. С течение на времето обаче почна да пиши за щяло и нещяло, особено малко след като го включа. За съжаление един ден не пожела да пищи срещу вратите на Фантастико /така го тествах за работоспосбност/, естествено спря да пищи и на радарите (boi) - оказа се, че е сдал багажа. Опита ми да го оправя беше неуспешен, но като го разглобих - мале-мила, стигнах до извода, че може да е сглобяван в час по ръчен труд от ученици.
Навика си каза думата и го замених с Кобра, която беше на доста изгодна промоция в Метро. Машинката беше на друго ниво, с много бандове и настройки, но върши практически същата работа и се смущава на същите места.
Detector.JPG
Да, ама Кобрата си иска място на предното стъкло с добра видимост и тежи доста. Вече нямам куража да го оставям на нормалното си място на предното стъкло, защото се набива на очи и се налага да го свалям.
В интерес на истината ме е спасявал няколко пъти /за доста години/, но напоследък попадам доста пъти на полицаи, които включват радара за няколко секунди - колкото да ти засекат скоростта. Ако си на мушката спасение няма! Няма шанс да намалиш скоростта, защото докато изпищи, докато натиснеш спирачката вече са те засекли. Ако си някъде назад, вече си наясно, че отпред има "нещо".

В града понякога се задейства докато съм близо до някой определен автомобил. Нямам идея какво има в него, но отдалеча ли се спира, доближа ли го - пищи.
Сега разбрах защо ей-така изведнъж някой набиват спирачките на прав път. Извън града май се шашка когато е много близо до клетка на мобилен оператор или телевизионна кула. Пълна загадка за мен е защо на точно определени места в БГ пищи винаги. Равно, право - поля и ливади, няма жици и сгради и изведнъж пищи. Следващия път - пак пищи на същото място.

Накратко - спасявал ме е няколко пъти, вече съм свикнал с него и докато не е незаконно си го ползвам, с него ми е малко по-спокойно. Наясно съм, че няма пълна гаранция, но с него и с по-кротко каране /може би от ЕГН-то вече/ се надявам да не се разделям (notsigned) (notsigned) (notsigned) с точките от талона, които се отнемат за превишена скорост. Ще видим каво ще се получи.

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Спасявал ли Ви е антирадар?

#3 Непрочетено мнение от авео » 21 сеп 2008 00:08

Точно преди една седмица,бях тръгнал да си купувам руския радар.Прочетох доста негативни оценки и се отказах. В Метро видях някакви Кобри по 300лв,големи колкото транзистор ВЕФ. Не стига,че грозни,ами и скъпи.Карал съм дълго време с антирадар,даже имам фиш за превишена скорост с него. Просто не му обърнах внимание и сгреших.Сега съм без радар и разчитам на радиостанцията и колегите. Май,че е по-ефективно от радара,информацията е винаги верна.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Спасявал ли Ви е антирадар?

#4 Непрочетено мнение от Izparitel » 21 сеп 2008 01:03

Моя от снимката е малко по-голям от кутия цигари. Но доста тежи и грее яко.

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Спасявал ли Ви е антирадар?

#5 Непрочетено мнение от Izparitel » 21 сеп 2009 18:34

Тези дни попаднах на нововъведение в борбата с нарушителите.
На две места - в Ямбол и в Сливенски минерални бани изненадващо радарите май засичаха в посока обратна на очакваната. Обикновено радарите дебнат от дясна страна по посока на движението, но на тези две места явно бяха обърнати на обратно.
На Сливенски минерални бани радардетектора се разпищя след като доста хора ми бяха присветнали преди това. Видях и Астрата от дясната страна с радара и полицая, който излетя от вътре. Учудих се, защото аз карах бавно, а други коли нямаше, но човека на бегом пресече платното и спря насрещна кола.
В Ямбол радардетектора засече доста от далеч радар, който после беше изключен. Накрая се оказа, че колега движещ се доста преди мен вече е спрян и му пишеха нещо /какво ли/, но отново Астрата беше от лявата страна по посока на движението. На това място лентите бяха общо четири.
Не знам това регионална инициатива ли е или всеобщ почин, но явно използват, че шофьорите си присвяткат само в едната посока. Имайте едно наум!
В едно малко градче в старозагорско точно спрях до магазин и кола с катаджии се скри наблизо. Когато излизах отново бяха спрели кола в обратната посока. Там на входа на града масово се нарушава ограничението, но не знам дали са спрели колата заради скоростта, защото, като изгася двигателя радардетектора ми се изключва.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Спасявал ли Ви е антирадар?

#6 Непрочетено мнение от slowtraveler » 21 сеп 2009 19:24

Да, спасявал ме е, особено нощно време...
Но както всичко останало - не е панацея (пресен пример от миналата седмица ) :D
Мен ме спряха от насрещното платно, и това е много често срещана практика...
По-миналата седмица около Плевен патрула стоеше 'с пищов в ръка' и го въртеше накъдето видеше по-бърз автомобил...
Офтопик:
Да си призная - често ми се случва когато има подходящи условия да превиша ограничението, но много рядко - драстично нарушение...
В същия момент не ме притеснява да карам под ограничението, когато няма условия за бързо каране...
За съжаление в 99% от случаите полицаите стоят не на опасни места, а на места откъдето могат лесно да изкарат някой лев...
Примери колкото щеш - за Варна : булеварда към Златните - до преди няколко години бе с ограничение 80км/ч, а сега го смъкнаха на 60км/ч, като има разделителна мантинела, голямо разстояние между платната, няма пешеходни пътеки и т.н.
Или пък пред Акациите - дебнат за знак СТОП, който е поставен на такова място (около 10м преди кръстовището), откъдето нямаш никаква видимост към кръстовището.
Освен това на това кръстовище има ускорителна лента, и няма проблеми да излезеш в ускорителната лента без да спираш, и да се включиш нормално в булеварда...
Но е сложен знах СТОП и полицаите дебнат за спиране на него, като същевременно са заели ускорителната лента и създават реална опасност за движението...
П.С. Анализирайки ситуацията около акта, който ми написаха преди няколко дни стигам до извода, че много лесно бих могъл да го съборя, ако не бързах в момента (съпругата ми много бързаше за тоалетната :lol: ). Разбира се, вече е прекалено късно, но фактите са:
1. В момента ме настигаше такси, което дори тръгна да ме изпреварва, но се прибра като видя излизащия полицай. Следователно може да са засекли неговата скорост, а не моята (радара бе ТР-4, който засича само скоростта на по-бързо движещото се МПС).
2. Часовника на радара имаше грешка от над 4 минути (около 4:30 минути). Формално спокойно бих могъл да оспоря дали точно мен са ме засекли...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Спасявал ли Ви е антирадар?

#7 Непрочетено мнение от Izparitel » 21 сеп 2009 19:58

Офтопик:
slowtraveler написа: 1. В момента ме настигаше такси, което дори тръгна да ме изпреварва, но се прибра като видя излизащия полицай. Следователно може да са засекли неговата скорост, а не моята (радара бе ТР-4, който засича само скоростта на по-бързо движещото се МПС).
2. Часовника на радара имаше грешка от над 4 минути (около 4:30 минути). Формално спокойно бих могъл да оспоря дали точно мен са ме засекли...
До колкото знам при тези актове няма презумпция за невинност и в съда гражданина е длъжен да докаже, че е невинен, а не обратното. Предполагам, че акта за нарушението може да се оспори по т.1 и т.2, но как ще докажеш после твърденията не знам.
Да си призная не съм се сблъсквал със засичане от насрещното платно до сега и мислех, че метода е нов.

Твърденията си можех да ги докажа ако бях действал на място, защото не бях сам в автомобила - имаше свидетели за ситуацията с таксито, а и часовника на радара не се сменя толкова лесно - можех да впиша неточността в акта още на място като възражение, и да изискам дежурния от КАТ и присъстващите на мястото катаджии да удостоверят това...
Нямаше накъде да бягат, но както казах - бях ограничен откъм време :D
Вече си е прекалено късно, и ще си платя акта като поп (coolbeer)

П.С. ТР-4 показва времето на засичане, това време се вписва и в Акта, и е един от основните параметри, без който акта е нищожен. При сериозна разлика в показанията на часовника на радара нещата много лесно могат да се оборят - всеки съдия може лесно да бъде убеден, че за четири минути разлика между засеченото нарушение на радара и действителното време могат да минат много автомобили. Няма как да бъде доказано еднозначно, че скоростта е точно моята - времето на преминаване не съвпада с отчетеното от радара....
Дори и сравнявайки времето за преминаване от най-близката трафик камера (която бе около 300м преди засадата) ще се види голямата разлика...

newcomer
Активен
Активен
Мнения: 591
Регистриран: 20 ное 2008 18:22
МПС: Nexia
От: София

Re: Спасявал ли Ви е антирадар?

#8 Непрочетено мнение от newcomer » 21 сеп 2009 20:10

 
Последна промяна от newcomer на 06 ное 2009 14:46, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Спасявал ли Ви е антирадар?

#9 Непрочетено мнение от dsuzunov » 21 сеп 2009 20:24

Никога не съм използвал подобни уреди.
Спасявало ме е друго: (за около 4-5 пъти досега)
Последна промяна от dsuzunov на 22 сеп 2009 00:03, променено общо 1 път.
Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Спасявал ли Ви е антирадар?

#10 Непрочетено мнение от Izparitel » 21 сеп 2009 20:45

Офтопик:
Уреда не пречи, макар, че не винаги помага. Служебната карта също.

Потребителски аватар
todortv
Модератор
Модератор
Мнения: 1923
Регистриран: 02 окт 2008 08:04
МПС: daewoo nubira II 1,6 16 V
От: В.Търново

Re: Спасявал ли Ви е антирадар?

#11 Непрочетено мнение от todortv » 21 сеп 2009 20:48

Почти 7 години работех на 50 км от мястото където живея и на сужебните автомобили,които са ми предоставяли
ми беше зачислен и Кобра(никога не съм се зачитал за модела).Имайки впредвид,че пътувах по един и същ
маршрут и знаех къде пищи фалшиво и къде наистина, ме е спасявал десетки пъти.Имал съм 2-3 случая,когато
чувам сигнала,веднага спирачки, немога да намаля до ограничената скорост(бях свикнал на по-високо темпо)
и не ме спират.Явно при рязка промяна на скоростта,радара не може да засича.Сега си спазвам почти ограниченията.
Ако искаш да видиш дъгата,трябва да се примириш с дъжда.

zmiori
Активен
Активен
Мнения: 570
Регистриран: 05 яну 2009 22:19
МПС: Ланос 1,5 и Лада Самара
От: Търговище

Re: Спасявал ли Ви е антирадар?

#12 Непрочетено мнение от zmiori » 21 сеп 2009 21:55

аз имам руски "Север" или "Савер" или нещо такова. втора употреба. Мен лично мее спасявал 3-4 пъти, по принцип не съм рисков карач, но колегата мие огън веднж спомена че ще ходи до Варна и аз му го предложих. взего и като се върна каза пред всички че го е отървал и на отиване и на връщане и от тогава стой повече в колите на колегите от колкото в моята.
От познати полицай съм чувал че радарите имали възможност да "стрелят" за части от секундата тоест колкото дате засекат. И тогава маи щее късно за сигнала от радардетектора.
А за врмена и разни други такива колегатами са го засекли с радар на който стикера /холограмата/ е бил обезличен, часа се е различавал с 2 мин. и серификата е бил без сериен номер за уреда и ксерокопие. води дело и резултата е еди месец до работа с велосипед /добре че времето беше с него/ и съответната сума. Оправданието било че стикера сее изтрил защото го държали на задната седалка и там сее изтрил, а за часовника ами толкова показвал часовника в управлението по него го сверили.
granichar.org

tosho_72
Минаващ
Минаващ
Мнения: 38
Регистриран: 04 апр 2009 23:30
Skype: poliitosho2
МПС: Nexia 1.5-16V
От: Русе
Име: Тошо

Re: Спасявал ли Ви е антирадар?

#13 Непрочетено мнение от tosho_72 » 21 сеп 2009 22:21

И мен ме е спасявал,само че не се сещам каква марка бешепо малък е от цигарена кутия и е купуван далечната 1997г.знам че беше Американски и струваше 120$.Той пищи по различен начин на радари на полицията по един начин на други неща по друг начин.Не вярвам че полицейските радари засичат колата за части от секундата,защото ми се е случвало като свирне радара бях с 140км.набих спирачки и полицаите ми показаха скорост от 115км.Хубава работа вътши но почти не го ползвам в града защото постоянно ми свири,не е като едно време :-))

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Спасявал ли Ви е антирадар?

#14 Непрочетено мнение от slowtraveler » 21 сеп 2009 22:43

tosho_72 написа:.....Не вярвам че полицейските радари засичат колата за части от секундата,защото ми се е случвало като свирне радара бях с 140км.набих спирачки и полицаите ми показаха скорост от 115км....
Повярвай докато е време :D
Според инструкциите на радар ТР-4: duration of the microwave pulse for the single shot mode - typically 0.3 s. ...
За такъв период не можеш да реагираш отникъде...
Пък камо-ли да намалиш скоростта...
Но често катаджиите ги мързи да ползват този режим и го остават на автомат...
Тогава имаш известно време за реакция, докато влезеш в обхвата на радара (ти го чуваш от по-далеч, отколкото той може да те засече).
Аз ползвам руски процесорен радар-детектор Simicon. Много е малък, сравнително добро филтриране в града (Кобрата от Метро директно я подарих на един приятел - пищеше постоянно в града).
За съжаление производителя на радар-детектора Simicon бе принуден от руската държава да преустанови производството на радар-детектора, и да се съсредоточи върху основната си работа - производство на полицейски радари, фоторадари, камери и т.н. :lol:
Иначе за мен това бе идеалния вариант - радар-детектор, производство на завода който произвежда радарите... ddmuhaha
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Спасявал ли Ви е антирадар?

#15 Непрочетено мнение от авео » 22 сеп 2009 00:26

Офтопик:
С тези разкрития за частни радари и тарифи,КАТ се компрометира тотално. Не си спомням в коя държава беше,но там разформироваха цялата служба,заради корупция.И тук трябва да изкарат всички паразити от КАТ по кръстовищата и да махат с палки ,като улави. Ама те и това не могат да правят,както трябва.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”