От друг форум

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

От друг форум

#1 Непрочетено мнение от авео » 11 сеп 2008 12:14

Logan
баш-фен
****
Неактивен Неактивен

Публикации: 552


София/ Варна тел: 0885 003763
Фиат Линеа

Профил WWW


Re: SANDERO- преки впечатления от тестдрайв
« Отговор #29 -: 16 July 2008, 11:29 »

Аз бързам да пиша, щото някъде прочетох за Авео......няма такава кола, пълен боклук, уникално разочарование, дори бих казал, че се чувствам обруган и унизен....това е кола, която карах до 35000 клм, след което резултата бе - криви предни дискове, разбити курмилни накрайници с курмилна кутия, разбит заден десен лагер, четвърти цилиндър на 45% капацитет...имаше и още. Мина през сервиза за основен ремонт, след което я кара жена ми - около 1000 клм - отново разбит курмилен накрайник - смениха го отново, след което колата замина за София служебна. В момента е в мен, на 55000 клм и я карам от седмица, защото разбих картера на Линеа-та......отново е разтракана, десен курмилен накрайник отново е за смяна. Просто трагична кола, която от километрите си до 35000, докато я карах аз, я има 1000 клм в град, я не. Всичко е София-Варна. Пълна трагедия.....с разход до 110 клм/ч - 5л/100, над 120-130 - 14-15 л./100 бензин...Като ми оправят Линеа-та, я връщам пак на колегите в София, до следващите 5000 клм, когато ще сменим дежурните накрайници отново - обзалагам се.

Линеа-та е страхотен автомобил, вече е на 60000 клм, имал съм дребни просташки проблеми като сменени механизми за заключване на колана, здаде багажа датчика за колана, смениха го......НО....огромно разочарование от дилърите. Само ще кажа, че ще чакам картер от Италия поне месец, с обяснението " - отпускарски сезон и в БГ и в Италия"...на няколко пъти са ме вбесявали. Около 500 лв. струва обслужването на 15 000, а и Каргоекспрес във Варна дерат супер яко - сменена крушка на халоген и заден габарит - 14 лева двете крушки и 25 лева за работа... Шокиран Шокиран Шокиран със заплахи, че ако си смениш крушките ти, гаранцията отпада.......колата е страхотна, дилъра не / надявах се много да получа отношение като от г-н Ангелов - АА, но...уви/

Дачия е велик автомобил в сравнение с Авео...велик...., но е по-нисък клас от Линеа....ако не пътувах често между двата града, 100% щях да карам Дачия, но за съжаление, както писах в другата тема, като тръгнех от Варна, в София бях парцал....
-------------------------------------------------------------------------------------------Как

Този мина и през нашия форум за кратко.Как успя за 35000 да съсипе авеото,не знам.Като гледам и фиата върви на там.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: От друг форум

#2 Непрочетено мнение от Vesko1 » 11 сеп 2008 20:47

Логан го познавам ЛИЧНО.Не вярвам да лъже пича.Аз преди година му пратих ЛС от форума на рено да се регне в нашия форум...тогава тъкмо си беше купил Авео.
Във нашия форум е регнат като Шеви
http://daewoo-chevrolet.com/forum/membe ... ofile&u=36
Значи тея от каргоекспрес-Варна са пълни нещастници...сигурно работят със най -евтините части на пазара-суперменте.Пък може и дефектна бройка да му се е случила.Но на 35000 да правиш основен ремонт...ако това е истина ...трябва тея от Дженерал мотор добре да си помислят....щото да не стане от лидери по продажби в БГ...да ги видим след няколко години на опашката.

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: От друг форум

#3 Непрочетено мнение от авео » 12 сеп 2008 01:24

Нищо лично,но когато си купи Логан,бяха големи суперлативи. Не след дълго мина на Авео и хвалбите се прехвърлиха на него,като се отрече тотално Дачията. После се оказа върл фен на Фиат и сега по-прекрасно нещо от Линеа няма.Дори констатира,че Дачия-та била върха на сладоледа в сравнение с Авео-то. В някои ръце и 35000 са много,да не говорим за служебна кола.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
alf2006
Редовен
Редовен
Мнения: 133
Регистриран: 02 май 2008 14:54
Skype: angelb-bg
МПС: Daewoo Lanos 1.4
От: Пазарджик
Контакти:

Re: От друг форум

#4 Непрочетено мнение от alf2006 » 12 сеп 2008 15:41

авео написа:В някои ръце и 35000 са много
Баш така си е! :D
И аз имам познат, дето след всеки 1000 км е в сервиза. Имаше Опел, после Сузуки, после Деу и .... все по сервизите :)
И летящо килимче да му дадат, мисля пак ще го попилее :rofl:
Винаги има някой, който знае повече от теб ... Проблемът идва, когато разбереш, че това е идиот!

Потребителски аватар
mi6ko_pi
Напреднал
Напреднал
Мнения: 476
Регистриран: 01 авг 2008 23:35
Skype: mi6ko_pi1
МПС: Mercedes 230 CE
От: Стара Загора
Име: Най-голямия !!!
Контакти:

Re: От друг форум

#5 Непрочетено мнение от mi6ko_pi » 12 сеп 2008 20:27

Ехеее тоя да не е автомобилен критик и да се мъчи да подбива пазара . И аз карам лошо служебната кола ама тоя е***и трошача !
Изображение

Харесва ти да бъдеш с големи тарикати, които карат Ферари, Бентли или Богати. В главата ти са само ляти джанти от платина, злато и диаманти. Виждам те в скъпи коли, а в морето с яхти на които пияш ДЖИН, ЕГАТИ. Харесва ти да се правиш на ВИП-ПЕРСОНА и да си говориш два часа по телефона. В дискотеката разходчица, пак показваш походчица и искаш да те черпя водчица. От толкова мислене стана увисване. Влизам у кен***а и се чудя и се мая, д**ба мааму да сер***, пик*** или да чертая. Сам не е редно и от джоба скубе, знам че не е редно ама ми е убаво бе .... Поселедната ми каза МАЙСТОРЕ, БОГ ЛИ ТЕ ИЗПРАТИ ?

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: От друг форум

#6 Непрочетено мнение от Vesko1 » 12 сеп 2008 22:33

mi6ko_pi написа:Ехеее тоя да не е автомобилен критик и да се мъчи да подбива пазара . И аз карам лошо служебната кола ама тоя е***и трошача !
Ами тоя пич е планинар ...ходи по балканите на туризъм....по черни пътища,та може там да ги троши колите.Все пак те не са направени за оффроуд!

Потребителски аватар
cheater
Минаващ
Минаващ
Мнения: 16
Регистриран: 04 сеп 2008 10:46
МПС: Chevrolet Lacetti

Re: От друг форум

#7 Непрочетено мнение от cheater » 07 окт 2008 14:42

Ако кара както пише и Линеата няма да издържи дълго - "курмилни накрайници с курмилна кутия", "клм", "здаде" :-)
Изображение

Потребителски аватар
elefant65
Нов
Нов
Мнения: 74
Регистриран: 09 ное 2008 21:07
МПС: деу нубира
От: с.Каланджа

Re: От друг форум

#8 Непрочетено мнение от elefant65 » 04 дек 2008 17:00

cheater написа:Ако кара както пише и Линеата няма да издържи дълго - "курмилни накрайници с курмилна кутия", "клм", "здаде" :-)
........"език свещен на моите деди".... явно колкото си по-неграмотен, толкова повече кинти имаш (smachkan)
Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо, свободен съм!

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: От друг форум

#9 Непрочетено мнение от slowtraveler » 05 дек 2008 08:08

Май нито е грамотен нито има много кинти, за да е на такъв клас автомобили....
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: От друг форум

#10 Непрочетено мнение от Vesko1 » 21 дек 2008 19:00


Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: От друг форум

#11 Непрочетено мнение от Izparitel » 21 дек 2008 19:57

Колеги, викайте "Бай бабо да не ми се случва!"
Може колегата да не е от най-примерните шофьори, но на всеки може да му се случи да му изскочи животно.

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: От друг форум

#12 Непрочетено мнение от Fantomasss » 21 дек 2008 20:25

Абе много внимание му обърнахте на този калмук |( :tmi: Ние си знаем колиците и едно мнение не прави реална оценка за даден автомобил, така че няма кво да коментираме повече, Галето може да (lock) вече тая помия... (shofiro2)
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
Шеви
Минаващ
Минаващ
Мнения: 7
Регистриран: 25 сеп 2007 10:27
Skype: yavormitev
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Белослав
Контакти:

Re: От друг форум

#13 Непрочетено мнение от Шеви » 22 дек 2008 15:27

Здравейте на всички....

първо изказвам извиненията си, че с мнението си в Рено съм ви подразнил. Писах въпросното мнение под афект, тъй като точно тогава Шевито беше излязло за втори път от сервиза. Не съм от хората, които да бройкат и интригантстват по другите форуми. Най-малкото ако съм искал да ви афектирам по някакъв негативен начин, щях да писна до бога не къде да е, а тук.
Второ - продължавам да смятам, че колата е слаба, но го приемам с факта, че "кат за толкоз пари, толкоз кола".
Трето - към колегата Авео - никога не съм плюл Дачията, напротив....дори и след като карах Фиат-а, писах позитиви за Дачията. Да не говорим, че във въпросният цитат изказвам суперлативи за Дачията. Единственото, което съм подчертавал дълбоко, е разликата в класовете на сравняваните автомобили. От там и идват различните ми мнения за тях.
Имам неоспорими доказателства за твърденията ми, но не смятам да ги излагам, тъй като знам че няма да ги приемете обективно и темата ще се превърне в отровен спам.

Съжалявам само, че се допуска да бъде плют и обиждан човек зад гърба му. Някак си ми се струва недостойно. Много навътре във форумския живот съм, администрирам два форума и модераторствам в друг....във връзка с това знам какви са елементарните правила на поведение във форум - обществото и недоумявам реакциите ви. Плюйте мнението ми колкото искате, но не плюйте мен.

Към "Vesko1" - неприятно изненадан съм. Познаваме се много добре и не очаквах от нещо, което можеше да се превърне в трагедия, да бъде преекспонирано като негатив към мен и изложено тук именно от теб. Подобна ситуация, като изложената по-горе не може да се обвързва с лошо шофиране, безотговорност или нещо подобно. Съжалявам за поста ти и ти желая никога да не изпадаш в подобни ситуации.

За финал искам да ви кажа няколко неща - шевито вече е на 90000 и на четвърти подред накрайник. Всички други описани от мен в темата - повод за тази, са отстранени и повече не съм ги срещал. А що се отнася до окачването, именно тук прочетох за колега с чисто ново Мусо и скъсана полуоска при спиране. Явно тези проблеми не са индивидуални. Да не говорим за предните дискове, знаете че почти всички се кривят...

Отново изказвам извиненията си и се надявам реакциите ви към мен ми позволят да остана тук.

Поздрави на всички и умната на пътя... (coolbeer)

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: От друг форум

#14 Непрочетено мнение от Vesko1 » 22 дек 2008 16:05

Мисля ,че всички ще се съгласят ,че не съм се излъгал като съм поканил колегата Шеви при нас.Отговорът му ме задоволява като обяснение,и е поредно доказателство че интернет не е АНОНИМНА зона и всеки трябва да си носи последствия за думите.
Коригирам си мнението от по горе .

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: От друг форум

#15 Непрочетено мнение от ogi » 22 дек 2008 18:44

Много се радвам на колегата "Шеви" за това, че реши да пише отново тук, защото:
първо - подкрепям мнението на Веско, че човек трябва да внимава какво пише и по какъв начин, без да е запознат, особено в общественото пространство
второ - не е казно, че в един форум трябва да се бълват само суперлативи
трето - човекът реагира с второто си мнение подобаващо ерудирано, културно и въздържано

Най-много искам да кажа, че искрено се радвам, че инцидентът се е разминал леко! ...преди години пред очите ми стана катастрофа в...кон и загина един човек (в колата). Това е по-опасно, отколкото си мислите.

Това може да се случи на всеки!

Съобщение от модератор:
След консултация, глобалните модератори решихме да заключим темата.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Заключена

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”