Разход на гориво и зависимост от типа на каране

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Разход на гориво и зависимост от типа на каране

#121 Непрочетено мнение от ogi » 08 фев 2011 23:10

stinbg написа:Колега, мисля че са малко блондинките на планетата дето ще "прозрат" истината след теб ...
Колега, stinbg, малко са форумите, които биха допуснали такова отношение към останалите юзери от форума, да не кажа, че никой, освен този! ...освен това да не говорим пък за обида към модератор. Всички оценяваме твоята ерудираност и познания, но за последен път призовавам към културно, колегиално, възпитано отношение към колегите, както и уважение. Нека темите се разискват чисто технически и обосновано, без никакви негативни определения от лично естество към всеки останал потребител тук! Има си правила и благодарение на тях все още форумчето ни запазва донякъде благоприличие, няма да щадя мерки за спазването им, независимо от начините и загубите!
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Разход на гориво и зависимост от типа на каране

#122 Непрочетено мнение от dsuzunov » 08 фев 2011 23:50

До сега не се бях включвал във въпросния спор, тъй като не бива, когато "двама си ги мерят" да се въртиш около тях. Струва ми се, че използването на чисто технически език не е удачно във форум, където влизат хора търсещи обща информация. А самият спор беше точно такъв ... Аз също мога да използвам високо технологичен език, но какво от това ?! Ще ме разберат малцина от пишещите тук.
Изображение

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Разход на гориво и зависимост от типа на каране

#123 Непрочетено мнение от Fantomasss » 09 фев 2011 08:22

stinbg написа:Колега, мисля че са малко блондинките на планетата дето ще "прозрат" истината след теб - все пак макар и блондинки твоят интелект надхвърля и най-смелите ми очаквания - факт. Явно в "гаражите" не сте наясно как да "разчетете" елементарна графика - ще се опитам да ти помогна. Вземаш тази на любимият ти 8 клапанов двигател и гледаш по хоризонталната линия при стойности за 1500 оборота, къде пресичаш кривата на въртящият момент - в случая с примера който съм се постарал да намеря за теб - 78 Нм. Поглеждаш "куция" 16 клапанов мотор и там откриваш за 1500 оборота - 86 Нм. После за 2000 - 82 Нм срещу 97 Нм, за 3000 - 86 Нм срещу 94 Нм и така. Оставям те насаме с вечността да "осмислиш" фактите и ако пак не "разбереш" - не се потискай - явно са ти такива възможностите.
Значи , този пост е обида в прав текст към мен и няма да търпя подобно отношение. За обида на модератор подлежиш на действия от правилата на форума. Дръж си езика зад зъбите, ако ти е приятно тук, а ако не ти харесва просто не влизай.!!! Хора от типа "Вижте ме колко знам", са добре дошли, само ако спазват добрия тон, ако избиват комплекси...прочети подписа ми. Аз колко знам и ти колко знаеш са други неща. Графиките не съм ти ги искал, защото лъжат като цигани. И на етикета на салама пише 60%свинско, но в лабораторията се оказват не повече от 20%. Та така и с двигателите. Сам чу от други колеги, че всички двигатели на Деу 1.6-16 са тромави до 3000 оборота и всеки 8-клапанов мотор с подобна кубатура и коне ще дръпне напред. Жив си, заповядай да опиташ на моята кола.

П.П. Това да се счита за официално предупреждение
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
stinbg
Активен
Активен
Мнения: 793
Регистриран: 31 окт 2010 21:19
МПС: 206 cc, Citroen DS5 H
От: София
Име: Stoyan

Re: Разход на гориво и зависимост от типа на каране

#124 Непрочетено мнение от stinbg » 09 фев 2011 10:45

"Абе отговора малко ми заприлича на обяснение на Пената ама нейсе" slowtraveler - Глобален модератор
"...а теориите на "Айнщайн" ... абе ще питаме другата блондинка... " Fantomasss - Глобален модератор
"Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук..." Fantomasss - Глобален модератор
"Май някой не страда от ниска самооценка!" Izparitel - Глобален модератор
- странно как се засягат все модератори -
...
Извинявам се на всички засегнати, че не мога да обяснявам по начина по който на тях им се иска!
Разбирам че статуса "модератор" явно дава права да се заяждаш без това да има последствия за теб.
Предлагам да наложите форумната "демокрация" и просто да ми изтриете профила, защото когато се опитвам да обяснявам нещо с факти - отсреща освен, че не разбират, подмятат и заядливи нападки - "Аман от професори... Та ти си казал почти това , което и аз, само че с други думи, по-сложни..." - Fantomasss - Глобален модератор - Многоуважаеми Модератор - нищо подобно не съм казвал.
...
"Струва ми се че спорите дали крокодила е по дълъг отколкото зелен.... Така, че такива кардинални изводи при спор 8/16V според мен не са съвсем правилни..." slowtraveler - Глобален модератор
Многоуважаеми Модератор - кардинален означава категоричен и съм Ви отговорил кардинално заради факта, че независимо колко пъти уважаемият ни колега Fantomasss твърди, че "развъртането и тягата" на 16 в са по-малки от това на 8 в, това не променя фактите. - пояснението правя заради уважаемите колеги todortv - Модератор и другия уважаем колега Fantomasss - Глобален модератор поради факта, че не успяха да проследят логиката на обясненията поради сложния изказ.
...
Извинявам се на всички, че се засягам когато пряко или не-пряко ме обиждат и ще се върна на мястото си отредено ми от форума - тоест статут НОВ и ако някой СТАР говори, ще се опитам да си мълча.
Life's a journey, not a destination

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Разход на гориво и зависимост от типа на каране

#125 Непрочетено мнение от slowtraveler » 09 фев 2011 12:44

stinbg, ако бе прочел по-внимателно поста ми, щеше да се убедиш, че говорим почти за едно и също...
НО!!!!!
Неколкократно напомнях из разни теми тук, че лични нападки (независимо към кого) няма да бъдат толерирани...

Затова в момента ти давам лична почивка за три дни (до 12.02.2011) за да преосмислиш поведението си :x
Последния ти пост го оставям засега за да е ясно защо е направено това действие....
Впоследствие като се поуспокоят страстите темата ще бъде отключена и поразчистена за да остане конструктивния спор....
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Заключена

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”