Открито ли е според вас алтернативно гориво на бензина?

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
Beast
Редовен
Редовен
Мнения: 255
Регистриран: 12 май 2008 13:18
Skype: kamencvetkov
МПС: BMW E36
От: Варна

Re: Открито ли е според вас алтернативно гориво на бензина?

#16 Непрочетено мнение от Beast » 11 яну 2009 11:39

http://www.duma.bg/2006/0206/100206/sviat/sv-3.html

Май-това са бъдещите алтернативни горива Хелий-3 и Водород.
Но сигурно ще отнеме и известно време докато направят малки двигатели, за да могат да бъдат използвани и в автомобилите.

Те дотогава може да измислят и летящите чинии и колите ще бъдат само с антикварна стойност. (gn)
Lanos 1.4 SE SOHC

pepe
Редовен
Редовен
Мнения: 165
Регистриран: 09 дек 2008 19:48
МПС: Chevrolet kalos sedan
От: Варна

Re: Открито ли е според вас алтернативно гориво на бензина?

#17 Непрочетено мнение от pepe » 11 яну 2009 19:32

:D По отношение на метана и нефта- добиват се в близост едни до други тъй като генезиса им е еднакъв - от палеопланктон -вид органичен материал който когато е дълбоко в земните недра вследствие на степента на озряване /температура , налягане и др. / генерира или нефт или природен газ. След като се генерира веществото то заема специфични "природни резервоари" поради което метана и нефта се добиват в близост едни до други. В зависимост от степента на озряване може да се генерира или само нефт или метан. По нашия шелф има предпоставки за находища на природен газ.Пиша ви това като уточнение за това кое какво производно е - извода е един и двата вида суровини след стотина години ще се изчерпят.Това е моето скромното мнение - един дипломиран нефтен геолог , който по настоящем има фирма за производство на мебели :D

Потребителски аватар
vesod
Редовен
Редовен
Мнения: 109
Регистриран: 26 ное 2008 20:23
МПС: Racer
От: sofia

Re: Открито ли е според вас алтернативно гориво на бензина?

#18 Непрочетено мнение от vesod » 23 яну 2009 09:36

Едно време /като бях малък/ гледах по Всяка недела по Първа програма /тогава/,как един българин запли в студиото тенжера с вода,след като сложи в нея някаква смес.
Мисля следващата седмица /пак във Всяка неделя/показаха как тоя хубавец си караше Ладата от София до Варна с вода.Наляха вода от чешмата онзи сложи някви капки в резервоара запали и си кара.Вече не се сещам дали пак същия човек със сина си или беше друг,демонстрираха бензинов двигател с КПД от 75%,което е невероятно постижение.Човека обясни,че ползва по някакъв начин изходящите газове.
Беше карал двигателя за тестове по лаборатории и институти и резултатите се потвърдили,но така и никой не му обърна внимание/явно защото не искал да впише няколко професора в разработката си/ :) . Още си спомням думите му "майката му е разреждане не сгъстяване" като имаше впредвид реактивните двигатели,които колкото знам имат КПД 35%.
Ако караш твърде бързо, ще те носят много бавно!!!

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: Открито ли е според вас алтернативно гориво на бензина?

#19 Непрочетено мнение от Vesko1 » 23 яну 2009 12:28

vesod написа:Едно време /като бях малък/ гледах по Всяка недела по Първа програма /тогава/,как един българин запли в студиото тенжера с вода,след като сложи в нея някаква смес.
Мисля следващата седмица /пак във Всяка неделя/показаха как тоя хубавец си караше Ладата от София до Варна с вода.Наляха вода от чешмата онзи сложи някви капки в резервоара запали и си кара...........и никой не му обърна внимание/явно защото не искал да впише няколко професора в разработката си/ :) .
Аааа тоя го помня....те арабите го утрепаха ,че с тая разработка щеше да им прецака далаверата с петрола.... :rofl:

newcomer
Активен
Активен
Мнения: 591
Регистриран: 20 ное 2008 18:22
МПС: Nexia
От: София

Re: Открито ли е според вас алтернативно гориво на бензина?

#20 Непрочетено мнение от newcomer » 24 яну 2009 00:05

Vesko1 написа:
vesod написа:Едно време /като бях малък/ гледах по Всяка недела по Първа програма /тогава/,как един българин запли в студиото тенжера с вода,след като сложи в нея някаква смес.
Мисля следващата седмица /пак във Всяка неделя/показаха как тоя хубавец си караше Ладата от София до Варна с вода.Наляха вода от чешмата онзи сложи някви капки в резервоара запали и си кара...........и никой не му обърна внимание/явно защото не искал да впише няколко професора в разработката си/ :) .
Аааа тоя го помня....те арабите го утрепаха ,че с тая разработка щеше да им прецака далаверата с петрола.... :rofl:
Или в момента е настанил семейството си в САЩ и работи в силициевата долина? :P

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Открито ли е според вас алтернативно гориво на бензина?

#21 Непрочетено мнение от авео » 24 яну 2009 00:17

Май беше "силиконовата долина" :-))
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

newcomer
Активен
Активен
Мнения: 591
Регистриран: 20 ное 2008 18:22
МПС: Nexia
От: София

Re: Открито ли е според вас алтернативно гориво на бензина?

#22 Непрочетено мнение от newcomer » 24 яну 2009 00:21

авео написа:Май беше "силиконовата долина" :-))
И двете значат едно и също място ;)

Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”