Писна ми от калпави шофьори !

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
katze
Редовен
Редовен
Мнения: 194
Регистриран: 08 фев 2008 00:21
МПС: Daewoo Lanos 1.4
От: град Варна

Писна ми от калпави шофьори !

#1 Непрочетено мнение от katze » 07 мар 2008 18:45

До преди месец карах едно старо Пежо 205, преди това едно още по -старо Мицубиши Лансер, очукани колкото си искаш. Тогава не ми правеше впечатление , че някой ме е чукнал или одрал леко. Обаче, сега след като се сдобих с Ланос , който изглежда много добре външно, с перфектна боя и без грам кит никъде, направо полудявам. Първо преди седмица на паркинга пред нас, някой ми одра брутално калника и бронята в ляво, чак има вдлъбнато по ламарината. И с пастиране забрави да излезе. Одрано е до месо. ОК мина ми някак си - викам си тя една кола и една жена не са ли чукнати, нали .... Днес обаче забелязах, че поредния идиот така ми е забърсал предната броня, че ми е изкривил яко номера, счупил е пластмасовата планка , на която се държи и за капак е одрал пак до месо и бронята отпред.
Имам Каско, ма кво ме топли - ще ми купят нова броня ли , или ще я изшкурят на две на три и ще я мацнат. Това предпочитам сам да си го направя, но не е там проблема. Или пък ще ми купят нов калник и ще го боядисат в оригиналния цвят. Забрави.
Кво трябва да си купя гараж ли , че да не ми дерат постоянно колата.
Ох как искам да набарам някой на място, ще си го изкарам за всички други.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

#2 Непрочетено мнение от ogi » 07 мар 2008 19:43

Няма да се плашиш, всички сме така. Предполагам всеки от нас си има такива случки.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
katze
Редовен
Редовен
Мнения: 194
Регистриран: 08 фев 2008 00:21
МПС: Daewoo Lanos 1.4
От: град Варна

#3 Непрочетено мнение от katze » 07 мар 2008 20:36

Не се плаша а се нервя и то много, защото както аз пазя другите коли, така и тези "компири" трябва да пазят чуждите коли. Все пак аз съм си плащал колата и всичко по нея, а е някой друг.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

#4 Непрочетено мнение от ogi » 07 мар 2008 20:59

Исках да кажа, че не можеш да си представиш каква дреболия е всичко това. Понеже ти е от скоро колата и се нервираш за малки неща. И аз бях така докато не попаднах в един лабиринт с глупости и ядове (касаещ сервизи, застрахователи и КЗП), който засега не мога да опиша във форума, но при сравнение може да ти завидя на проблемите.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

#5 Непрочетено мнение от Vesko1 » 07 мар 2008 22:18

katze написа:Не се плаша а се нервя и то много, защото както аз пазя другите коли, така и тези "компири" трябва да пазят чуждите коли. Все пак аз съм си плащал колата и всичко по нея, а е някой друг.
Колега,миналия септември като си взех нубирата и аз се връзвах яко ,треперих и първия месец,постоянно я миех и лъсках пред блока,човърках това -онова...минаваха разни комшии покрай мен и с "нескрита завист в очите" ми подмятаха...Много я лъскаш,ше и изтъркаш боята от лъскане.После ...се появиха драскотини с ключ....успях да ги маскирам и полирам,....после зимата в поледицата си ожулих предната броня....понеже паркирам на един обществен паркинг като съм на работа,невнимателни шофьори ми направиха микро-вдлъбнатинки на всички врати(явно като отварят вратите си ги опират в моята кола)....а отскоро всяка сутрин като седна в колата и виждам по една МАЗНА ХРАЧКА разляла се по предното стъкло(или някой я плюе нарочно ...или пушейки от терасата не гледа къде плюе)...забРавих огледалото 2 пъти ми го затварят(ДОБРЕ ЧЕ Е ПОДВИЖНО) при излизане от паркинг-последния път боята върху него беше син металик!Навънка ли е -не мож я опази ,затова те съветвам да си щадиш нервите.Така че колата ,която виждаш на аватара ми -вече не е същата!!!!!!!
Кола се купува...НО НЕРВНИТЕ КЛЕТКИ НЕ СЕ ВЪЗСТАНОВЯВАТ! :wink:

Потребителски аватар
katze
Редовен
Редовен
Мнения: 194
Регистриран: 08 фев 2008 00:21
МПС: Daewoo Lanos 1.4
От: град Варна

#6 Непрочетено мнение от katze » 07 мар 2008 22:52

Vesko1 написа:Кола се купува...НО НЕРВНИТЕ КЛЕТКИ НЕ СЕ ВЪЗСТАНОВЯВАТ! :wink:
Това е новото ми мото.
А относно съседите - и тук са същите копеленца :)
Сложих си една снимка да си гледам все още ненадраната броня.

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

#7 Непрочетено мнение от авео » 08 мар 2008 00:59

Мойта беше на два дена,когато някой кавал ми одра задната броня точно на ъгъла. Залепих по един фирмен стикер от двете страни :lol: После едно паве фръкна и ме удари по задна дясна врата,беше голям трясък,но вдлъбнатините се виждат само под определен ъгъл,който аз отбягвам да гледам :lol: Най-нелепата случка беше,когато силен вятър затвори вратата на един гараж,в който бях сложил колата за една вечер,но бях почнал да я изкарвам и стана як удар :oops:

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Писна ми от калпави шофьори !

#8 Непрочетено мнение от Izparitel » 05 ное 2008 19:27

Пишман спортист на пътя. Изпълненията са си на нормален път с нормално движение. Да не си близо до него или срещу него.


Потребителски аватар
alf2006
Редовен
Редовен
Мнения: 133
Регистриран: 02 май 2008 14:54
Skype: angelb-bg
МПС: Daewoo Lanos 1.4
От: Пазарджик
Контакти:

Re: Писна ми от калпави шофьори !

#9 Непрочетено мнение от alf2006 » 05 ное 2008 20:34

И гараж не помага! Аз като имам гараж, че да не си го возя с мене из града да ме пази?
И по-лошо ще става! :@ Всяка година излизат нови шофьори, които полигон не са карали и просто не знаят къде им е задницата на колата! И досега се чудя, защо са махнали полигона от изпита. :@
Винаги има някой, който знае повече от теб ... Проблемът идва, когато разбереш, че това е идиот!

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Писна ми от калпави шофьори !

#10 Непрочетено мнение от Izparitel » 05 ное 2008 20:39

Ей сега жена ми ще стане поредния продукт на новата система на обучение, но съм и казал, че вземе ли книжката почваме от А и Б, защото нито полигон, нито извънградско, нито нощно е карала. А как ще паркира комбито по софииските улици със сегашните си умения - нямам идея.

zmitzov
Нов
Нов
Мнения: 85
Регистриран: 13 юни 2008 00:01
Skype: zlatinmitsov
МПС: Tacuma 1.8i

Re: Писна ми от калпави шофьори !

#11 Непрочетено мнение от zmitzov » 11 ное 2008 15:15

Неделя имах интересна случка, отивам да заболекар, а той е на едно "готино" място в бъкстон, и идва някакъв фен(малко мутра си падаше ама не беше много гаден, чакаше след мен), излизам и му казвам на шофьора му "дай да се разминем за да изляза" и тоя пича, мръдна колата, ама аз даже не разбрах първоначално, че малко ме е закачил с Х5, и кво да се връщам, да му казвам на тоя с номер 7676 "абе пич малко си ме бутнал", няма смисъл, това за клетките е много важно :clap:, е естевено, ако е сериозно щях да се разправям ама за нещо дребничко айде нема нужда.

Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”