Да Ви се похваля - 2

Забавни снимки, интересни разкази, вицове, трикове и всичко свързано с доброто настроение.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: Да Ви се похваля - 2

#241 Непрочетено мнение от Vesko1 » 09 юли 2014 16:55

ogi написа:Задно стъкло на сол, предно стъкло на паяжина, преден капак, таван, всички врати, всички калници, колонки, стоп и много много стъкла навсякъде в купето. Това на първо четене.
Неприятно....на дъщеря ми колата е в същото положение...само дето прозорците са само напукани.Дали ако я накарам да се прибере с колата от Сф за да сменим стъклата ще и направят ченгетата мръсотии по пътя..как мислите.Защото предполагам ще минат седмици докато се вреди за сервиз на стъкла...а колата и трябва.

akolevutd
Редовен
Редовен
Мнения: 220
Регистриран: 02 апр 2011 19:57
МПС: Daewoo Tacuma
От: Варна

Re: Да Ви се похваля - 2

#242 Непрочетено мнение от akolevutd » 09 юли 2014 17:03

Vesko1 написа:
ogi написа:Задно стъкло на сол, предно стъкло на паяжина, преден капак, таван, всички врати, всички калници, колонки, стоп и много много стъкла навсякъде в купето. Това на първо четене.
Неприятно....на дъщеря ми колата е в същото положение...само дето прозорците са само напукани.Дали ако я накарам да се прибере с колата от Сф за да сменим стъклата ще и направят ченгетата мръсотии по пътя..как мислите.Защото предполагам ще минат седмици докато се вреди за сервиз на стъкла...а колата и трябва.
Най-вероятно да. Сега е раят за куките. Започват да се чуват такива случаи в София.

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Да Ви се похваля - 2

#243 Непрочетено мнение от The Stig » 09 юли 2014 17:27

ogi, съжалявам...гледах доста снимки от "мазалото" и определено кадрите са грозни. Дано застрахователите си изпълнят задълженията...

Vesko, аз си мисля, че може да рискувате- момиче е(знаем, че полицаите имат различно отношение към нежния пол) и всеки е на ясно с бедствието, което удари вчера...малко невинни погледи и 2-3 благи думи и си мисля, че безпроблемно ще се прибере. Поне аз така мисля. :y:

Иначе сервизите за автостъкла....ден година храни. Разбрах, че някои ще работят почти денонощно и пак няма да може да се обслужат всички клиенти. Ще има чакане...
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Да Ви се похваля - 2

#244 Непрочетено мнение от slowtraveler » 09 юли 2014 17:42

Vesko1 написа:...
Неприятно....на дъщеря ми колата е в същото положение...само дето прозорците са само напукани.Дали ако я накарам да се прибере с колата от Сф за да сменим стъклата ще и направят ченгетата мръсотии по пътя..как мислите.Защото предполагам ще минат седмици докато се вреди за сервиз на стъкла...а колата и трябва.
Ами и според мен това е в графата - приемлив риск... Щом и трябва колата - друг вариант не виждам (да, другия е да се бръкнеш за платформа)...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Да Ви се похваля - 2

#245 Непрочетено мнение от dsuzunov » 09 юли 2014 18:26

Всичко е субективно. Смятам, че няма да я санкционират в предвид миналото природно бедствие. Ама, знае ли човек на какъв ще попадне по пътя. Ако я спрат за нарушение, вероятно в акта ще впишат и стъклата. Но само заради спуканото стъкло няма да я спрат. Да кара колкото може повече по магистралата.
Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Да Ви се похваля - 2

#246 Непрочетено мнение от ogi » 09 юли 2014 19:46

Ето малко снимков материал:

Изображение
Офтопик:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Да Ви се похваля - 2

#247 Непрочетено мнение от The Stig » 09 юли 2014 20:28

Лошо...много лошо. Представям си какво ти е било като си я видял тази гледка...верно, че е само една "ламарина"(за повечето хора), но лично аз бих се разстроил доста.
Корабът ще стане още по-лъскав...сигурен съм. :y:
Изображение

emil nikov
Напреднал
Напреднал
Мнения: 417
Регистриран: 30 юли 2010 22:32
МПС: Daewoo Leganza
От: burgas
Име: emil nikov

Re: Да Ви се похваля - 2

#248 Непрочетено мнение от emil nikov » 09 юли 2014 21:24

Искрени съчувствия на всички пострадали от стихията. Пожелавам ви скорошно и леко ликвидиране на щетите.

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: Да Ви се похваля - 2

#249 Непрочетено мнение от Vesko1 » 10 юли 2014 07:24

dsuzunov написа:Всичко е субективно. Смятам, че няма да я санкционират в предвид миналото природно бедствие. Ама, знае ли човек на какъв ще попадне по пътя. Ако я спрат за нарушение, вероятно в акта ще впишат и стъклата. Но само заради спуканото стъкло няма да я спрат. Да кара колкото може повече по магистралата.
Варианта платформа отпада...600лв не съм ги намерил на пътя.Решението е да пътува след 20ч...докато мине магистралата и то ще се стъмни...после вече,ще се разчита на късмет да не я спрат.Лошото е че....нямат оригинални стъкла за октавия...ще се слагат от ония по 120 лв...тъпите стъкла.Но няма как.

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Да Ви се похваля - 2

#250 Непрочетено мнение от dsuzunov » 10 юли 2014 07:33

Решението е да пътува след 20ч...докато мине магистралата и то ще се стъмни...после вече,ще се разчита на късмет да не я спрат
На магистралата няма да я спрат, но след като излезе от нея, по тъмно е по-голяма вероятността от проверка. За това, нека си пътува през деня. Да кара до Стара Загора по магистралата и от там да се отклони за към вас.
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Да Ви се похваля - 2

#251 Непрочетено мнение от slowtraveler » 10 юли 2014 07:37

Vesko1 написа:...Варианта платформа отпада...600лв не съм ги намерил на пътя.Решението е да пътува след 20ч...докато мине магистралата и то ще се стъмни...после вече,ще се разчита на късмет да не я спрат.Лошото е че....нямат оригинални стъкла за октавия...ще се слагат от ония по 120 лв...тъпите стъкла.Но няма как.
Точно това имах предвид като приемлив компромис - дори и да я спрат, глобата няма да бъде съпоставима/голяма (да, могат да я спрат от движение и пак да се търси вариант).
Иначе предполагам, че платформа може да се намери за 300-400лв (поне за толкова бяхме намерили от Варна до София).
А за стъклата - винаги съм търсил оригинални, та нямам опит с другите... Но ако не е гарантиран триплекс не бих го слагал - бих изчакал да дойде оригинално стъкло или поне реномирано такова...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Да Ви се похваля - 2

#252 Непрочетено мнение от ogi » 10 юли 2014 08:44

По ТВ казаха, че от КАТ са обявили, че следващите дни ще има толеранс към такива автомобили уж. То в крайна сметка какво може да направи човек, аз съм си спрял колата на охраняемия фирмен паркинг, докато намеря стъкла, да не стои дупка отзад, че бай мангал все ще си хареса нещо в купето, пък ако не си хареса поне ще се изпикае вътре да не е капо... Ама май нещо се заформя криза с тия стъкла, а и аз трябва да си мина по надлежния ред с възлагателно писмо...
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Да Ви се похваля - 2

#253 Непрочетено мнение от The Stig » 10 юли 2014 09:05

Платформата е излишна. Сигурен съм...айде почти сигурен, че органите на реда(ако въобще има спиране) ще влезнат в положение....и пак казвам, още повече, че е момиче - и това е фактор. Както и Жоро вече писа- един приемлив малък риск, но управдан впредвид ситуацията.
Иначе определено сега стъклата са много "гореща" стока...
Оги, дано няма проблеми със сервиза и ремонтните дейности по колата- дано останеш доволен от "пластичната операция".

П.С. http://www.stringmeteo.com/forum/viewto ... &start=165" onclick="window.open(this.href);return false; в метеофорума как са надушили бурята..
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Да Ви се похваля - 2

#254 Непрочетено мнение от slowtraveler » 10 юли 2014 09:56

http://offnews.bg/news/%D0%9E%D0%B1%D1% ... 61468.html" onclick="window.open(this.href);return false;
КАТ засега няма да глобява шофьорите, които карат със счупени стъкла и липсващи винетки заради бурята в София, съобщава "Дарик".
В следващите няколко дни пътните полицаи ще проявят разбиране към водачите, а до нормализиране на ситуацията те само ще бъдат предупреждавани.
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: Да Ви се похваля - 2

#255 Непрочетено мнение от Vesko1 » 10 юли 2014 22:09

slowtraveler написа:http://offnews.bg/news/%D0%9E%D0%B1%D1% ... 61468.html
КАТ засега няма да глобява шофьорите, които карат със счупени стъкла и липсващи винетки заради бурята в София, съобщава "Дарик".
В следващите няколко дни пътните полицаи ще проявят разбиране към водачите, а до нормализиране на ситуацията те само ще бъдат предупреждавани.
:clap:

Отговори

Върни се в “Забава”