Избор на цифров фотоапарат, аналог на Canon SX50 HS

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
Hunter
Напреднал
Напреднал
Мнения: 421
Регистриран: 01 сеп 2012 22:40
МПС: Subaru Forester 2.0
От: София
Контакти:

Избор на цифров фотоапарат, аналог на Canon SX50 HS

#1 Непрочетено мнение от Hunter » 26 ное 2013 07:44

Здравейте, тъй като знам, че има доста запознати в сферата на цифровата фотография ще съм благодарен ако някой може да даде мнение за този или препоръка за друг аналогичен фотоапарат.
Като цена/характеристики избора пада на този след четене на ревюта, сравнения с други модели и т.н., но не съм способен на по-професионален анализ и оценка :D
Така че, който има наблюдения или някакви други предложения ще се радвам да сподели.
Глегах и Sony HX300 (ако не се лъжа) тъй като slowtraveler се беше похвалил, но при сравнение (което си е субективно, реално погледнато) Canon-а дава по-добър резултат.

:dknow:
Subaru Forester 2.0 LPG :clap:
Daewoo Lanos 1.4 CNG - ex :inlove:

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Избор на цифров фотоапарат, аналог на Canon SX50 HS

#2 Непрочетено мнение от Izparitel » 26 ное 2013 10:44

Ако суперзума не е императивно изискване възможностите за избор се разширяват. С цената си този фотоапарат навлиза в цените на DSLR фотоапаратите, които са на съвсем друго, по-високо ниво заради далеч по-големия си физически размер на матрицата, така, че можете да погледнете и тях. Заради по-големата матрица обаче зумовете там са по-малки.
Пример 1 Пример 2

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Избор на цифров фотоапарат, аналог на Canon SX50 HS

#3 Непрочетено мнение от slowtraveler » 26 ное 2013 10:51

Гледам тук има добро сравнение...
И списък с евентуални конкуренти в този клас:
http://snapsort.com/compare/Canon-Power ... -DSC-HX300" onclick="window.open(this.href);return false;
И двата си имат плюсове и минуси...
Канона също ми бе хванал окото, но нещо не ми бе харесало като го държах в ръцете си (но не си спомням какво :lol: )
Иначе има и очевидни плюсове - RAW формат и т.н.
Само не мога да разбера какво се има предвид 'истинска резолюция' - сонито 9.9Mp срещу 9.7 на Канона...
При 'оферирани' на Сонито 21Mpix и на Канона 12Мpix...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Избор на цифров фотоапарат, аналог на Canon SX50 HS

#4 Непрочетено мнение от ogi » 26 ное 2013 12:10

Това сравнение на линка е автоматизирано мисля и първо понякога разполага с неточни данни, второ е много субективно.
Точно този сегмент от фотоапаратите не го разбирам - хем не е компактен, хем не е полупрофи. Несменяема голяма оптика със сензор на сапунерка... Аз бих предпочел крайност - мега-турбо-сапунерка от най-компактният клас, или истински DSLR, а така ни рак, ни щука...
Като цяло бих избрал Канона, заради по-хубавата и безшумна матрица, но тя пък в случая не е конкурентна срещу Сонито, което е с почти двойна резолюция. 12 MPx вече са малко за съвремието, както и въпреки лидерството в безшумните матрички от нисък и среден клас, Канона е с много ниско максимално ИСО, което ме навежда на мисълта, че реално при използване над 200 снимката няма да струва. Ако има възможност да ги видиш и двата апарата един до друг в магазин, вземи решението на място като направиш 1-2 тестови снимки при еднакви настройки, примерно в магазина както си слагаш исо-100, 200, 400, наместваш еднаква бленда и еднаква скорост и после сравняваш, гледайки силно увеличен един и същи детайл от снимките на двата апарата.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Избор на цифров фотоапарат, аналог на Canon SX50 HS

#5 Непрочетено мнение от slowtraveler » 26 ное 2013 12:37

Оги, сегмента е много практичен....
Супер-пупер сапунерка е на двойна цена (да, с 'пълноформатен' сензор и сменяеми обективи).
А така получаваш малко по-голям от сапунерка фотоапарат, с функции като на един сак обективи (като стана въпрос за обективи - Сонито е с Карл Цайс оптика)...
Да, съвсем непрофесионални, но пък много удобни за любителски снимки, и практични за носене...
В едно мъничка чантичка (бях я вземал за малката Минолта) в момента нося Сонито, подводния Никон и резервна USB слънчева зареждачка с акумулаторче 5Ач, и комплект кабели :)
А чантичката е дълга под една педя :)
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Hunter
Напреднал
Напреднал
Мнения: 421
Регистриран: 01 сеп 2012 22:40
МПС: Subaru Forester 2.0
От: София
Контакти:

Re: Избор на цифров фотоапарат, аналог на Canon SX50 HS

#6 Непрочетено мнение от Hunter » 26 ное 2013 12:49

Забравих да кажа, че поради непрофесионалните наклонности изключвам DSLR-ите понеже за различен кадър ти трябва различен обектив. :?::
Суперзуум-а е желана характеристика (дори и да не е чак х50). Винаги е по-добре да имаш "бинокъл" под ръка (в случая под мишница), пък и бях впечатлен от зума на Сонито на slowtraveler.
Сравнения правих главно в този сайт и както казва и Оги много субективна е оценката, но все пак е някакъв ориентир за сходствата и разликите с останалите.

В момента Canon-a се предлага с "Canon премия в брой" , което го сваля на 760лв.
Видях Сонито в магазина и на външен вид е страхотен ( :D ), но нямах възможност да го тествам.

http://www.cameralabs.com/reviews/Sony_ ... tion.shtml" onclick="window.open(this.href);return false;
От тази статия снимките на Canon-a, повече ми харесват. Гледал съм други, които пък се получават по-добре на Сони-то.
Сигурен съм, че който и да избера няма да съжалявам, но все пак ... :)

Оги, благодаря за съвета, така мисля да направя.
Ако се сещата за някой пряк конкурент, добре дошло :)

п.с. уникално съм доволен от снимките, които прави Sony Experia V-то ми и смятам, че са перфектни за запчатване на момента, но все пак нещо по-фотографски насочено е по-добре.
Subaru Forester 2.0 LPG :clap:
Daewoo Lanos 1.4 CNG - ex :inlove:

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Избор на цифров фотоапарат, аналог на Canon SX50 HS

#7 Непрочетено мнение от Izparitel » 26 ное 2013 16:04

Офтопик:
Човек не трябва да се доверява само на един източник. И аз се оглеждам за фотоапарат и просто ей-така в сайт предлагащ сравнения споменат в тази тема си направих експеримента да погледна сравнение между два модела от които съм се интересувал - http://snapsort.com/compare/Canon-EOS-6 ... ikon-D3200" onclick="window.open(this.href);return false; . Мисля, че общия извод накрая доста се разминава с реалността. Нещо като да изкараш накрая Cruze по-добър от А6.

emil nikov
Напреднал
Напреднал
Мнения: 417
Регистриран: 30 юли 2010 22:32
МПС: Daewoo Leganza
От: burgas
Име: emil nikov

Re: Избор на цифров фотоапарат, аналог на Canon SX50 HS

#8 Непрочетено мнение от emil nikov » 26 ное 2013 22:34

Nikon P510?
Лично мнение - ако имате възможност,опитайте в магазина как стои в ръката ви.

Потребителски аватар
Hunter
Напреднал
Напреднал
Мнения: 421
Регистриран: 01 сеп 2012 22:40
МПС: Subaru Forester 2.0
От: София
Контакти:

Re: Избор на цифров фотоапарат, аналог на Canon SX50 HS

#9 Непрочетено мнение от Hunter » 28 ное 2013 09:01

Благодаря за предложението. Сравнявайки двата, Canon-а дава по-добри характеристики и снимките ми се виждат малко по-добри. Ще го пробвам и в магазина :)
Subaru Forester 2.0 LPG :clap:
Daewoo Lanos 1.4 CNG - ex :inlove:

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Избор на цифров фотоапарат, аналог на Canon SX50 HS

#10 Непрочетено мнение от slowtraveler » 28 ное 2013 14:41

Имай предвид, че снимките в посочения от теб линк не са при еднакви условия....
Формално са еднакви, но заради различните параметри на оптиката, снимките на Сонито са практически с по-голям зуум...
Ако намалиш зуума така, че 'размера' на обекта да е еднакъв, качеството според мен ще се изравни, дори и да не се появи някакво явно преимущество (неслучайно снимките на Сонито изглеждат по-тъмни при еднаква чувствителност)..
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Избор на цифров фотоапарат, аналог на Canon SX50 HS

#11 Непрочетено мнение от ogi » 28 ное 2013 15:26

Аз за това споменах изрично да се тестват снимки с еднакви параметри, т.е. "f" на по-светлосилният обектив да се изравни с на по-слабия.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”