Един Ваш колега (по марка автомобил), какво прави на пътя.

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.
Съобщение
Автор
doesntmatter
Минаващ
Минаващ
Мнения: 3
Регистриран: 22 сеп 2013 15:41
МПС: Audi a3
От: София
Име: doesntmatter

Един Ваш колега (по марка автомобил), какво прави на пътя.

#1 Непрочетено мнение от doesntmatter » 22 сеп 2013 16:07

Привет,
днес някакъв субект със Spark освен, че ме засича най-нагло без да се огледа кой е с предимство и кой не, налита на бой, обижда и отправя заплахи по мой адрес и подканва към физическа саморазправа. На всичкото отгоре имаше малко дете в колата му, нямах никакво желание нито да меря сили с някакъв, най-малкото защото не съм направил нищо, освен да му свирна за да не ме отнесе и го питах кой е с предимство. Тоя ми изскача и се опитва да ми счупи стъклото първо, след което ми рита вратата, оставяйки вдлъбнатини, сипейки още обиди и заплахи. Сигурно е нормално за него да решава въпросите си по единствения начин, който му позволява еволюцията, но все пак... Аз само го снимах в лице, номера на колата и какво прави. После по реда на нещата - застраховател, районното, сега да ходи да се обяснява какви ги върши на пътя.

Случая няма да остане така, не защото съм заядлив, а понеже мой близък роднина е адвокат и не пречи за още един такъв тарикат да се добави едно листче в купчината, каква ирония нали? :rofl:

Сега първо да отиде да пише обяснения в райнонното, после като му дойде времето и другаде ще има да се обяснява до втръсване, мен не ме бърка.

Благодаря за вниманието.

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Един Ваш колега (по марка автомобил), какво прави на път

#2 Непрочетено мнение от slowtraveler » 22 сеп 2013 19:10

Колега, съжалявам, че се е случила такава случка...
Надявам се, че този човек не е в този форум :punch:
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

akolevutd
Редовен
Редовен
Мнения: 220
Регистриран: 02 апр 2011 19:57
МПС: Daewoo Tacuma
От: Варна

Re: Един Ваш колега (по марка автомобил), какво прави на път

#3 Непрочетено мнение от akolevutd » 22 сеп 2013 20:44

Аз имам в багажника половин метрова летва с пирон отпред, за всеки случай.
Но си прав, че тези неща не са хубави.

doesntmatter
Минаващ
Минаващ
Мнения: 3
Регистриран: 22 сеп 2013 15:41
МПС: Audi a3
От: София
Име: doesntmatter

Re: Един Ваш колега (по марка автомобил), какво прави на път

#4 Непрочетено мнение от doesntmatter » 22 сеп 2013 23:34

Така, пак съм аз. Бях афектиран от случката, когато написах темата и не обясних конкретната ситуация.

Да разясня конкретното място:

Аз излизам от главен път и моят път е с предимство, който минава под естакада, а аз карам успоредно нагоре, за да се кача върху нея един вид. На мястото, където се събират моят път и неговият има знак точно по средата "Път с предимство", който е от дясната ми страна! На него знака му да пропусне движещите се по пътя с предимство е отдясно, съвсем малко назад, но никой не го вижда и си мисли, че той е с предимство. Това, че някой не познава правилата за движение по пътищата е негов проблем. За него е знакът отдясно, а не отляво! Но ок, може и да не е видял или да не е съобразил, че излизайки от главния път аз съм с предимство, макар и отляво на него, но хем караше с несъобразена скорост, хем не се и оглежда. А там аз идвам отдолу и видимостта кой идва отгоре за мен е малка заради ъгъла на платното по което се изкачвам, има и мантинела и макар и да гледам не винаги може да видиш ако както днес, когато излизам го няма, а после с висока скорост се появява за отрицателно време. Аз естествено му свирнах, защото щеше да ме удари и се почна - веднага почна много да знае и свали прозореца нещо да псува, аз го питах кой е с предимство, а той ме засича нарочно, за да спра принудително и натам ясно.

След премисляне на нещата все още ще му направя толкова много проблеми, свързани с неправомерните му действия, закани за саморазправа и повреждане на имуществото ми, че ще му се ще да не ме е срещал, но си мисля, че можеше като нормален човек просто да попсува, да поръкомаха и да си замине, макар и в нарушение и нямаше нищо да стане. Още повече, че имаше малко дете в колата му, а той скача на бой и отправя куп нецензурни думи и закани.

След подобно отношение и най-вече ритането на вратата няма да му се размине. Колата ми е обявена за продан от известно време и с едно момче се разбрахме утре да я огледа още веднъж, за да я вземе, а заради този арогантен тип може и да не я продам сега.
Понеже и в момента съм страна по няколко дела за други случаи и казуси имам много добра представа как да си търся правата и ще го направя, защото никой няма право да уврежда частна собственост безнаказано. Ще му потърся отговорност както за щетите по колата, така и за заплахите и причинения стрес.
Аз дори няма да се занимавам, ще упълномощя кой да ме представлява и да си го влачи няколко години по дела този, за да знае друг път как да се държи на пътя и да уважава другите водачи.

Аз запазих търпение и не излязох дори от колата, защото беше доста буен. Можеше да ме набие сигурно, тъй като е по-голям и беше доста агресивен, но му спестих по този начин доста проблеми, защото след физическа саморазправа делото загрубява много...

Общо взето е това. Трябва да уважавате другите на пътя, за да Ви уважават и Вас.

Благодаря за отделеното време.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Един Ваш колега (по марка автомобил), какво прави на път

#5 Непрочетено мнение от slowtraveler » 23 сеп 2013 09:11

doesntmatter написа:..... но си мисля, че можеше като нормален човек просто да попсува, да поръкомаха и да си замине,...
Хаха... Това ми хареса като израз, въпреки, че не смятам, че е нормално и такова действие :lol: ...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Един Ваш колега (по марка автомобил), какво прави на път

#6 Непрочетено мнение от dsuzunov » 23 сеп 2013 09:48

Вие, освен да си излеете мъката в този форум, какви други действия предприехте, за може да си получи заслуженото възмездие, този водач?
Позвънихте ли на тел.112, потърсихте ли съдействие от полицията?
Заканвате се да заведете съдебен иск за причинените щети, но смятате ли, че съдът ще се "облегне" само на Вашите показания?
Снимките, който сте качил тук, може да Ви изиграят лоша шега. Представете си, че утре въпросният се регистрира тук (ако вече не го е направил) и забележи физиономията и колата си, публикувани в публичното пространство, в едно с вашите твърдения.
Той също има право на мнение и това мнение може да се различава от вашето.
Съветвам Ви, да изтриете снимките от форума и да не ги използвате официално в жалбата си срещу него.
Изображение

doesntmatter
Минаващ
Минаващ
Мнения: 3
Регистриран: 22 сеп 2013 15:41
МПС: Audi a3
От: София
Име: doesntmatter

Re: Един Ваш колега (по марка автомобил), какво прави на път

#7 Непрочетено мнение от doesntmatter » 23 сеп 2013 10:57

Няма проблем. Обадих се в полицията и подадох жалба с описаната случка, с приложени снимки в районното, за удостоверяване на лицето по номера. Понеже може колата да не е негова съм дал и неговата снимка. Своето мнение ще си го изложи, когато го извикат да давя обяснения на случката. Аз имам свидетел на станалото, както и оценка от застраховател на щетата. Много ще е интересно какво точно ще каже по въпроса, ще чакам с нетърпение да видя.

Аз лично спирам да коментирам, ако има някакво интересно развитие ще напиша после.

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Един Ваш колега (по марка автомобил), какво прави на път

#8 Непрочетено мнение от dsuzunov » 23 сеп 2013 11:29

Аз имам свидетел на станалото, както и оценка от застраховател на щетата
Ето това, подчертаното е важно. Вие си вземете парите от застрахователя, а той си знае, по какъв начин да си прибере от извършителя. Начинът не е приятен, което ще е една малка компенсация за Вас. От страна на правосъдната система (МВР, Прокуратура, съд), възмездието няма да е такова, каквото на всички ни се иска. Ако няма предишни прояви, най-много глоба.
Изображение

Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”