Блъскаш се в дърво, отиваш пак на изпит. Влизаш в дупка...

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Блъскаш се в дърво, отиваш пак на изпит. Влизаш в дупка.

#16 Непрочетено мнение от dsuzunov » 10 юли 2013 19:04

zmiori написа:Мен много ме дразни израза /неопределението/ " не съобразена с пътните условия скорост"
С това "неопределение" на свако ми колегата се води убиец. Преди 12-13 год. на пътя един човек решава да си сложи край на живота, водача кара с около 40 км/ч /доказано с експертиза/ на един разклон "самоубиеца" скача под колата и съответно загива. в колата са 4 човека роднински не свързани. Осъден е за "не предумишлено" убийство, само на база "несъобразена скорост" .Трябвало е да предвиди че пешеходеца е можел да скочи под колата.
Нарочно подчертах думата осъден.
Това е решение на съд, което не се оспорва, а се обжалва, ако не си съгласен с него.
В конкретният случай автоексперта си е свършил работата, като е определил приблизителната скорост на превозното средство.
Всичко останало е в ръцете на съда и....на адвоката ти.
Изображение

zmiori
Активен
Активен
Мнения: 570
Регистриран: 05 яну 2009 22:19
МПС: Ланос 1,5 и Лада Самара
От: Търговище

Re: Блъскаш се в дърво, отиваш пак на изпит. Влизаш в дупка.

#17 Непрочетено мнение от zmiori » 11 юли 2013 23:32

Било е, човека вече е осъден.
Имах в предвид разтегливото понятие "несъобразена скорост". Защото ченгетата се мотивират само с нея. "Падаш" в дупка от там в дърво или каквото и де друго и ти си виновен "несъобразена скорост". Защо има до и над 0,5 промила? А няма "несъобразена употреба" на алкохол, дрога или медикаменти?
Извинявай въпросите са риторични не зависят нито от теб нито от мен.
granichar.org

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Блъскаш се в дърво, отиваш пак на изпит. Влизаш в дупка.

#18 Непрочетено мнение от dsuzunov » 12 юли 2013 08:47

zmiori написа:Било е, човека вече е осъден.
Имах в предвид разтегливото понятие "несъобразена скорост". Защото ченгетата се мотивират само с нея. "Падаш" в дупка от там в дърво или каквото и де друго и ти си виновен "несъобразена скорост". Защо има до и над 0,5 промила? А няма "несъобразена употреба" на алкохол, дрога или медикаменти?
Извинявай въпросите са риторични не зависят нито от теб нито от мен.
Въпросите не са риторични и трябва да бъдат поставени на онези, които пишат законите.
И точно сега, през тези дни е времето да бъдат поставени.
На времето (в края на 70-те), когато учех ЗДвП преподавателят ни обясняваше, че този закон е хармонизиран с Европейското законодателство. Докато правилникът за прилагането му е според регионалните особености и манталитета ни на водачи.
Учителят ни се казваше Хованес Микаелян (Ончо) - умен човек беше.
Изображение

Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”