HHO генератор

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.
Съобщение
Автор
lada2110
Минаващ
Минаващ
Мнения: 44
Регистриран: 03 мар 2010 22:16
МПС: ВАЗ 21104
От: Лакатник

Re: HHO генератор

#166 Непрочетено мнение от lada2110 » 30 ное 2012 15:26

A-a-a, ето едно забравено вече нещо - дървесен газ, ама в края на втората световна е имало доста коли на него: :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=9ycJE7KgO60" onclick="window.open(this.href);return false;
Само да не минем пак на него, обаче не знам как ще се справи с Евро 5. :D

То не ти се струва само, а на теория излиза че е Perpetuum mobile. Да връща енергия още не е измислено, а може би сме в грешка.
Имаше и някакъв друг преди с такова домашно "парно", някаква страховита машинария електролизер, само не беше ясно колко ток яде.

Потребителски аватар
todortv
Модератор
Модератор
Мнения: 1923
Регистриран: 02 окт 2008 08:04
МПС: daewoo nubira II 1,6 16 V
От: В.Търново

Re: HHO генератор

#167 Непрочетено мнение от todortv » 30 ное 2012 16:02

Офтопик:
За мен термопомпата засега остава с най голям cop (то си е пак климатик). След това инверторния климатик.
Ако искаш да видиш дъгата,трябва да се примириш с дъжда.

Потребителски аватар
Noel
Минаващ
Минаващ
Мнения: 45
Регистриран: 19 май 2009 18:18
Skype: noel1960
МПС: Daewoo Nubira
От: Sopot
Име: Noel

Re: HHO генератор

#168 Непрочетено мнение от Noel » 24 дек 2012 09:34

За пред последен път повдигам темата , не за скептиците /за тях е ясно,ако ентусиазма в разубеждаването се хвърли в търсене на решения до сега да сме подкарали колите само на вода/ ,а за хората които се интересуват. Монтирах втора еднотипна клетка като първата. Двойното завишаване на производството на Браунов газ не довежда до двойна икономия. Или иначе казано, иконоията е по-скоро в геометрична ,а не в аричметична прогресия.В конкретния случай , на дадения автомобил, при дадените условия /без да се пипат ламбда сонди, компютри , даден стил на каране и климатични условия/ се движи между 20-25% . Ниските температури завишават с около половин литър разхода на гориво. Процентно колкото и парадоксално да звучи икономията като цифрова стойност при градски тип каране е по-голяма отколкото на дълъг път. Може и да греша в това твърдение , но не съм имал по-дълго пътуване от 60+60 км и може да бъда оборен ако изминатите километри са повечко.Моето пътуване е предимно градско. Ако това е някакъв показател , ауспуха който до сега години наред си беше черен, започна да ръждясва.
Казах , че това е предпоследното писане по темата , защото живот и здраве като се постопли , ще направя едно малко по-различно измерване и ще пиша резултата.Така , че моето заключение е следното. Монтирането на клетка на Браунов газ има ефект в някакви граници. Капиталовложението не е кой знае какво , като се има предвид , че може да се изработи в домашни условия.Възвращаемоста вече е друг въпрос.Не мога да кажа в какво време би се получило.
Относно консумацията , натоварването на електрическата мрежа и т.н. :
При мен то е 20А с модулатор на 6khz .
При измерването на празен ход , дългите светлини натоварват повече бордовата мрежа отколкото клетката.
Светлините съм ги заместил с LED така , че за дневно каране е съизмеримо с консумирането на нормалните светлини.
Сега в студеното време , на къси разтояния , не се налага дозареждане на акумулатора който е 5 годишен 55Ah.
Ако не мога да го поправя значи не е развалено ..... но живота крие и изненади.

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: HHO генератор

#169 Непрочетено мнение от Izparitel » 24 дек 2012 14:38

Няма ли проблеми със замръзване на водата в системата при отрицателните температури?

Потребителски аватар
Noel
Минаващ
Минаващ
Мнения: 45
Регистриран: 19 май 2009 18:18
Skype: noel1960
МПС: Daewoo Nubira
От: Sopot
Име: Noel

Re: HHO генератор

#170 Непрочетено мнение от Noel » 24 дек 2012 14:50

Колата стои в неотопляем гараж /няма връзка с къщата/ и за сега само веднъж ми се стори,че долния маркуч е замръзнал но се оказа че съм сгрешил. Ако е отвън почти е сигурно че ще замръзне.Добавя се в разтвора .....малко по особен спирт койт в момента не мога да кажа какъв беше , ще проверя и ще пиша допълнително.

П.С. Водата е с разтворена калиеа основа в нея и е с по ниска точка на замръзване

За да не замръзва се прави 20-30% тен разтвор на вода и изопропилов алкохол
Ако не мога да го поправя значи не е развалено ..... но живота крие и изненади.

Потребителски аватар
Noel
Минаващ
Минаващ
Мнения: 45
Регистриран: 19 май 2009 18:18
Skype: noel1960
МПС: Daewoo Nubira
От: Sopot
Име: Noel

Re: HHO генератор

#171 Непрочетено мнение от Noel » 20 юни 2013 08:25

За последен път пиша по този въпрос , защото казах , че като се постопли , ще направя малко по различно измерване. Резултата е следния:
100л гориво , изминати около 1480км. около 600-700км от тях са на дълаг път, 150+150км.
Останалите са в градски условия, макар местните градски може би са по различни от градското в София или Пловдив, или при смесено каране разхода е около 6,7 на сто. Лично за мен резултата е задоволителен на фона на това което е горяла до сега. Аз приключих по този въпрос. Ако някой има питания , на линя съм .
Ако не мога да го поправя значи не е развалено ..... но живота крие и изненади.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: HHO генератор

#172 Непрочетено мнение от ogi » 09 юли 2013 22:59

Тръгнала е обява в сайтовете за колективно пазаруване вече...
Можете да спестите от горивото до морето! Не е нужно да карате на изпарения, а да си грабнете ваучер за HHO-Bulgaria! Ще увеличите пробега на автомобила с до 50% със същото количество гориво!

Грабнете водороден генератор за автомобил HC12/24V Pro (генератор на газ на Браун) - за 455лв, вместо за 650лв! Платете 119лв сега, а остатъка при получаване.

Предназначен е за всякакви видове двигатели с вътрешно горене, работещи с бензин, дизел, пропан-бутан или метан. Реализирайте икономия на гориво до 30%, като по този начин разхода ви за литър бензин или дизел ще е около 2лв/литър!
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Noel
Минаващ
Минаващ
Мнения: 45
Регистриран: 19 май 2009 18:18
Skype: noel1960
МПС: Daewoo Nubira
От: Sopot
Име: Noel

Re: HHO генератор

#173 Непрочетено мнение от Noel » 10 юли 2013 07:21

ogi написа:Тръгнала е обява в сайтовете за колективно пазаруване вече...
Ще увеличите пробега на автомобила с до 50% със същото количество гориво!......

Реализирайте икономия на гориво до 30%, като по този начин разхода ви за литър бензин или дизел ще е около 2лв/литър!
Според мен търговците сами си вкарват авто гол с подобни реклами. Ако са честни с клиентите и казват нещата такива каквито са ще имат по голям ефект. 30% , 50% според мен са меко казано пресилени.
Ако не мога да го поправя значи не е развалено ..... но живота крие и изненади.

stefan.panayotov
Минаващ
Минаващ
Мнения: 46
Регистриран: 08 окт 2011 20:03
МПС: Шевролет Лачете
От: Варна
Име: Stefan Panayotov

Re: HHO генератор

#174 Непрочетено мнение от stefan.panayotov » 10 юли 2013 08:02

Ако сега с 10 литра сте изминавали 100 километра с газ на Браун може да изминете 150 километра. Това е увеличаване с 50% пробега и съответно около 30% икономия.
Noel написа:
ogi написа:Тръгнала е обява в сайтовете за колективно пазаруване вече...
Ще увеличите пробега на автомобила с до 50% със същото количество гориво!......

Реализирайте икономия на гориво до 30%, като по този начин разхода ви за литър бензин или дизел ще е около 2лв/литър!
Според мен търговците сами си вкарват авто гол с подобни реклами. Ако са честни с клиентите и казват нещата такива каквито са ще имат по голям ефект. 30% , 50% според мен са меко казано пресилени.

Потребителски аватар
Noel
Минаващ
Минаващ
Мнения: 45
Регистриран: 19 май 2009 18:18
Skype: noel1960
МПС: Daewoo Nubira
От: Sopot
Име: Noel

Re: HHO генератор

#175 Непрочетено мнение от Noel » 10 юли 2013 08:29

Без да влизам в излишен спор, твърдя , че в най-добрия случай икономията не надхвърля 25% , без да се правят никакви настройки по компа (наблюденията ми са на бензинов двигател, пълна инжекция). Това е лично мнение и не ангажирам никого с него.
Ако не мога да го поправя значи не е развалено ..... но живота крие и изненади.

Потребителски аватар
stinbg
Активен
Активен
Мнения: 793
Регистриран: 31 окт 2010 21:19
МПС: 206 cc, Citroen DS5 H
От: София
Име: Stoyan

Re: HHO генератор

#176 Непрочетено мнение от stinbg » 10 юли 2013 09:01

Колега Ноел, не че се заяждам, но тая Нубира колко точно се очаква да харчи, че 6.7 литра да са "супер" :ches: . Не знам с кой двигател си, но 2.0 дизел на същата Нубира харчи около 7.0,a 1.6 бензин около 8, а това да свалиш 20% от разхода е въпрос на стил на каране и градското в София няма нищо общо с градското в Сопот - бъди сигурен. За да се доближиш малко запали колата, остави я половин час да работи на место, отиди за където си тръгнал и я остави и там половин час да работи на место.
Но да се върнем на въпроса с икономиите. Аз си закупих първия дизел през живота и откривам колко може да е икономичен един дизел спрямо бензинов двигател. За момента имам разход 6.1 л/100 км при градско каране, около 5.5 при бързо извънградско и 4.9 при дълго сравнително икономично извънградско (2200 км е пробега със 108 литра - да не кажеш, че нещо съм сбъркал). Някой от Фолксваген си е направил труда да види колко икономичен може да е този Пасат с този двигател - 2.0 bluemotion и е докарал разход 3.14 л/100 км.
http://en.wikipedia.org/wiki/BlueMotion" onclick="window.open(this.href);return false;
Всичко това си правя труда да напиша за да ти покажа, че една и съща кола с един и същи двигател може да харчи между 3.14 и 6.10. Това означава, че без да се добавят никакви магии по колата разхода може да спадне на половина.
От днес започвам да карам с виртуален генератор на магии и спестените 5-6 лева на 100 км почвам да троша по ресторантите - нали така се прави ;)

П.С. Може ли да спрете с обяснения от сорта - колко икономична е колата с този генератор, спестява 20-30-50 -100% и си харча парите по ресторанти. Хайде ако обичате след толкова страници безсмислени изказвания някакви реални факти да се предоставят - стендове и точни измервания, както се бяхме разбрали с другия магьосник в тази тема г-н Панайотов и той обеща да покаже истински факти, не само литературни излеяния. Сега ще си сложа една магия в запалката и ще ви утрепя генераторчето, като ми падне разхода на 2 литра - или спрете да пишете "глухи" факти или ходете в раздел смешки и вицове, има такъв във форума.
Последна промяна от stinbg на 10 юли 2013 09:10, променено общо 1 път.
Life's a journey, not a destination

Потребителски аватар
Noel
Минаващ
Минаващ
Мнения: 45
Регистриран: 19 май 2009 18:18
Skype: noel1960
МПС: Daewoo Nubira
От: Sopot
Име: Noel

Re: HHO генератор

#177 Непрочетено мнение от Noel » 10 юли 2013 09:08

Прав си stinbg съжалявам и се извиянвам на всички. Няма да коментирам повече тази тема, но всеки има някакво право на мнение и някакво право да си прави изводи.
Ако не мога да го поправя значи не е развалено ..... но живота крие и изненади.

Потребителски аватар
stinbg
Активен
Активен
Мнения: 793
Регистриран: 31 окт 2010 21:19
МПС: 206 cc, Citroen DS5 H
От: София
Име: Stoyan

Re: HHO генератор

#178 Непрочетено мнение от stinbg » 10 юли 2013 09:16

Колега, коментирай колкото си искаш коя да е тема. Това което искам и чакам от години е факти относно обявените икономии - нищо повече, естествено малко НАУЧНИ обяснения също биха спомогнали да си обясним чудото за което се говори в темата. До момента обаче освен имплозии и разни други необосновани термини не се упоменават, а логични обяснения няма. Както вече споменах ще си сложа специалната БРАУНОВА запалка в колата и ще започна да бълвам резултати за икономии до безкрай - има ли смисъл според теб?
Life's a journey, not a destination

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: HHO генератор

#179 Непрочетено мнение от slowtraveler » 10 юли 2013 10:29

Еее, Оги пак разбуни духовете... :lol:
А на 'генераторджиите' мога да кажа, че преди седмица реших да се постарая да карам икономично - с около 80км/ч по разнообразен терен по обичаен за мен маршрут (над 40км отиване и връщане)...
Маршрута понякога го минавам 5 пъти на ден - наистина ми е познат...
Разхода ми спадна от обичайното напоследък 9-11л/100км (здрава стъпка) на около 5.5л/100км с икономично каране на бензинка 2.0/147к.с....
РЕАЛНА икономия - над 40% ...
Без никакви подобрения по колата, а само с подобрение на 'гарнитурата между седалката и волана'.
Та за какво ми е да давам луди пари за неясен и недоказан резултат, като мога ДОКАЗАНО да достигна повече?

Съгласен съм със stinbg - за мен също резултата от ХХО е неясен.
Освен гръмките слова не съм видял каквито и да е по-достоверни положителни резултати. Дори напротив - познати експериментираха безрезултатно с HHO...

Така, че който иска - да финансира такива 'експерименти' - никой не го спира..
Но мен това си е плитка ........ хватка и не смятам да влагам пари в това.
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: HHO генератор

#180 Непрочетено мнение от ogi » 10 юли 2013 12:24

Офтопик:
Разбуних и "бензин-дизел" :lol: Имам още един на моя страна :P Май в тоя спор има повече смисъл спора за икономия.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”